Χωρισμός. Και τώρα τι κάνουμε;

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Θα ήθελα να συζητήσουμε αυτό το θέμα, καθώς βιώνω αυτή την κατάσταση τον τελευταίο καιρό. Αρχικά να σας δώσω κάποιες πληροφορίες για μένα. Είμαι 18 χρονών, συμπαθητική κοπέλα, έξυπνη και με χιούμορ. Ωστόσο είμαι πολύ ντροπαλή και χωρίς πολλή αυτοπεποίθηση. Γι' αυτό και δε με πλησιάζουν εύκολα, ιδίως τα αγόρια. όλα αυτά ώσπου πέρυσι ένας συμμαθητής μου μου εξομολογήθηκε πως είναι ερωτευμένος μαζί μου. Εγώ δεν ήθελα να κάνουμε τίποτα, αλλά με τον καιρό μιλούσαμε, γνωριστήκαμε και άρχισε να με γοητεύει. Μου μιλούσε πολύ όμορφα και γλυκά και ενθουσιάστηκα, ήταν άλλωστε η πρώτη φορά που μου μιλούσε κάποιος έτσι. ήμασταν μαζί λοιπόν, όλα ήταν πολύ όμορφα. Μου έδωσε το πρώτο μου φιλί, βγαίναμε κλπ κλπ. Μετά από 6 μήνες σχέσεις περίπου φάνηκαν κάποια σύννεφα. Δεν μιλούσαμε πια τόσο πολύ, εγώ ένιωθα ανασφάλεια πως θα με αφήσει, ενώ κάτι τέτοιο δεν ίσχυε. Τσακωνόμασταν λιγάκι, τίποτε σημαντικό...περνούσε γρήγορα. Ενώ ήμασταν καλά μια μέρα μου είπε πως θέλει να κάνουμε ένα διάλειμμα στη σχέση μας..Στεναχωρήθηκα τόσο πολύ, αλλά το σεβάστηκα. Πονούσα που περίμενα και αυτός περνούσε καλά το διάστημα αυτό ενώ ήξερε ότι υποφέρω. Τελικά μετά από δυο βδομάδες αναμονής μου είπε να χωρίσουμε γιατί βλέπει ότι δεν βγάζει πουθενά. Τι σημαίνει αυτό;;;; Εκείνος που έλεγε πως δεν ήθελε να με χάσει τώρα με αφήνει..Πόνεσα πολύ, έκλαψα..έχουν περάσει σχεδόν δυο μήνες..τον βλέπω στο σχολείο και πονάω, αν και δεν το δείχνω. έχω κάνει πολλή προσπάθεια και τώρα είμαι καλύτερα, όμως ξεσπάω μερικές φορές. Μου λείπει κάποιες στιγμές, άλλες με κατηγορώ..λέγοντας πως εγώ φταίω.. Δεν λέω πως δεν έφταιξα,κι αυτός έφταιξε κι εγώ..αλλά δεν ήθελα να τα παρατήσουμε τόσο εύκολα. όλα τα ζευγάρια έχουν κάποιες δυσκολίες κάποια στιγμή..αυτός έφυγε με την πρώτη. Θα ξαναερωτευτώ κάποιον έτσι; πώς να σταματήσω να τον σκέφτομαι;...τι να κάνω για να νιώσω καλύτερα;
Αν έχετε περάσει παρόμοιες καταστάσεις δώστε την εμπειρία σας..πώς το περάσατε, τι νιώσατε, τι αισθάνεστε τώρα γ' αυτό το γεγονός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Γεια σου βουλα. Οταν σου ζητησε να κανετε διαλειμα, δε τον ρωτησες για ποιο λογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μου είπε ότι θέλει να σκεφτεί κάτι δικά του θέματα, άσχετα με εμένα..και πως μόλις τα λύσει θα είμαστε ξανά μαζί :/ αλλά μάλλον ήταν δικαιολογία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
μάλλον ήταν δικαιολογία..
Είναι κοινό μυστικό ότι όταν ένα αγόρι ζητά από ένα κορίτσι "προσωρινή διακοπή της σχέσης", εννοεί χωρισμό, αλλά θέλει να της το φέρει σιγά-σιγά.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γ λυκειου εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γ λυκειου εισαι?

Ναι είμαι γ λυκείου. άριστη μαθήτρια! όλοι περιμένουν από μένα να τα πάω περίφημα, όχι πως δεν το αξίζω, έχω δουλέψει σκληρά τόσα χρόνια..και τώρα μου έτυχε αυτό. Με έχει αποσυντονίσει αρκετά..τον σκέφτομαι συνέχεια..όντως ήταν δικαιολογία..γιατί γενικά δεν ήταν ποτέ ξεκάθαρος απέναντί μου..να φανταστείτε με χώρισε με μήνυμα στο facebook..ούτε να με κοιτάξει στα μάτια δεν είχε το θάρρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ναι είμαι γ λυκείου. άριστη μαθήτρια! όλοι περιμένουν από μένα να τα πάω περίφημα, όχι πως δεν το αξίζω, έχω δουλέψει σκληρά τόσα χρόνια..και τώρα μου έτυχε αυτό. Με έχει αποσυντονίσει αρκετά..τον σκέφτομαι συνέχεια..όντως ήταν δικαιολογία..γιατί γενικά δεν ήταν ποτέ ξεκάθαρος απέναντί μου..να φανταστείτε με χώρισε με μήνυμα στο facebook..ούτε να με κοιτάξει στα μάτια δεν είχε το θάρρος..

αν εισαι Γ λυκειου σταματα να χαλας το μελλον σου για ατομα που του χρονου δεν θα θυμουνται πως σε ελεγαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Λυπαμαι για το πως νιωθεις.Αυτο που μου φενεται απο αυτα που εγραψες ειναι οτι η σχεση σας ''ξεφουσκοσε''.Αλιμονο,δεν το λεω για να σας προσβαλλω αλλα οι πιο πολλες αν οχι ολες οι σχεσεις που εβλεπα απο το γυμνασιο ακομα, μεχρι και τωρα ειχαν το ιδιο προβλημα.Ο ενας αρχιζει λιγο πολυ να βαριεται τον αλλον,δεν ξερεται τι να κανεται τι να πειτε και καπως ετσι αδοξα τελειωνει.Δεν ειναι κατι το αφυσικο καθως οι ανθρωποι ειμαστε ετσι ωστε να χανουμε το ενδιαφερον μας αργα η συντομα σε καποια πραγματα και αυτο συμβαινει ακομη σε παντρεμενα ζευγαρια τα οποια βεβαια λογω ωριμοτητας μεταξυ αλλων γνωρισματων που διαθετουνε επιλυουν τα προβληματα τους.Για να μην μακρυγωρω εσυ θα πρεπει να σκεφτεσαι θετικα και αισιοδοξα και να μην στεναχωριεσαι.Δεν εισαι η πρωτη και σιγουρα οχι η τελευτεα που βιωνει εναν χωρισμο.Προσπαθησε να ξεχαστεις και να βρεις παρηγορια αλλου,οπως στις παρεες σου,στους γονεις σου,σε καποια σειρα ισως, η ακομη καλυτερα στο διαβασμα αν και το τελευτεο θα ηταν καπως δυσκολο για λιγο καιρο μεχρι να ξεθολοσει το μυαλο σου,τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Boύλα έχω περάσει την ίδια φάση με σένα αλλά από το άλλο φύλο. Συνειδητοποιώ ότι υπάρχει ζωή και πολύ πιο ωραία, πιο γεμάτη από το να μένω "δέσμιος" σε λόγια. Πραγματικά δεν αξίζει να φθείρεσαι ψυχοσωματικά. Δεν αναπαράγω φράση κλισέ ή πλυσέ από χωρισμένη γκόμενα του cosmopolitan. Απλά έτσι είναι η πραγματικότητα. Κάποια πράγματα κάνουν τον κύκλο τους. Αυτή η χρονική περίοδος που τυγχάνει και βρίσκεσαι, είναι πολύ πιο σημαντική από τις παροδικές συνέπειες ενός ευκαιριακού έρωτα. Οι πανελλήνιες έχουν μεγαλύτερο αντίκτυπο από την συμπεριφορά του αγοριού που σε πλήγωσε. Μπορείς να διοχετεύσεις τον πόνο που νιώθεις σε εργασιοθεραπεία και να αριστεύσεις στις εξετάσεις. Όπως είπαν και άλλα παιδιά, του χρόνου μπορεί να μην σε θυμάται, ο νεαρός. Στο λύκειο αλλά και στα πρώτα έτη του Πανεπιστημίου αλλά και ευρύτερα, πολλοί άνθρωποι αντιμετωπίζουν τη ζωή πολύ ανεύθυνα και επιπόλαια. Κοιτάζουν πως να κάνουν χαβαλέ και να περάσουν την ώρα τους, την κα**λα τους. Καλώς ή κακώς μιλάμε για ανθρώπινα όντα και όχι για εξιδανικευμένα τέλεια όντα. Να μάθεις να μην "διπλώνεις" με το πρώτο κοπλιμέντο και λόγια του αέρα. Να δίνεις βάση σε περισσότερο διαχρονικά στοιχεία και νομίζω ότι αυτά φαίνονται με επίμονη παρακολούθηση σε έναν άνθρωπο. Κάποια πράγματα πρέπει πάντα να τα βλέπουμε λίγο αποστασιοποιημένα πριν να οδηγηθούμε στη λήψη αποφάσεων π.χ. σύναψη ερωτικής σχέσης. Σαν άνθρωπος δεν πιστεύω ότι στην αρχή όλα είναι μέλι γάλα και μετά στραβώνει η σχέση. Μια σχέση πάει στραβά και αυτό υπάρχει από την πρώτη μέρα γνωριμίας, απλά ο εγκέφαλος επικεντρώνεται σε άλλα στοιχεία και στην έκκριση των οιστρογόνων. Αν δεν εκκρίνονταν οιστρογόνα, σύμφωνα με τους επιστήμονες δεν θα υπήρχε η ερωτική "χημεία". Η έκκριση αυτών των ορμονών έχει ως αποτέλεσμα να βλέπουμε έναν άνθρωπο για πεπερασμένο χρόνο ως "θεό" με τις ανάλογες προεκτάσεις (σεξουαλική ζωή, τεκνοποίηση). Δηλαδή ο εγκέφαλος ουσιαστικά "τυφλώνεται" και επικεντρώνεται σε ερωτογενείς ζώνες. Αλλά έτσι είναι το ανθρώπινο είδος. Όλες οι δραστηριότητες κάνουν έναν κύκλο.

Σε καμία περίπτωση μη βαλτώσεις λόγω απογοήτευσης. Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Η ζωή σου επιφυλάσσει πολύ πιο σημαντικά πράγματα από τα παροδικά φλερτ του οποιουδήποτε. Είσαι πολύ νέα για να μαραζώνεις ως φεγγαρολουσμένη Αρετή στο περβάζι του παραθύρου (..ως κεντρική ηρωϊδα δημοτικού τραγουδιού). :P Η ζωή είναι γεμάτη έρωτες, ουσιαστικές και ανυπέρβλητες αγάπες ενώ οι πανελλήνιες δεν είναι ηθική αξία της ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Λυπαμαι για το πως νιωθεις.Αυτο που μου φενεται απο αυτα που εγραψες ειναι οτι η σχεση σας ''ξεφουσκοσε''.Αλιμονο,δεν το λεω για να σας προσβαλλω αλλα οι πιο πολλες αν οχι ολες οι σχεσεις που εβλεπα απο το γυμνασιο ακομα, μεχρι και τωρα ειχαν το ιδιο προβλημα.Ο ενας αρχιζει λιγο πολυ να βαριεται τον αλλον,δεν ξερεται τι να κανεται τι να πειτε και καπως ετσι αδοξα τελειωνει.Δεν ειναι κατι το αφυσικο καθως οι ανθρωποι ειμαστε ετσι ωστε να χανουμε το ενδιαφερον μας αργα η συντομα σε καποια πραγματα και αυτο συμβαινει ακομη σε παντρεμενα ζευγαρια τα οποια βεβαια λογω ωριμοτητας μεταξυ αλλων γνωρισματων που διαθετουνε επιλυουν τα προβληματα τους.Για να μην μακρυγωρω εσυ θα πρεπει να σκεφτεσαι θετικα και αισιοδοξα και να μην στεναχωριεσαι.Δεν εισαι η πρωτη και σιγουρα οχι η τελευτεα που βιωνει εναν χωρισμο.Προσπαθησε να ξεχαστεις και να βρεις παρηγορια αλλου,οπως στις παρεες σου,στους γονεις σου,σε καποια σειρα ισως, η ακομη καλυτερα στο διαβασμα αν και το τελευτεο θα ηταν καπως δυσκολο για λιγο καιρο μεχρι να ξεθολοσει το μυαλο σου,τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Συμφωνώ μαζί σου..μου το είπε άλλωστε πως βαρέθηκε και κουράστηκε. έχει αλλάξει πολύ από τότε που αρχίσαμε..τότε ήταν χαμηλών τόνων και προσγειωμένο παιδί. Η σχέση του μαζί μου, που είμαι ένα αρκετά όμορφο κορίτσι, τον γέμισε με αυτοπεποίθηση και σιγουριά..συζητούσαν για αυτόν που είχε κάποια σαν κι εμένα..ώσπου έχασε το ενδιαφέρον του για εμένα..

Boύλα έχω περάσει την ίδια φάση με σένα αλλά από το άλλο φύλο. Συνειδητοποιώ ότι υπάρχει ζωή και πολύ πιο ωραία, πιο γεμάτη από το να μένω "δέσμιος" σε λόγια. Πραγματικά δεν αξίζει να φθείρεσαι ψυχοσωματικά. Δεν αναπαράγω φράση κλισέ ή πλυσέ από χωρισμένη γκόμενα του cosmopolitan. Απλά έτσι είναι η πραγματικότητα. Κάποια πράγματα κάνουν τον κύκλο τους. Αυτή η χρονική περίοδος που τυγχάνει και βρίσκεσαι, είναι πολύ πιο σημαντική από τις παροδικές συνέπειες ενός ευκαιριακού έρωτα. Οι πανελλήνιες έχουν μεγαλύτερο αντίκτυπο από την συμπεριφορά του αγοριού που σε πλήγωσε. Μπορείς να διοχετεύσεις τον πόνο που νιώθεις σε εργασιοθεραπεία και να αριστεύσεις στις εξετάσεις. Όπως είπαν και άλλα παιδιά, του χρόνου μπορεί να μην σε θυμάται, ο νεαρός. Στο λύκειο αλλά και στα πρώτα έτη του Πανεπιστημίου αλλά και ευρύτερα, πολλοί άνθρωποι αντιμετωπίζουν τη ζωή πολύ ανεύθυνα και επιπόλαια. Κοιτάζουν πως να κάνουν χαβαλέ και να περάσουν την ώρα τους, την κα**λα τους. Καλώς ή κακώς μιλάμε για ανθρώπινα όντα και όχι για εξιδανικευμένα τέλεια όντα. Να μάθεις να μην "διπλώνεις" με το πρώτο κοπλιμέντο και λόγια του αέρα. Να δίνεις βάση σε περισσότερο διαχρονικά στοιχεία και νομίζω ότι αυτά φαίνονται με επίμονη παρακολούθηση σε έναν άνθρωπο. Κάποια πράγματα πρέπει πάντα να τα βλέπουμε λίγο αποστασιοποιημένα πριν να οδηγηθούμε στη λήψη αποφάσεων π.χ. σύναψη ερωτικής σχέσης. Σαν άνθρωπος δεν πιστεύω ότι στην αρχή όλα είναι μέλι γάλα και μετά στραβώνει η σχέση. Μια σχέση πάει στραβά και αυτό υπάρχει από την πρώτη μέρα γνωριμίας, απλά ο εγκέφαλος επικεντρώνεται σε άλλα στοιχεία και στην έκκριση των οιστρογόνων. Αν δεν εκκρίνονταν οιστρογόνα, σύμφωνα με τους επιστήμονες δεν θα υπήρχε η ερωτική "χημεία". Η έκκριση αυτών των ορμονών έχει ως αποτέλεσμα να βλέπουμε έναν άνθρωπο για πεπερασμένο χρόνο ως "θεό" με τις ανάλογες προεκτάσεις (σεξουαλική ζωή, τεκνοποίηση). Δηλαδή ο εγκέφαλος ουσιαστικά "τυφλώνεται" και επικεντρώνεται σε ερωτογενείς ζώνες. Αλλά έτσι είναι το ανθρώπινο είδος. Όλες οι δραστηριότητες κάνουν έναν κύκλο.

Σε καμία περίπτωση μη βαλτώσεις λόγω απογοήτευσης. Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Η ζωή σου επιφυλάσσει πολύ πιο σημαντικά πράγματα από τα παροδικά φλερτ του οποιουδήποτε. Είσαι πολύ νέα για να μαραζώνεις ως φεγγαρολουσμένη Αρετή στο περβάζι του παραθύρου (..ως κεντρική ηρωϊδα δημοτικού τραγουδιού). :P Η ζωή είναι γεμάτη έρωτες, ουσιαστικές και ανυπέρβλητες αγάπες ενώ οι πανελλήνιες δεν είναι ηθική αξία της ζωής.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! έχεις πολύ δίκιο...θαμπώθηκα από τα γλυκά του λόγια στην αρχή, γιατί δεν ήξερα κι εγώ...πρώτη φορά ήταν..γοητεύτηκα που κάποιος μου έλεγε ωραία πράγματα..δεν τον τσέκαρα καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μηπως ομως και συ εγινες πολυ δεδομενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αν εισαι Γ λυκειου σταματα να χαλας το μελλον σου για ατομα που του χρονου δεν θα θυμουνται πως σε ελεγαν

Το ξέρω..γι' αυτό και προσπαθώ πολύ. Αν και η ψυχολογική μου κατάσταση είναι δύσκολη...(η πίεση, αυτό που συνέβη με το νεαρό) προσπαθώ να μην παραμελώ το διάβασμά μου...

Μηπως ομως και συ εγινες πολυ δεδομενη?

Νομίζω πως από ένα σημείο και μετά άρχισε να με θεωρεί δεδομένη :/ ένιωθα πολύ ερωτευμένη μαζί του..τον ήθελα πολύ..δεν ήθελα να τον χάσω.. και το καταλάβαινε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Οι έρωτες του Λυκείου για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν υπήρξαν ποτέ γκράντε (όσο οι μετέπειτα εννοώ) , και επί του θέματος μην χολοσκάς αφού δεν προχωρήσατε κιόλας σιγά τ'αυγά γιατί αν είχατε προχωρήσει τότε ας πούμε θα ήταν ψιλοπακέτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Οι έρωτες του Λυκείου για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν υπήρξαν ποτέ γκράντε (όσο οι μετέπειτα εννοώ) , και επί του θέματος μην χολοσκάς αφού δεν προχωρήσατε κιόλας σιγά τ'αυγά γιατί αν είχατε προχωρήσει τότε ας πούμε θα ήταν ψιλοπακέτο :)

Δηλαδή μια σχέση την κάνει σημαντική το σεξ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Σημαντική δεν ξέρω αλλά την δένει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Σημαντική δεν ξέρω αλλά την δένει :redface:

Είχαμε συζητήσει αυτό το θέμα...θα γινόταν κάποια στιγμή αλλά δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι :/ δε νομίζω πάντως να ήταν αυτός ο λόγος που με χώρισε..το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πώς με ξέχασε τόσο εύκολα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
ηρεμησε και κοιτα να τελειωνεις με τις πανελληνιες.. αισια. ερχονται καινουργιες εμπειριες πολυ πιο σημαντικες και πολυ πιο εντονες.

το σεξ ειναι απαραιτητη προϋποθεση για μια σχεση. οταν αποκτησεις μια ολοκληρωμενη σχεση με εναν ανθρωπο που εισαι ερωτευμενη θα δεις οτι ολο αυτο ηταν τριχες!
για τωρα κουραγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δυστυχώς Βούλα-rf-5 κάποιοι άνθρωποι ξεχνάνε τόσο εύκολα :/: That's life ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ηρεμησε και κοιτα να τελειωνεις με τις πανελληνιες.. αισια. ερχονται καινουργιες εμπειριες πολυ πιο σημαντικες και πολυ πιο εντονες.

το σεξ ειναι απαραιτητη προϋποθεση για μια σχεση. οταν αποκτησεις μια ολοκληρωμενη σχεση με εναν ανθρωπο που εισαι ερωτευμενη θα δεις οτι ολο αυτο ηταν τριχες!
για τωρα κουραγιο!

Ζω για τη στιγμή που θα σκέφτομαι αυτή την εμπειρία και δε θα νιώθω τίποτα...Σε ευχαριστώ πολύ!

Δυστυχώς Βούλα-rf-5 κάποιοι άνθρωποι ξεχνάνε τόσο εύκολα :/: That's life ..

το ξέρω...είμαι μικρή ακόμα και γι' αυτό απογοητεύομαι από όλα αυτά..νόμιζα ότι όλα θα είναι ρόδινα..αμ δε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Η εποχή μας έχει υπερ-εκθέσει το σεξ ως βασικό στοιχείο μιας σχέσης γι' αυτό και κάποια πράγματα έχουν εκφυλιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top