Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

meloveyoudo

New member

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 566 μηνύματα.

panagiotis econ

Well-known member

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Ιασονας15

New member

Ο Ιασονας15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ισχύει,στους Ηλεκτρολόγους είχαμε πάρα πολύ Αθήνα.Οι Κρητικοί επίσης ήταν περισσότεροι απο τους Πατρινούς.Εγω ήξερα γύρω στα 10 άτομα απο Πάτρα αλλα λογικά θα υπήρχαν και αλλοι.Τώρα με τις μετεγγραφές θα αυξήθηκαν σίγουρα

Muxu Su

Well-known member

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,208 μηνύματα.
Εμένα πάντως σαν φοιτητούπολη μου αρέσει πολύ.. Είτε μένεις κέντρο είτε λίγο πιο έξω τύπου Αγία Σοφία κτλ όλα είναι κοντά οπότε γιόλο

Ironborn

New member

Ο Ironborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εμένα πάντως σαν φοιτητούπολη μου αρέσει πολύ.. Είτε μένεις κέντρο είτε λίγο πιο έξω τύπου Αγία Σοφία κτλ όλα είναι κοντά οπότε γιόλο
Ισχύει, μπορεί να μην μένω Πάτρα αλλά σπουδάζει ο κολλητός μου εκεί και πηγαίνω συχνά και κάνουν ζωάρα γενικά :P

Muxu Su

Well-known member

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,208 μηνύματα.

damn

Well-known member

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

kwnstantina16

New member

Η kwnstantina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας! Τελειωσα φέτος με τις εξετασεις μου και θελω να βαλω να περάσω Πάτρα στο τμήμα Μηχανικων η/υ και Πληροφορικής. Τι λέτε;

panagiotis econ

Well-known member

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

kwnstantina16

New member

η σχολη ομως εχω ακουσει ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολη και αυτο ισως μου στερησει τις εξοδους μου.

Stickerbush

New member

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 821 μηνύματα.

panagiotis econ

Well-known member

kwnstantina16

New member

και για την ιδια σχολη στα Ιωάννινα το σκέφτομαι. τι λέτε; πάτρα ή ιωάννινα;

Ιασονας15

New member

Ο Ιασονας15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εσένα τι σε βολεύει περισσότερο? Ποιό είναι πιο κοντά? Σαν σχολή εγώ θα επέλεγα της Πάτρας. Για κοπέλα είναι σπάνιο να επιλέγει CEID, έχεις κοιτάξει
γενικότερα το πρόγραμμα σπουδών? Εχεις μια εποπτεία του τι παίζει στη σχολή? Θα πείξεις σε προγραμματισμό και ψηφιακά? Αμα σου αρέσουν αυτά να πας τρέχοντας :clapup: Από όσο έχω ακουστά τα Ιωάννινα πρέπει να είναι πολύ πιο ακριβή πόλη απο την Πάτρα και σε νοίκια και στη ζωή γενικά, είναι ενας
σημαντικός παράγοντας νομίζω.

kwnstantina16

New member

Εγώ από Κύπρο είμαι! έτσι δεν θα μου έχει διαφορά η απόσταση της σχολής! Ασχολούμαι πολλά χρόνια με υπολογιστές , ξέρω από δίκτυα , προγραμματισμό , έχω περασμένα τα gc ,cisco κλπ.. Και γενικά έχω πολλούς στόχους για το μέλλον μου! έχω ναι κοιτάξει προγράμματα σπουδών και στα δυο πανεπιστήμια και είμαι εντάξει! Δεν ξέρω γιατί , αλλα τα Ιωάννινα επειδή ειναι πιο γραφικά απο την Πάτρα , τα προτιμώ ίσως σαν τοποθεσία , αλλα σαν πανεπιστημιο έχω ακουσει πως και τα δυο ειναι περιπου τα ιδια.

Ιασονας15

New member

Νομίζω οτι το Πανεπιστήμιο Πατρών είναι αρκετά καλύτερο απο των Ιωαννίνων, προχθές είδα ενα άρθρο που έλεγε πως είναι στα 500 καλύτερα του κόσμου. Θεωρώ οτί η Πάτρα είναι η καλύτερη φοιτητούπολη μετά τη Θεσσαλονίκη, έχει όμορφα μέρη και γενικά είναι εύκολη πόλη, μια ευθεία, δεν μπορείς να χαθείς με τίποτα. Η σχολή σου είναι και πολύ κοντά στην κεντρική στάση των αστικών στην Πανεπιστημιούπολη, δεν θα έχεις πολύ περπάτημα :P

remon qill

New member

Ο remon qill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για σας,εσεις τι λετε νοσηλευτικη Αθηνα ,Πατρα,Θεσσαλονικη ή Γιαννενα;Ποια ειναι η καλυτερη φοιτητουπολη;

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PanosGR

Well-known member

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 958 μηνύματα.

kwnstantina16

New member

Η Αθήνα έχει τα πάντα , αλλα είναι μία ζούγκλα! Σκέψου για Πάτρα και Γιάννενα. Προσωπικά σου προτείνω Γιάννενα!!

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...