Γενικό -  Χρήσιμες γνώσεις για Γ' Λυκείου

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
λογικα ναι...αν ειναι καλος και ο καθηγητης του σχολειου!δεν πιστευω να υπαρξει προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φιλιππος186

Νεοφερμένος

Ο φιλιππος186 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορεί κανένας να μου εξηγήσει τι ενοεί το σχολικό βιβλίο στη σελ. 135 εκεί που λεει ότι κάθε πρόγραμμα όπως και κάθε ενότητα προγράμματος έχει μόνο μία είσοδο και μόνο μία έξοδο; Εχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορω να το καταλάβω!!!
:s:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
μαθε το παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios_marios_19

Νεοφερμένος

Ο marios_marios_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
θελει να πει πως ενα υποπρογραμμα εχει μια εσοδο δηλαδη καποιες τιμες που δινονται στις παραμετρους ετσι ωστε να ενεργοποιηθει το υποπρογραμμα και μια εξοδο δηλαδη το αποτελεσμα της επεξεργασιας των δεδομενων που του δωθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φιλιππος186

Νεοφερμένος

Ο φιλιππος186 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εντάξει για τα υποπρογράμματα ως τμήμα προγράμματος που αναφέρει το βιβλίο (η διαδικασία έχει την παρένθεση και η συνάρτηση σαν είσοδο την παρένθεση και σαν έξοδο το όνομά της). Αλλά το πρόγραμμα πώς έχει μόνο ΜΙΑ είσοδο και ΜΙΑ έξοδο;


μαθε το παπαγαλια

Αναγκαστικά παπαγαλία το έμαθα αλλά είπα μήπως το καταλάβαινα κιόλας...
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Είναι όπως τα κριτήρια του αλγορίθμου. Ξεκινάει από ένα σημείο, την αρχή συγκεκριμένα, και τελειώνει σε άλλο, το τέλος. Ελπίζω να σε βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

knightwish

Νεοφερμένος

Η knightwish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Λοιπον εχω μια ερωτηση. Εχω ακουσει οτι τη φυσικη κατευθυνσης και γενικης της δευτερας δε θα την ξανασυναντησουμε στην τριτη αρα δε μας χρειαζεται. Ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Κάτι χρειάζεται από τη γενική από της κατεύθυνσης δεν χρειάζεται τίποτα.Εγώ προσωπικά αποφάσισα να μην κάνω στις φυσικές αλλά έχω πάρει βοήθημα και διαβάζω μόνος μου.Με προσωπικό - εντατικό διάβασμα μια χαρά θα τα πας. Αλλά εσύ διαλέγεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Κοίτα όντως σε θέμα ύλης δεν έχει σχέση η κατεύθυνση με αυτήν της Γ,ενώ από την γενικής ένα πολύ μικρό τμήμα είναι ίδιο.Ωστόσο όμως μαθαίνεις στον τρόπο διαβάσματος της φυσικής κάτι που θα σου χρειαστεί και για την επόμενη χρονιά.Γνώμη μου είναι,αν υπάρχει οικονομική δυνατότητα,να κάνεις κάποιο επιπλέον μάθημα ώστε να συνηθίσεις στο πως να διαβάζεις την φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Η Φυσική γενικής της Β', έχει στο τέλος το κεφάλαιο με τις ταλαντώσεις, που αποτελεί σημαντικό κομμάτι της Φυσικής Κατεύθυνσης της Γ'. Αλλά επειδή είναι στο τέλος, πολλοί δεν το κάνουν καν... Κατά τ'άλλα, όλα τα υπόλοιπα κεφάλαια, όπως θερμοδυναμική (φυσική κατ. Β'), δυνάμεις μεταξυ φορτίων (φυσική γεν & κατ β'), και άλλα, δε θα τα ξανασυναντήσεις... Εγώ σε συμβουλεύω, να κάνεις μια ώρα φυσική κατ. β' φροντιστήριο, μόνο για τυχόν απορίες και επίλυση επιπλέον ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σε φροντιστιριο δεν εχω ακουσει κανεναν να κανει τις ταλαντωσεις απο την β, οποτε καθαρα για την υλη δεν υπαρχει θεμα να πας...
Οστωσω αν πας θα εξοικιωθεις με την λυση των ασκησεων σε τεραστιο βαθμο, και με την φυσικη σκεψη (αν την εχεις εστω και λιγο μεσα σου θα βγει). Αλλα και να μην κανεις φροντιστιριο, αν διαβαζεις και λυνεις ασκησεις πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
παιδια οσοι πατε τωρα γ λυκειου...και οσοι αλλοι γνωριζετε!
πειτε μου ποσο σας κοστισε το φροντιστηριο(μαθηματικα κατευθυνσης και γενικης,φυσικη κατευθυνσης και γενικη,χημεια κατευθυνσης και γενικη και εκθεση)στην β λυκειου??
ολο το πακετο...ποσο πληρωνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
παιδια οσοι πατε τωρα γ λυκειου...και οσοι αλλοι γνωριζετε!
πειτε μου ποσο σας κοστισε το φροντιστηριο(μαθηματικα κατευθυνσης και γενικης,φυσικη κατευθυνσης και γενικη,χημεια κατευθυνσης και γενικη και εκθεση)στην β λυκειου??
ολο το πακετο...ποσο πληρωνετε?
Στο δικο μου το πακετο κοστιζει 370 ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
αχά!και μένα τόσο περίπου...
είχα ακουσει κατι τρελά πακέτα περιπου 180 ευρώ !δεν ξερω....τι νομιζετε υπάρχουν κάτι τετοια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
αχά!και μένα τόσο περίπου...
είχα ακουσει κατι τρελά πακέτα περιπου 180 ευρώ !δεν ξερω....τι νομιζετε υπάρχουν κάτι τετοια?
Εχω ακουσει και για πιο τρελα πακετα 500 ευρω !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
ιδιαιτερα μάλλον είναι....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ιδιαιτερα μάλλον είναι....:P
Οχι. ειναι φροντιστηριο...Δε θελω να πω ποιο (μην κανουμε και διαφημιση), αλλα θεωρειται απο τα καλυτερα της Αττικης. Αλλα η τιμη αυτη σιγουρα ειναι υπερβολικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
παιδια οσοι πατε τωρα γ λυκειου...και οσοι αλλοι γνωριζετε!
πειτε μου ποσο σας κοστισε το φροντιστηριο(μαθηματικα κατευθυνσης και γενικης,φυσικη κατευθυνσης και γενικη,χημεια κατευθυνσης και γενικη και εκθεση)στην β λυκειου??
ολο το πακετο...ποσο πληρωνετε?


Άστα φίλε... 500 ευρώ το μήνα... Χοντρό πακέτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
στη β λυκειου??????:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top