Φοιτητική ζωή στο Βόλο

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ε ,τοτε ειναι βλακεια ,δηλαδη καποιος που χρωσταει 6-7 θεωρειται χαμενος...
απ οτι βλεπουν ισχυουν εν μερη οι αλυσιδες στο 4-5 ετος.
καλο αυτο.
παντως το ν+3 ειναι βλακεια...
δεν ανεβαζεις το επιπεδο ετσι...ισα ισα αγχωνεις τους φοιτητες χωρις λογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ε ,τοτε ειναι βλακεια ,δηλαδη καποιος που χρωσταει 6-7 θεωρειται χαμενος...
απ οτι βλεπουν ισχυουν εν μερη οι αλυσιδες στο 4-5 ετος.
καλο αυτο.
παντως το ν+3 ειναι βλακεια...
δεν ανεβαζεις το επιπεδο ετσι...ισα ισα αγχωνεις τους φοιτητες χωρις λογο...
Κανεις δεν ειπε οτι ανεβαινει το επιπεδο!;) Μην νομιζιες οτι ειμαι και απολυτα ενημερωμενος πανω σε αυτο αλλα επειδη ακουω οτι οι φοιτητες τα καταφερνουν εξισου καλα δεν ξερω κατα ποσο αυστηρο ειναι!Απο αυτα που διαβαασα στον οδηγο σπουδων λιγα καταλαβαινω τα περισσοτερα μου τα ειπε ενας γνωστος προφορικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, από πάνω μου μένουν φοιτήτριες και απέναντι είδα ένα αγόρι :D
Εσύ τελείωσες;
Χα, δυστυχώς ή ευτυχώς, με τον Βόλο τέλειωσα εγώ...
Πάντως έχεις μπεί στο κλίμα σιγά σιγά μου φαίνεται...

Στη σχολη μου εβγαλαν πινακα που εχει τα αρχικα των επωνυμων για τις εγγραφες π.χ Α-Β 13/Ο9/2010 Γ 14/09/2010 Δ-Ζ 15/09/2010!Πρεπει να παω να εγγραφω οπωσδηποτε την ημερα την οποια αναγραφεται το αρχικο του ονοματος μου η θα μπορουσα να παω οποιαδηποτε μερα μεταξυ 13-30 για την εγγραφη??Εσεις ποτε θα πατε?Ειχα σκοπο να παω στις 20 και να μεινω εκει για καμια εβδομαδα πριν αρχισουν τα μαθηματα και τωρα με αναγκαζουν να παω για την εγγραφη στις 15 αυθημερον και να ξαναπαω παλι στις 20 να εγκατασταθω μονιμα!
Φίλε πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία, δεν πιστεύω να μην μπορέσεις να εγγραφείς και τις υπόλοιπες ημέρες...
Απλά καλό είναι να πηγαίνει ο καθένας όποτε τον καλούν, γιατί στις 20-21 που ξεκινάνε τα μαθήματα κάθε χρόνο γίνεται "ο χαμός" με ουρές μέχρι 2 ορόφους πιο κάτω... και όποιος έχει έρθει για να γραφτεί και να φύγει αυθημερόν, αναγκάζεται να περιμένει μια μέρα παραπάνω για να πάρει τα χατιά του και το Πάσο...

Εχω περασει στην Κοζανη Μηχανικων Υπολογιστων και ενδιαφερομαι να μεταγραφω στον Βολο στο αντιστοιχο τμημα.Εχω ακουσει για το τμημα στο Βολο πως ειναι αρκετα δυσκολο...!Μπορει αν γνωριζει καποιος να μου πει κατι σχετικα με το βαθμο δυσκολιας αυτης της σχολης και καποιες πληροφοριες γενικα...!
Φίλε μου,το εν λόγω τμήμα του Βόλου δεν είναι παίξε γέλασε, είναι δύσκολο όπως άλλωστε και οι περισσότερες Πολυτεχνικές (και σοβαρές) σχολές...μπορεί και παραπάνω
Συγκριτικά με το τμήμα της Κοζάνης (από όσα έχω ακούσει από παιδιά που ήρθαν με μετεγγραφές είναι ΠΟΛΥ μεγάλη η διαφορά... και συνεπώς πολύ πιο δύσκολη...
αλλά είναι θέμα παραπάνω ενασχόλησης για κάποιον ο οποίος του αρέσει το τμήμα και δυσκολεύεται...

ε ,τοτε ειναι βλακεια ,δηλαδη καποιος που χρωσταει 6-7 θεωρειται χαμενος...
απ οτι βλεπουν ισχυουν εν μερη οι αλυσιδες στο 4-5 ετος.
καλο αυτο.
παντως το ν+3 ειναι βλακεια...
δεν ανεβαζεις το επιπεδο ετσι...ισα ισα αγχωνεις τους φοιτητες χωρις λογο...
Εννοείται ότι δεν είναι βλακεία, γιατί 9 μαθήματα (σε αριθμό) μπορεί να έχει και το Παιδαγωγικό σε ένα εξάμηνο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι 6 (του 3ου εξαμήνου πχ) + 3 ( του πρώτου εξαμήνου),σύνολο 9 μαθήματα είναι εφικτό να παρακολουθήσει κάποιος!!!!
Τα 6 μαθήματα είναι κοντά 30 ώρες παρακολούθησης, φαντάζεσαι αναλογικά τα 9 πόσες ώρες είναι??
Πότε θα προλάβαινε κάποιος να τα κάνει όλα αυτά μέσα σε ένα 6μηνο?
Εδώ δεν προλαβαίνεις τα 6 που έχεις κάθε εξάμηνο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Χα, δυστυχώς ή ευτυχώς, με τον Βόλο τέλειωσα εγώ...
Πάντως έχεις μπεί στο κλίμα σιγά σιγά μου φαίνεται...

Κρίμα...:(
Θέλοντας και μη έχω μπει, διότι από δευτέρα ξεκινάμε!:eek:

Κάτι ακόμη, σκέφτομαι να πάω τη Δευτέρα να εγγραφώ, λες να γίνεται χαμός;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

htolnash

Νεοφερμένος

Ο htolnash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά όσοι γνωρίζετε για των Μηχανικών Υπολογιστών στο Βολο...Θέλω τη γνώμη σας! Αξίζει να πάρω μετεγγραφή από την Κοζάνη για το Βόλο;;; Είμαι αρκετά προβληματισμένος... Γιατί όσα έχω ακούσει για το τμήμα του Βόλου με έχουν τρομάξει λιγάκι:worry::worry:...!!! Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Κρίμα...:(
Θέλοντας και μη έχω μπει, διότι από δευτέρα ξεκινάμε!:eek:

Κάτι ακόμη, σκέφτομαι να πάω τη Δευτέρα να εγγραφώ, λες να γίνεται χαμός;:confused:
Ναι σίγουρα, πολύ κρίμα...
Αλλά τί να κάνεις αυτά έχει η ζωή...
Που λές, λογικά θα γίνεται της κακομοίρας, και ως γνωστόν το τμήμα σας πάσχει πολύ από οργάνωση...
Α, μια συμβουλή ε, πήγαινε όσο πιο γρήγορα μπορείς να δηλώσεις μαθήματα επιλογής, γιατί μετά θα γίνεται της τρελής,γιατί στο τμήμα σας είναι "όποιος προλάβει"... :P
Έχω ακούσει Τα παράπονα για αυτό το θέμα από κορίτσια του παιδαγωγικού...
Παιδιά όσοι γνωρίζετε για των Μηχανικών Υπολογιστών στο Βολο...Θέλω τη γνώμη σας! Αξίζει να πάρω μετεγγραφή από την Κοζάνη για το Βόλο;;; Είμαι αρκετά προβληματισμένος... Γιατί όσα έχω ακούσει για το τμήμα του Βόλου με έχουν τρομάξει λιγάκι...!!! Ευχαριστώ...
Φίλε μου ανάλογα το τί θες εσύ!
Από άποψη πόσο καλά θα περάσεις στο Βόλο ή στην Κοζάνη, βάλε άσσο(1) με απόδοση 1,10.
Τώρα άν θες να μάθεις και να βγείς ένας σωστός μηχανικός Η/Υ, να γνωρίζεις πράγματα να έχεις κάνει σοβαρά projects, κλπ
σίγουρα ο Βόλος είναι μονόδρομος, αλλά αν φοβάσαι μην σου κάτσει δύσκολο το τμήμα, δεν τα καταφέρνεις και απογοητευτείς εύκολα με συνέπεια να σταματήσεις να ασχολείσαι κλπ κλπ, καλύτερα Κοζάνη όπου τα πράγματα είναι κατά πολύ πιο ανθρώπινα, το τμήμα πιο εύκολο και λιγότερο οδυνηρό...
Χαρακτηριστικό παράδειγμα, το μάθημα του Προγραμματισμού, στο Βόλο, για να έχεις δικαίωμα να δώσεις το μάθημα στο τέλος πέρα από το να έχεις περάσει τα εργαστήρια και τις εργασίες στο σπίτι, θα πρέπει να έχεις γράψει από μόνος σου κώδικα και να έχεις φτιάξει ένα δικό σου παιχνίδι...
Για την Κοζάνη καλύτερα να μην πω τι ακριβώς έχω ακούσει, γιατί δε θέλω να πιστεύω ότι ισχύουν όλα αυτά...
Αλλά ανάλογα τι θέλεις εσύ... γιατί αν σε ενδιαφέρουν τα δικαιώματα που θα πάρεις σας απόφοιτος, τι Βόλο τι Κοζάνη το ένα και το αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

htolnash

Νεοφερμένος

Ο htolnash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σχετικα με τον ελευθερο χρονο που εχει κανεις σε αυτη την σχολη???Γιατι θα ηθελα να εχω 2 ωριτσες μερα παρα μερα να ασχολουμαι με το μπασκετ...ή ειναι πολυτελεια κατι τετοιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Φίλε μου ανάλογα το τί θες εσύ!
Από άποψη πόσο καλά θα περάσεις στο Βόλο ή στην Κοζάνη, βάλε άσσο(1) με απόδοση 1,10.
Τώρα άν θες να μάθεις και να βγείς ένας σωστός μηχανικός Η/Υ, να γνωρίζεις πράγματα να έχεις κάνει σοβαρά projects, κλπ
σίγουρα ο Βόλος είναι μονόδρομος, αλλά αν φοβάσαι μην σου κάτσει δύσκολο το τμήμα, δεν τα καταφέρνεις και απογοητευτείς εύκολα με συνέπεια να σταματήσεις να ασχολείσαι κλπ κλπ, καλύτερα Κοζάνη όπου τα πράγματα είναι κατά πολύ πιο ανθρώπινα, το τμήμα πιο εύκολο και λιγότερο οδυνηρό...
Χαρακτηριστικό παράδειγμα, το μάθημα του Προγραμματισμού, στο Βόλο, για να έχεις δικαίωμα να δώσεις το μάθημα στο τέλος πέρα από το να έχεις περάσει τα εργαστήρια και τις εργασίες στο σπίτι, θα πρέπει να έχεις γράψει από μόνος σου κώδικα και να έχεις φτιάξει ένα δικό σου παιχνίδι...
Για την Κοζάνη καλύτερα να μην πω τι ακριβώς έχω ακούσει, γιατί δε θέλω να πιστεύω ότι ισχύουν όλα αυτά...
Αλλά ανάλογα τι θέλεις εσύ... γιατί αν σε ενδιαφέρουν τα δικαιώματα που θα πάρεις σας απόφοιτος, τι Βόλο τι Κοζάνη το ένα και το αυτό...

Δηλαδή από την σχολή μας δεν βγαίνεις σωστός μηχανικός Η/Υ; Θα διαφωνίσω μαζί σου rex. Και η ζωή στην Κοζάνη είναι πολύ καλή και στο τμήμα γίνεται αρκετά καλή δουλειά. Όσο για το ότι είναι πιο εύκολη σχολή, ναι ίσως το Α' εξάμηνο να μην είναι πολύ δύσκολο. Αλλά από εκεί και πέρα τα πράματα δυσκολεύουν. Και μπορείς να μου πεις τι ακριβώς έχεις ακούσει που δεν θέλεις να το πιστέψεις;

ΥΓ: Όλα αυτά τα λέω φιλικά χωρίς να θέλω να δημιουργήσω καμμιά αντιπαλότητα και προσπαθώντας να βοηθήσω τον φίλο htolnash καθώς και τους μελλοντικούς υποψήφιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
Παιδιά ας πάψει ο ρατσισμός των Τμημάτων. Ποιο είναι εύκολο ή δύσκολο. Όλα τα Τμήματα εφόσον ανήκουν στο Πανεπιστήμιο απαιτητική δουλειά κάνουν. Όπως έχω ξαναματαπεί η λήψη πτυχίου δεν είναι κάτι εύκολο. Θέλει θυσίες είτε είσαι το ΠαΠεί είτε στο ΓαΤεί. Εξάλλου από ποιο γεγονός κρίνεται την δυσκολία ενός Τμήματος; Έχετε γράψει εξεταστική σε κάποιο Τμήμα εκτός από το "ευλογούμενο-λιβανιζόμενο" δικό σας να δείτε τι απίδια πιάνετε; Αν δεν φας το πορτοκάλι να νιώσεις την γλύκα του, άποψη δεν έχεις. Το ίδιο και για το κάθε Τμήμα. Οι οδηγοί σπουδών είναι απλά ένα τίποτα. Άλλα γράφουν και άλλα διδάσκουν στην πραγματικότητα πολύ πιο δύσκολα και στριφνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Rex οταν λες τελειωσες εννοεις οτι πηρες πτυχιο?Γιατι βλεπω στο προφιλ σου οτι γραφει ηλικια 20 και παραξενευτηκα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
για οσους αρχισαν σημερα μαθηματα,πως σας φανηκαν?πειτε εντυπωσεις,γνωρισατε αλλους συμφοιτητες,σας την "επεσαν" απο παραταξεις κτλ

αντε και καλη αρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ναι σίγουρα, πολύ κρίμα...
Αλλά τί να κάνεις αυτά έχει η ζωή...
Που λές, λογικά θα γίνεται της κακομοίρας, και ως γνωστόν το τμήμα σας πάσχει πολύ από οργάνωση...
Α, μια συμβουλή ε, πήγαινε όσο πιο γρήγορα μπορείς να δηλώσεις μαθήματα επιλογής, γιατί μετά θα γίνεται της τρελής,γιατί στο τμήμα σας είναι "όποιος προλάβει"... :P
Έχω ακούσει Τα παράπονα για αυτό το θέμα από κορίτσια του παιδαγωγικού....

Έφαγα δύο ώρες για την εγγραφή μου, αλλά τελικά τα κατάφερα!:D Τώρα μένει να βγάλω το δελτίο σίτισης...
Έχεις δίκιο, της τρελής γίνεται στα επιλογής, ευτυχώς έχω ήδη πάρει δύο και ψάχνω το τρίτο για να "κλείσω":):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Παιδιά ας πάψει ο ρατσισμός των Τμημάτων. Ποιο είναι εύκολο ή δύσκολο. Όλα τα Τμήματα εφόσον ανήκουν στο Πανεπιστήμιο απαιτητική δουλειά κάνουν. Όπως έχω ξαναματαπεί η λήψη πτυχίου δεν είναι κάτι εύκολο. Θέλει θυσίες είτε είσαι το ΠαΠεί είτε στο ΓαΤεί. Εξάλλου από ποιο γεγονός κρίνεται την δυσκολία ενός Τμήματος; Έχετε γράψει εξεταστική σε κάποιο Τμήμα εκτός από το "ευλογούμενο-λιβανιζόμενο" δικό σας να δείτε τι απίδια πιάνετε; Αν δεν φας το πορτοκάλι να νιώσεις την γλύκα του, άποψη δεν έχεις. Το ίδιο και για το κάθε Τμήμα. Οι οδηγοί σπουδών είναι απλά ένα τίποτα. Άλλα γράφουν και άλλα διδάσκουν στην πραγματικότητα πολύ πιο δύσκολα και στριφνά.
Φίλος,την πάτησες γιατί καταρχήν δεν είμαι πια φοιτητής στο τμήμα που λέει το προφίλ μου, και δεύτερον ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει τη λογική του "το δικό μου είναι πιο μακρύ από το δικό σου", όπως εσύ αποκαλείς "ευλογούμενο-λιβανιζόμενο"...
Προσπάθησα να γίνω όσο πιο αντικειμενικός μπορούσα,μιας και είναι λίγο δύσκολο από την ώρα που ήμουν φοιτητής αυτού του τμήματος...
Αυτό που προσπάθησα να πω ήταν πως το τμήμα ΜΗΥΤΔ του Βόλο είναι το πιο δύσκολο τμήμα σε ολόκληρο το Βόλο, και γενικά είναι από τα πιο δύσκολα τμήματα του είδους του...
Δύσκολο δεν θα πει και σίγουρα καλύτερο, αλλά συνήθως έτσι παει, αν δε ζοριστείς δε θα μάθεις,και από προσωπική μου πείρα, από αξιόλογους καθηγητές, που έκανα απαιτητικό μάθημα μόνο κερδισμένος έχω βγεί...
και είμαι σίγουρος ότι αν έδινα το μάθημα του προγραμματισμού σε χαρτί, και αντί για C έκανα εισαγωγή της εισαγωγής στον προγραμματισμό, δε θα μάθαινα ούτε λίστες, ούτε αναδρομή, ούτε αρχεία και γενικά δε θα μάθαινα C, γιατί απλά θα λούφαρα και στο τέλος θα έρειχνα μια αντιγραφή κα θα το πέρναγα το μάθημα για χαβαλέ...
Δηλαδή από την σχολή μας δεν βγαίνεις σωστός μηχανικός Η/Υ; Θα διαφωνίσω μαζί σου rex. Και η ζωή στην Κοζάνη είναι πολύ καλή και στο τμήμα γίνεται αρκετά καλή δουλειά. Όσο για το ότι είναι πιο εύκολη σχολή, ναι ίσως το Α' εξάμηνο να μην είναι πολύ δύσκολο. Αλλά από εκεί και πέρα τα πράματα δυσκολεύουν. Και μπορείς να μου πεις τι ακριβώς έχεις ακούσει που δεν θέλεις να το πιστέψεις;
ΥΓ: Όλα αυτά τα λέω φιλικά χωρίς να θέλω να δημιουργήσω καμμιά αντιπαλότητα και προσπαθώντας να βοηθήσω τον φίλο htolnash καθώς και τους μελλοντικούς υποψήφιους.
Δεν μπορώ να πω γιατί δεν υπάρχει λόγος να μιλάω για πράγματα που δεν έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια...
Παρεπιπτόντως, μην ανησυχείς δεν παρεξηγώ, ο καθένας έχει λόγο να ζητεί εξηγήσεις όταν μιλάνε για κάτι δικό του, απλά αυτό που θέλω να υπενθυμίσω είναι ότι το τμήμα του Βόλου είναι ΔΥΣΚΟΛΟ με μέσο χρόνο αποφοίτησης τα 7-8 χρόνια...
Rex οταν λες τελειωσες εννοεις οτι πηρες πτυχιο?Γιατι βλεπω στο προφιλ σου οτι γραφει ηλικια 20 και παραξενευτηκα.:confused:
Φίλε μου δεν πήρα πτυχίο, απλά έφυγα...:clapup:
Έφαγα δύο ώρες για την εγγραφή μου, αλλά τελικά τα κατάφερα!:D Τώρα μένει να βγάλω το δελτίο σίτισης...
Έχεις δίκιο, της τρελής γίνεται στα επιλογής, ευτυχώς έχω ήδη πάρει δύο και ψάχνω το τρίτο για να "κλείσω":):)
Χαχα, μια χαρά είσαι...
Που 'σαι, πάρε και την σεξουαλικότητα (επιλογής είναι κ αυτό αν θυμάμαι καλά), θα έχεις και επισκέπτες από τα Δίκτυα κάθε φορά... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Χαχα, μια χαρά είσαι...
Που 'σαι, πάρε και την σεξουαλικότητα (επιλογής είναι κ αυτό αν θυμάμαι καλά), θα έχεις και επισκέπτες από τα Δίκτυα κάθε φορά... :P

Νομίζω ότι είναι στο εαρινό εξάμηνο αυτό :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ε, τότε την άνοιξη που θα είναι και επίκαιρο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m@iry

Νεοφερμένος

Η MAIΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κροκεές (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Για σε ολους!!!!!!!!!!Θελω λιγη βοηθεια:)......
Παω τριτη λυκειου και εχω επιλεξει τη σχολη που θελω και ειναι οικονομικες επιστημες!!!Την πολη ομως δεν την εχω βρει!Βεβαια σκεφτομαι να παω Βολο!Λοιπον σε αυτο το σημειο θελω τη βοηθεια σας να μου πειτε δηλαδη πως τα περναει ενας φοιτητης στο Βολο?Ειναι καλα ή να ψαξω για αλλη πολη??:P
Οποιος ξερει κατι και για τη σχολη που θελω να μου πει!!!!
Ευχαριστω εκ των προτερων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Καταρχάς έχει σημασία με ποιές πόλεις το συγκρίνεις το Βόλο.
Έπειτα να σου πω ότι είναι μιά χαρά πόλη ο Βόλος και θα περάσεις μια χαρά εκεί... (σε περίπτωση που περάσεις εκεί) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m@iry

Νεοφερμένος

Η MAIΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κροκεές (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ειμαι αναμεσα στο Βολο και στα Ιωαννινα.....βεβαια αν γραψω καλα και περασω σε μια απο τις 2 πολεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αγαπητή μου Μαίρη στο ίδιο δίλημμα βρισκόμουν κι εγώ πέρισυ (για άλλη σχολή βέβαια, αλλά για τις ίδιες πόλεις).
Επέλεξα να έρθω στο Βόλο και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Είναι μια πολύ όμορφη πόλη και ειδικά για φοιτητές είναι τέλεια πιστεύω!
Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του Βόλου έναντι των Ιωαννίνων για μένα είναι ο καιρός. Από φίλους μου στα Γιάννενα ακούω συνέχεια παράπονα για τις βροχές και τα κρύα, ενω εδώ στο Βόλο είναι πολύ πιο ήπιος ο καιρός.
Ακόμη, σημαντικό είναι και το γεγονός ότι αν περάσεις Γιάννενα θα πρέπει να μετακινείσαι καθημερινά στο πανεπιστήμιο με λεωφορείο (χαμένα χρήματα και χρόνος), ενώ στο Βόλο το οικονομικό είναι μέσα στην πόλη.
Επίσης, να ξέρεις ότι τα ενοίκια στο Βόλο είναι αρκετά χαμηλότερα απ 'ο,τι στα Γιάννενα.
Βέβαια, για τα Γιάννενα λένε ότι έχουν καλύτερη νυχτερινή ζωή, αλλά αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω...
Α, ψάξε και λίγο καλύτερα τα ανλυτικά προγράμματα και των δύο σχολών για να δεις ποιο σε ενδιαφέρει περισσότερο πριν επιλέξεις.
Ελπίζω να σε βοήθησα, ρώτα με ό,τι άλλο θελήσεις :)
Καλή επιτυχία στις Πανελλήνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m@iry

Νεοφερμένος

Η MAIΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κροκεές (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Με βοηθησες παρα πολυ σε ευχαριστω πολυ!!!!!!:D:D
Αλλη μια ερωτηση εχω....ο Βολος ειναι ακριβη πολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top