[06/06/2023] Μαθηματικά Προσανατολισμού

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
για διευκρινησε ακριβως τι εννοεις.αν εννοεις οτι εβαλες ολοκληρωμαf(x)-y(x) απο ενα εως e και ειπες αυτο ειναι το ζητουμενο εμβαδον ειναι λαθος γιατι ουσιαστικα συμπεριλαμβανεις και το τριγωνο κατω απο τον χ'χ αρα δεν βρισκεις το εμβαδον που σου ζηταει.αν ειπες σωστα το χωριο που σου ζηταει και μετα δεν αφαιρεσες και το τριγωνο λογικα θα χασεις 3 μορια,
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


μηπως κοιτας αλλης χρονιας??τα περσινα ηταν 2 σκαλες πιο πανω σε δυσκολια απο τα φετινα.δες πχ τι δ4 ειχε περσι και τι φετος.μεχρι το δ3 πηγαινε καποιος αερα.μονο 5 μορια ηταν δυσκολο να τα παρει καποιος
Ειναι δηλαδη το θεμα β το φετινο πιο ευκολο απο το περσυνο;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Ειναι δηλαδη το θεμα β το φετινο πιο ευκολο απο το περσυνο;
δεν θυμαμαι λεπτομερειες ακριβως.θα πρεπει να τα ξανακοιταξω τα περσινα αλλα σαν εντυπωση εχω οτι το δ θεμα δεν συγκρινεται οπως και καποια ερωτηματα στο τριτο.θυμαμαι περσι πολλοι την ειχαν πατησει με καποιο οριο.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 789 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Ναι, όπως και τα Γ, Δ.
εμενα στο β ερωτημα μου αρεσε το ερωτημα με την ανισοτητα.οχι κατι τρομερο αλλα για β ερωτημα και στο σημειο που αλλαζε η φορα της ανισωσης για β θεμα δεν το πολυπεριμενα.στο γ το μονο ερωτημα αξιο αναφορας ηταν το εμβαδον που εχω την αισθηση οτι δεν εχει ξαναπεσει να βρισκεις εμβαδον με σχημα.αλλα ειναι τοσο προφανες που ο προετοιμασμενος θα το βγαλει.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 789 μηνύματα.
εμενα στο β ερωτημα μου αρεσε το ερωτημα με την ανισοτητα.οχι κατι τρομερο αλλα για β ερωτημα και στο σημειο που αλλαζε η φορα της ανισωσης για β θεμα δεν το πολυπεριμενα.στο γ το μονο ερωτημα αξιο αναφορας ηταν το εμβαδον που εχω την αισθηση οτι δεν εχει ξαναπεσει να βρισκεις εμβαδον με σχημα.αλλα ειναι τοσο προφανες που ο προετοιμασμενος θα το βγαλει.
Ναι αλλά δε θα το δει αφού βγάλει λανθασμένη φορά ανισότητας; Εμένα περισσότερο με πείραξε που δε δόθηκαν περιθώρια στον άριστο να ξεχωρίσει. Δε λέω να μπει κάτι απίστευτο, αλλά 3 τσιμπημενα ερωτηματα (τύπου Δ3, Γ4 περσινά) που θα πιαναν περισσότερο από 5 μονάδες θα μπορούσαν να βάλουν ώστε να γίνει σωστή διαχώριση. Αλλά νταξει περί ορέξεως, ελπίζω μόνο να μη κριθεί η εισαγωγή των παιδιών σε υψηλόβαθμη σχολή από το ποιος έγραψε καλύτερη περίληψη
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Ναι αλλά δε θα το δει αφού βγάλει λανθασμένη φορά ανισότητας; Εμένα περισσότερο με πείραξε που δε δόθηκαν περιθώρια στον άριστο να ξεχωρίσει. Δε λέω να μπει κάτι απίστευτο, αλλά 3 τσιμπημενα ερωτηματα (τύπου Δ3, Γ4 περσινά) που θα πιαναν περισσότερο από 5 μονάδες θα μπορούσαν να βάλουν ώστε να γίνει σωστή διαχώριση. Αλλά νταξει περί ορέξεως, ελπίζω μόνο να μη κριθεί η εισαγωγή των παιδιών σε υψηλόβαθμη σχολή από το ποιος έγραψε καλύτερη περίληψη
τουλαχιστον με τα θεματα αυτα τα σημερινα βλεπω μεγαλη αυξηση βασεων δυστυχως και να κρινεται σε περιληψη.ισως,τσιμπησουν τη φυσικη ή τη χημεια λογικα.παντως τα μαθηματικα παρατηρω την τελευταια πενταετια φθινουν συνεχως σε επιπεδο δυσκολιας.η υλη ειναι περιορισμενη και βαζουν καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια.στα χρονια τα δικα μου δινοταν εμφαση στη δυσκολια και οχι στην ποσοτητα.δηλαδη πεφτανε 3 με 4 ερωτηματα που σε τσακιζαν και ξεχωριζαν τον καλο.τωρα μεχρι το 17 ο απλος παπαγαλος που τον προετοιμασανε σωστα στο φροντιστηριο γραφει χωρις να σκεφτεται.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

μια φασαια

Νεοφερμένος

Η μια φασαια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ που στο θέμα γ με το εμβαδόν αντί για 3 συναρτήσεις βρήκα ανάμεσα σε 2 στη f και τη ε θα μου το κόψουν όλο; Έπιανε 7 μονάδες 🥲
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 789 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ που στο θέμα γ με το εμβαδόν αντί για 3 συναρτήσεις βρήκα ανάμεσα σε 2 στη f και τη ε θα μου το κόψουν όλο; Έπιανε 7 μονάδες 🥲
Δηλαδή ξέχασες να αφαιρέσεις το εμβαδόν του τριγώνου; Αν δικαιολόγησες κάπως τα πρόσημα και υπολόγισες σωστά το ολοκλήρωμα πιστεύω θα πάρεις 4/7
 

μια φασαια

Νεοφερμένος

Η μια φασαια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δηλαδή ξέχασες να αφαιρέσεις το εμβαδόν του τριγώνου; Αν δικαιολόγησες κάπως τα πρόσημα και υπολόγισες σωστά το ολοκλήρωμα πιστεύω θα πάρεις 4/7
Όχι απλώς δε παρατήρησα ότι ζητούσε ανάμεσα σε 3 συναρτήσεις ούτε σχήμα έκανα. Πολύ χαζο λάθος
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ που στο θέμα γ με το εμβαδόν αντί για 3 συναρτήσεις βρήκα ανάμεσα σε 2 στη f και τη ε θα μου το κόψουν όλο; Έπιανε 7 μονάδες 🥲
λογικα το χανεις ολο εκτος και σε λυπηθουν επειδη εκανες σωστα τη διαδικασια.αιτιολογησες τουλαχιστον το προσημο?μαλλον παντως υπολογισε οτι το χανεις ολο
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ που στο θέμα γ με το εμβαδόν αντί για 3 συναρτήσεις βρήκα ανάμεσα σε 2 στη f και τη ε θα μου το κόψουν όλο; Έπιανε 7 μονάδες 🥲
Φίλη μου το ίδιο εμβαδόν βρήκαμε:hehe:
Κρίμα όμως γιατί διάβασα την εκφώνηση βιαστικά επειδή λέω νταξει μωρέ ένα συνηθισμένο εμβαδό είναι σιγά:crazy:
Ξενερωσα πολυ ασχημα γιατί στα άλλα δεν είχα ιδιαίτερο θέμα 🥲
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Φίλη μου το ίδιο εμβαδόν βρήκαμε:hehe:
Κρίμα όμως γιατί διάβασα την εκφώνηση βιαστικά επειδή λέω νταξει μωρέ ένα συνηθισμένο εμβαδό είναι σιγά:crazy:
Ξενερωσα πολυ ασχημα γιατί στα άλλα δεν είχα ιδιαίτερο θέμα 🥲
δηλαδη την πατησε κοσμος πολυς σε αυτο το ερωτημα ετσι?κοιτα να δεις και δεν το περιμενα.και περσι νομιζω παλι γ4 ητανε με ενα οριο που την πατησαν πολλοι απο απροσεξια.πολυ κριμα παντως!
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
δηλαδη την πατησε κοσμος πολυς σε αυτο το ερωτημα ετσι?κοιτα να δεις και δεν το περιμενα.και περσι νομιζω παλι γ4 ητανε με ενα οριο που την πατησαν πολλοι απο απροσεξια.πολυ κριμα παντως!
Κρίμα δε λέμε τίποτα από το μεσημέρι χτυπάω το κεφάλι μου 🤣
Αλλά μάλλον την πατησαν αρκετοί. Εγώ έχω ήδη φίλους μου αρκετούς που έκαναν το ίδιο λάθος
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,767 μηνύματα.
Κρίμα δε λέμε τίποτα από το μεσημέρι χτυπάω το κεφάλι μου 🤣
Αλλά μάλλον την πατησαν αρκετοί. Εγώ έχω ήδη φίλους μου αρκετούς που έκαναν το ίδιο λάθος
εγω πιστευα οτι καποιοι θα δυσκολευοντουσαν να βγαλουν το χωριο ξερω γω οχι οτι θα παιρνανε δεδομενο οτι ειναι εμβαδον χωριου απο 2 συναρτησεις γτ ο λεγε ξεκαθαρα και ο χ'χ.ο χ΄χ ειναι συναρτηση.επομενως ειναι 3 συναρτησεις.επρεπε λιγο να ψιλιαστειτε οτι δεν ειναι τοσο προφανης λυση γτ ηταν αρκετα ευκολες οι συναρτησεις για υπολογισμο ολοκληρωματος.δηλαδη εδω την επιτροπη δεν την ενοιαζε το ολοκληρωμα αλλα να βρειτε το σωστο χωριο που θα ολοκληρωσετε.τεσπα αν τα αλλα τα κανατε σωστα ειστε στο 18.6.καθολου ασχημα.
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
εγω πιστευα οτι καποιοι θα δυσκολευοντουσαν να βγαλουν το χωριο ξερω γω οχι οτι θα παιρνανε δεδομενο οτι ειναι εμβαδον χωριου απο 2 συναρτησεις γτ ο λεγε ξεκαθαρα και ο χ'χ.ο χ΄χ ειναι συναρτηση.επομενως ειναι 3 συναρτησεις.επρεπε λιγο να ψιλιαστειτε οτι δεν ειναι τοσο προφανης λυση γτ ηταν αρκετα ευκολες οι συναρτησεις για υπολογισμο ολοκληρωματος.δηλαδη εδω την επιτροπη δεν την ενοιαζε το ολοκληρωμα αλλα να βρειτε το σωστο χωριο που θα ολοκληρωσετε.τεσπα αν τα αλλα τα κανατε σωστα ειστε στο 18.6.καθολου ασχημα.
Βασικά εγώ σχεδόν δε διάβασα την εκφώνηση είδα ένα εμβαδό και έμεινα εκεί και για αυτό εκνευρίζομαι γιατί έχασα 7 μονάδες εξαιτίας της ηλιθιότητας μου
 

μια φασαια

Νεοφερμένος

Η μια φασαια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Βασικά εγώ σχεδόν δε διάβασα την εκφώνηση είδα ένα εμβαδό και έμεινα εκεί και για αυτό εκνευρίζομαι γιατί έχασα 7 μονάδες εξαιτίας της ηλιθιότητας μου
Κοίτα να δεις το ολοκλήρωμα που βρήκαμε είναι ουσιαστικά στη λύση του γ4. Εγώ νομίζω 3 μονάδες θα μας τις δώσουν. Πολύ κρίμα πάντως θα είχα γράψει άριστα 🤦🏻‍♀️
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Κοίτα να δεις το ολοκλήρωμα που βρήκαμε είναι ουσιαστικά στη λύση του γ4. Εγώ νομίζω 3 μονάδες θα μας τις δώσουν. Πολύ κρίμα πάντως θα είχα γράψει άριστα 🤦🏻‍♀️
Κι εγώ ρε συυ
Δε νομίζω παντως να μας βάλουν μονάδες αλλά και να βάλουν αντε να βάλουν 2, ενώ τις 7 θα μπορουσα άνετα να τις έχω παρει
Πάντα από απροσεξίες χάνω🥲
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top