Φοιτητική ζωή στο Βόλο

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Όχι, δε θα το έλεγα. Και ειδικά σε σύγκριση με τα Γιάννενα είναι αρκετά φτηνότερη η φοιτική ζωή εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m@iry

Νεοφερμένος

Η MAIΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κροκεές (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ok!Σ'ευχαριστω πολυ!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
@Ariana, βολεύτηκες τελικα στο Βόλο? Όλα όμορφα? :)

Αλλη μια ερωτηση εχω....ο Βολος ειναι ακριβη πολη?

Κακά τα ψέμματα είναι ακριβή πόλη, (δεν ξέρω για τα Γιάννενα μπορεί να είναι ακόμη πιο ακριβά)...
Απλά σκέψου ότι αν ισχύει αυτό με τα ενοίκια, το να πληρώσεις το σουβλάκι 0,20 λεπτά παραπάνω (λέω τώρα εγώ), μπροστά σε 50 ευρώ χαμηλότερο ενοίκιο και την καθημερινή μετακίνηση με λεωφορεία (που στο Βόλο είναι απλά χάσιμο χρόνου γιατί όλα είναι κοντά) και το κόστος του εισιτηρίου... ίσως τελικά να θεωρηθεί "όχι ιδαίτερα ακριβή"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jero

Νεοφερμένος

Ο Jero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας!

Είμαι σε δίλλημα για το ποια πόλη να δηλώσω μετά απο αρχιτεκτονική και πολιτικών μηχανικών θεσσαλονίκης...
Είμαι ανάμεσα σε Πάτρα και Βόλο. Ποια θεωρείτε καλύτερη για φοιτητική ζωή, και αν ξέρει κάποιος σχετικά με το επίπεδο της σχολής της αρχιτεκτονικής.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγώ έχω δίλημμα να βάλω(ως πολη) πρωτα βολο ή ξανθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εγώ έχω δίλημμα να βάλω(ως πολη) πρωτα βολο ή ξανθη...
Ο βόλος είναι πιο μεγάλη πόλη από την ξάνθη και ίσως έχεις περισσότερες επιλογές.Και οι 2 είναι πολύ όμορφες αλλά διαφορετικές.Πιστεύω ότι σε όποα και αν πας θα περάσεις πολύ όμορφα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Ξέρει κανείς την κατάσταση που επικρατεί στο Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών του Βόλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jero

Νεοφερμένος

Ο Jero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κάποιος να μου απαντήσει ρε παιδιά γιατί θέλω να οριστικοποιήσω μηχανογραφικό αύριο... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Είμαι Βολιώτης και δεν έχω πάει Ξάνθη, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω αντικειμενικά τις δύο πόλεις...για το επίπεδο της σχολής δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν γνωρίζω, αλλά μπορώ να σου πω ότι αν δηλώσεις το Βόλο, δεν υπάρχει περίπτωση να μετανιώσεις για την επιλογή σου όσον αφορά στη φοιτητική ζωή!;) :D


Aγ. Ιωάννης Πηλίου;)
ξεκίνησα την προπαγάνδα ''του μηχανογραφικού'':hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Είμαι Βολιώτης και δεν έχω πάει Ξάνθη, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω αντικειμενικά τις δύο πόλεις...για το επίπεδο της σχολής δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν γνωρίζω, αλλά μπορώ να σου πω ότι αν δηλώσεις το Βόλο, δεν υπάρχει περίπτωση να μετανιώσεις για την επιλογή σου όσον αφορά στη φοιτητική ζωή!;) :D


Aγ. Ιωάννης Πηλίου;)
ξεκίνησα την προπαγάνδα ''του μηχανογραφικού'':hmm::P


οκ ευχαριστω θα το σκεφτω thnax:D(το δευτερο spoiler ολα τα λεφτα:clapup::clapup::clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadia Laz.

Νεοφερμένος

Η Nadia Laz. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειναι δευτερη μου επιλογη οσον αφορα το παιδαγωγικο τμημα.δεν εχω επισκεφτει ποτε το μεροσ.λεει τιποτα? γινονται ευκολα παρεεσ κτλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
ειναι τριτη επιλογη και αν δεν υπαρξει μεγαλη μειωση στην θεσσαλονικη τοτε περναω οικονομικων επιστημων βολο! απο οσο εχω ακουσει και σαν σχολη και σαν πολη αξιζει πολυ,τωρα ναντια σχετικα με παρεες στο χερι στο χερι του καθενος ειναι :)

για τα παιδια που σπουδαζουν βολο,σε ποια περιοχη μενεται και ποσο ευχαριστημενη ειστε απο το σπιτι σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
τι ποια περιοχη;;;τοσο μεγαλος ειναι ο Βολος!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

ninaki93

Νεοφερμένος

Η ninaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σε όλους..
Κατά 90% περνάω Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπ. στο Βόλο και δεν είμαι και πολύ ενθουσιασμένη γιατί πάντα ονειρευόμουν να σπουδάσω στη Θεσ/κη όπου είναι και οι περισσότεροι φίλοι μου..γενικά πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα για τον Βόλο..καλές οι καφετεριες και τα τσιπουράδικα,νυχτερινή ζωή όμως έχει καθόλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Νυχτερινή ζωή έχει ο Βόλος, απλά μη φανταστείς τεράστια ποικιλία στις επιλογές όπως στη Θεσ/κη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Νυχτερινή ζωή έχει ο Βόλος, απλά μη φανταστείς τεράστια ποικιλία στις επιλογές όπως στη Θεσ/κη.

ετσι,εχει επιλόγες απλα οι περισσοτερες ειναι Αθηνα,Πατρα, Θεσσαλονίκη...
ολες οι αλλες πολεις εχουν αρκετα μερη για να περασεις καλα απλα, πιο περιορισμενη γκαμα επιλογων για διασκεδαση....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
ετσι,εχει επιλόγες απλα οι περισσοτερες ειναι Αθηνα,Πατρα, Θεσσαλονίκη...
ολες οι αλλες πολεις εχουν αρκετα μερη για να περασεις καλα απλα, πιο περιορισμενη γκαμα επιλογων για διασκεδαση....:/:
Ναι. Πάντως κάποιος που διασκεδάζει με μέτρο και δεν είναι party animal(:whistle:) δεν θα βαρεθεί ποτέ στο Βόλο.
Εκτός και αν ενθουσιαστεί πολύ τις πρώτες μέρες από τη ζωή στην πόλη και τα γυρίσει όλα μια κι έξω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι. Πάντως κάποιος που διασκεδάζει με μέτρο και δεν είναι party animal(:whistle:) δεν θα βαρεθεί ποτέ στο Βόλο.
Εκτός και αν ενθουσιαστεί πολύ τις πρώτες μέρες από τη ζωή στην πόλη και τα γυρίσει όλα μια κι έξω.:P

ναι οκ εννοειται οτι εχει πολλα μερη να πας απλα οκ κακα τα ψεματα με την Αθηνα δεν συγκρινεται.Ειναι απο τα μερη που ξερω εγω θα πει η παρεα παμε για ψαρη οκ 1,2 μαγζια και τελος....δεν ειναι κακο νομιζω αυτο τουλαχιστον για εμενα που ειμαι απο τα ατομα που παω στα ιδια μαγαζια κυριως αν μου αρεσουν πολυ...

(bold):clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top