[08/06/2018] Νεοελληνική Γλώσσα (Έκθεση) - Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 4 8.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 43.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 9 19.6%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (δεν με αφορά - δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 10 21.7%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι κρίνονται και ιδέες (περιεχόμενο) εκτός από έκφραση, σύνταξη κ.λπ.

π.χ. https://piotermilonas.blogspot.com/2013/12/blog-post.html


Οι ιδέες (όπως είχαμε συζητήσει κι εδώ) είναι προκαθορισμένες. Για τη θανατική ποινή μού είχατε πει οτι αν γράψει κάποιος οτι είναι υπέρ έφυγε. Αν κάποιος γράψει οτι μισεί τους ομοφυλόγιλους πχ ή τους μαύρους πάει. Αν πει κάποιος οτι όλοι οι πολιτικοί είναι άχρηστοι; Οτι οι καθηγητές δε νοιάζονται για την εκπαίδευση; Κλπ κλπ. Απόψεις είναι και ιδέες, σίγουρα όμως όσο ωραία κι αν παρουσιαστούν δε θα τις πάρει κανείς στα σοβαρά. Μην ανοίγουμε τώρα τόσο γενική συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ να προτείνω να μην κάνουμε προβλέψεις ότι ήταν εύκολα τα θέματα και να περιμένουμε τα παιδιά να μας πουν; Γιατί πάντα αυτό κάνουμε εδώ στο ischool. Όταν είσαι εκεί και γράφεις είναι διαφορετικό από το να βλέπεις τα θέματα από την άνεση του σπιτιού σου. Καλή επιτυχία σε όλους <3

Εύκολα θέματα δεν σημαίνει μεγάλες βαθμολογίες. Εγώ προβλέπω οι βαθμολογίες να κινηθούν στα επίπεδα των άλλων χρόνων. Οι καθηγητές απλά θα διορθώσουν πιο αυστηρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αντώνυμα

 αναβαθμίζεται -> υποβαθμίζεται
 μεταγενέστερη -> προγενέστερη
 επιτρέπουν -> απαγορεύρουν
 ιδιωτική -> δημόσια
 διαφορές -> ομοιότητες

Συνώνυμα
 ανιχνεύονται -> βρίσκονται
 συνάπτεται -> αναφέρεται
 εμφανίζεται -> παρουσιάζεται
 συντελεστές -> δημιουργοί
 προφανείς -> ευνόητες

Σημειώση: Δεν ξέρω αν είναι σωστά. Γράφω ότι θα έγραφα αν ήμουν στη θέση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Έχω θυμώσει πάρα πολύ με αυτό το θέμα. Συμφωνώ απολύτως με τον Johnny οτι επειδή ήταν αντι-sos μπορούν να το γράψουν σχεδόν όμοια παιδιά που έχουν σκιστεί να διαβάζουν τα sos με παιδιά που απλά έριξαν μια ματιά στα sos και πήγαν για το yolo. Ελπίζω να υπερνικήσει η ψυχραιμία σας και να μπορέσετε να ανταπεξέλθετε. Πείτε μας νέα σας όποτε μπορέσετε! Μην απογοητεύεστε! Δε νομίζω οτι πολλοί θα γράψουν πάνω από 15 με τέτοια θέματα! Εγώ προσωπικά που έχω τη διπλή σας ηλικία δε νομίζω να έγραφα καλά, ούτε καν μέτρια. Το κείμενο ήταν τρομερά γενικόλογο, δεν είχε ειρμό, ήταν δυσκολοδιάβαστο και τελικά δεν αποδείκνυε με σαφήνεια αυτό στο οποίο κατέληγε. Λόγω αυτών οι ερωτήσεις που απαντώνται με σωστό λάθος είναι τρομερά διφορούμενες. Τα αντώνυμα εύκολα πιστεύω. Τα συνώνυμα λίγο μπλεγμένα. Ελπίζω να τα πήγατε καλά!

Το συχαίνομαι αυτό το μάθημα και θεωρώ απαράδεκτο να κρίνονται οι ιδέες των μαθητών... από κάποιο φιλόλογο που θα τύχει να διορθώσει το γραπτό του.

Χιμελα συμφωνω απολυτα,το θεμα επαναλαμβανεται πολυ.Κανει ουσιαστικα κυκλους γυρω απο το ιδιο σημειο χωρις απαραιτητα να καταληγει πουθενα,ουτε να αντιλαμβανεται κανεις καποια "διαδρομη" ως προς μια "αποκαλυψη" της διακρισης η ομοιοτητας των δυο εννοιων.Επισης Ακικο,δυστηχως ναι,οχι μονο κρινονται οι ιδεες των μαθητων αλλα στο συγκεκριμενο διαφημιζονται μεσω των πανελληνιων και οι αποψεις καθως και η πολιτικη της κυβερνησης.

Θελω απλα να πω το εξης.Το θεμα με μια πρωτη ματια φαινεται βατο.Ομως κρινω οτι ειναι ιδιαιτερα υπουλο λογω της μπιχτης που πεταει αναφορικα με την ιδιωτικη εκπαιδευση,που δελεαζει τον μαθητη να πει πραγματα τα οποια αμφιβαλλω οτι ειναι απιθανο να βρεθουν σε καθηγητη που δεν θα κρινει "σωστες" τις αποψεις του υποψηφιου λογω conflict of interest :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστεύω ότι το κείμενο που όντως είχε γενικότητες και φλυαρίες είναι εντελώς διαφορετικό από το θέμα παραγωγής γραπτού λόγου που ζητούσε συγκεκριμένα πράγματα! ..

Τάσο μα και ένας μαθητής που δεν είχε διαβάσει εάν κατανόησε το κείμενο εύκολα έγραφε και τις ασκήσεις αν όχι όλες την πλειοψηφία. Και όντως είναι άδικο και ο αδιάβαστος να έχει ίδια πιθανότητα να πάει τόσο καλά όσο και ένας που είχε ξεσκιστεί όλην την χρονιά. Έπρεπε να είναι διαβαθισμένα σε δυσκολία και όχι να ακολουθούν ένα μοτίβο συγκεκριμένο για να γράψουν όλοι όπως και είπε πολύ σωστά η Himela. Αν και θα ακολουθήσει κάποια σφαγή :(

@akikos κρίνεται όπως είπαν και τα παιδιά ο τρόπος έκφρασης ιδεών αλλά βέβαια είναι ανάλογα και σε ποιον παράξενο θα πέσεις που δεν θα του αρέσει να τον "κρίνεις" αυτόν και το εκπαιδευτικό σύστημα το οποίο θεωρεί και ιδανικό. Είναι και σε ποιον θα πέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Στην εκθεση θα επρεπε, οπως σημερα, να μην κανει την διαφορα ποσο εχει παπαγαλισει ενας μαθητης επιχειρηματα ομως :)

Aμα,οπως λετε, ο μαθητης με την καφεδια και το ποδοσφαιρο εχει καλυτερες ιδεες και γραψει καλυτερα εκθεση σ'αυτο το θεμα απο αυτον που ελιωσε, ας παρει ψηλοτερο βαθμο, τι να κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.
Βατό θέμα .
Στην έκθεση τα ζόρια , θα πρέπει να αποφύγουν την άποψη τους οι μαθητές διότι θα βαθμολογηθούν αρνητικά από τους κομπλ$ξικούς βαθμολογητές .
Αντί να πουν τις αλήθειες θα οδηγηθούν σε γενικούρες που χαιδεύουν τα αυτιά και κλείνουν τα μάτια .
Τέτοιο κράξιμο που θέλουν οι φιλόλογοι (της έκθεσης ) και οι μαθηματικοί ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μου φαίνονται συνηθισμένα θέματα έκθεσης. Ίσως δυσκόλεψε η περίληψη λόγω του κειμένου. Στην έκθεση δεν πιστεύω ότι υπάρχουν σοσ και αντισοσ. Το 16 που είχαν βάλει την φιλία(γελάω ακόμη με τα ξινισμένα μούτρα των παιδιών στην αίθουσα) και δεν την είχε δουλέψει κανείς μέσα στην χρονιά, δεν νομίζω ότι δεν έγραψαν καλά. Οπότε είτε ξέρεις θεωρία για τις ασκήσεις κι έχεις άποψη για μερικά ζητήματα ή όχι.
ΤΟ Σ/Λ από τότε που έδωσα εγώ μου φαίνεται καθιερώθηκε ε; :P
Καλή συνέχειαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Αλίμονο σε όποιο δυσμοιρο παιδάκι ξέχασε να γράψει να ανέβουν οι ανθρωπιστικές επιστήμες, για να χαϊδέψει τα αυτιά του (επί ΠΑΣΟΚ διορισμένου, με πτυχίο 5,01) φιλολόγου που θα του διορθώσει το γραπτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Αλίμονο σε όποιο δυσμοιρο παιδάκι ξέχασε να γράψει να ανέβουν οι ανθρωπιστικές επιστήμες, για να χαϊδέψει τα αυτιά του (επί ΠΑΣΟΚ διορισμένου, με πτυχίο 5,01) φιλολόγου που θα του διορθώσει το γραπτό.

Λ-ε-π-τ-ο-μ-ε-ρ-ε-ι-ε-ς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
https://www.thepressroom.gr/sites/default/files/2018-06/apantiseis.pdf

Οι ενδεικτικές απαντήσεις αλλά και ο σχολιασμός των θεμάτων σύμφωνα με το φροντιστήριο Πουκαμισσάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexGoingYolo

Νεοφερμένος

Ο AlexGoingYolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά στο Β4 ξέχασα να διαφοροποιήσω το Β4α και το Β4β(Έγραψα απλά Β4).Υπάρχει περίπτωση να μου κοπούν μονάδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά στο Β4 ξέχασα να διαφοροποιήσω το Β4α και το Β4β(Έγραψα απλά Β4).Υπάρχει περίπτωση να μου κοπούν μονάδες?

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ειμαι ο μονος που εβαλε ορισμο ως τρόπο ανάπτυξης?
Θα τρελαθω.Στις απαντήσεις δεν λεει για β2α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παιδιά στο Β4 ξέχασα να διαφοροποιήσω το Β4α και το Β4β(Έγραψα απλά Β4).Υπάρχει περίπτωση να μου κοπούν μονάδες?

Καλά αποτελέσματα να έχεις, σε καμία περίπτωση :)

Πως σου φάνηκαν τα θέματα ;

Δεν νομίζω να είχε ορισμό ως ανάπτυξη εμένα μου φάνηκε επεξήγηση και σύγκριση αντίθεση πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πριν μία ώρα περίπου γύρισα από το σχολείο.

Το κείμενο μου φάνηκε αρκετά απλό, στην περίληψη λογικά έπιασα πάνω από 20/25. Οι ασκήσεις ήταν γελοίες για κάποιον που ήταν καλά προετοιμασμένος. Όσον αφορά την έκθεση: το θέμα δε μου φάνηκε καθόλου αντισος, αντιθέτως την παιδεία την περίμεναν πολλοί συμμαθητές μου. Παιδεία έβαλε κ η φιλόλογός μας στην προσομοίωση (στο σχολείο). Γενικά το είχαμε δουλέψει αρκετά το θέμα. Ήθελε πράγματι αρκετές ιδέες που τις κολλάς παντού (ανθρωπιστική παιδεία πχ -εγώ μάλιστα έγραψα πως πρέπει να ενισχυθεί η διδασκαλία των κλασικών έργων, κ μάλιστα στο πρωτότυπο, δλδ στα αρχαία ή στα λατινικά, γτ στα έργα αυτά υπάρχουν εγκώμια για τους αρχαίους ήρωες κ δημιουργούν παραδείγματα προς μίμηση, προσανατολίζουν τους μαθητές σε υψηλές αξίες, βλ Αντιγόνη -> αδερφική αγάπη, σεβασμός στο άγραφο δίκαιο, κτλ). Δεν το έγραψα επειδή το έμαθα παπαγαλία, αλλά επειδή το πιστεύω. Δεν κάθισα να μετρήσω λέξεις, αλλά θεωρώ πως έγραψα γύρω στις 600 (για 50 πάνω 50 κάτω δεν τρέχει τίποτα).

Γενικά θα μπορούσαν στα θέματα αυτά να ανταποκριθούν και οι μέτριοι μαθητές, αλλά αμφιβάλλω αν ένας που κοιμόταν όλη τη χρονιά κ δεν ασχολούνταν καθόλου θα μπορέσει να περάσει τη βάση, όπως είπαν μερικοί παραπάνω.

Και συμφωνώ ότι θα γίνει σφαγή στα αρχαία, μετά από αυτά τα θέματα στην έκθεση. Αυτά από μένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αντώνυμα
 αναβαθμίζεται -> υποβαθμίζεται
 μεταγενέστερη -> προγενέστερη
 επιτρέπουν -> απαγορεύρουν
 ιδιωτική -> δημόσια
 διαφορές -> ομοιότητες
Εδώ κανένα λάθος (έτσι όπως βλέπω τις λύσεις)

Συνώνυμα
 ανιχνεύονται -> βρίσκονται
συνάπτεται -> αναφέρεται
 εμφανίζεται -> παρουσιάζεται
 συντελεστές -> δημιουργοί
προφανείς -> ευνόητες

Σημειώση: Δεν ξέρω αν είναι σωστά. Γράφω ότι θα έγραφα αν ήμουν στη θέση σας.
Μόνο τα έντονα έχεις λάθος (έτσι όπως τα δίνουν τα φροντιστήρια αλλά περιμένουμε και το υπουργείο

Αλίμονο σε όποιο δυσμοιρο παιδάκι ξέχασε να γράψει να ανέβουν οι ανθρωπιστικές επιστήμες, για να χαϊδέψει τα αυτιά του (επί ΠΑΣΟΚ διορισμένου, με πτυχίο 5,01) φιλολόγου που θα του διορθώσει το γραπτό.
Είχες δεν είχες

Τεσπα βατο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
μετρια κανενα 15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Γενικά θα μπορούσαν στα θέματα αυτά να ανταποκριθούν και οι μέτριοι μαθητές, αλλά αμφιβάλλω αν ένας που κοιμόταν όλη τη χρονιά κ δεν ασχολούνταν καθόλου θα μπορέσει να περάσει τη βάση, όπως είπαν μερικοί παραπάνω.

Παναγιώτη καλά αποτελέσματα και καλή συνέχεια, αλλά γιατί το πιστεύεις αυτό ; Επειδή έχουμε τελείως διαφορετική άποψη το λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ήλια Γ.

Νεοφερμένος

Η Ήλια Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδιά νομίζω ότι στην έκθεση δεν τα έχω πάει καλά ασκήσεις οκ.Στη έκθεση στο πρώτο ζητούμενο έγραψα π.χ η παιδεία περιλαμβάνει τη τεχνη η οποία βοηθά τον νέο να αναγνωρίζει το ποιοτικό και το όμορφο κάτι που είναι απαραίτητο στην εποχή μας γιατί....Και νομίζω πως είναι λίγο άκυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top