[14/6/2017] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ωραια που κολλαει αυτο σε αυτο που ειπα εγω?

Προτιμας να σε κλεψουν στην Ομονοια αυτό είπες[/QUOTE]

Ναι αυτο ειπα. Εσυ τι θες να πεις ειναι το θεμα, γιατι δεν νομιζω να εχει καταλαβει κανεις. Αν ελεγα προτιμας να σε κλεψουν στο Μεταξουργειο θα αλλαζε κατι? Ξεχνα το μερος, λεω προτιμας να σε κλεψουν να φας ξυλο κλπ παρα να σου μηδενισουν το γραπτο. Και δεν το λεω σαν ερωτηση που εσυ αυτο εχεις καταλαβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
φτανει ρε ολοι καταλαβαινουμε τι θελετε να πειτε,απλα αφηστε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Τα θεματα δυσκολα.ειδικα χωρις Δ2 δεν εκανες Δ3 και αυτοματως -11 (-7 αν εκανες την Qs) η αιτιολογηση στο Δ4 πονηρη.χρειαζοταν ηρεμια.τα ποσοστα θα ειναι χαμηλοτερα αλλα αν εγραφες 18-19 εισουν πολυ καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ευχαριστω όσους με στηρίζουν..οταν μαζέψω τα κομμάτια μου λογικα θα αποφασίσω να ξαναδωσω.προς το παρων ψάχνω μηπως μπορω να το παω νομικώς!!ενα κινητο χωρις σιμ και χωρις δυνατότητα Ίντερνετ ( γράφτηκαν και στην απολογία μου) δν νμζω να εχει την έννοια του κινητού!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλε ολα καλα θα πανε το δικιο ειναι με το μερος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Για 3 λεπτα ήμουνα Ασοεε.οπως πηγαινα να παραδώσω το γραπτό υπερήφανος για το 20 έπεσε το κινητο μου.κ τι κινητο.μπακατελα.για να παρω να ενημερώσω μετα τις πανελληνιες πως τα πήγα!!το 20 εγινε 0 ..νιωθω αδειος

Όχι ρε φίλε μου. Ατυχία μεγάλη. Κυνήγησε το μήπως και μπορεί να ανατραπεί η απόφαση μηδενισμού. Καποιος σε γκαντέμιασε.

Εγώ προσωπικά έλυσα Θ1, Θ2, Θ3 ολοσωστα. Παω στο θεμα δ. Και δε μπορούσα να βρω τιμή και ποσότητα ισορροπίας γιατι παρόλο που βρήκα ατομική συναρτηση προσφοράς και αγοραίο πίνακα προσφοράς δεν μου φάνηκε επαρκές να φτιάξω αγοραία συναρτηση προσφοράς γραμμική γιατι δε το ελεγε.
Αιτιολογούσα τα πάντα σε θεωρητικό επίπεδο, αλλά έκανα ανάλυση τρομερή. Μεγάλη και αναλυτική.
Μίλησα με την καθηγήτρια μου και μου ειπε ότι κάποιος μπορεί να μου δώσει και 10/25.
Απογοητεύτηκα αρκετα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ευχαριστω όσους με στηρίζουν..οταν μαζέψω τα κομμάτια μου λογικα θα αποφασίσω να ξαναδωσω.προς το παρων ψάχνω μηπως μπορω να το παω νομικώς!!ενα κινητο χωρις σιμ και χωρις δυνατότητα Ίντερνετ ( γράφτηκαν και στην απολογία μου) δν νμζω να εχει την έννοια του κινητού!!

Καλη τυχη φιλε,ελπιζω να το παρουν πισω



Όχι ρε φίλε μου. Ατυχία μεγάλη. Κυνήγησε το μήπως και μπορεί να ανατραπεί η απόφαση μηδενισμού. Καποιος σε γκαντέμιασε.

Εγώ προσωπικά έλυσα Θ1, Θ2, Θ3 ολοσωστα. Παω στο θεμα δ. Και δε μπορούσα να βρω τιμή και ποσότητα ισορροπίας γιατι παρόλο που βρήκα ατομική συναρτηση προσφοράς και αγοραίο πίνακα προσφοράς δεν μου φάνηκε επαρκές να φτιάξω αγοραία συναρτηση προσφοράς γραμμική γιατι δε το ελεγε.
Αιτιολογούσα τα πάντα σε θεωρητικό επίπεδο, αλλά έκανα ανάλυση τρομερή. Μεγάλη και αναλυτική.
Μίλησα με την καθηγήτρια μου και μου ειπε ότι κάποιος μπορεί να μου δώσει και 10/25.
Απογοητεύτηκα αρκετα...:/:

μην απογοητευεσαι,μια χαρα τα πηγες και ας εκατσε αυτη η αναποδια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Καλη τυχη φιλε,ελπιζω να το παρουν πισω





μην απογοητευεσαι,μια χαρα τα πηγες και ας εκατσε αυτη η αναποδια;)


Ευχαριστώ για τη μόραλ Σαπόρτ.:clapup:
υποτιθεται μάλιστα οτι το ΑΟΘ ήταν το δυνατο μου σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Με το φετινό νόμο οποιος χάσει ενα μαθημα πανελληνιων δεν τα ξαναδίνει ολα αν δικαιολογήσει το μαθημα που έχασε?γιατι εγω εχω δηλώσει ιστορια (για χαβαλε ) αν ειναι να μην παω και να παω σεπτεμβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Με το φετινό νόμο οποιος χάσει ενα μαθημα πανελληνιων δεν τα ξαναδίνει ολα αν δικαιολογήσει το μαθημα που έχασε?γιατι εγω εχω δηλώσει ιστορια (για χαβαλε ) αν ειναι να μην παω και να παω σεπτεμβρη

Δε ρωτάς καλύτερα το διευθυντή σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Με το φετινό νόμο οποιος χάσει ενα μαθημα πανελληνιων δεν τα ξαναδίνει ολα αν δικαιολογήσει το μαθημα που έχασε?γιατι εγω εχω δηλώσει ιστορια (για χαβαλε ) αν ειναι να μην παω και να παω σεπτεμβρη
ναι, τα ξαναδίνει όλα αλλά πρέπει να έχει χαρτί ασθενείας για να μπορέσει να μπει στις επαναληπτικές και οχι μόνο να μην πάει να γράψει απλά ένα μάθημα. Αν μπορείς να δικαιολογήσεις ιατρικώς την απουσία σου στην ιστορία, νομίζω οτι μπορείς άνετα να πας για Σεμπτέμβρη. Νομίζω, δεν είμαι και 100% σίγουρη.

Να ρωτήσω και εγω κάτι; Στο 2ο θέμα, αν δεν τα γράψεις αυτολεξεί όπως τα λέει το βιβλίο αλλά μπορεί να έχεις χάσει καμία πρόταση, πόσο θα σου κόψουν; Πρέπει συνολικά να έχω παραλείψει 3-4 προτάσεις απο όλο το θέμα. Μόνο την επιχειρηματικότητα έγραψα ολόκληρη, και μόνο το μπλε πλαίσιο ενώ βλέπω σε λύσεις οτι ήθελα και τις προτάσεις που βρίσκονται πάνω και κάτω, άρα δεν ξέρω αν την έχω και αυτήν σωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Αυτα που δεν εγραψες αυτολεξει ,τα διατυπωσες με δικα σου λογια;Αν ναι δεν σου κοβουν τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Αυτα που δεν εγραψες αυτολεξει ,τα διατυπωσες με δικα σου λογια;Αν ναι δεν σου κοβουν τιποτα
Έχω παραλείψει εντελώς, οχι οτι τα έχω γράψει με δικά μου λόγια... κυρίως στο 3ο ερώτημα αυτό, που έπαιρνε 10... άντε ας χάσω τις 5, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Στο οικονομικο προβλημα αναφερεσαι;Αναλογα ,τι ξεχασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Στο οικονομικο προβλημα αναφερεσαι;Αναλογα ,τι ξεχασες;
Τις εξής προτάσεις ''... Με άλλα λόγια, τα αγαθά που διαθέτει μια οικονομία βρίσκονται σε έλλειψη σχετικά με τις ανάγκες των ανθρώπων. Η ουσία του οικ. προβλ. βρίσκεται στην σκετική έλλειψη ή στενόττα των αγαθών...''
Τώρα όμως που το σκέφτομαι, κάτι θα πρέπει να έχω γράψει, διαφορετικά πως θα έκανα την σύνδεση για να πω οτι ''αυτήν την έλλειψη προσπαθουν οι άνθρωποι να την ξεπεράσουν με την οργανωμένη δραστηριότητα κλπ κλπ.;;;

Και φυσικά παρέλειψα ολόκληρη την πρώτη παράγραφο που λέει πως πρέπει να διατυπωθεί η ουσία του κύριου προβλήματος, ουσιαστικά τον πρόλογο για το οικον. πρόβλημα αλλά ξεκίνησα αμέσως με το ''το οικονομικό προβλημα....''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγω εγραψα ολο το νόμο της φθίνουσας απόδοσης στο γ2.δν μπορω να το πιστέψω..ειχα γραψει 13 μαθηματικα 14 εκθεση 19+ ΑΕΠΠ κ 20 αοθ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Τις εξής προτάσεις ''... Με άλλα λόγια, τα αγαθά που διαθέτει μια οικονομία βρίσκονται σε έλλειψη σχετικά με τις ανάγκες των ανθρώπων. Η ουσία του οικ. προβλ. βρίσκεται στην σκετική έλλειψη ή στενόττα των αγαθών...''
Τώρα όμως που το σκέφτομαι, κάτι θα πρέπει να έχω γράψει, διαφορετικά πως θα έκανα την σύνδεση για να πω οτι ''αυτήν την έλλειψη προσπαθουν οι άνθρωποι να την ξεπεράσουν με την οργανωμένη δραστηριότητα κλπ κλπ.;;;

Και φυσικά παρέλειψα ολόκληρη την πρώτη παράγραφο που λέει πως πρέπει να διατυπωθεί η ουσία του κύριου προβλήματος, ουσιαστικά τον πρόλογο για το οικον. πρόβλημα αλλά ξεκίνησα αμέσως με το ''το οικονομικό προβλημα....''

''Κατα συνεπεια ...''μανα εξ ουρανου'' <-το εγραψες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
''Κατα συνεπεια ...''μανα εξ ουρανου'' <-το εγραψες;
Αααα ήταν και αυτό το κομματάκι μέσα;;; Έγραψα μέχρι ''το πρόβλημα αυτό είναι μόνιμο και απασχολεί κάθε κοινωνία''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Για 3 λεπτα ήμουνα Ασοεε.οπως πηγαινα να παραδώσω το γραπτό υπερήφανος για το 20 έπεσε το κινητο μου.κ τι κινητο.μπακατελα.για να παρω να ενημερώσω μετα τις πανελληνιες πως τα πήγα!!το 20 εγινε 0 ..νιωθω αδειος
Εν τω μεταξύ,μήπως έχεις επιλέξει και ιστορία γενικής;Αν ναι,μην πας και πήγαινε στις επαναληπτικες.Βεβαια η διαδικασία που χρειάζεσαι και τα έγγραφα που ζητούν είναι άστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πολλοι το ξεχασαν δεν νομιζω να κοψουν και αν ναι θα κοψουν 1 μοναδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top