Ψωνίζοντας ρούχα

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Παλιότερα κι εγώ δεν είχα καλές σχέσεις με τα ψώνια.Όταν ψώνιζα το έκανα μετά από αρκετό πρήξιμο :P
Τα τελευταία χρόνια όμως μπορώ να πω πως ψωνίζω αρκετά και μου αρέσει.Συνήθως μόνος ή με φίλους και μερικές φορές με την αδερφή μου.
Πάντα το γούστο μιας κοπέλας μετράει άσχημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Παλιότερα κι εγώ δεν είχα καλές σχέσεις με τα ψώνια.Όταν ψώνιζα το έκανα μετά από αρκετό πρήξιμο :P
Τα τελευταία χρόνια όμως μπορώ να πω πως ψωνίζω αρκετά και μου αρέσει.Συνήθως μόνος ή με φίλους και μερικές φορές με την αδερφή μου.
Πάντα το γούστο μιας κοπέλας μετράει άσχημα :P
συμφωνουμε μου φαινεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Μου αρεσει να πηγαινω για ψωνια, αν και αντρας.Με χαλαρωνει αρκετα μπορω να πω.Βεβαια εχω και εγω τις παραξενιες μου.Δεν μπορω να πηγαινω σε 100 μαγαζια και δεν δοκιμαζω 500 ρουχα.Θα παω σε 2 το πολυ(συγκεκριμενα με αρκετη ποικιλια), θα δοκιμασω 1-2 και αν βρω κατι που μου αρεσει εχει καλως.Επισης δεν περναω ουτε απ εξω απο μαγαζι σε περιοδο εκπτωσεων.Ειναι 90% σιγουρο οτι δεν θα βρω σχεδιο η νουμερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Και για να μην έχετε αγωνία: Ψώνισα!!!!
Πήγα στο πολυκατάστημα "notos galleries". Τα πήρα όλα από εκεί. Έτσι αντί να γυρίζω από μαγαζί σε μαγαζί ανεβοκατέβαινα ορόφους. Ευτυχώς δεν είχε και πολύ κόσμο, βρήκα πράγματα που μου άρεσαν και είχε και καλές εκπτώσεις (εποχή κρίσης είναι, ας κάνουμε και οικονομία). Η ταλαιπωρία ήταν όπως την περίμενα και τα βασανιστικά δοκιμαστήρια έφτασαν τα 5-6. Η μητέρα μου τήρησε την υπόσχεση που μου είχε δώσει, δηλαδή ότι πάμε μόνο για μένα και δεν θα κοιτάξει τίποτε άλλο. (Μπόρεσε να το κάνει μάλλον γιατί πριν λίγες μέρες είχε ξαναπάει εκεί για τον εαυτό της). Ψιλομαλώσαμε γιατί όταν έβρισκα κάτι που να μου αρέσει έλεγα "ωραία, να το πάρουμε" για να τελειώνουμε, αλλά εκείνη ήθελε να δούμε κι άλλα μήπως μας αρέσουν περισσότερο. Τελικά τα βρήκαμε, η ιστορία κράτησε μερικές ώρες, εμένα μου άρεσαν αυτά που αγόρασα και της μητέρας μου τι ότι δεν έδωσε πολλά χρήματα. (Φάγαμε και σε ένα εστιατόριο λίγο κυριλέ στο κέντρο). Ουφ!! Πάει κι αυτό!!!...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλή ξεκούραση!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Μμμ...ψώνια!
Κάποιες φορές τα βαριέμαι φρικτά,κάποιες άλλες (τις περισσότερες δηλαδή :P) κάνω shopping therapy.Μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν ο κλασικός υπερκαταναλωτικός τύπος που πάει συνέχεια για ψώνια και δεν αρκείται σε αυτά που έχει.Εδώ και λίγο καιρό,θέλετε λόγω μειωμένου-υπερμειωμένου θα έλεγα:P-budget,μιας γενικότερης στροφής προς τη φύση και αποστροφής από τα καταναλωτικά πρότυπα,μείωσα απίστευτα τις ώρες που περνάω σε μαγαζιά και δοκιμαστήρια(τα 2α τα μισώωωωωωωωωω απίστευτα πολύυυυυ...είναι ο εφιάλτης μου,γιατί συνήθως πετυχαίνω τεράστιες ουρές)
Δεν είμαι από τις κοπέλες που περνάνε πολλές ώρες στα μαγαζιά.Σταμπάρω κάτι και το αγοράζω χωρίς πολλές δοκιμές και σκέψη.

Το αγόρι μου μάλλον συμπεριλαμβάνεται στο πολύ μικρό ποσοστό των αγοριών που δεν πάνε μόνο για ψώνια,αλλά και για να ''χαζέψουν'':PΔεν γκρινιάζει ποτέ όσο και να τον γυρνάω(γιατί δεν τον γυρνάω εγώ,αλλά εκείνος εμένα!!!:mad:) και 2 ώρες στα μαγαζιά...ναι...ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΚΟΥΝ!:whistle:

έντιτ:Δεν το συζυτώ,ΜΟΝΟ σε πολυκαταστήματα πηγαίνω γιατί μου τη δίνουν οι πωλητές που είναι πάνω απ'το κεφάλι μου.Όπως μου τη δίνει και η μάνα μου που ποτέ δεν συμφωνεί με μια αγορά μου και μόλις πάμε σπίτι,κάνει τα πικρά γλυκά και μου λέει πόσο της αρέσει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψώνια????
Αν μιλάμε για δισκοπωλείο ή βιβλιοπωλείο, τότε όλα είναι υ π έ ρ ο χ α !!!!:redface:

Αλλά αυτό με τα ρούχα δεν τα μπορώ...
Μου αρέσει μέχρι την στιγμή που μπαίνω στο δοκιμαστήριο....
Βασικά τις περισσότερες φορές δεν τα δοκιμάζω.. Ευτυχώς πάνω κάτω ξέρω τις γραμμές μου...
Όχι ψέματα... Τις περισσότερες φορές παίρνω μεγαλύτερα νούμερα και μετά πηγαίνω και τα αλλάζω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Ψώνια???? Αν μιλάμε για δισκοπωλείο ή βιβλιοπωλείο, τότε όλα είναι υ π έ ρ ο χ α !!!!
Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα. Θα προσθέσω μάλιστα υπολογιστές, κινητά, φωτογραφικά, κλπ ηλεκτρονικά, εκεί το απολαμβάνω. Άπειρες φορές πάω στο "πλαίσιο" ή αλλού μόνο για να χαζέψω. Έχω γίνει φίλος και με κάποιους πωλητές. Ακόμα και στο super-market δεν με χαλάει. Αλλά το να ψωνίζω ρούχα το μισώ θανάσιμα.....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα. Θα προσθέσω μάλιστα υπολογιστές, κινητά, φωτογραφικά, κλπ ηλεκτρονικά, εκεί το απολαμβάνω. Άπειρες φορές πάω στο "πλαίσιο" ή αλλού μόνο για να χαζέψω. Έχω γίνει φίλος και με κάποιους πωλητές. Ακόμα και στο super-market δεν με χαλάει. Αλλά το να ψωνίζω ρούχα το μισώ θανάσιμα.....

Ολοι λιγο πολλη την καταβρισκουμε σε τετοιου ειδους μερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
θα συμφωνησω με zoitCa, Dias και Thoba19. ειδικα για τα βιβλιοπωλεια! απο το περσινο καλοκαιρι, που επισκεφθηκα για πρωτη φορα ελληνικο βιβλιοπωλειο απο μονος μου (:ρ), μου αρεσε και τωρα περιμενω πως και πως να κατεβω ελλαδα για να παρω βιβλια, επειδη δυστυχως εδω που μενω ελληνικα βιβλια δεν εχει :(

κατα τ' αλλα με τα ρουχα δεν συμβαινει το ιδιο. η χαρα εξαρταται απο το αν τελικα θα εχω βρει κατι που να μου αρεσει η αν θα εχω σπαταλησει τσαμπα χρονο (σε περιπτωση τελικα που δεν βρω κατι).

ΥΓ: το αρχικο ποστ πολυ ωραιο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα. Θα προσθέσω μάλιστα υπολογιστές, κινητά, φωτογραφικά, κλπ ηλεκτρονικά, εκεί το απολαμβάνω. Άπειρες φορές πάω στο "πλαίσιο" ή αλλού μόνο για να χαζέψω. Έχω γίνει φίλος και με κάποιους πωλητές. Ακόμα και στο super-market δεν με χαλάει. Αλλά το να ψωνίζω ρούχα το μισώ θανάσιμα.....


Τωρα που ειπες σουπερ μαρκετ εκει ειδικα την καταβρισκω.Παω Μασουτη καθομαι ποση ωρα χαζευω σαμπουαν ,αφρλουτρα,πηγαινοερχομαι στους διαδρομους...Εκει μονο οταν παω στο ταμειο μου τη δινει γιατι ,ειδικα οταν εχει κοσμο,πρεπει να βαζιεσαι να τα βαζεις στις σακουλες.
Και στα βιβλιοπωλεια ειναι πολυ ωραια.Βασικα σαν να χαλαρωνω εκει και δεν εχει και τον καθε ηλιθιο να με πρηζει,μονο μερικους πελατες που τους καπιζει να βαλουν τις φωνες γιατι βρηκαν ενα αστειο βιβλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εμενα με εκνευριζει πως οταν παω να ψωνισω ρουχα τοτε τους ερχεται ολονων (μανας,αδεφης,φιλης κτλ εν πασει περιπτωσει οποιον με συνοδευει) η εμπνευση να ψωνισουν :@ και μου την δινει στα νευρα...για ρουχα μιλαμε παντα...
σε βιβλιοπωλεια και μαγαζια με υπολογιστες and stuff οπως ειπατε ειναι καλυτερα και χαζευω κιολας τελεια ειναι...βεβαια ειπαμε εξαρταται γιατι αμα ειναι σαν κλουβι ζητω που καηκαμε...πρεπει να ειναι ευρυχωρο ευαερο και ευηλιο .... το τελευταιο δεν μας ενδιαφερει και τοσο αλλα τεσπα...
επισης ,επανερχομαι στο θεμα των ρουχων και λεω οτι δεν μπορω να παω να ψωνισω μεσα στη ζεστη τα νευρα μου και αμα βρεχει επισης...παντως μαλλον το καλυτερο ειναι να πηγαινει κανεισ μονος του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
ΠΟΤΕ ΣΑΝΔΑΛΙΑ/ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ/ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ!!Κανένας δεν θέλει να βλέπει τα δάχτυλα σας εκτός κι αν πρόκεται για γυναικεία που συνήθως είναι ωραία και καθαρά. Προτιμάμε λοιπόν boat shoes.

Τώρα για ηλεκτρονικά συνήθως ψωνίζω από systemgraph που έχει ότι έχει σχέση με mac, ipod και τα περιφερειακά τους και έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ας μιλήσω κι εγώ λοιπόν!:P
Μέχρι πέρυσι θα έλεγα ότι ήμουν shopaholic. Μιλάμε για τρελές ώρες ατελείωτου shopping και προφανώς πολλά λεφτά!
Φέτος, θες το φροντιστήριο που ήταν μακριά και ήμουν στα πήγαινε-έλα κάθε μέρα, θες μια νέα φιλία που με επηρεάζει αρκετά και μισεί τα ψώνια (για κορίτσι μιλάμε, σημειώστε το!:P) και πολλά πολλά άλλα, τα χρήματα, οκ μειώθηκαν, αλλά δεν ήταν το βασικό μου πρόβλημα, με έκαναν να θέλω να αποφεύγω συνεχώς και πάση θυσία τα μαγαζιά!
Πλέον πάω μία φορά το 3μηνο/4μηνο ή όταν ψάχνω-χρειάζομαι κάτι πολύ συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εγω βαριεμαι τοσο πολυ τα ψωνια που θελω να αρχισω να αγοραζω απο το internet και κυριως απο εξωτερικο τα ρουχα που δεν ειναι τοσο δυσκολα στο νουμερο γιατι και θα ψωνιζω απο την καρεκλα μου και θα βρισκω και καλυτερες τιμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Σας νιώθω,το χειρότερο μου.Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μάλλον είμαι από τα ελάχιστα κορίτσια που μισούν τα ψώνια. Μισώ το να πρέπει να πηγαίνω από μαγαζί σε μαγαζί, να δοκιμάζω ένα εκατομύριο ρούχα, από τα οποία το ένα δεν μου πάει, το άλλο δεν μου κάνει, και να καταλήγω να παίρνω μία μπλούζα από τις 150 που έχω δοκιμάσει. Μου την σπάνε και οι πωλήτριες, γιατί έρχονται με καλή διάθεση να με εξυπηρετήσουν, όμως εγώ θέλω μόνη μου, με την ησυχία μου να ψωνίζω, και αυτές κολλάνε σαν τσιμπούρια, και παίρνουν πρωτοβουλίες και λένε τι μου πάει, τι δεν μου πάει, και κάνουν και προτάσεις.
Αφήστε, είμαι που είμαι νευρασθενική, τρελαίνω και άλλο κόσμο όταν πάω για ψώνια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά βαριέμαι να πάρω τα πόδια μου και να βγω για ψώνια αλλά οκ, δεν μπορώ να πω ότι γενικά δε μ' αρέσει. :P Μ' αρέσει να βλέπω ένα χρώμα-σχέδιο και να προσπαθώ να φανταστώ με τι θα μπορούσε να ταιριάζει. Είμαι όμως και λίγο παράξενη. Ρούχα που έχουν πραγματικά άσχημο σχέδιο θέλω να τα ψαλιδίσω αμέσως και να τα πετάξω σ' ένα ηφαίστειο! Θεωρώ ότι υπάρχει αισθητική στο ντύσιμο και το να βλέπω κακόγουστους συνδυασμούς και σχέδια, είναι σαν να ακούω ένα τραγούδι σκυλάδικο. Ειδικά όταν το ρούχο είναι ΚΑΙ ακριβό (από καλό ύφασμα) ΚΑΙ άσχημο... :sick:

Από την άλλη πλευρά δεν είμαι από τους καλούς πελάτες. Μπορώ να καθίσω ένα ολόκληρο απόγευμα και να τριγυρίζω και τελικά να εντοπίσω 1-2 ρούχα, που θα πάω να τα αγοράσω ΑΛΛΗ μέρα. Αν βαρεθώ, σημαίνει ότι δε θα μου άρεσαν αρκετά, οπότε καλά έκανα και δεν τα αγόρασα. ;)

Μια φορά αποφασίσαμε να πάμε για ψώνια με το κορίτσι μου. Πάλι έζησα τα ίδια ακριβώς πάθη, αλλά τα χειρότερα δεν τα είχα φανταστεί. Έπρεπε να ψωνίσει κι εκείνη. Έτσι πέρασα μερικές αβάσταχτες ώρες κουβαλώντας τσάντες από μαγαζί σε μαγαζί, να στέκομαι περιμένοντας έξω από δέκα δοκιμαστήρια, να πρέπει να λέω τη γνώμη μου, να βαριέμαι του σκοτωμού. Ευτυχώς, μάλλον δεν με θέλει ξανά μαζί της σε τέτοια εκδρομή.

:D Σας βλέπουμε, όσους είστε πίσω από τις κοπέλες σας στα μαγαζιά και σας συμπονούμε! Τα πρόσωπά σας τα λένε όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Μάλλον είμαι από τα ελάχιστα κορίτσια που μισούν τα ψώνια. Μισώ το να πρέπει να πηγαίνω από μαγαζί σε μαγαζί, να δοκιμάζω ένα εκατομύριο ρούχα, από τα οποία το ένα δεν μου πάει, το άλλο δεν μου κάνει, και να καταλήγω να παίρνω μία μπλούζα από τις 150 που έχω δοκιμάσει. Μου την σπάνε και οι πωλήτριες, γιατί έρχονται με καλή διάθεση να με εξυπηρετήσουν, όμως εγώ θέλω μόνη μου, με την ησυχία μου να ψωνίζω, και αυτές κολλάνε σαν τσιμπούρια, και παίρνουν πρωτοβουλίες και λένε τι μου πάει, τι δεν μου πάει, και κάνουν και προτάσεις.
Αφήστε, είμαι που είμαι νευρασθενική, τρελαίνω και άλλο κόσμο όταν πάω για ψώνια. :P

και εγώ το ίδιο λορ

ευτυχώς έχω τη θεία μου που έχει μαγαζί,ξέρει το σουλούπι μου και τις προτιμήσεις μου,και μου κάνει δώρο(ή τα πληρώνω αν είναι πολλά)ρούχα.........
έπειτα έχουμε το βάσανο τον παπουτσιών(έχω μικρό πατουσάκι και δεν βρίσκω εύκολα το παπούτσι που θέλω στο μέγεθος που χρειάζομαι) με αποτέλεσμα να έχω 2 ζευγάρια αθλητικά (που χρησιμοποιώ κυρίως το ένα) ,2 σαγιονάρες ,1 πέδιλα και 1 μπότες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Όταν πήγαινα 3 φορές τον χρόνο με την παρέα μου κατέληγα αντί να ψωνίζω αυτά που είχα προγραμματίσει, να αγοράζω μαλακίες.:P
Αργότερα όταν ζήτησα την βοήθεια της αδερφής μου να με εκσυγχρονίσει, μπορεί να έτρωγα 500€ σε μισή ώρα και μετά αντί γυρίσω πίσω στο χωριό μου με τραβολογούσε 10 ώρες κυριολεκτικά έχοντας μαζί της 100€ το πολύ για να αγοράσει ένα γαμημένο μποτάκι κ 1-2 μπλουζάκια.
Τώρα πια ο σοφός γέροντας επειδή κάνει ανά 2 μήνες ψώνια προγραμματίζει τι χρειάζεται να πάρει, μπαίνει στα online store της μάρκας που ενδιαφέρεται βλέπει πάνω κάτω τι βγάζουν και κάνει τα κουμάντα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top