Γενικό -  Χρήσιμες γνώσεις για Γ' Λυκείου

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
στη β λυκειου??????:!:

Ναι ναι τόσο κοστίζει η β λυκείου,άμα κάνεις ιδιαίτερο βέβαια!!ξέρω γιατί πρόκειται να κάνω κ τα έχουμε υπολογίσει!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τουλαχιστον ολα αυτα τα λεφτα να μην μασ πανε χαμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τουλαχιστον ολα αυτα τα λεφτα να μην μασ πανε χαμενα!

+10000:no1::no1:
πολύ σωστά μιλάς!!τουλάχιστον ό,τι κάνουμε να πιάνει τόπο!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
χαχα ;) ακριβως!
βλεπεις δυστυχως τον αλλον σημερα 100 πτυχια και ανεργο..(ενταξει..οχι ολους αλλα τους πιο πολλους..)
μακαρι να ειμασταν σιγουροι για το μελλον μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
παιδια οσοι πατε τωρα γ λυκειου...και οσοι αλλοι γνωριζετε!
πειτε μου ποσο σας κοστισε το φροντιστηριο(μαθηματικα κατευθυνσης και γενικης,φυσικη κατευθυνσης και γενικη,χημεια κατευθυνσης και γενικη και εκθεση)στην β λυκειου??
ολο το πακετο...ποσο πληρωνετε?
εμενα θα μου παιρνουν 290 ευρωπουλα.δεν ειναι ιδιαιτερα πολλα αλλα δεν παυουν να ειναι λεφτα που βγαινουν με κοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xara ths zwhsss

Νεοφερμένος

Η Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγω σ λέω να κάνεις φροντ όπως κ δήποτε...είναι απαρέτητες γνώσεις παρ'όλο π δεν 8α τα συναντήσεις στη Γ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
αληθεια για τς χημειες τι ισχυει??μιας κ πιασαμε τι χρειαζεται να κανουμε κ τι οχι...τ λετε για χημεια γινικης κ κατευθυνσης ?εγω αποφασισα να μν κανω στις χημειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αν εχεις σκοπο να συνεχισεις θετικη κατευθυνση και στη γ λυκειου θα σου προτεινα να κανεις φροντιστηριο στη χημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ναι θετικη θα παω..η χημεια ειναι τ αγαπημενο μ μαθημα κ νομιζω οτι με εξασκηση κ ασκησεις του Σαλτερη θα τα καταφερω...βασικα ειναι πολυ δυσκολη?εχει πραγματα που πρεπει απαραιτητα να ξερεις στην γ?
-----------------------------------------
εσεις οι μεγαλυτεροι τ λετε??:)
-----------------------------------------
eee???:)

κανεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Λοιπόν, η Χημεία Κατεύθυνσης είναι λίγο ζόρικο μάθημα αλλά με το βοήθημα του Σαλτερή είμαι σίγουρος ότι θα τη μάθεις τέλεια :no1:

Βέβαια μην απογοητευτείς αν δεν τα καταλάβεις στην αρχή γιατί τα γράφει λίγο στριφνά. Όλα θέμα εξάσκησης και διαβάσματος είναι.

Η χημεία κατεύθυνσης της Β' δε χρειάζεται στη Γ. Μόνο η Γενικής Παιδείας χρειάζεται στην κατεύθυνση της Γ

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Λοιπόν, η Χημεία Κατεύθυνσης είναι λίγο ζόρικο μάθημα αλλά με το βοήθημα του Σαλτερή είμαι σίγουρος ότι θα τη μάθεις τέλεια :no1:

Βέβαια μην απογοητευτείς αν δεν τα καταλάβεις στην αρχή γιατί τα γράφει λίγο στριφνά. Όλα θέμα εξάσκησης και διαβάσματος είναι.

Η χημεία κατεύθυνσης της Β' δε χρειάζεται στη Γ. Μόνο η Γενικής Παιδείας χρειάζεται στην κατεύθυνση της Γ

:thanks:

η χημεια ειναι ζορικη?

θα τη συνηθισετε και θα σας φαινετε το πιο ευκολο μαθημα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Η κατεύθυνσης, ναι, είναι λίγο κάπως. Τουλάχιστον that's what I think

Η Γενικής είναι πολύ εύκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βασικά ένα κεφάλαιο της νομίζω ότι χρειάζεται στη Γ(η χημική ισορροπία νομίζω:emm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
τ ελπιζω djimako!8α την βαλω κατω την χημεια κ .....8α την μαθω!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
ναι θετικη θα παω..η χημεια ειναι τ αγαπημενο μ μαθημα κ νομιζω οτι με εξασκηση κ ασκησεις του Σαλτερη θα τα καταφερω...βασικα ειναι πολυ δυσκολη?εχει πραγματα που πρεπει απαραιτητα να ξερεις στην γ?
-----------------------------------------
εσεις οι μεγαλυτεροι τ λετε??:)
-----------------------------------------
eee???:)


Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη, απλώς χρειάζεται προσεκτικό και συστηματικό διάβασμα, η κατανόηση των εννοιών έχει σημασία, και μετά καλό θα ήταν να κάνεις πάντα όλες τις ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής από το Σαλτερή, και τις λυμένες. Από τις υπόλοιπες ασκήσεις, να κάνεις αυτές που θα σου υποδείξει το φροντιστήριο, αν κάνεις, που εγώ σε συμβουλεύω να κάνεις, πιο πολύ για τις ασκήσεις κυρίως... Εγώ έκανα χημεία κατεύθυνσης ιδιαίτερο, μόνο μια ώρα την εβδομάδα, και ήταν καλά, δεν αντιμετωπισα κάποιο πρόβλημα... Αν θες να είσαι πλήρως καλυμμένη, τότε κανε φροντιστήριο, δε θα σε βλάψει,μόνο θα σε ωφελήσει.

Αν δεν κάνεις πάντως φροντιστήριο, για οποιεσδήποτε απορίες, ρώτα τον καθηγητή στο σχολείο, μην τις αφήνεις. Πρήξε τον αν χρειαστεί... Και εγώ αυτό έκανα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
χα αυτο εννοειται!!βασικα με αγχωνει λιγακι τ οτι δεν θα κανω μαθημα αλλα ειμαι αποφασισμενη να διαβασω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί και εγώ!!!Είμαι καλή μαθήτρια (μεχρι τωρα τουλαχιστον) και διαβαζω αρκετα και μονη μου. Φετος αρχισα μαθηματα σε ενα φροντιστηριο και πηρα τα εξης μαθηματα
2 ωρες αλγεβρα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης προετοιμασια Γ λυκειου
2 ωρες φυσικη κατευθυνσης << <<
Πιστεύετε οτι αυτα αρκουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί και εγώ!!!Είμαι καλή μαθήτρια (μεχρι τωρα τουλαχιστον) και διαβαζω αρκετα και μονη μου. Φετος αρχισα μαθηματα σε ενα φροντιστηριο και πηρα τα εξης μαθηματα
2 ωρες αλγεβρα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης προετοιμασια Γ λυκειου
2 ωρες φυσικη κατευθυνσης << <<
Πιστεύετε οτι αυτα αρκουν;
ναι,αρκουν.
αλλα γιατι θα κανεις φυσικη και μαθηματικα κατευθυνσης γ λυκειου και οχι β?
ή θα κανεις β+γ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο. Β Λυκείου πάμε, όχι Γ (θυμίζω εγώ τώρα). Καλό να είμαστε συνειδητοποιημένοι, κακό να γινόμαστε υπερβολικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο. Β Λυκείου πάμε, όχι Γ (θυμίζω εγώ τώρα). Καλό να είμαστε συνειδητοποιημένοι, κακό να γινόμαστε υπερβολικοί.
+1:iagree:
αλλα στις μερες μας ετσι παει το συστημα(για την ακριβεια εμεις το διαμορφωσαμε ετσι).και ενας μαθητης που θελει να σπουδασει πρεπει να συμβιβαστει με αυτο(δυστυχως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top