Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Η πανεπιστημιουπολη της Πατρας ειναι απτις καλυτερες στην Ελλαδα (μην πω η καλυτερη) σε φοβερο μερος,και πολυ καλες εγκαταστασεις!Τις εστιες δεν τις εχω δει που ειναι,και για το φαι στη λεσχη δεν ξερω αλλα ελπιζω να μην ισχυει αυτο που εγραψε πιο πανω η Hilianna :P... στα τει πατρας που εχω δει οι εστιες ειναι μεσα στον χωρο των τει και εξωτερικα τουλαχιστον φαινονται πολυ καλες!
Εγω μαλλον περναω Γεωλογια και σε λιγο καιρο θα ειμαι πανω για σπιτι :)
ωστε ειναι καλη η πανεπιστημιουπολη;;; καλες και οι εγκαταστασει;;;; τι γινεται ρε παιδια δε βλεπουμε ολοι με τα ιδια ματια αλλα λεει ο ενας για τις εγκαταστασεις αλλα ο αλλος...μακαρι να ειναι ετσι φιλε μου γιατι ειναι πολυ πιθανο να περναω και εγω πατρα,στο τμημα χημικων μηχανικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
έχουν χτίσει καινούριες χρεωμένες στο πανεπιστήμιο όχι στα τει αλλά δεν ξέρω τι διαδικασία για να πας και τα κριτήρια επιλογής



το φαγητό είναι πολύ καλό σε σύγκριση με των άλλων πόλεων ή του να μαγειρεύεις μόνος σου αν δεν ξέρεις.
κάθε γεύμα είναι επιλογή μεταξύ 2 πιάτων,ψωμί όσο θες,φρούτα όσα θες,σαλάτα και μερικές φορες έχει και αναψυκτικό ή γλυκό.μια χαρά φαγητό κάνεις.

στα τει δεν έχω φάει και δεν ξέρω την διαφορά αλλά πόσο καλύτερα να είναι?

όσο για τη ζωή θα το ξαναπώ,είναι αναλόγως τι ψάχνεις να βρεις.
ειδικά πάντως αν έρχεσαι από πιο μικρή πόλη τότε σίγουρα θα σου αρέσει ό,τι και αν ψάχνεις.
γενικα απο εγκαταστασεις πως ειναι;;; απο εργαστηρια ξερεις κατι;;; για το τμημα χημικων μηχανικων;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Δεν ξερω για τις καινουριες εστιες αν ειναι καλες και ποσα δωματια διαθετουν. Αυτο που ξερω ειναι οτι οι παλιες κανουν μονο για σταβλο.Ειλικρινα θα επρεπε να ντρεπονται οι αρμοδιοι που βαζουν ανθρωπους να ζουν εκει μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Χάλια είναι οι εγκαταστάσεις της Εστίας.
Μέχρι και κάποια ταβάνια ή και βρύσες στάζουν (όπως μου έλεγε ένας φίλος μου).
Το πάτωμα είναι απλή τσιμεντόπλακα περασμένη με τσιμεντοκονίαμα. Δεν υπάρχουν πλακάκια...

Στο μέλλον λένε ότι θα κατασκευαστεί νέο συγκρότημα Εστίας ξενοδοχειακού τύπου στις πράσινες εκτάσεις της Πανεπιστημιούπολης με ανέσεις όπως και στο εξωτερικό.

Προς το παρόν, αυτές διαθέτει το Πανεπιστήμιο Πατρών...

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Χάλια είναι οι εγκαταστάσεις της Εστίας.
Μέχρι και κάποια ταβάνια ή και βρύσες στάζουν (όπως μου έλεγε ένας φίλος μου).
Το πάτωμα είναι απλή τσιμεντόπλακα περασμένη με τσιμεντοκονίαμα. Δεν υπάρχουν πλακάκια...

Στο μέλλον λένε ότι θα κατασκευαστεί νέο συγκρότημα Εστίας ξενοδοχειακού τύπου στις πράσινες εκτάσεις της Πανεπιστημιούπολης με ανέσεις όπως και στο εξωτερικό.

Προς το παρόν, αυτές διαθέτει το Πανεπιστήμιο Πατρών...

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ :mad:
μαλιστα απο αυτα που μου λες καταλαβαινω οτι αν τελικα περασω πατρα θα πρεπει να νοικιασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Aν καποιος εχει προβλημα με αραχνες-κατσαριδες και αλλα ζωυφια τοτε μακρυα απο την εστια της Πατρας! Μου τα ελεγε ενας φιλος και δεν τον πιστευα... πραγματικα μεχρι να πας στο δωματιο σου επρεπε να αποφευγεις στους διαδρομους συνεχως αραχνες που κρεμονταν απο το ταβανι ενω την ανοιξη το πραγμα παραγινοταν. Οι τοιχοι γεμιζαν ενος ειδους σκουληκια απ ακρα σ'ακρη. Πραγματικα νομιζες οτι ησουν στις εστιες κανενος Ιρακ Πακισταν!

Εννοειται πως πρεπει να νοικιασεις. Ισως την κατασταση να την εχουν επιτηδες ετσι προκειμενου να επιλεγεις την ενοικιαση και να μην επιβαρυνεις οικονομικα το κρατος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλυτερα σε εμας τα φαγητα παντως και για μας ακουγονται διαφορα του στυλ οτι βαζουν σοδα μεσα στα φαγητα να χορταινουμε με λιγες ποσοτητες κλπ..επισης φιλοι μου που τρωνε καθε μερα στην εστια πολλες φορες την εχουν βγαλει στην τουαλετα μετα:whistle:..εμας εχει 2 πιατα επιλογη ενα συνοδευτικο 3 σαλατες να επιλεξεις οση ποσοτητα θες φρουτα γλυκο και ψωμι..και αν θες και παραπανω πας και σου βαζουν και απο το φαι;)..οι εστιες του πανεπιστημιου δεν ξερω πως ειναι μεσα απλα λεω οτι εχω ακουσει..και απο την πλειοψηφια εχω ακουσει τα χειροτερα..του τει παντως ειναι αξιοπρεπεστατες..το μονο μειον ειναι η κοινη τουαλετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Aν καποιος εχει προβλημα με αραχνες-κατσαριδες και αλλα ζωυφια τοτε μακρυα απο την εστια της Πατρας! Μου τα ελεγε ενας φιλος και δεν τον πιστευα... πραγματικα μεχρι να πας στο δωματιο σου επρεπε να αποφευγεις στους διαδρομους συνεχως αραχνες που κρεμονταν απο το ταβανι ενω την ανοιξη το πραγμα παραγινοταν. Οι τοιχοι γεμιζαν ενος ειδους σκουληκια απ ακρα σ'ακρη. Πραγματικα νομιζες οτι ησουν στις εστιες κανενος Ιρακ Πακισταν!

Εννοειται πως πρεπει να νοικιασεις. Ισως την κατασταση να την εχουν επιτηδες ετσι προκειμενου να επιλεγεις την ενοικιαση και να μην επιβαρυνεις οικονομικα το κρατος
χαχαχαχαχαχαχα ελεος!!!!!!!!!!! δραματικα μου ακουγονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
To μόνο καλό είναι ότι δίπλα στο Πάρκο της Ειρήνης υπάρχει ένα εστιατόριο-καφετέρια του Πανεπιστημίου, οπότε αν δεν θέλετε τις νοστιμιές της Εστίας, τρώτε επί πληρωμή σαν κύριοι και σαν κυρίες εκεί πλήρη γεύματα..

Μιχάλη Κα, δεν σου λέμε να μην πας στην Εστία (αν σκέφτεσαι να πας), απλά να ξέρεις τι θα περιμένεις. Τα δωμάτια διαμονής των φοιτητών είναι μικρά ψυχρά δώματα με ένα εσωτερικό μπανάκι χωρίς τουαλέτα. Οι τουαλέτες είναι έξω από τα δωμάτια, μαζεμένες σε άλλο δωμάτιο. Πάντως μια φορά που είχα πάει, απλά φρίκαρα. Θεωρώ κατάντια να στοιβάζονται τα φοιτητικά όνειρα εκεί μέσα...:/:

Βέβαια η Εστία έχει και άλλα καλά. Δεν μπορώ να σου τα πω δημοσίως...;) :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Βέβαια η Εστία έχει και άλλα καλά. Δεν μπορώ να σου τα πω δημοσίως...;) :D :D


σα δε ντρέπεσαι γερομπισμπίκι :teasing: :teasing: :teasing:

όπως είπα και πιο πάνω πάτε και βλέπεται δεν είμαστε και στην τσέπη σας,ποιος δεν θα ήθελε να μένει σε σπίτι 100τ.μ με playroom,γυμναστήριο και δωμάτιο home cinema?
για να μην πούμε και κάποιον να του πλένει-καθαρίζει-μαγειρεύει.......
αλλά μέχρι εκεί που μπορούμε.


όσο για εγκαταστάσεις στα επι μέρους τμήματα δεν έχω ιδέα,του τι γίνεται καθώς η σχολή μου είναι από την άλλη πλευρά και δεν έχω κάποια επαφή και από φοιτητές ακούς τα πάντα ή απλά δεν ασχολούντε και δεν έχουν άποψη.
ψάξε στη σελίδα της σχολής μήπως λέει τίποτα πιο διαφωτιστικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
το φαγητό είναι πολύ καλό σε σύγκριση με των άλλων πόλεων ή του να μαγειρεύεις μόνος σου αν δεν ξέρεις.
κάθε γεύμα είναι επιλογή μεταξύ 2 πιάτων,ψωμί όσο θες,φρούτα όσα θες,σαλάτα και μερικές φορες έχει και αναψυκτικό ή γλυκό.μια χαρά φαγητό κάνεις.

Έτσι ακριβώς είναι, αλλά μόνο για όσους έχουν τη διάθεση να βλέπουν τα πράγματα με θετική ματιά και να κάνουν τα στραβά μάτια σε κάποιες "μικρολεπτομέρειες". Έχω φάει σε 4-5 διαφορετικές εστίες Πανπιστημίων και ΤΕΙ, και νομίζω ότι το χειρότερο φαγητό ήταν αυτό της εστίας του Πανεπιπιστημίου της Πάτρας. Έστω κι έτσι, το φαγητό της εστίας το εμπιστεύομαι περισσότερο από τα άθλια σουβλάκια των σουβλατζίδικων της Πάτρας.

Το εμπιστεύομαι περισσότερο και από το πανάκριβο για τους φοιτητές.....

---------------------->

στο Πάρκο της Ειρήνης υπάρχει ένα εστιατόριο-καφετέρια του Πανεπιστημίου, οπότε αν δεν θέλετε τις νοστιμιές της Εστίας, τρώτε επί πληρωμή σαν κύριοι και σαν κυρίες εκεί πλήρη γεύματα..

Για να μη ξεχνιόμαστε....
Δελτίο Τύπου ΕΦΕΤ 26/9/2007

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica,san-serif].......
[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica,san-serif]Συγκεκριμένα, το Δ.Σ. του ΕΦΕΤ αποφάσισε: [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica,san-serif]1. Την επιβολή χρηματικού προστίμου συνολικού ύψους δέκα πέντε χιλιάδων «15.000» ΕΥΡΩ στην επιχείρηση «ΠΑΡΚΟ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ», εστιατόριο-καφετέρια, Πανεπιστημιούπολη Πατρών, διότι κατά τον επανέλεγχο διαπιστώθηκε α)η έλλειψη αδείας λειτουργίας, β)η έλλειψη βιβλιαρίων υγείας του προσωπικού και γ)ανεπαρκές επίπεδο υγιεινής προσωπικού , χώρων και εξοπλισμού. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica,san-serif]Το Δ.Σ του ΕΦΕΤ αποφάσισε να ενημερωθεί η αδειοδοτούσα αρχή για το γεγονός της έλλειψης αδείας ίδρυσης και λειτουργίας από τη περιφερειακή Δ/νση Δυτικής Ελλάδας[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica,san-serif]........
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Για τις μονες εγκαταστασεις που μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι ειναι χαλια ειναι της φιλοσοφικης.. Οι υπολοιπες λιγο πολυ παλευονται.
Μην ξεχνας οτι σε ελληνικο παν/μιο θα φοιτησεις... μην περιμενεις και πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.

Άνοιξε φέτος (ύστερα από το 2007), ξανά ένα νέο εστιατόριο-καφετέρεια με self-service εξυπηρέτηση. :)

Όταν λέτε εγκαταστάσεις παιδιά τι εννοείτε; Σαν κτίρια αρκετά λειτουργικά είναι. Εδώ σε μας πέρυσι αλλάξανε το αμφιθέατρο του Τμήματος με σύγχρονους πίνακες (ηλεκτρικά μετακινούμενα φύλλα πινάκων), αναπαυτικά έδρανα, εξαερισμό (μιας και παράθυρα δεν υπάρχουν), φωτισμό,...και μέσα σε λίγους μήνες ξαναέγινε χειρότερο από ότι ήταν πριν. Πάλι ξαναγράψανε τα έδρανα, τους τοίχους, σπάσανε κάποια έδρανα σε κάποιες σειρές...πάλι η ίδια μπίχλα. Πέρυσι νομίσαμε ότι φοιτούσαμε στο ΜΙΤ...και φέτος φοιτούμε τελικά, στην Ουγκάντα. :D :laugh: Τόση χαρά και πήγε στράφη. :teasing: :teasing:

Άρε αθάνατη Ελλαδάρα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω παντως εξωτερικα που τα εχω δει καλα μου φαινονται... γεωλογικο-φυσικο-μαθηματικο-χημειο-βιολογικο ειδικα τα κτιρια των πολυτεχνικων σχολων ειναι σαν καινουργια
Ειναι ενα κτιριο καπου πισω απτο Νοσοκομειο του Ριου, Computer Technology Institute, University of Patras Campus, λει στο google earth... αυτο ειναι φοβερο κτηριο!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
To μόνο καλό είναι ότι δίπλα στο Πάρκο της Ειρήνης υπάρχει ένα εστιατόριο-καφετέρια του Πανεπιστημίου, οπότε αν δεν θέλετε τις νοστιμιές της Εστίας, τρώτε επί πληρωμή σαν κύριοι και σαν κυρίες εκεί πλήρη γεύματα..

Μιχάλη Κα, δεν σου λέμε να μην πας στην Εστία (αν σκέφτεσαι να πας), απλά να ξέρεις τι θα περιμένεις. Τα δωμάτια διαμονής των φοιτητών είναι μικρά ψυχρά δώματα με ένα εσωτερικό μπανάκι χωρίς τουαλέτα. Οι τουαλέτες είναι έξω από τα δωμάτια, μαζεμένες σε άλλο δωμάτιο. Πάντως μια φορά που είχα πάει, απλά φρίκαρα. Θεωρώ κατάντια να στοιβάζονται τα φοιτητικά όνειρα εκεί μέσα...:/:

Βέβαια η Εστία έχει και άλλα καλά. Δεν μπορώ να σου τα πω δημοσίως...;) :D :D
ετσι οπως τα περιγραφεις τα πραγματα,μου ακουγονται απαραδεκτα.με το να μενεις στην εστια μειωνεις αισθητα τα εξοδα σου αλλα αν ειναι τοσο τραγικες οι εγκαταστασεις υποχρεωνεσαι να νοικιασεις.αλλα με τις καινουριες που εφτιαξαν τι παιζει;;; δε στεγαζουν ακομα φοιτητες;;;(πες τα ιδιαιτερως...αν και νομιζω οτι αντιλαμβανομαι τι εννοεις...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Tα κτίρια της Σχολής Θετικών Επιστημών είναι από το 1966 (ίδρυση Πανεπιστημίου). Τα κτίρια της Πολυτεχνικής Σχολής είναι αργότερα χτισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Έλεος! Ρε παιδιά εσείς που δεν μένετε εστία(npb) αλλά και εσείς που δεν την έχετε δει καν(Ηlianna) πως μπορείτε και μιλάτε με τόση άνεση και λέτε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του? Όχι μόνο αυτά που λέτε είναι ανακρίβειες αλλά μόλις τα διάβασα ένιωσα τόσο άσχημα, λες και εμείς που μένουμε εστία είμαστε ζώα! :(

Λοιπόν, απο προσωπική πείρα ενός χρόνου, και μένοντας στο χειρότερο κτίριο της εστίας έχω πολλά να πω αλλά δεν χρειάζεται να σας πρήζω. Δύο πραγματάκια μόνο. Το φαγητό είναι καταπληκτικό και ο μερίδες κανονικότατες προς μεγάλες, οι τουαλέτες είναι μεν στο κτίριό μου έξω από τα δωμάτια αλλά κάθε μέρα περνά συνεργείο και τις καθαρίζει με χλωρίνη και ποτέ δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα, τα δωμάτια με αρκετή μεν δουλειά γίνονται ωραία(όπως έκανα εγώ το δικό μου), ένα χρόνο δεν έχω δει ποτέ μου κατσαρίδα ή κάποιο άλλο έντομο εκτός από μύγες, έχουμε συνεχώς ζεστό νερό, γρήγορο internet(100 mbps) και γρήγορη πρόσβαση στη σχολή μας(no αστικό το πρωί) και παρέα όλη την ώρα αν το θελήσουμε αφού είμαστε τόσοι φοιτητές μαζεμένοι. Υπάρχουν πολλάαααααααααααααααααααααααα προβλήματα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σπίτι που να μην έχει προβλήματα ή να σας χαλάνε 500 + ευρώ που εξοικονομείτε μένοντας εστία. Αυτά από 'μένα.

όποιος θέλει επιπλέον πληροφορίες ας μου στείλει pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Έλεος! Ρε παιδιά εσείς που δεν μένετε εστία(npb) αλλά και εσείς που δεν την έχετε δει καν(Ηlianna) πως μπορείτε και μιλάτε με τόση άνεση και λέτε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του? Όχι μόνο αυτά που λέτε είναι ανακρίβειες αλλά μόλις τα διάβασα ένιωσα τόσο άσχημα, λες και εμείς που μένουμε εστία είμαστε ζώα! :(

Λοιπόν, απο προσωπική πείρα ενός χρόνου, και μένοντας στο χειρότερο κτίριο της εστίας έχω πολλά να πω αλλά δεν χρειάζεται να σας πρήζω. Δύο πραγματάκια μόνο. Το φαγητό είναι καταπληκτικό και ο μερίδες κανονικότατες προς μεγάλες, οι τουαλέτες είναι μεν στο κτίριό μου έξω από τα δωμάτια αλλά κάθε μέρα περνά συνεργείο και τις καθαρίζει με χλωρίνη και ποτέ δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα, τα δωμάτια με αρκετή μεν δουλειά γίνονται ωραία(όπως έκανα εγώ το δικό μου), ένα χρόνο δεν έχω δει ποτέ μου κατσαρίδα ή κάποιο άλλο έντομο εκτός από μύγες, έχουμε συνεχώς ζεστό νερό, γρήγορο internet(100 mbps) και γρήγορη πρόσβαση στη σχολή μας(no αστικό το πρωί) και παρέα όλη την ώρα αν το θελήσουμε αφού είμαστε τόσοι φοιτητές μαζεμένοι. Υπάρχουν πολλάαααααααααααααααααααααααα προβλήματα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σπίτι που να μην έχει προβλήματα ή να σας χαλάνε 500 + ευρώ που εξοικονομείτε μένοντας εστία. Αυτά από 'μένα.

όποιος θέλει επιπλέον πληροφορίες ας μου στείλει pm.

αγαπητη μου RebeccaforJimani εγω ξεκαθαρισα οτι δεν μενω εκει δεν τις εχω δει δεν αποκαλεσα κανενα παιδι που μενει εκει ζωο απλα εγραψα οτι μου εχουν πει παιδια που μενουν μεσα και παιδια που τις εχουν δει..επισης δεν ανεφερα λεπτομεριες γιατι δεν ξερω τι γινεται εκει μεσα;)ισα ισα και εγω η ιδια ειχα κανει αιτηση για την εστια των τει βεβαια..αφου λοιπον περνας μια χαρα στις εστιες δεν ξερω γιατι νιωθεις ασχημα και αποκαλεις τον εαυτο σου ζωο οταν δεν μιλαμε για το σπιτι σου για να παρεξηγηθεις αλλα για τις εστιες του πανεπιστημιου..ειναι φορουμ κανουμε διαλογο και ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του;)εγω παντως οταν πηγα να κανω αιτηση στην εστια μπηκα ειδα τα δωματια τις τουαλετες κλπ για να ξερω αν μπορω να μεινω ή οχι..αρα ο καθενας μπορει να κανει το οτιδηποτε για να εχει και προσωπικη αποψη εκτος απο αυτα που του λενε οι αλλοι..αυτα απο μενα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Ρεβέκκα μπράβο για το μήνυμά σου!

Κι εγώ είχα φρικάρει με αυτά που διάβαζα παραπάνω, τα οποία όχι μόνο κάνουν να αισθανθεί άσχημα όποιον τα διαβάσει και μένει στην εστία αλλά και αποθαρρύνουν τους καινούριους φοιτητές να επιδιώξουν να μείνουν στην εστία, τη στιγμή που 100άδες φοιτητές που μένουν στην εστία νοιώθουν ότι περνάνε τέλεια.
Ήθελα κι εγώ όταν τα είχα διαβάσει αυτά να γράψω ένα μήνυμα σαν το δικό σου αλλά δε το έκανα γιατί δεν έχω μείνει ποτέ στην εστία και συνεπώς δε θα ήμουν ο πιο αρμόδιος να απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πατρα for ever !!!!!!!!!!
ειναι φοβερη πολη εχει να γινει ο χαλασμος χαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top