Φοιτητική ζωή vs Σχέση

Bkid

Νεοφερμένος

Ο Bkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καταρχας παρερμηνευσατε ορισμενοι κατι.Οταν λεω οτι θα παω με το 10% σε αλλη πολη (πχ απο αθηνα θεσσαλονικη) εννοειτε οτι,θα παραμεινω στην ιδια σχολη,απλα θα αλλαξω πολη!Και παλι εκτιμω τις αποψεις ολων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καταρχας παρερμηνευσατε ορισμενοι κατι.Οταν λεω οτι θα παω με το 10% σε αλλη πολη (πχ απο αθηνα θεσσαλονικη) εννοειτε οτι,θα παραμεινω στην ιδια σχολη,απλα θα αλλαξω πολη!Και παλι εκτιμω τις αποψεις ολων;)

θα ηταν πιο ευκολο αν ειχατε συζητησει απο πριν. εγω ειμαι συμφωνος και θα προτινα να δεις αν μπορει να αναγνωριστει και κανενα μαθημα οταν κανεις το 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
αναγνωριζονται μαθηματα με το 10% εαν τα εχει περασει στο πρωτο τμημα που περασε... απλως αν εχει περασει ολα τα μθηματα του πρωτου ετους ξερωγω δεν μπορει να αποφοιτησει γρηγοροτερα απο τα 5 χρονια αν η σχολη ειναι 5ετης κλπ

κοιτα, η γνωμη μου ειναι πως απο τη στιγμη που κατεθεσες μηχανογραφικο και δεν αλλαζει τωρα, δεν εχει νοημα να το συζηταμε. (θα επρεπε να το ειχες σκεφτει καπως νωριτερα) περιμενε να δεις που θα περασεις, δες πως θα κυλησουν τα πραγματα στην πορεια και αποφασιζεις του χρονου αν θα κανεις 10% ή οχι...παντως αν προκειται για αθηνα - θεσσαλονικη δεν ειναι τοσο βουνο οσο ακουγεται. 10 ευρω ειναι το φοιτητικο στο τρενο, και ευκαιριες για να ανεβεις εσυ η να κατεβει εκεινη μεσα στη χρονια υπαρχουν απειρες...βεβαια δεν συγκρινεται με το να ειστε μαζι συνεχως, αλλα αυτη τη στιγμη δεν μπροεις να κανεις κατι διαφορετικο... και στο κατω κατω πολλα πραγματα αλλαζουν μεσα σ ενα χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
το "γκομενα" δεν το ειπα υποτιμητικα, μαλλον παρεξηγηθηκα :)


Το καταλαβα βρε παιδι μου..Ακουστηκε καπως...Μην ανησυχεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LITTLEROSES

Νεοφερμένος

Η ΑΘΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μπορείς να το δεις και σαν μια ευκαιρία να δοκιμαστεί η σχέση σας. Και από την επόμενη χρονιά βρίσκεται μια μέση λύση . Ηρέμησε , σκέψου και όλα θα γίνουν από μόνα τους. Ε και καλή επιτυχία στα αποτελέσματα και σε σένα και στην κοπελιά σου. :) και πάνω απ'όλα αισιοδοξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Το καταλαβα βρε παιδι μου..Ακουστηκε καπως...Μην ανησυχεις!!;)
Οκ τοτε :)


Καταρχην, για να συνεχισω τη γνωμη μου, και η κοπελα και το αγορι θα ξεκινησουν τη φοιτητικη ζωη τους, η οποια κρυβει πολλες εκπληξεις..! δε θα 'ναι δυσκολο να "αντισταθουν" στους πειρασμους, και να "συμβιβαστουν" με κατι το τοσο δυσκολο, σε μια ηλικια οπου και οι 2 τους ειναι ετοιμoi να ανοιξουν τα φτερα τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μπορείς να το δεις και σαν μια ευκαιρία να δοκιμαστεί η σχέση σας. Και από την επόμενη χρονιά βρίσκεται μια μέση λύση . Ηρέμησε , σκέψου και όλα θα γίνουν από μόνα τους. Ε και καλή επιτυχία στα αποτελέσματα και σε σένα και στην κοπελιά σου. :) και πάνω απ'όλα αισιοδοξία.
δεν ειναι λιγο ηλιθιο και μαζοχιστηκο να θελεις να δοκιμαζεις τη σχεση σου; δεν το λεω προσβλητικα, αλλα μου φαινεται πολυ "κινηματογραφικο" το ολο σκηνικο του "βαζω τη σχεση μου σε δοκιμασιες για να δω αν θα αντεξει|. απ οσο αντιλαμβανομαι, οι ανθρωπινες σχεσεις εξαρτονται αμεσα απο την επαφη. η απουσια αυτης ειναι σιγουρα αρνητικη. αν παλι χωρισουν, επειδη δεν υπηρχε αυτη η επαφη, ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα ελεγαν (δεν νομιζω να μαθουμε ποτε ποια θα ειναι η καταληξη) οτι εφοσον δεν περασε αυτη τη δοκιμασια, δεν υπηρχε πραγματικα ερωτας και/ή αγαπη, κατι που ειναι παραλογο. οταν μονος σου βαζεις δοκιμασιες, για να τεσταρεις τον αλλον, τοτε ειναι που υπαρχει ελλειψη αγαπης ή ερωτα, για μενα. ειναι ζητημα εμπιστοσυνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
δεν ειναι λιγο ηλιθιο και μαζοχιστηκο να θελεις να δοκιμαζεις τη σχεση σου; δεν το λεω προσβλητικα, αλλα μου φαινεται πολυ "κινηματογραφικο" το ολο σκηνικο του "βαζω τη σχεση μου σε δοκιμασιες για να δω αν θα αντεξει|. απ οσο αντιλαμβανομαι, οι ανθρωπινες σχεσεις εξαρτονται αμεσα απο την επαφη. η απουσια αυτης ειναι σιγουρα αρνητικη. αν παλι χωρισουν, επειδη δεν υπηρχε αυτη η επαφη, ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα ελεγαν (δεν νομιζω να μαθουμε ποτε ποια θα ειναι η καταληξη) οτι εφοσον δεν περασε αυτη τη δοκιμασια, δεν υπηρχε πραγματικα ερωτας και/ή αγαπη, κατι που ειναι παραλογο. οταν μονος σου βαζεις δοκιμασιες, για να τεσταρεις τον αλλον, τοτε ειναι που υπαρχει ελλειψη αγαπης ή ερωτα, για μενα. ειναι ζητημα εμπιστοσυνης

Δεν θα την βαλουν επειδη το θελουν ομως..Ετσι ηρθαν τα πραγματα και ετσι πρεπει να γινει..Πρεπει να το δεχτουν και να συνεχισουν ηρεμα και ωραια οπως πριν .Τωρα το που θα τους βγαλει ειναι αλλο θεμα.Η ζωη δεν ειναι μονο ερωτας και λουλουδια.Πρεπει να γινονται καποιες θυσιες εστω και αν μας πληγωνουν
-----------------------------------------
Οκ τοτε :)


Καταρχην, για να συνεχισω τη γνωμη μου, και η κοπελα και το αγορι θα ξεκινησουν τη φοιτητικη ζωη τους, η οποια κρυβει πολλες εκπληξεις..! δε θα 'ναι δυσκολο να "αντισταθουν" στους πειρασμους, και να "συμβιβαστουν" με κατι το τοσο δυσκολο, σε μια ηλικια οπου και οι 2 τους ειναι ετοιμoi να ανοιξουν τα φτερα τους;

Συμφωνω με αυτο που λες..Αλλα δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις..ναι μεν θα μπουν κ οι 2 σε μια αλλη φαση της ζωης τελειως διαφορετικη αλλα αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα επηρεαστουν κιολας..Στο χερι τους ειναι.Ισως αυτο να συμβαινει στην πληστη των περιπτωσεων αλλα αυτοι ισως να αποτελουν την εξαιρεση..Θα δειξει στη συνεχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
δεν διαβασα ολο το forum οποτε δεν ξερω τι λενε οι υπολοιποι..εχω σχεση 4 χρονια!
εχουσε περασει τρικυμιες κ καταιγιδες...πιστεψε με..2 χρονια ημασταν χωρια γιατι σπουδαζε..τωρα παει φανταρος κ εγω για σπουδες...........χαλια!η αποσταση η θα σε κανει να αγαπησεις τον αλλο περισσοτερο η να τον σιχαθεις..συγγνωμη που τα λεω ετσι ωμα αλλα τα περασα κ ξερω...τοτε βγαινουν ολα τα κουσουρια οι ζηλιες κ οι γκρινιεσ!!!παντως οταν θα συναντιεστε θα ειναι το καλυτερο!θα αισθανεσαι πιο ομορφα απο ποτε!εμενα ηταν ο πρωτος μου ερωτας..ειναι δυσκολο να περνας αυτη τη φαση της ζωης σου με καποιον αλλο αλλα αξιζει αν τον αγαπας..εγω δεν το μετανιωσα..θα φτασεις στα ορια σου πολλες φορες ειναι σιγουρο αλλα απο σενα εξαρταται αν θα συγρατηθεις κ δεν του πεις πραγματα που θα τα μετανιωσεις μετα κ χωρισετε...ο θυμος να θυμασαι ειναι ο χειροτερος συμβουλοσ ειδικα οταν μαλωνεις μεσω τηλ!ελπιζω πραγματικα να κρατησεις αυτο που εχεις ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
...ο θυμος να θυμασαι ειναι ο χειροτερος συμβουλοσ ειδικα οταν μαλωνεις μεσω τηλ!ελπιζω πραγματικα να κρατησεις αυτο που εχεις ..


Σοβαρές κουβέντες, τσακωμοί και χωρισμοί μέσω τηλεφώνου/γραπτών μηνυμάτων/msn είναι το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
αν δεν υπάρχει κατανόηση και από τις δύο πλευρές, άστα να πάνε....:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Όσο σκέφτομαι ότι ήθελα να περάσω στην ίδια πόλη με το κορίτσι μου και τελικά αυτό δεν θα γίνει, τρέμω στην ιδέα !!! Όχι μόνο φοβάμαι την απόσταση, αλλά η ιδέα ότι δεν θα ξέρω τι κάνει με τρελαίνει. Απ' την πλευρά μου θα είμαι κατά 99,9% Θεσ/νικη οπότε αυτή με έχει ζαλίσει από τώρα για το τι θα κάνω εκεί !!! :no1:Εσείς τι λέτε πάνω σ'αυτό ;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ZIGFRID αρχικά καλά κάνεις που θα έρθεις εδώ είναι πολύ ωραία:P
Τώρα όσον αφορά την κοπέλα σου..Χμ...Πιστεύω ότι η πολύ ζήλια δεν κάνει καλό είτε από κοντά είτε από μακριά..Αν έχετε εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον τότε θα κρατήσει..Διαφορετικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ κορίτσια !!!! Απλά με τη συγκεκριμένη κοπέλα είμαστε ειλικρινά τέλεια στην παρούσα φάση και γενικότερα έχουμε σχέση δύο χρόνων. Οι Πανελλήνιες όμως και τα λοιπά κάπως με προβλημάτισαν. Πιστεύετε δηλαδή ότι ακόμα και με κοινή προσπάθεια, η διαφορετική πόλη θα προκαλέσει πρόβλημα ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν θα την βαλουν επειδη το θελουν ομως..Ετσι ηρθαν τα πραγματα και ετσι πρεπει να γινει..Πρεπει να το δεχτουν και να συνεχισουν ηρεμα και ωραια οπως πριν .Τωρα το που θα τους βγαλει ειναι αλλο θεμα.Η ζωη δεν ειναι μονο ερωτας και λουλουδια.Πρεπει να γινονται καποιες θυσιες εστω και αν μας πληγωνουν
με συγχωρεις, αλλα δεν αναγνωριζω το "ετσι πρεπει να γινει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγώ Θεσ/νικη και αυτή στο Βόλο κατά πάσα πιθανότητα... Όχι και τραγική απόσταση. Το θέμα είναι ότι αυτό με τα καινούργια άτομα εμένα με αγχώνει. Δεν είμαι κανένας μυστήριος, αλλά δεν γουστάρω να γνωρίσει κανέναν εκεί στη σχολή και τις είπα να κάνει παρέα μόνο με κορίτσια !!! Υπερβολικό ;;; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ Θεσ/νικη και αυτή στο Βόλο κατά πάσα πιθανότητα... Όχι και τραγική απόσταση. Το θέμα είναι ότι αυτό με τα καινούργια άτομα εμένα με αγχώνει. Δεν είμαι κανένας μυστήριος, αλλά δεν γουστάρω να γνωρίσει κανέναν εκεί στη σχολή και τις είπα να κάνει παρέα μόνο με κορίτσια !!! Υπερβολικό ;;; :lol:
λολ. :P

Ε ειναι οι ζηλειες αυτες. :xixi:

Οσο για την αποσταση,πιστευω πως ναι,οντως επηρεαζει τη σχεση,το ζευγαρι πρεπει να ειναι μαζι οχι χωρια.

Η αποσταση δεν ειναι μεγαλη βεβαια,αλλα Οk.

Στα υπολοιπα,συμφωνω σε γενικες γραμμες με οσα ειπε η Guest854551,εκτος απο το να το διαλυσετε πριν να ναι αργα. :P

Να μην προκαθοριζουμε καταστασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις... Να καταλάβεις τις έλεγα να πάει Νηπιαγωγών, που είναι όλο κορίτσια, αλλά δυστυχώς δεν με άκουσε... (απορώ γιατί :xixi: ) Βασικά την εμπιστεύομαι απόλυτα, απλά δεν ξέρω πως θα λειτουργούσε σε κατάσταση χωρίς να είμαι εκεί κοντά !!! Πάντως σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Ειλικρινά με απασχολεί το θέμα !!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Πέρασε Μηχανικών Χωροταξίας και Πολεοδομίας. Ήθελε Παιδαγωγικά και έκανε τεράστια βλακεία με 13.6 στη Φυσική. Εν πάσει περιπτώση επειδή έχει σπίτι στα Γιάνεννα θα μπορούσε να περάσει εκεί Παιδαγωγικό, αλλά οι γονείς της είναι άλλη τραγική ύποθεση !!!! Τότε ήταν που δεν θα την έβλεπα καθόλου... Ας περιμένουμε βέβαια και τις βάσεις, αλλά κατά πάσα πιθανότητα Βόλο θα είναι :(:(. Αν με εμπιστεύεται ; Εμπιστεύεστε ποτέ εσείς τα κορίτσια ;;; Μια ζωή διαμαρτύρεστε... :) Ωστόσο θεωρώ ότι με εμπιστεύεται κατά κύριο λόγο. Είμαι τόσο ικανοποιημένος μαζί της, που δεν θα το χαλούσα για καμία τυχαία αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εσύ σε ποια σχολή θα είσαι ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top