Φοιτητική ζωή vs Σχέση

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ειναι η πρωτη μου σχεση και μου μετα απο τοσο καιρο μαζι της μου ειναι πλεον απαραιτητο να της ειμαι αφισιωμενος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diokon

Νεοφερμένος

Η Διονυσία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν εχετε πραγματικά αισθήματα ο ένας για τον άλλο, δεν χρειάζεται να ανησυχείσ!!! Και εγώ όταν ήμουν φοιτήτρια είχα μια σχέση απο απόσταση που κράτησε 6 χρόνια!Οπότε όλα είναι δυνατά αρκεί να το θέλετε και οι 2 πολύ και να μάθετε να κάνετε αμοιβαίες υποχωρήσεις και να εμπιστέυεστε ο ένασ τον άλλο! Αμοιβαία προσπάθεια θέλει και αληθινά αισθήματα, οπότε μη φοβάσαι τίποτα! Πιο πολύ πρέπει να φοβάσαι την επιλογή σου να δώσεις για μια σχολή που δε πολύ θέσ!! Σκέψου το καλά πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση που έχει να κάνει με το μέλλον σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εφοσον η σχεση σας θεωρειται σοβαρη απο εσενα(ετσι τουλαχιστον καταλαβα) και την κοπελα σου να μην εχεις δευτερες σκεψεις παρα μονο να ειστε μαζι και ολα τα αλλα ερχονται:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ποσα καιρο ομως τα ειχατε πριν πατε ο καθενας στην σχολη της πολης του;;;
-----------------------------------------
Σε ευχαριστω Κατερινα...πραγματικα αυτες οι δευτερες σκεψεις δεν με αφηνουν ησυχο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ποσα καιρο ομως τα ειχατε πριν πατε ο καθενας στην σχολη της πολης του;;;
-----------------------------------------
Σε ευχαριστω Κατερινα...πραγματικα αυτες οι δευτερες σκεψεις δεν με αφηνουν ησυχο!![/quote
Η ζωη ειναι μικρη!!Ακου την καρδια σου και μην ανησυχεις καθολου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Νομιζω οτι αν υπαρχει αγαπη ολα γινονται!!!Αξιζει να πονεσω για κατι που θα μου εξασφαλισει μονο σιγουρα χρηματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν αξιζει ΚΑΘΟΛΟΥ ομως!!!Δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα απ'την αγαπη!!!Ολα αυτα(χρηματα,δουλεια κτλ)προσωρινα ειναι,η αγαπη ειναι αυτη που σε παει ψηλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αυτο πιστευω και γω μεσα μου!!Ομως αν το εκφρασω θα ακουστει σαν σκεψεις επιπολαιου εφηβου!!Και θα καταπατηθει απο ολους που πιστεουν οτι μονο το χρημα χρημα ειναι απαραιτητο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Οσοι σου πουν οτι εισαι επιπολαιος δεν εχουν απλα αξιες στην ζωη τους!!Παρολο το οτι πλεον η κοινωνια γενικα εχει χαλασει εγω τις αξιες μου δεν τις χανω με τιποτα και παλευω για αυτες!!Κρατα τις αξιες σου και θα δικαιωθεις!!Εγω τουλαχιστον δικαιωνομαι καθημερινα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diokon

Νεοφερμένος

Η Διονυσία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αυτος έμεινε Αθήνα και γω πήγα Σάμο, κάτι μήνες ήμασταν μαζί όταν έμαθα ότι πέρασα στη σχολή.Παρόλαυτα αποφασίσαμε να το προσπαθήσουμε γιατί και οι 2 το θέλαμε!!!Αν το θέλετε και οι 2, όλα τα άλλα λύνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ Κατερινα.Τα λογια σου με ηρεμησαν.Ευχομαι να πανε ολα καλα γιατι απ'οτι καταλαβα εχεισ και συ μια ομορφη σχεση!Να'σαι καλα!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν μπορεις να συνδιασεις σχολη που να σου αρεσει και την πολη που θα περασει η κοπελα σου θα ειναι πολυ καλη φαση. Αλλα μην πας καπου που να μη σου αρεσει μονο για αυτην γιατι θα το μετανιωσεις καποια στιγμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Να 'σαι καλα και εσυ και ευχομαι τα καλυτερα και για τους δυο σας!!!Και να θυμασαι η αγαπη νικαει τα παντα!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ξερεις προσπαθω να βρω βοηθεια γιατι δεν ξερω πως θα αντιδρασω.Εννοω οτι οι περισσοτεροι μαθητες δεν ξερουν τι θελουν να γινουν μετα το Λυκειο.Εννοω εγω ξερω αλλα αρχιζω να το μετανιωνω.Δεν θα υπηρχε προβλημα αν δεν ειχα σχεση αλλα πλεον δεν μπορω να σκεφτομαι σαν ενας....αλλα σαν 2!!
-----------------------------------------
Αν μπορεις να συνδιασεις σχολη που να σου αρεσει και την πολη που θα περασει η κοπελα σου θα ειναι πολυ καλη φαση. Αλλα μην πας καπου που να μη σου αρεσει μονο για αυτην γιατι θα το μετανιωσεις καποια στιγμη...
Ξερεις προσπαθω να βρω βοηθεια γιατι δεν ξερω πως θα αντιδρασω.Εννοω οτι οι περισσοτεροι μαθητες δεν ξερουν τι θελουν να γινουν μετα το Λυκειο.Εννοω εγω ξερω αλλα αρχιζω να το μετανιωνω.Δεν θα υπηρχε προβλημα αν δεν ειχα σχεση αλλα πλεον δεν μπορω να σκεφτομαι σαν ενας....αλλα σαν 2!!
-----------------------------------------
Ρε παιδια εχω μια σχεση εδω και ενα χρονο και τωρα διναμε και οι δυο πανελληνιες και υπαρχει περιπτωση να περασουμε σε διαφορετικες πολεις!!Δεν ξερω τι να κανω να παω με το 10% του χρονου εκει και να την βρω?Εχει βρεθει κανεις σε παρομοια κατασταση?

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι εδω και ποσα χρονια διαβαζαμε ωστε στο τελος να φοιτησουμε,ειναι δηλαδη ενας στοχος ζωης που οδηγει σε ενα αποτελεσμα(σπουδες και μετα επαγγελμα)...Ομως δεν λενε οτι για την αγαπη πρεπει να κανεις θυσιες???

Οποιον αγγιζει το θεμα να υποβαλλει την αποψη του..;)

Aκριβως το ιδιο προβλημα εχω φιλε μου!!!Η κοπελα μοθ δινει τωρα και γω θα δωσω για δευτερη φορα....την αγαπαω και δεν θελω να την χασω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
καλε, γιατι αγχωνεσαι, εχεις ενα χρονο μπορστα σου!!! Δωστε πανελληνιες, δειτε τα μορια σας και αποφασιζετε τι θα κανετε... παντως το ιδανικοτερο θα ηταν αυτο που ειπε η Κρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Να 'σαι καλα και εσυ και ευχομαι τα καλυτερα και για τους δυο σας!!!Και να θυμασαι η αγαπη νικαει τα παντα!!!:):)

Ναι, όπως τον καρκίνο, την λευχαιμία και το Aids.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ναι, όπως τον καρκίνο, την λευχαιμία και το Aids.
ρε συ με αλλη εννοια το λεει....εννοειται οτι τετοιες αρρωστιες θελουν κατι παραπανω...

οσον αφορα το θεμα....καταλαβαινω ποσο ερωτευμενος πρεπει να νιωθει ενας ανθρωπος.... καταλαβαινω επισης οτι ειναι μεγαλο ρισκο να διατηρησεις μια σχεση εξ αποστασεως..... αλλα να ρωτησω... που ξερουμε αν θα κρατησει μια τετοια σχεση? φυσικα και μπορει να κρατησει δε λεω... αλλα και οι σπουδες?? δηλαδη να σπουδασεις κατι το οποιο δεν σε ενδιαφερει απλα και μονο για να ειστε μαζι??.... δε μου κολλαει αυτο.... οι σπουδες συνδεονται συνηθως και με την επαγγελματικη καριερα που θες να ακολουθησεις.Και σε περιπτωση που καποια στιγμη η σχεση αυτη τελειωσει θα σπας το κεφαλι σου που δεν ακολουθησες τις σπουδες που ηθελες.... βεβαια αν διαλεξεις και το αλλο θα υποφερεις οταν θα εισαι μακρια απο το ταιρι σου.... δεν ξερω αλλα δεν μπορω προσωπικα να βρω την απαντηση σε αυτο το ερωτημα.... η προσωπικη ευτυχια εξαλλου ειναι συναρτηση πολλων παραγοντων.... οχι μονο το να ακολουθησεις το επαγγελμα που σε ενδιαφερει (το οποιο στην τελικη ποτε δεν ξερεις αν θα το ασκησεις)αλλα και ερωτικη ολοκληρωση ειναι σημαντικη...
δε μου εχει τυχει παρομοια περιπτωση....παντως και στις δυο περιπτωσεις αναγκαζεσαι να κανεις θυσιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Και εγώ θα προτιμούσα να επιλέξω τη σχολή της αρεσκείας μου,σε αυτή την ηλικία που είμαστε δεν ξέρεις τι θα γίνει,και αν τελειώσει η σχέση και εσύ εισαι σε μία σχολή που δεν σου αρέσει και είχες πάει μόνο και μόνο επειδή ήταν η κοπέλα σου εκεί,θα τραβάς τα μαλλιά σου όπως είπε και ο φίλος απο πάνω.Αν είναι κάτι που αξίζει,θα κρατήσει και ας υπάρχει απόσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και εγώ θα προτιμούσα να επιλέξω τη σχολή της αρεσκείας μου,σε αυτή την ηλικία που είμαστε δεν ξέρεις τι θα γίνει,και αν τελειώσει η σχέση και εσύ εισαι σε μία σχολή που δεν σου αρέσει και είχες πάει μόνο και μόνο επειδή ήταν η κοπέλα σου εκεί,θα τραβάς τα μαλλιά σου όπως είπε και ο φίλος απο πάνω.Αν είναι κάτι που αξίζει,θα κρατήσει και ας υπάρχει απόσταση.
πραγματι ειμαστε και σε μια ηλικια που κανουμε πραγματα απο παρορμηση και δεν το καταλαβαινουμε..... το τελευταιο που εγραψες θελω να το πιστευω αλλα ειναι και πολυ δυσκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
πραγματι ειμαστε και σε μια ηλικια που κανουμε πραγματα απο παρορμηση και δεν το καταλαβαινουμε..... το τελευταιο που εγραψες θελω να το πιστευω αλλα ειναι και πολυ δυσκολο..


Για αυτό συμβαίνει μόνο αν πραγματικά υπάρχει κάτι αληθινό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top