Φοιτητική ζωή στη Σπάρτη

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
καλησπέρα σας

φέτος ως φοιτητής πλέον πέρασα στο ΤΕΙ Σπάρτης (Λακωνία ) πληροφορικής και επικοινωνιών
δυστυχώς όμως τα οικονομικά δεν είναι καλά και προσπαθούμε όσο γίνετε να αποφύγουμε την ενοικίαση σπιτιού
αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να δεχτεί ένα άτομο επιπλέον ή αν υπάρχει κάποιο οικονομικό σπιτάκι θα βοηθούσε πολύ την κατάσταση

περί συγκατοίκησης εννοείτε πως τα έξοδα του σπιτιού θα είναι τα μισά :)

σας ευχαριστώ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakibo

Νεοφερμένος

Η marakibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ΣΠΑΡΤΗ κέντρο, γκαρσονιέρα 30 τ.μ., 3ου, εσωτερική, κατασκευή '90, επιπλωμένη, κλιματισμός, χωρίς κοινόχρηστα, ιδανική για φοιτητές, τιμή 150€

το βρηκα σε ενα site! αν ενδιαφερεσαι πες μου να σου στειλω λινκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ΣΠΑΡΤΗ κέντρο, γκαρσονιέρα 30 τ.μ., 3ου, εσωτερική, κατασκευή '90, επιπλωμένη, κλιματισμός, χωρίς κοινόχρηστα, ιδανική για φοιτητές, τιμή 150€

το βρηκα σε ενα site! αν ενδιαφερεσαι πες μου να σου στειλω λινκ!

καλό ακούγετε για στείλε να το έχουμε για καλό και για κακό :)
ευχαριστώ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakibo

Νεοφερμένος

Η marakibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
https://www.xe.gr/property/enoikiaseis|katoikies|spartis|42384284.html

Βρηκα κ αλλο ενα 10 τμ παραπανω 180Ε! Πως σου ακουγεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λίγη βοήθεια παιδιά
Μένω λυκούργου και δε ξέρω ούτε από που παίρνω το λεωφορείο για το τει, ούτε τι εισητηριο πρέπει να κόψω
Sos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakibo

Νεοφερμένος

Η marakibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καταρχιν δεν χρειαζεται να παρεις λεωφορειο για το πανεπιστημιο. Πηγαινε στην Παλαιολογου και οοοολο ευθεια(οχι απο την μερια του σταδιου,προς γυθειο) θα πας αριστερα και θα το βρεις.(Στο 1ο λυκειο αριστερα) Αμα χαθεις,ρωτα! Μην ντρεπεσαι,ειναι πολυ καλοι ανθρωποι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου αλλά δεν πηγαίνω πανεπιστήμιο :-P είμαι στο τει




Τι παίζει μόνο εγώ είμαι στα τει εδώ μεσα ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου αλλά δεν πηγαίνω πανεπιστήμιο :-P είμαι στο τει
Τι παίζει μόνο εγώ είμαι στα τει εδώ μεσα ;;

Όχι. Υπάρχουν φοιτητές των ΤΕΙ. :P Απλά υπάρχει μια "κόντρα" μεταξύ των φοιτητών ΑΕΙ-ΤΕΙ για το ποιος την έχει μεγαλύτερη και καλύτερη...(τη σχολή). Τελευταία αναπτύσσεται μια κόντρα μεταξύ (α). ΗΜΜΥ ΕΜΠ και άλλων επιστημών και (β). Ιατρικής και άλλων επιστημών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όχι. Υπάρχουν φοιτητές των ΤΕΙ. :P Απλά υπάρχει μια "κόντρα" μεταξύ των φοιτητών ΑΕΙ-ΤΕΙ για το ποιος την έχει μεγαλύτερη και καλύτερη...(τη σχολή). Τελευταία αναπτύσσεται μια κόντρα μεταξύ (α). ΗΜΜΥ ΕΜΠ και άλλων επιστημών και (β). Ιατρικής και άλλων επιστημών. :P



Μαααλιστα...καμία πληροφορία επί του θέματος αγαπητέ nPb ;;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μαααλιστα...καμία πληροφορία επί του θέματος αγαπητέ nPb ;;....

Δεν είμαι ειδικός στο θέμα σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γκαντεμια...εχω θέμα ρε γμτ...δε μπαίνουν οι κωδικοί μου και δεν εχω δηλώσει τα μαθηματα ακόμα και θέλω να παω απ το τει να δω τι παίζει γιατί εχω την ιδέα ότι τη δευτέρα τελειώνει η προθεσμία για δήλωση των μαθημάτων.....το κακό είναι πως ακόμα δε ξέρω πως να παω με τα λεωφορεία


Edit: τελικά βρήκα τον κωδικό...αλλά δεν με αφήνει να δηλώσω μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γκαντεμια...εχω θέμα ρε γμτ...δε μπαίνουν οι κωδικοί μου και δεν εχω δηλώσει τα μαθηματα ακόμα και θέλω να παω απ το τει να δω τι παίζει γιατί εχω την ιδέα ότι τη δευτέρα τελειώνει η προθεσμία για δήλωση των μαθημάτων.....το κακό είναι πως ακόμα δε ξέρω πως να παω με τα λεωφορεία


Edit: τελικά βρήκα τον κωδικό...αλλά δεν με αφήνει να δηλώσω μαθηματα...

φίλε μου όταν γράφτηκες στην γραμματεία τι σου είπαν για τα μαθήματα
εμένα μου τα δήλωσαν αυτοί όλα τα μαθήματα και κανονίζω εγώ σε ποια θα πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τροποποίηση ημερομηνιών Ακαδημαϊκού Έτους 2013-2014 (εγγραφές και δηλώσεις μαθημάτων, διορθωτικές δηλώσεις μαθημάτων, έναρξη και λήξη μαθημάτων).

Η Συνέλευση του ΤΕΙ Πελοποννήσου τροποποίησε τις ημερομηνίες του Ακαδημαϊκού Έτους 2013-2014 ως εξής:

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2013-2014

Εγγραφές και δηλώσεις μαθημάτων από 02/10/2013 έως 9/10/2013
Διορθωτικές δηλώσεις μαθημάτων από 10/10/2013 έως 16/10/2013
Έναρξη μαθημάτων 14/10/2013
Λήξη μαθημάτων 24/01/2014
Εξεταστική περίοδος (χειμερινού εξαμήνου) από 27/01/2014 έως 10/02/2014
ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2013-2014

Εγγραφές και δηλώσεις μαθημάτων από 17/02/2014 έως 21/02/2014
Διορθωτικές δηλώσεις μαθημάτων από 24/02/2014 έως 28/02/2014
Έναρξη μαθημάτων 24/02/2014
Λήξη μαθημάτων 06/06/2014
Εξεταστική περίοδος (εαρινού εξαμήνου) από 10/06/2014 έως 23/06/2014

Επαναληπτική εξεταστική περίοδος (χειμερινού και εαρινού εξαμήνου) από 01/09/2014 έως 19/09/2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι ναι.. Το είδα κι εγώ αυτό..τελικά πήρα τηλ να σιγουρευτώ και μου είχαν πει μπερδεμένα ημερομηνίες....τι να πω αφού δεν έγινε τπτ λαθοσ είμαστε καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συγνώμη για το 2ο post..
Ήθελα να ρωτήσω όσουν ξέρουν..είμαι ανάμεσα στο golden και στο oxygen για γυμναστήρια
Μου είπαν ότι το oxygen είναι λίγο καλύτερο....αν ξέρει κάποιος ας πει λίγο σύντομα....ευχαριστώ !!! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που η Σπάρτη είναι τόσο μικρή πόλη και έχει δύο Πανεπιστήμια και ένα ΤΕΙ ενώ αρκετά μεγαλύτερες πόλεις (π.χ. Άργος) δεν έχουν ούτε ένα τμήμα. Από ότι ξέρω από φίλους που πέρασαν εκεί, λόγω των πολλών φοιτητών αντέχεται η ζωή εκεί, απλά είναι μια σχετικά ήρεμη πόλη, μην περιμένετε τρελά πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina019

Νεοφερμένος

Η christina019 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
paidia geia sas, eimai foititria nosileftikis stin kupro kai tha erthw sparti gia praktiki askisi to kalokairi. Exw diavasei panw katw gia ti zwi stin sparti alla tha ithela na rwtisw an to kalokairi sinexizei na iparxei i zwi stin sparti. episis pws boris na pas apo kentro polis sto nosokomeio??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπύρος Γ

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
paidia geia sas, eimai foititria nosileftikis stin kupro kai tha erthw sparti gia praktiki askisi to kalokairi. Exw diavasei panw katw gia ti zwi stin sparti alla tha ithela na rwtisw an to kalokairi sinexizei na iparxei i zwi stin sparti. episis pws boris na pas apo kentro polis sto nosokomeio??
Καλησπέρα Χριστίνα το καλοκαίρι συνεχίζει φαντάσου μέχρι ιούλιο επειδή μέχρι τότε θα τραβήξει το θέμα εξεταστική, τώρα για αργότερα αν γνωρίσεις ''σπαρτιάτες'' συνεχίζεται αφού θα έρθουν οι φοιτητές που έχουν φύγει απο τη σπάρτη...όσο για νοσοκομείο πηγαίνει με λεωφορείο, δε γνωρίζω τις διαδρομές δυστυχώς αλλά ξέρω πως πηγαίνει συχνά, προφανώς, και πως υπάρχει κάρτα μηνιαία ή 15μερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina019

Νεοφερμένος

Η christina019 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα Χριστίνα το καλοκαίρι συνεχίζει φαντάσου μέχρι ιούλιο επειδή μέχρι τότε θα τραβήξει το θέμα εξεταστική, τώρα για αργότερα αν γνωρίσεις ''σπαρτιάτες'' συνεχίζεται αφού θα έρθουν οι φοιτητές που έχουν φύγει απο τη σπάρτη...όσο για νοσοκομείο πηγαίνει με λεωφορείο, δε γνωρίζω τις διαδρομές δυστυχώς αλλά ξέρω πως πηγαίνει συχνά, προφανώς, και πως υπάρχει κάρτα μηνιαία ή 15μερη

Euxaristw spuro!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavris_95

Νεοφερμένος

Ο stavris_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα παιδιά είμαι από κύπρο και έχω περάσει νοσηλευτική σπάρτης..ξέρει κανεις τι χαρτούρες χρειάζεται το πανεπιστήμιο για εγγραφη και φοιτητική εστία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top