Γενικό -  Χρήσιμες γνώσεις για Γ' Λυκείου

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Guyz chillax , ...
και να σκανε τα τσιγαρα σαν κανονια ρε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια τα διανυσματα χρειαζονται?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ναι για τους μιγαδικούς κυρίως (ως απαιτητικά ερωτήματα).
Αλλά μην φανταστείς κάτι τρελό. Να ξέρεις καλά τα βασικά στα διανύσματα (έννοια,γραφική απεικόνιση sos,πράξεις με διανύσματα,πολλαπλασιαμός αριθμού με διάνυσμα) και ΚΥΡΙΩΣ την τριγωνική ανισότητα, τις σχέσεις παραλληλίας-καθετότητας και το εσωτερικό γινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo814

Νεοφερμένος

Ο Theo814 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Μηπως ξερει κανεις ποιες γνωσεις της χημειας β' λυκειου (γενικης παιδειας και θετικης κατευθηνσης) ειναι απαραιτητες για τη βιοχημεια γ' λυκειου (τεχνολογικη κατευθηνση α' κυκλος) ; Επισης θα ηθελα να μαθω αν η βιοχημεια αποτελει δυσκολο μαθημα για εναν μαθητη του 18.5 με καλες βασεις; ευχαριστω για το χρονο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Για την μελετη του 5ου κεφαλαιου Οργανικης Χημειας (Κατευθυνσης Γ Λυκειου) τι προαπαιτουμενες γνωσεις χρειαζονται στην οργανικη; Ονοματολογια Ακυκλων-Κυκλικων ενωσεων, Ισομερεια, τα κλασσικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια πειτε μου λιγο για τη θετικη της γ λυκειου κα για τα 6 μαθηματα τι θα χρειαστω απο παλιοτερες ταξεις...pleasee
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πειτε ρε παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
επειδή στην γεωμετρια της α λυκειού δεν πρόσεχα θα έχω προβλήματα στην β και γ λυκειου στα μαθηματικά?

Θα εχεις κατι μικροπροβληματακια σε μαθηματικα ( ρυθμος μεταβολης , αυτες οι βλακιες με τις σκαλες που πεφτουν για οποιον εδωσε) και φυσικη (οπτικα φαινομενα) αλλα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.Να κανεις επαναληψη τα ομοια τριγωνα και γενικα τις ισοτητες των γωνιων.( εντος εκτος κτλπ)

Για την μελετη του 5ου κεφαλαιου Οργανικης Χημειας (Κατευθυνσης Γ Λυκειου) τι προαπαιτουμενες γνωσεις χρειαζονται στην οργανικη; Ονοματολογια Ακυκλων-Κυκλικων ενωσεων, Ισομερεια, τα κλασσικα;

Τις ονοματολογιες δεν θα τις χρησιμοποιεις σχεδον ποτε ( μονο στις εκφωνησεις των ασκησεων θα τις βλεπεις) αλλα καλο ειναι να τα ξερεις.Ισομερεια σιγουρα!!! Και γενικα ολες τις αντιδρασεις που εμαθες στην γενικη παιδεια στην 2α λυκειου.:clapup: Οκ μην αχγωνεσαι το πιο ευκολο μαθημα ( μετα την βιολογια γενικης) θα ειναι η χημεια στη θετικη...

Για την μελετη του 5ου κεφαλαιου Οργανικης Χημειας (Κατευθυνσης Γ Λυκειου) τι προαπαιτουμενες γνωσεις χρειαζονται στην οργανικη; Ονοματολογια Ακυκλων-Κυκλικων ενωσεων, Ισομερεια, τα κλασσικα;

Τις ονοματολογιες δεν θα τις χρησιμοποιεις σχεδον ποτε ( μονο στις εκφωνησεις των ασκησεων θα τις βλεπεις) αλλα καλο ειναι να τα ξερεις.Ισομερεια σιγουρα!!! Και γενικα ολες τις αντιδρασεις που εμαθες στην γενικη παιδεια στην 2α λυκειου.:clapup: Οκ μην αχγωνεσαι το πιο ευκολο μαθημα ( μετα την βιολογια γενικης) θα ειναι η χημεια στη θετικη...

Καλησπερα παιδια! Μηπως ξερει κανεις ποιες γνωσεις της χημειας β' λυκειου (γενικης παιδειας και θετικης κατευθηνσης) ειναι απαραιτητες για τη βιοχημεια γ' λυκειου (τεχνολογικη κατευθηνση α' κυκλος) ; Επισης θα ηθελα να μαθω αν η βιοχημεια αποτελει δυσκολο μαθημα για εναν μαθητη του 18.5 με καλες βασεις; ευχαριστω για το χρονο σας.

Εγω της θετικης ημουνα αλλα καναμε στο ιδιαιτερο τα θεματα της βιοχημειας που επεσαν φετος.Κοιτα απο χημεια εχει τα 2 κεφαλαια της θετικης δηλαδη αναλυτικη χημεια ( ασκησεις στο pΗ) και το 5ο κεφαλαιο με την οργανικη.Απο βιολογια απο τ ειδα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.Πιστευω καλα θα τα πας.Βρηκες καθηγητη να σου κανει βιοχημεια???? Φροντιστηριο ή ιδιαιτερα?

Είναι το Α και το Ω για την βιολογία κατ της γ'.

Διαφωνω.Απο τη β' δεν θυμομουν τιποτα και πανελλαδικες εγραψα 19.1.Απλα διαβασμα στην γ' θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Παίδες, στις Πανελλήνιες τα μαθήματα κατεύθυνσεις δεν δίνεις?! Γιατί κάποιος να κάνει ιδιαίτερα/φροντιστήρια και στην γενικής?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παίδες, στις Πανελλήνιες τα μαθήματα κατεύθυνσεις δεν δίνεις?! Γιατί κάποιος να κάνει ιδιαίτερα/φροντιστήρια και στην γενικής?!

Με το παλιο πλεον συστημα δινεις 6 μαθηματα(για καποιους που περνουν οικονομια για το 5ο πεδιο ειναι 7)

Τα 4 απο τα 6 ειναι τα κατευθυνσης πχ. Θετικη:Μαθηματικα, Φυσικη , Χημεια, Βιολογια

Το 1 ειναι κοινο για ΟΛΑ τα παιδια της Γ λυκειου , ειναι γενικης παιδειας, η εκθεση

Το τελευταιο ειναι ενα μαθημα γενικης παιδειας επιλογης στο οποιο εξεταζεσαι πανελλαδικα.
Μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε Βιολογια Γενικης Παιδειας, Ιστορια Γενικης Παιδειας , Φυσικη Γενικης Παιδειας, και Μαθηματικα και Στοιχεια Στατιστικης ( κ αυτο ΓΠ)

Γενικα τα γενικης παιδειας ειναι αρκετα πιο ευκολα απο τα κατευθυνσης.Εγω θα σου προτεινα αν δεν σου κανει κανενα μαθημα "κλικ" ή αν δεν εισαι αστερι στη φυσικη να επιλεξεις την Βιολογια γενικης.Ειναι ΑΡΚΕΤΑ ευκολο μαθημα και πολυ απλο.Με διαβασμα το <18 θεωρειται στραβοπατημα :P Σιγουρα δηλαδη θα δεις κ εσυ πως η βιολογια γενικης θα ειναι το σιγουρακι σου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Είμαι Τεχνολογική και πάω για 4ο πεδίο..
Μου λένε Φυσική ΓΠ να πάρω γιατί είναι εύκολη... το μάθημα αυτό καθορίζει και το πεδίο?!

Όχι, Φυσική και Μαθηματικά δεν είμαι αστέρι -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Είμαι Τεχνολογική και πάω για 4ο πεδίο..
Μου λένε Φυσική ΓΠ να πάρω γιατί είναι εύκολη... το μάθημα αυτό καθορίζει και το πεδίο?!

Όχι, Φυσική και Μαθηματικά δεν είμαι αστέρι -.-

Ποιος τα λεει αυτα???Αποκλειεται να σου ειπε φροντιστης να παρεις Φυσικη ΓΠ.Μπορει να ειναι ευκολη αλλα δεν παυει να ειναι φυσικη, μια σκεψη, ενας λαθος υπολογισμος, ενας λαθος τυπος, το οτιδηποτε μπορει να σου κοστισει.Επιπλεον η Φυσικη ΓΠ δεν σου ανοιγει κανενα πεδιο.Για εμενα παρε Βιολογια ΓΠ και αν την διαβασεις (δεν ειναι δυσκολη) το 18+ το εχεις στο τσεπακι σου ανεξαρτητως θεματων!!
Μονο η οικονομια σου ανοιγει το 5ο πεδιο...
Απο τεχνολογικη μπορεις να πας σε οποιαδηποτε σχολη στο 2ο κ 4ο (εκτος απο αυτες που θελουν σχεδιο) και αν παρεις Βιολογια ΓΠ εχεις το δικαιωμα να δηλωσεις και τα παραιατρικα απο το 3ο (λογοθεραπεια, φυσικοθεραπεια κτλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Τώρα αν θυμάμαι καλά:
...
Γεωμετρία θα χρειαστείς τα απολύτως βασικά,τρίγωνα(ομοιότητα,Πυθαγόρειο),γωνίες(εντός εναλλάξ,κλπ,χρειάζονται στη φυσική κατ. στην ανάκλαση-διάθλαση,πλάγιες κρούσεις,ανάλυση σε συνιστώσες),αλλά και τύπους εμβαδόν και όγκου(σε σπάνιες περιπτώσεις οι όγκοι στερεών).
Ένα βασικό λάθος που κάνουν πολλοί μαθητές στα μαθηματικά της Α και Β λυκείου είναι ότι δίνουν το βάρος στην Άλγεβρα και στα Μαθηματικά κατεύθυνσης, ενώ υποτιμούν τη Γεωμετρία με τη λογική ότι λίγες γνώσεις είναι αυτές που θα τους χρειαστούν στη Γ' τάξη. Όμως δεν έχουν αντιληφθεί κάτι σημαντικό: ότι η Γεωμετρία συμβάλλει σε μεγάλο βαθμό (όπως και η Άλγεβρα) στην καλλιέργεια και ανάπτυξη της μαθηματικής σκέψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Βιολογία σχεδόν ποτέ δεν διάβαζα -.- Τόσο εύκολη είναι?!
Άκουσα και Ιστορία είναι εύκολη, είναι και η σύγχρονη που μου αρέσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Βιολογία σχεδόν ποτέ δεν διάβαζα -.- Τόσο εύκολη είναι?!
Άκουσα και Ιστορία είναι εύκολη, είναι και η σύγχρονη που μου αρέσει..

Δεν εχει να κανει, ουτε εγω διαβασα ποτε βιολογια ( μονο στην τριτη λυκειου εκατσα να διαβασω σοβαρα) και εγραψα βιολογια κατ. 19.1 και βιολογια ΓΠ 19.6

Ειναι ευκολο το μαθημα απο μονο του!!Και δυσκολα θεματα να βαλουν αν εισαι διαβασμενος κατω απο 18 δεν πεφτεις με τιποτα!!

Ρωτα και κανα παιδι απο κοντα ( οχι τουριστες) να σου πει.
Αν θες την γνωμη μου βιολογια ΓΠ με κλειστα ματια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν εχει να κανει, ουτε εγω διαβασα ποτε βιολογια ( μονο στην τριτη λυκειου εκατσα να διαβασω σοβαρα) και εγραψα βιολογια κατ. 19.1 και βιολογια ΓΠ 19.6

Ειναι ευκολο το μαθημα απο μονο του!!Και δυσκολα θεματα να βαλουν αν εισαι διαβασμενος κατω απο 18 δεν πεφτεις με τιποτα!!

Ρωτα και κανα παιδι απο κοντα ( οχι τουριστες) να σου πει.
Αν θες την γνωμη μου βιολογια ΓΠ με κλειστα ματια.

Θετική είσαι?! Βιολογία Κατεύθυνσης λένε είναι πανδύσκολη και για να γράψεις 19άρι...
Εκτός και εάν Βιολογία ΓΠ με Κατεύθυνση είναι τελείως διαφορετικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Θετική είσαι?! Βιολογία Κατεύθυνσης λένε είναι πανδύσκολη και για να γράψεις 19άρι...
Εκτός και εάν Βιολογία ΓΠ με Κατεύθυνση είναι τελείως διαφορετικές.

Ρε μην τρομοκρατει ο ενας και ο αλλος.Σαν τα μαθηματικα και την φυσικη δεν ειναι τιποτα.Για μενα τα μαθηματικα ειναι το πιο δυσκολο συγκριτικα με τα υπολοιπα.Η Βιολογια κατ απλα θελει ΚΑΛΟ διαβασμα και εναν καλο φροντιστη να σου παρουσιαζει καλα τις ασκησεις.Να φανταστεις ουτε βοηθημα δεν ειχα απλα μας εδινε η καθηγητρια που μου εκανε ιδιαιτερα φυλλαδια φτιαγμενα απο την ιδια με ασκησεις, θεματα πανελλαδικων,συνοπτικα την θεωρια και λυμενες ασκησεις.

Οι 2 βιολογιες απο θεμα δυσκολιας δεν εχουν καμια σχεση.Η βιολογια κατ ειναι περιπου 100 σελιδες που πρεπει να τις ξερεις απεξω(με σχετικα μικρη γραμματοσειρα) + ασκησεις, ενω η βιολογια ΓΠ δεν νομιζω να ειναι παραπανω απο 50-60 σελιδες.Σημειωτεων οι ασκησεις ειναι σχεδον τις πλακας, και οτι λεει η βιολογια Κατ σε 2 σελιδες η βιολογια ΓΠ το λεει σε 3.5. Ρωτα και εναν φροντιστη γιατι μπορει να σου ακουγομαι υπερβολικος.Η βιολογια ΓΠ (ΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ) θα ειναι το σιγουρακι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Από τη βιολογία της Β χρειάζεται κάτι για την βιολογία γ κατεύθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Από τη βιολογία της Β χρειάζεται κάτι για την βιολογία γ κατεύθυνσης?

Καλησπέρα Γατόπαρδε!

Λοιπόν, το θέμα της Βιολογίας, είναι κάπως 'περίεργο'. Θεωρητικά, θα μπορούσε να ισχυριστεί κάποιος πως δε χρειάζεται να γνωρίζεις ιδιαίτερα πράγματα από την ύλη της Β' Λυκείου. Από την προσωπική μου εμπειρία όμως, έχω να πω, πώς όσο περισσότερο έχεις κατανοήσει τις βασικές έννοιες που παρουσιάζονται στο βιβλίο της Β' τάξης, τόσο πιο εύκολο θα σου είναι να μπορέσεις να εμβαθύνεις στις έννοιες της Γ' τάξης.

Πχ, καλό θα είναι να ξέρεις τι καλείται ας πούμε Μακρομόριο, τι είναι οι Πρωτεΐνες, τα Νουκλεϊκά Οξέα, κάποια στοιχεία του κυττάρου, τι είναι τα Ένζυμα και πως λειτουργούν, πως δομείται ο κύκλος ζωής του κυττάρου, καθώς και να μπορείς να διαχωρίσεις στο μυαλό σου τις έννοιες Ινίδιο Χρωματίνης, Αδελφές Χρωματίδες, Χρωμόσωμα, Χρωματίνη, Ομόλογα χρωμοσώματα.
Αυτές οι λέξεις χρησιμοποιούνται κατά κόρον στην Γ' λυκείου, χωρίς να γίνει ιδιαίτερη επεξήγηση.

Και όλα αυτά, όχι γιατί θα σου ζητηθούν πχ ως ορισμοί, αλλά γιατί η Βιολογία Κατεύθυνσης Γ', δεν είναι σε καμία περίπτωση απλή παπαγαλία, αλλά κυρίως εμπέδωση και κατανόηση. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός, πως τα περισσότερα θέματα της Βιολογίας Γ', είναι συνδυαστικά ή κρίσεως.

Κάποιες έννοιες που δεν διευκρινίζονται επαρκώς στο βιβλίο, σχετικά με τα χρωμοσώματα, είναι διατυπωμένες εδώ, στο πρώτο μέρος της απάντησης.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Οποιος ψαχνει για το 2015-16, μαθηματικα κατευθυνσης διαφοροι μου εχουν πει οτι δεν εχει καμια σχεση, μπορει κατι λιγα, οπως θα δειτε απαιτει πιο πολυ γνωσεις αλγεβρας. Στη φυσικη κατ. πιο πολυ γνωσεις πρωτης λυκειου ειναι αναγκαιες, εχει κατι απο κρουσεις και λιγο τριγωνομετρια (δεν εχω περασει ολα τα κεφαλαια ακομη μου ειπαν ομως οτι εχει και ρευστα τα οποια καναμε ελαχιστα στη β γυμνασιου). Δεν ειναι αναγκαιο ομως να ξαναδιαβασετε κατι απο τα παλια εκτος απο τριγωνομετρικες εξισωσεις που ηταν στη β λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top