[11-06-11] Αγγλικά [Ειδικό Μάθημα]

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Και εγώ έτσι ακριβώς :D
Μα δεν έχει λογική αλλιώς! Στην αρχή έγραφε ότι αυτοί που ακούνε δυνατά μουσική εμφανίζουν αυτό το tinnituts ή όπως αλλιώς το έλεγαν. Μετά όμως, στην τελευταία παράγραφο, έλεγε ξανά για το ίδιο πράγμα ότι σε μεγαλύτερο ποσοστό το εμφανίζουν αυτοί που πάνε σε ροκ συναυλίες και μετά έλεγε αυτούς με τη μουσική, σε πολύ μικρότερο ποσοστό.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
:D

..:hehe:

Βέβαια το τελευταίο μεταβάλλει εντελώς το νόημα της πρότασης....:/

"never again" έβαλα κ πιστεύω είναι το πιό σωστό!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Παιδιά ας μου πει κανείς ποιες απαντήσεις είναι σωστές ή όχι;

Α2
  • B
  • C
  • A
  • A
  • A
  • C

B1
  • 10. interruptions
  • 11. unforgivable
  • 12. affortable
  • 13. reliable
  • 14. astonishment

B2
  • 15. last to
  • 16. before they
  • 17. due to
  • 18. News for
  • 19. δε θυμάμαι τι έβαλα, πάντως λάθος θα είναι.

B3
  • 20 - D
  • 21 - E
  • 22 - F
  • 23 - A
  • 24 - B
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sgt.Cross

Νεοφερμένος

Ο Sgt.Cross αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ στη Β2, από το 17 και μετά ξεκίνησα αυτοσχεδιασμούς:
17. combination of
18. Provided that
19. now hardly

Για το αν στέκουν, δεν είμαι 100% σίγουρος. Ειδικά για το 17... δεν είμαι και καθόλου. Αλλά γενικά ρωτώντας, δέχονται διαφορετικές απαντήσεις ή είναι μόνο μία η σωστή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Παιδιά ας μου πει κανείς ποιες απαντήσεις είναι σωστές ή όχι;

Α2
  • B
  • C
  • A
  • A
  • A
  • C

Σωστή

B1
  • 10. interruptions
  • 11. unforgivable
  • 12. affortable
  • 13. reliable
  • 14. astonishment

Σωστή

B2
  • 15. last to
  • 16. before they
  • 17. due to
  • 18. News for
  • 19. δε θυμάμαι τι έβαλα, πάντως λάθος θα είναι.

B3
  • 20 - D
  • 21 - E
  • 22 - F
  • 23 - A
  • 24 - B

Τα άλλα δεν τα θυμάμαι! Νομίζω το 18 είναι consider that or given that.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Παιδιά ας μου πει κανείς ποιες απαντήσεις είναι σωστές ή όχι;

Α2
  • B
  • C
  • A
  • A
  • A
  • C

B1
  • 10. interruptions
  • 11. unforgivable
  • 12. affortable
  • 13. reliable
  • 14. astonishment

B2
  • 15. last to
  • 16. before they
  • 17. due to
  • 18. News for
  • 19. δε θυμάμαι τι έβαλα, πάντως λάθος θα είναι.

B3
  • 20 - D
  • 21 - E
  • 22 - F
  • 23 - A
  • 24 - B
εγω το Α2 το εχω 4.B 5.A 6.B 7.Β 8.Α 9.C
το 7 μαλλον ειναι λα8οσ αλλα τα αλλα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εγω το Α2 το εχω 4.B 5.A 6.B 7.Β 8.Α 9.C
το 7 μαλλον ειναι λα8οσ αλλα τα αλλα???

Είναι B,C,A,A,A,C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
To 3 είναι το Α και το 4 το B :( :(
Τα έκαψα και εγώ :P

το 3 δεν ειναι ειναι το Α...λεει the danger of less clear hearing or noise...και στο κειμενο λεει: rock concerts up to 73 per
c ent repo r ted dull ed hea r ing or tinnitus or both. Among clubbers the figure was 66 per cent, and 17 per cent of stereo users
also reported hearing difficulties.οταν λεει less clear hearing δεν εννοει οτι ακουνε χειροτερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
το 3 δεν ειναι ειναι το Α...λεει the danger of less clear hearing or noise...και στο κειμενο λεει: rock concerts up to 73 per
c ent repo r ted dull ed hea r ing or tinnitus or both. Among clubbers the figure was 66 per cent, and 17 per cent of stereo users
also reported hearing difficulties.οταν λεει less clear hearing δεν εννοει οτι ακουνε χειροτερα??

Και εγώ έτσι το έχω βάλει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
σίγουρα πάντως είναι το Α? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

Δε γίνεται. Το 73% ήταν κατά πολύ μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα και αναφερόταν στο ίδιο πράγμα που έλεγε και πριν :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δε γίνεται. Το 73% ήταν κατά πολύ μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα και αναφερόταν στο ίδιο πράγμα που έλεγε και πριν :/

Μα και εγώ αυτο υποστηρίζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μα και εγώ αυτο υποστηρίζω!!!

Συμφωνούμε τότε :D :D
-και οι περισσότεροι που ρώτησα, αυτό έχουν βάλει-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια εκει που επρεπε να βαλουμε interuptions ποσο λετε να κοψουν για interuption??ενα s...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Και εγώ έτσι το έχω βάλει :P

Επειδή το Α2.3 το είπε έτσι μια καθηγήτρια αγγλικών δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα σωστό...Ίσως να μην διάβασε τόσο αναλυτικά το κείμενο...Αφού από τα στοιχεία του κειμένου ως σωστή προκύπτει το b
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Επειδή το Α2.3 το είπε έτσι μια καθηγήτρια αγγλικών δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα σωστό...Ίσως να μην διάβασε τόσο αναλυτικά το κείμενο...Αφού από τα στοιχεία του κειμένου ως σωστή προκύπτει το b
μαλλον εχετε δικιο! after reading through the text more carefully, εχετε δικιο, το τονιζει μετα για τους "concert-goers". Μου το εδειξε η κορη μου οτι συνεχιζει η απαντηση στην επομενη παραγραφο.Δεν θα ξαναεπεμβω γιατι σας αναστατωνω ενω εχετε τα δικα σας! Τα περασα βιαστικα και χωρις να τα εξετασω οπως πρεπει!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
https://www.poukamisas.gr/images/uploads/APANTHSEIS_AGGLIKA_-_11.06_.11_.pdf
απαντήσεις :)

τελικά στο Α2, όντως είναι το Β στο 6ο :P Είπα κι εγώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
A1. Answer questions 1-3 using information from the article (up to 15 words each) ?

Το φροντιστήριο έχει ξεφύγει ή είναι η ιδέα μου; Λογικά κάπου στο 90 έχω γράψει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top