Χορός

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κάνω από 7 χρονών παραδοσιακούς.
Στα 4 πήγα δυστυχώς μόνο για 1 χρόνο μπαλέτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εμενα μ'ειχε γραψει μικρη η μανα μου παραδοσιακους χορους κ δεν ηθελα καθολου!!ονειρο μου απο μικρη εως σημερα ειναι το μπαλετο!!πραγματικα ηθελα μπαλετο να παω κι ακομη θελω,αλλα ειμαι λιιιιγο μεγαλη για ν'αρχισω τωρα.κι επειδη εχω αυτο το παραπονο απ'τη μανα μου, τα δικα μου τα παιδια θα τα γραψω εκει που θελουν εξ αρχης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά για να αρχίσετε κλασσικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
θα παω 2α λυκειου κ θα ειμαι στο ιδιο επιπεδο με παιδια νηπιαγωγειου?
δεν πιστευω οτι θα'χω χρονο πλεον να μαθω.πιστευω οτι πρεπει να εγγραφεσαι απο μικρη ηλικια για να μαθεις πιρουετες ξερω γω+ ολα αυτα.αν δν ξεκινουσε η πιεση αυτων χρονων με φροντιστηρια,μαθηματα,πανικο με την ακολουθια πανελληνιων,δεν κολωνα να παω.βεβαια δε θα μπορουσα ν'ασχοληθω επαγγελματικα γτ τουλαχιστον 10ετια πρεπει να κλεισω, αλλα ετσι για το γαμωτο. να σου πω την αληθεια,οταν περασω καπου θα παω να δω πως ειναι κ να το'χω ως ασχολια...για να ικανοποιησω λιγο αυτη την τεραστωηδη επιθυμια κ τ'ονειρο ζωης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
θα παω 2α λυκειου κ θα ειμαι στο ιδιο επιπεδο με παιδια νηπιαγωγειου?
δεν πιστευω οτι θα'χω χρονο πλεον να μαθω.πιστευω οτι πρεπει να εγγραφεσαι απο μικρη ηλικια για να μαθεις πιρουετες ξερω γω+ ολα αυτα.αν δν ξεκινουσε η πιεση αυτων χρονων με φροντιστηρια,μαθηματα,πανικο με την ακολουθια πανελληνιων,δεν κολωνα να παω.βεβαια δε θα μπορουσα ν'ασχοληθω επαγγελματικα γτ τουλαχιστον 10ετια πρεπει να κλεισω, αλλα ετσι για το γαμωτο. να σου πω την αληθεια,οταν περασω καπου θα παω να δω πως ειναι κ να το'χω ως ασχολια...για να ικανοποιησω λιγο αυτη την τεραστωηδη επιθυμια κ τ'ονειρο ζωης

Λολ ρε συ...Σιγα μην σε βαλουν με τα μικρα παιδακια....
Θα σε βαλουν σε τμημα με αλλα ατομα της ιδιας ηλικιας με εσενα,απλα που εσυ θα εχεις διαφορετικες ασκησεις απο αυτα...

Για να μαθεις πιρουετες?Λολ...Τα μικρα δεν κανουν και τπτ σπουδαιο στο κλασσικο...Πιρουετες εμαθα πριν απο 3 μηνες...Και δεν ειναι σωστο αυτο που λες με την εγγραφη απο μικρη ηλικια,γτ τοτε και για εμενα,που αρχισα φετος κλασσικο....

Ακομη και αν υπαρχει πιεση,υπαρχει και χρονος για να δοκιμασεις ενα μαθημα χορου...

Δοκιμασε να κανεις εστω και 1 μαθημα φετος,να δεις πως ειναι τα πραγματα και καποια μερα,τα ονειρα πραγματοποιουνται...

Εγω αρχισα κλασσικο τον Φεβρουαριο αυτου του ετους και οκ,καποιες βασικες κινησεις τις ξερω,καποιες αλλες τις μαθαινω...Γι'αυτο εκανα και καλοκαιρινα μαθηματα χορου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οαγαπημένος μου χορός είναι το tango άσχετα αν έκανα 7 χρόνια μπαλέτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ ήθελα κάποτε να κάνω χορό, αλλά μεγάλωσα και δεν έχω χρόνο τώρα. Μου αρέσει πολύ βέβαια και ποτέ δε ντράπηκα να χορέψω. Συμβαδίζοντας με την υπόλοιπη προσωπικότητά μου, βέβαια, με εκφράζει μόνο ο παραδοσιακός χορός, συμπεριλαμβανομένων ζειμπέκικων, χασάπικων κλπ. Τα υπόλοιπα δε μου κάνουν καμία αίσθηση, τα ξένα ας πούμε. Ο κλασικός χορός επίσης δε νομίζω να μου έκανε ποτέ κλικ. Γούστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
εμένα μ αρέσουν πάρα πολύ όλα τα στυλ χορού από παραδοσιακούς μέχρι hip hop...Τρελαίνομαι.Ότι έχει να κάνει με χορό μ αρέσει πλ...Πήγαινα 4 χρόνια παραδοσιακούς χορούς αλλά σταμάτησα γτ δν είχα χρόνο.Το όνειρο μ είναι να πάω να μάθω latin και ευρωπαικούς χορούς.Είναι οι αγαπημένοι μ!!!!!!!Μ αρέσουν πάρα πολύ οι latin χοροί.Είχα παρακολουθήσει πέρυσι για ένα μήνα κάποια μαθήματα αλλά δν συνέχισα γτ δν μ βόλευαν οι μέρες και οι ώρες:(:'(Γενικά μαθαίνω πάρα πλ εύκολα όλους τους χορούς και μ αρέσουν πάρα πολύ.Βέβαια ενώ ξέρω πολλούς χορούς ντρέπομαι να χορέψω μπροστά σε πολύ κόσμο.Πάντως μετά τα 18 θα πάω σίγουρα σε σχολή για να μάθω latin-ευρωπαικούς!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δεν γίνεται να πας για πολύ λίγες ώρες την εβδομάδα? Γιατί αν γίνεται έτσι να το κοιτάξω... :P
Με τα μαθήματα κλπ δεν νομίζω να έχω και πολύ χρόνο του χρόνου.
Κι όταν μαθαίνεις latin τους μαθαίνεις όλους ή επιλέγεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
καταρχάς τους μαθαίνεις όλους τους χορούς.Νμζ ότι είναι 2 φορές την εβδομάδα από 1 ώρα τη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμενα η μονη μου σχεση με τον χορο ειναι οταν εκανα 2 χρονια παραδοσιακους χορους απο τα 10 μεχρι τα 12! Ντρεπομαι να χορεψω, ειμαι αθλιος γενικα στο χορο. Μονο οταν ειμαι πολυ πιωμενος (κοινως ντιρλα :P) χορευω σε κανεναν γαμο η οταν βγαινω σε club η μπουζουκια. Τα αποτελεσματα βεβαια ειναι κατι παραπανω απο τραγικα, αλλα εγω διασκεδαζω. Ο καθενας με τον τροπο του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καταρχάς τους μαθαίνεις όλους τους χορούς.Νμζ ότι είναι 2 φορές την εβδομάδα από 1 ώρα τη φορά.

Αναλογως την πολη και την σχολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Πήγαινα για 2 χρόνια δημοτικούς χορούς. Φέτος σκέφτομαι να ξεκινήσω λάτιν. Αλλά δε ξέρω.. Μου αρέσει να χορεύω σε γάμους, club, γενικά έξω! Είμαι πολύ χορευταρού !!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Κάνω αρκετά χρόνια κλασσικό μπαλέτο και έκανα και δύο χρόνια χιπ-χοπ! Το κλασσικό είναι σαφώς ωραιότερο κατά την άποψη μου ενώ δεν τίθεται και σύγκριση από άποψη δυσκολίας!
Γενικά πιστεύω ότι κάθε μορφή τέχνης είναι αυτόματα και έκφραση. Προσωπικά αν δεν είχα το θέατρο και το χορό με τα οποία ασχολούμαι θα είχα πελαγώσει από τις υποχρεώσεις. Είναι παράλληλα και μέσο εκτόνωσης από την πίεση και όσοι ασχολούνται θα με καταλάβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaris!!!

Νεοφερμένος

Ο xaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγώ είμαι αγόρι και μου αρέσει πολύ ο χορός.. λετε να ξεκινήσω ή θα με κράξουν??? σκέφτομαι για latin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George SK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εγώ είμαι αγόρι και μου αρέσει πολύ ο χορός.. λετε να ξεκινήσω ή θα με κράξουν??? σκέφτομαι για latin

Καλά πλάκα κάνεις; Πάνε μάθε ρε, εγώ αυτό έκανα...
Salsa.......!
:P

Από παραδοσιακούς πάλι...μακρία. Μόνο μετά από πολύ κρασί θα χορέψω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ κάνω από το νηπιαγωγίο παραδοσιακούς και πραγματικά είναι τέλεια έχουμε καλύψει τις περισσότερες περιοχές της Ελλάδας δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μεγάλη ευχαρίστηση είναι να ακούς μουσική και να ξέρεις τι χορός είναι και πως χορεύεται. Από μικρή ήθελα να κάνω μπαλέτο αλλά δν υπήρχε στην περιοχή μου και έτσι δεν το ακολούθησα...κρίμα γιατί μου έχει μείνει απωθημένο...Πάντως μην σνομπάρετε καθόλου τους παραδοσιακούς γιατί δεν είναι μόνο καλαματιανό και τσάμικο αλλά αμέτρητοι χοροί με βήματα και τελετουργικά που μπορεί να μην έχετε φανταστεί ποτέ και πραγματικά πιστεύω οτι αξίζει πάρα πολύ να ασχοληθεί κάποιος με κατι τέτοιο. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πιστευω οτι ενας σωστος χορευτης,πρεπει να μαθαινει και τους χωρους του τοπου του ;)

Στο δημοτικο ειχα μαθει και παραδοσιακους χορους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
μπα εμενα γενικα δεν μου αρεσει να χορευω...ειχα σκεφτει ενα διαστημα να γραφτω break dance λογω ενος αγοριου αλλα μου περασε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ έκανα για πέντε χρόνια μπαλέτο. Όσοι με βλέπουν μου λένε εσύ;;;Γενικά το όλο στυλ μου δεν πάει προς κλασικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top