Χορός

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
μολις ανακαλυψα 1 φοβερο site για τους λατρεις του χορου
https://www.dancenews.gr/
μπορειτε να βρειτε ολες τις σχολες χορου ανα περιοχη και ειδος οπως και στοιχεια για το καθε ειδος
εδω μπορειτε να βρειτε ποιος χορος σας ταιριαζει αναλογα με το ζωδιο σας!
https://astrology.dancenews.gr/krios.html
enjoy!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
αρχισα περσι χορουσ Λατιν...και ειναι τελειαααα......
στην επιδειξη εβαλαν εμενα και τον καβαλιερο μου να χορεψουμε το τελευταιο Tango....ειναι ο πιο τελειοσ χωροσ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ άρχισα τώρα το καλοκαίρι με latin και oriental αλλά τελικά το oriental δεν μ άρεσε καθόλου και πήγα σύγχρονο που είναι τέλειο!!!!!!! βρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι?? μήπως ξέρετε να μου πείτε κάποια τραγούδια για σύγχρονο αλλά και latin γιατί θέλω να κάνω ένα cd και να το πάω στο χοροδιδασκαλείο μ!!!

btw έκανα και κρητικούς χορούς γύρω στα 6 χρόνια!!!!!:)

έχω κολλήσει μέχρι σήμερα με jazz και κλασσικό μπαλέτο...[/COLOR]
[/COLOR][/COLOR]


Ουάου κάνεις μπαλέτο???? το λατρεύω!!! και εγώ ήθελα να κάνω αλλά λέω ότι επειδή είμαι «μεγάλη» (16) δεν θα με δεχτούνε. Γιατί έχω ακούσει ότι από τότε που είσαι 4 χρονών νομίζω αρχίζεις που μετά σου είναι πιο εύκολα και τα ανοίγματα και όλα… δεν ξέρω αν είναι αλήθεια… διαφώτισε με και εσύ με τις γνώσεις σου βέβαια!!!!! Ποοο πρέπει να είναι τέλειο το μπαλέτο!!!!:jumpy: είναι δύσκολο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Λέω να αρχίσω από Σεπτέμβρη, αλλά δεν ξέρω ποιο είδος χορού.
Δε γίνεται να τα δοκιμάσω όλα και μετά να διαλέξω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγώ απλά λατρεύω τον χορό!!!! έκανα πολλά χρόνια παραδοσιακούς και περισυ 3εκίνησα hip-hop αλλα μόνο για τρεις μήνες! μετα το γύρισα σε μπάλέτο και σύνχρονο... μέσα σε έξι μήνες και ενώ είμουν πιο πίσω απο τα άλλα κοριτσια κατάφερα να γίνω ε3ίσου καλή και καλύτερη απο καποιες όπως μου λέει και η δασκάλα μου! Άσχετα απο αυτό μπορώ να χορέψω όόό,τι είδος χορού θεσ...Απο hip-hop μέχρι tango! Έτσι απλά ακούω την μουσική και μπαίνω στον ρυ8μό... Ιδίως όταν είμαι συναισ8ηματικά φορτισμένη!!! :D
-----------------------------------------
Λοιπόν εγώ άρχισα τώρα το καλοκαίρι με latin και oriental αλλά τελικά το oriental δεν μ άρεσε καθόλου και πήγα σύγχρονο που είναι τέλειο!!!!!!! βρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι?? μήπως ξέρετε να μου πείτε κάποια τραγούδια για σύγχρονο αλλά και latin γιατί θέλω να κάνω ένα cd και να το πάω στο χοροδιδασκαλείο μ!!!

btw έκανα και κρητικούς χορούς γύρω στα 6 χρόνια!!!!!:)




Ουάου κάνεις μπαλέτο???? το λατρεύω!!! και εγώ ήθελα να κάνω αλλά λέω ότι επειδή είμαι «μεγάλη» (16) δεν θα με δεχτούνε. Γιατί έχω ακούσει ότι από τότε που είσαι 4 χρονών νομίζω αρχίζεις που μετά σου είναι πιο εύκολα και τα ανοίγματα και όλα… δεν ξέρω αν είναι αλήθεια… διαφώτισε με και εσύ με τις γνώσεις σου βέβαια!!!!! Ποοο πρέπει να είναι τέλειο το μπαλέτο!!!!:jumpy: είναι δύσκολο??[/quo
δεν νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο... εγώ ξεκίνισα πέρισυ σε τμήμα μεγάλων αρχάριων και είχε κοπέλες που σπούδαζαν! και δεν είναι καθόλου δύσκολο.. αρκει να θες πραγματικά να μάθεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ουάου κάνεις μπαλέτο???? το λατρεύω!!! και εγώ ήθελα να κάνω αλλά λέω ότι επειδή είμαι «μεγάλη» (16) δεν θα με δεχτούνε. Γιατί έχω ακούσει ότι από τότε που είσαι 4 χρονών νομίζω αρχίζεις που μετά σου είναι πιο εύκολα και τα ανοίγματα και όλα… δεν ξέρω αν είναι αλήθεια… διαφώτισε με και εσύ με τις γνώσεις σου βέβαια!!!!! Ποοο πρέπει να είναι τέλειο το μπαλέτο!!!!:jumpy: είναι δύσκολο??

Αχ, έκανα κι εγώ μπαλέτο όταν ήμουν μικρή...Πολύ ωραίο είναι. Το σταμάτησα γιατί δεν προλάβαινα...

Ποτέ δεν είναι αργά για να ξεκινήσεις. Ειδικά αν το θες πολύ. Δεν είναι δύσκολο...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ωραία είναι! και κάνεις αυτό που σ'αρέσει και γυμνάζεσαι... εμένα μ'αρεσε αλλά προτίμησα να συνεχίσω με μπαλέτο και σύνγχρονο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο.επειδη εχω μια διαφωνια με 1 φιλη μου,οι χορογραφιες που βλεπουμε στα ποπ βιντεοκιπ οπως της britney spears της beyonce,της lopez του justin σε ποια κατηγορια χορου ανηκουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο.επειδη εχω μια διαφωνια με 1 φιλη μου,οι χορογραφιες που βλεπουμε στα ποπ βιντεοκιπ οπως της britney spears της beyonce,της lopez του justin σε ποια κατηγορια χορου ανηκουν?

οι περισσότερες είναι r'n'b & hip-hop ή συγχρονο αλλά στην lopez έχει και κάποιες latin αν δεν κάνω λαθος!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
οι περισσότερες είναι r'n'b & hip-hop ή συγχρονο αλλά στην lopez έχει και κάποιες latin αν δεν κάνω λαθος!!!:)
σ'ευχαριστω!απλα μας εκανε εντυπωση οτι ενω η μουσικη αυτη λεγεται ποπ στις σχολες χορου δεν υπαρχει το ποπ ως ειδος χορου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο.επειδη εχω μια διαφωνια με 1 φιλη μου,οι χορογραφιες που βλεπουμε στα ποπ βιντεοκιπ οπως της britney spears της beyonce,της lopez του justin σε ποια κατηγορια χορου ανηκουν?

Beyonce-single ladies: στην αρχη εχει κινησεις απο jazz,μετα λιγο hip-hop,σε συνδιασμο με character jazz.

Spears:πιο πολυ hip-hop και λιγο jazz
-----------------------------------------
Λέω να αρχίσω από Σεπτέμβρη, αλλά δεν ξέρω ποιο είδος χορού.
Δε γίνεται να τα δοκιμάσω όλα και μετά να διαλέξω?:P

Well,αμα θες αρχισε με jazz και κλασσικο μπαλετο.

Μπορεις να τα δοκιμασεις ολα,αλλα θα βαρεθεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

narkisus

Νεοφερμένος

Ο narkisus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω θελω να πω πως δεν μου αρεσουν τα club διοτι δεν γνωριζω να χορευω και οσες φορες το εχω επιχειρισει πρεπει να εχω πιει δυο ποτα ωστε να μην καταλαβενω και πολυ και το αποτελεσμα δεν πρεπει να ειναι εντυποσιακο.Θελω να μαθω να κινουμαι καμια λυση εκτος απο το να γραφτω σε σχολη χορου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
σ'ευχαριστω!απλα μας εκανε εντυπωση οτι ενω η μουσικη αυτη λεγεται ποπ στις σχολες χορου δεν υπαρχει το ποπ ως ειδος χορου

η ποπ μουσική μπορεί να χορευτεί με διάφορα είδη χορού ή και με συνδιασμούς... για παράδειγμα μπορείς να χορέψεις κάτι σε σύγχρονο-ροκ εν ρολ-τζαζ και να βγάλεις μια ποπ χορογραφία!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
κ εμενα μ'αρεσουν πολυ οι λατιν χοροι............
ιδιαιτερα το αργεντινικι τανγκο....
κ τωρα που θα ειμαι φοιτητρια θα παω σε σχολη να τους μαθω!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
κ εμενα μ'αρεσουν πολυ οι λατιν χοροι............
ιδιαιτερα το αργεντινικι τανγκο....
κ τωρα που θα ειμαι φοιτητρια θα παω σε σχολη να τους μαθω!!!!:)

Είναι ένα πολύ ωραίο είδος χορού... Ιδίως αν έχεισ καλό παρτενέρ! Εγώ είχα χορέψει τάνγκο μάζι με τον ξάδερφό μου (19 ετών) σε ενα γάμο που ήταν κουμπάρος! Ήταν φανταστικά!!! Καλά θα κάνεισ αν αρχίσεις!!!
-----------------------------------------
Εγω θελω να πω πως δεν μου αρεσουν τα club διοτι δεν γνωριζω να χορευω και οσες φορες το εχω επιχειρισει πρεπει να εχω πιει δυο ποτα ωστε να μην καταλαβενω και πολυ και το αποτελεσμα δεν πρεπει να ειναι εντυποσιακο.Θελω να μαθω να κινουμαι καμια λυση εκτος απο το να γραφτω σε σχολη χορου?


Μπορείς να δοκιμάσεις μόνος σου στο σπίτι ή με κανένα φίλο ή φίλη που τα καταφέρνει καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Παιδια για να αρχισω τζαζ χρειαζονται βασεις απο το μπαλετο?Να αρχισω με τζαζ η κλασσικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Παιδιά λέτε να αρχίσω μπαλέτο???μ αρέσει μιλάμε πάρα πολύ αλλά έχω κ ένα κόμπλεξ λέω θα πάω τώρα εγώ εκεί η άσχετη κ οι άλλες θα κάνουνε το ένα το άλλο εγώ τι θα κάνω???αλλά μ αρέσειιιιιιιι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παιδια για να αρχισω τζαζ χρειαζονται βασεις απο το μπαλετο?Να αρχισω με τζαζ η κλασσικο???

με τζαζ και κλασσικό (εγώ πέρσι άρχισα μόνο με τζαζ και έκανα κλασσικό μπαλέτο στη μέση της χρονιάς)

Παιδιά λέτε να αρχίσω μπαλέτο???μ αρέσει μιλάμε πάρα πολύ αλλά έχω κ ένα κόμπλεξ λέω θα πάω τώρα εγώ εκεί η άσχετη κ οι άλλες θα κάνουνε το ένα το άλλο εγώ τι θα κάνω???αλλά μ αρέσειιιιιιιι!!!!!!

μην ανησυχείς!Λογικά,θα σε βάλουν σε τμήμα με ενήλικες αρχάριους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top