Χωρισμός. Και τώρα τι κάνουμε;

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ λέω να ανοίξουμε θέμα για τους πόνους μας στα ερωτικά γιατί μου φαίνεται ότι είμαστε όλοι...ο ένας χειρότερος από τον άλλον :hehe:
Επίσης, για να μπω πάλι κάπως on topic, απλά θα επαναλάβω ότι είναι άλλη μια απλή σχέση του λυκείου, και να μην παίρνεις τόσο στα σοβαρά όσα έλεγε και έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ λέω να ανοίξουμε θέμα για τους πόνους μας στα ερωτικά γιατί μου φαίνεται ότι είμαστε όλοι...ο ένας χειρότερος από τον άλλον :hehe:
Επίσης, για να μπω πάλι κάπως on topic, απλά θα επαναλάβω ότι είναι άλλη μια απλή σχέση του λυκείου, και να μην παίρνεις τόσο στα σοβαρά όσα έλεγε και έκανε.

Έχεις δικιο :/ πήρα πολύ σοβαρά τα λόγια του ενώ δεν επρεπε..τι να πεις..λάθη της πρώτης φοράς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Έχεις δικιο :/ πήρα πολύ σοβαρά τα λόγια του ενώ δεν επρεπε..τι να πεις..λάθη της πρώτης φοράς :P

μην αγχωνεσαι θα τα ξανακανεις!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι τον έχω εξιδανικευσει στο μυαλο μου...και από άποψη εμφάνισης και χαρακτήρα...:/ και φοβάμαι ότι και να τύχει να γνωρίσω κάποιο άλλο παιδί στο μέλλον...θα τον συγκρίνω με εκείνον..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι τον έχω εξιδανικευσει στο μυαλο μου...και από άποψη εμφάνισης και χαρακτήρα...:/ και φοβάμαι ότι και να τύχει να γνωρίσω κάποιο άλλο παιδί στο μέλλον...θα τον συγκρίνω με εκείνον..:(
Αν ερωτευτείς ξανά δε θα υπάρχει μέτρο σύγκρισης για τον καινούριο. :P
Κάθε άνθρωπο που ερωτευόμαστε τον εξιδανικεύουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Αν ερωτευτείς ξανά δε θα υπάρχει μέτρο σύγκρισης για τον καινούριο. :P
Κάθε άνθρωπο που ερωτευόμαστε τον εξιδανικεύουμε.

Με έρευνες (μπορούν να μας το επιβεβαιώσουν και οι φοιτητές γιατρικής του φόρουμ) είναι ορμονολογικό το θέμα του έρωτα και του τρόπου που βλέπει το κάθε φύλο τον σύντροφό του. Εξιδανικεύεται σε πλήθος πολλών ανθρώπων και η ερωτική έλξη οφείλεται στις ερωτογενείς ζώνες. :) Μην το αναλύσουμε γιατί, διότι εσείς οι κοπέλες έχετε το "ελάττωμα" να τα υπεραναλύετε. :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Με έρευνες (μπορούν να μας το επιβεβαιώσουν και οι φοιτητές γιατρικής του φόρουμ) είναι ορμονολογικό το θέμα του έρωτα και του τρόπου που βλέπει το κάθε φύλο τον σύντροφό του. Εξιδανικεύεται σε πλήθος πολλών ανθρώπων και η ερωτική έλξη οφείλεται στις ερωτογενείς ζώνες. :) Μην το αναλύσουμε γιατί, διότι εσείς οι κοπέλες έχετε το "ελάττωμα" να τα υπεραναλύετε. :P:redface:

Οχι κ ελάττωμα... :P


Οπότε φίλη Βούλα είναι στις ορμόνες το πρόβλημα. Θα περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Οχι κ ελάττωμα... :P


Οπότε φίλη Βούλα είναι στις ορμόνες το πρόβλημα. Θα περάσει.

Αμήν και πότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Αμήν και πότε :P

Βιάζεσαι να γνωρίσεις τον επόμενο για να τον συγκρίνεις με τον μοναδικό έρωτα της ζωής σου Νο1; :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Βιάζεσαι να γνωρίσεις τον επόμενο για να τον συγκρίνεις με τον μοναδικό έρωτα της ζωής σου Νο1; :P :hehe:

Όχι..ίσα ίσα :) δεν βιάζομαι καθόλου...νομίζω πως μετά από αυτό πού συνεβη πρέπει να μείνω μόνη μου και να σκεφτώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σε όλους! Θα ήθελα να συζητήσουμε αυτό το θέμα, καθώς βιώνω αυτή την κατάσταση τον τελευταίο καιρό. Αρχικά να σας δώσω κάποιες πληροφορίες για μένα. Είμαι 18 χρονών, συμπαθητική κοπέλα, έξυπνη και με χιούμορ. Ωστόσο είμαι πολύ ντροπαλή και χωρίς πολλή αυτοπεποίθηση. Γι' αυτό και δε με πλησιάζουν εύκολα, ιδίως τα αγόρια. όλα αυτά ώσπου πέρυσι ένας συμμαθητής μου μου εξομολογήθηκε πως είναι ερωτευμένος μαζί μου. Εγώ δεν ήθελα να κάνουμε τίποτα, αλλά με τον καιρό μιλούσαμε, γνωριστήκαμε και άρχισε να με γοητεύει. Μου μιλούσε πολύ όμορφα και γλυκά και ενθουσιάστηκα, ήταν άλλωστε η πρώτη φορά που μου μιλούσε κάποιος έτσι. ήμασταν μαζί λοιπόν, όλα ήταν πολύ όμορφα. Μου έδωσε το πρώτο μου φιλί, βγαίναμε κλπ κλπ. Μετά από 6 μήνες σχέσεις περίπου φάνηκαν κάποια σύννεφα. Δεν μιλούσαμε πια τόσο πολύ, εγώ ένιωθα ανασφάλεια πως θα με αφήσει, ενώ κάτι τέτοιο δεν ίσχυε. Τσακωνόμασταν λιγάκι, τίποτε σημαντικό...περνούσε γρήγορα. Ενώ ήμασταν καλά μια μέρα μου είπε πως θέλει να κάνουμε ένα διάλειμμα στη σχέση μας..Στεναχωρήθηκα τόσο πολύ, αλλά το σεβάστηκα. Πονούσα που περίμενα και αυτός περνούσε καλά το διάστημα αυτό ενώ ήξερε ότι υποφέρω. Τελικά μετά από δυο βδομάδες αναμονής μου είπε να χωρίσουμε γιατί βλέπει ότι δεν βγάζει πουθενά. Τι σημαίνει αυτό;;;; Εκείνος που έλεγε πως δεν ήθελε να με χάσει τώρα με αφήνει..Πόνεσα πολύ, έκλαψα..έχουν περάσει σχεδόν δυο μήνες..τον βλέπω στο σχολείο και πονάω, αν και δεν το δείχνω. έχω κάνει πολλή προσπάθεια και τώρα είμαι καλύτερα, όμως ξεσπάω μερικές φορές. Μου λείπει κάποιες στιγμές, άλλες με κατηγορώ..λέγοντας πως εγώ φταίω.. Δεν λέω πως δεν έφταιξα,κι αυτός έφταιξε κι εγώ..αλλά δεν ήθελα να τα παρατήσουμε τόσο εύκολα. όλα τα ζευγάρια έχουν κάποιες δυσκολίες κάποια στιγμή..αυτός έφυγε με την πρώτη. Θα ξαναερωτευτώ κάποιον έτσι; πώς να σταματήσω να τον σκέφτομαι;...τι να κάνω για να νιώσω καλύτερα;
Αν έχετε περάσει παρόμοιες καταστάσεις δώστε την εμπειρία σας..πώς το περάσατε, τι νιώσατε, τι αισθάνεστε τώρα γ' αυτό το γεγονός;

Συνήθως οι πρώτες σχέσεις διαλύονται.Σε πολλές περιπτώσεις συμβαίνει αυτό.Σπάνια να βρεις ένα άτομο με την πρώτη ευκαιρία όπου θα ζήσετε το υπόλοιπο της ζωη σας.Όχι ότι αυτό αποκλείεται,αλλά η πλειοψηφία των σχεσεων καταλήγουν σε χωρισμό.Έχεις μια ολοκληρη ζωή μπροστά σου για να επιλέξεις με ποιο άτομο θα ερωτευτείς και θα κανεις μία σχεση.Και υπάρχουν πολλοι ανθρωποι με τους οποίους θα ταιριάζεις.Όσον αφορα το παιδι επειδή γνωριζει ότι στις περισσότερες σχεσεις επικρατεί ο χωρισμός πιθανόν επέλεξε να συμπεριφερθεί ετσι,επειδη θα σε εχει σε εκτίμηση και επιπλεον δεν θέλει να συμβεί κατι ασχημο που θα σας φέρει στο σημείο να μην πείτε έστω και ένα καλημέρα.Και να έχεις υπόψη σου οτι θα ερωτευτείς,αρκεί να μην δίνεσαι εύκολα με τον οποιονδήποτε που θα σου κάνει το επόμενο κλικ και θα προχωρήσεις σε σχέση μαζί του.

Οσον αφορά για την έλλειψη αυτοπεποίηθησης αυτό είναι φαινομενικο.Στην πραγματικότητα εσύ σκεφτεσαι έτσι και βιώνεις συναισθήματα που δεν έχουν νόημα.Μην ξεχνάς ότι ο σκοπός του ανθρώπου είναι να ερωτευτεί και να αγαπήσει.Οπότε μην νομίζεις ότι ως προς τον σκοπό αυτό μειονεκτείς απο κάποιους άλλους.Όπως σου είπα απλά χρειάζεται ηρεμία και καθαρό μυαλό.Και στην πραγματικότητα όποιος και αν είναι ο λόγος που είσαι ντροπαλή και έχεις ελλειψη αυτοπεποίθησης αυτό οφείλεται υποθέτω στο ότι περιμένεις σχόλια από τους άλλους που να σε κάνουν να αισθανθείς ότι δεν μειονεκτείς σε τίποτα.Εγω σου λεω ότι έτσι και αλλιώς δεν μειονεκτείς πουθενά,οπότε και δεν χάνεις την αξία σου σε τίποτα.Οταν το καταλάβεις αυτό δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα.Και θα μπορείς εύκολα να πλησιάζεις κάποιον για σχέση χωρίς ενδοιασμούς και ντροπαλότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Συνήθως οι πρώτες σχέσεις διαλύονται.Σε πολλές περιπτώσεις συμβαίνει αυτό.Σπάνια να βρεις ένα άτομο με την πρώτη ευκαιρία όπου θα ζήσετε το υπόλοιπο της ζωη σας.Όχι ότι αυτό αποκλείεται,αλλά η πλειοψηφία των σχεσεων καταλήγουν σε χωρισμό.Έχεις μια ολοκληρη ζωή μπροστά σου για να επιλέξεις με ποιο άτομο θα ερωτευτείς και θα κανεις μία σχεση.Και υπάρχουν πολλοι ανθρωποι με τους οποίους θα ταιριάζεις.Όσον αφορα το παιδι επειδή γνωριζει ότι στις περισσότερες σχεσεις επικρατεί ο χωρισμός πιθανόν επέλεξε να συμπεριφερθεί ετσι,επειδη θα σε εχει σε εκτίμηση και επιπλεον δεν θέλει να συμβεί κατι ασχημο που θα σας φέρει στο σημείο να μην πείτε έστω και ένα καλημέρα.Και να έχεις υπόψη σου οτι θα ερωτευτείς,αρκεί να μην δίνεσαι εύκολα με τον οποιονδήποτε που θα σου κάνει το επόμενο κλικ και θα προχωρήσεις σε σχέση μαζί του.

Οσον αφορά για την έλλειψη αυτοπεποίηθησης αυτό είναι φαινομενικο.Στην πραγματικότητα εσύ σκεφτεσαι έτσι και βιώνεις συναισθήματα που δεν έχουν νόημα.Μην ξεχνάς ότι ο σκοπός του ανθρώπου είναι να ερωτευτεί και να αγαπήσει.Οπότε μην νομίζεις ότι ως προς τον σκοπό αυτό μειονεκτείς απο κάποιους άλλους.Όπως σου είπα απλά χρειάζεται ηρεμία και καθαρό μυαλό.Και στην πραγματικότητα όποιος και αν είναι ο λόγος που είσαι ντροπαλή και έχεις ελλειψη αυτοπεποιηθησης αυτό οφείλεται υποθέτω στο ότι περιμένεις σχόλια από τους άλλους που να σε κάνουν να αισθανθείς ότι δεν μειονεκτείς σε τίποτα.Εγω σου λεω ότι έτσι και αλλιώς δεν μειονεκτείς πουθενά,οπότε και δεν χάνεις την αξία σου σε τίποτα.Οταν το καταλάβεις αυτό δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα.Και θα μπορείς εύκολα να πλησιάζεις κάποιον για σχέση χωρίς ενδοιασμούς και ντροπαλότητες.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες να μου γράψεις αυτά τα λόγια :) είναι πολύ καλές και εύστοχες συμβουλές και το εκτιμώ πολύ :) τα κρατάω στο μυαλό μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain elena

Νεοφερμένος

Η κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
νομιζω οτι το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να περασεις λιγο χρονο με τις κολλητες σου. βγειτε εξω, κανονιστε καποια στιγμη να κοιμηθειτε η μια στο σπιτι της αλλης(ακουγετε λιγο περιεργο αυτο αλλαβοηθαει)... μπορει αυτος ο χωρισμος να σε εχει παρει απο κατω γιατι προφανως δεν ησουν ετοιμη, αλλα σιγουρα θα ενισχυσει τους δεσμους με τις φιλες σου και θα τονωσει την αυτοπεποιθηση σου!ετσι θα αρχισεις να βγαινες σιγα σιγα απο το καβουκι σου και να γνωριζεις νεα ατομα που θα σε κανουν να νιωθεις ομορφα. εγω προσωπικα πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να τρεξεις πισω απο τον πρωην σου.

P.S.:ο χωρος βοηθαει πολυ, οσο πιο δυνατο το κομματι τοσο πιο αποτελεσματικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
νομιζω οτι το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να περασεις λιγο χρονο με τις κολλητες σου. βγειτε εξω, κανονιστε καποια στιγμη να κοιμηθειτε η μια στο σπιτι της αλλης(ακουγετε λιγο περιεργο αυτο αλλαβοηθαει)... μπορει αυτος ο χωρισμος να σε εχει παρει απο κατω γιατι προφανως δεν ησουν ετοιμη, αλλα σιγουρα θα ενισχυσει τους δεσμους με τις φιλες σου και θα τονωσει την αυτοπεποιθηση σου!ετσι θα αρχισεις να βγαινες σιγα σιγα απο το καβουκι σου και να γνωριζεις νεα ατομα που θα σε κανουν να νιωθεις ομορφα. εγω προσωπικα πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να τρεξεις πισω απο τον πρωην σου.

P.S.:ο χωρος βοηθαει πολυ, οσο πιο δυνατο το κομματι τοσο πιο αποτελεσματικο!

Η αλήθεια είναι πως δεν ήμουν καθόλου έτοιμη για κάτι τέτοιο...συνέβη όμως και πρέπει να το ξεπεράσω..οι φίλες μου με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ! ;) είμαι σε πολύ καλό δρόμο..είναι μάλλον που έχω να τον δω καιρό τώρα με τις διακοπές..άντε να δω τι θα κάνω αύριο που ανοίγουν τα σχολεία και θα τον ξαναδώ μάλλον :/ ..ούτε εγώ πιστεύω πως υπάρχει λόγος να τρέξω..την πρώτη βδομάδα μόνο ήμουν σα να τον παρακαλάω να γυρίσει..τώρα μετά από 2 μήνες έχω συνέλθει αρκετά..ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ν θα τονωσει την αυτοπεποιθηση σου!
Πώς μπορεί ο χωρισμός να τονώνει την αυτοπεποίθηση;:|
Συγγνώμη αλλά εγώ προσωπικά,αν φάω απόρριψη (σε οποιοδήποτε τομέα) μόνο περισσότερη αυτοπεποίθηση δεν αποκτώ.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Πώς μπορεί ο χωρισμός να τονώνει την αυτοπεποίθηση;:|
Συγγνώμη αλλά εγώ προσωπικά,αν φάω απόρριψη (σε οποιοδήποτε τομέα) μόνο περισσότερη αυτοπεποίθηση δεν αποκτώ.:confused:

νομίζω ότι εννοεί ότι ο χρόνος με τις κολλητές τονώνει την αυτοπεποίθηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Έχουν περάσει 2μισι μήνες σχεδόν...σιγά σιγά ο πόνος και η θλίψη περνάνε :/ όμως νιώθω μια βαθιά νοσταλγία :( κάποιες στιγμές μου λείπει τόσο πολύ εκείνος..και οι όμορφες στιγμές που περάσαμε μαζί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Στις μέρες δύσκολα θα βρεις το σωστό παλικάρι.

Στον αντρικό πληθυσμό (όχι ότι δεν υπάρχει και στον γυναικείο, αλλά στο αντρικό, πιστεύω, παίζει πιο πολύ) υπάρχει η έννοια της ξεπέτας, όσο σκληρό και ακούγετε. Πολύ το παίζουν καλοί, για να σε ρίξουν και να κάνουν φιγούρα στα φιλαράκια (να η ξεπέτα)

Μπορεί την περίοδο που ήσασταν μαζί, να "ερωτεύτηκε" καμιά άλλη (να και η επιπολαιότητα)

Μπορεί να ήθελε κάτι από εσένα και να το πήρε, κάτι να μάθει ίσως (η εκμετάλλευση)

Βέβαια να μην το γυρνάμε τόσο στο επιστημονικό. Πλέον δεν γίνετε τίποτα, όπως επίσης δεν θα πρέπει να κλαις και να στεναχωριέσαι για χαμένους έρωτες (ναι ,εννοείτε θα στεναχωρηθείς, μέχρι ένα σημείο βέβαια). Βρες την αυτοπεποίθησή σου, και εννοείτε πως θα ξαναερωτευτείς. Δεν κερδίζεις τίποτα με την στεναχώρια :) .Μας λες ότι είσαι "συμπαθητική κοπέλα, έξυπνη και με χιούμορ, καλή μαθήτρια", είσαι στην καλή κατηγορία ;) .Απλά αυτή την φορά, να είσαι πιο προσεκτική με τον νέο έρωτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Στις μέρες δύσκολα θα βρεις το σωστό παλικάρι.

Στον αντρικό πληθυσμό (όχι ότι δεν υπάρχει και στον γυναικείο, αλλά στο αντρικό, πιστεύω, παίζει πιο πολύ) υπάρχει η έννοια της ξεπέτας, όσο σκληρό και ακούγετε. Πολύ το παίζουν καλοί, για να σε ρίξουν και να κάνουν φιγούρα στα φιλαράκια (να η ξεπέτα)

Μπορεί την περίοδο που ήσασταν μαζί, να "ερωτεύτηκε" καμιά άλλη (να και η επιπολαιότητα)

Μπορεί να ήθελε κάτι από εσένα και να το πήρε, κάτι να μάθει ίσως (η εκμετάλλευση)

Βέβαια να μην το γυρνάμε τόσο στο επιστημονικό. Πλέον δεν γίνετε τίποτα, όπως επίσης δεν θα πρέπει να κλαις και να στεναχωριέσαι για χαμένους έρωτες (ναι ,εννοείτε θα στεναχωρηθείς, μέχρι ένα σημείο βέβαια). Βρες την αυτοπεποίθησή σου, και εννοείτε πως θα ξαναερωτευτείς. Δεν κερδίζεις τίποτα με την στεναχώρια :) .Μας λες ότι είσαι "συμπαθητική κοπέλα, έξυπνη και με χιούμορ, καλή μαθήτρια", είσαι στην καλή κατηγορία ;) .Απλά αυτή την φορά, να είσαι πιο προσεκτική με τον νέο έρωτα :)

Πιστεύω πως ένιωσε κάτι για μένα..αλλά ξεκίνησε μαζί μου για να νιώσει κιόλας καλύτερα...γιατί τότε είχε κατάθλιψη :/: με τον καιρό η παρουσία μου στη ζωή του τον γέμισε με σιγουριά, ξεπέρασε την κατάθλιψη, ένιωσε πολύ καλά με τον εαυτό του, απέκτησε πολλή αυτοπεποίθηση...και τότε ήταν που μου ανακοίνωσε πως γι'αυτόν "δεν πάει άλλο, τελείωσε"...:/: πρέπει τουλάχιστον να χαίρομαι που τον βοήθησα..:/:

Σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες για να με συμβουλεύσεις :) να'σαι καλά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain elena

Νεοφερμένος

Η κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top