Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Εχει πεσει φτωχεια, καθημερινες δεν υπαρχει ψυχη στο κεντρο...Θυμαμαι οταν πρωτοηρθα πριν 3 χρονια δεν επεφτε καρφιτσα και τωρα τιποτα..Περασμενα μεγαλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εχει πεσει φτωχεια, καθημερινες δεν υπαρχει ψυχη στο κεντρο...Θυμαμαι οταν πρωτοηρθα πριν 3 χρονια δεν επεφτε καρφιτσα και τωρα τιποτα..Περασμενα μεγαλεια

Τι σχολη εισααι διοικηση επιχειρησεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.

Ιασονας15

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δηλαδή αν δεν υπήρχαν και φοιτητές τι κατάσταση θα υπήρχε έξω?Καμία σχέση με Θεσσαλονίκη μου φαίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αν δεν υπηρχαν φοιτητες θα θυμιζε νεκροταφειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αν δεν υπηρχαν φοιτητες θα θυμιζε νεκροταφειο
Υπερβολες,προφανως και ακομα εχει παρα πολυ κοσμο που κυκλοφορει,η Πατρα δεν εχει μονο τους φοιτητες της και εξαλλου ας μη ξεχναμε και ποσους φοιτητες εχει η Θεσσαλονικη και πως θα ηταν κι αυτη χωρις αυτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τι λεει η πατραρα ischoolites που σπουδαζετε πατρα οπως και εγω;Θα κατσεται στο καρναβαλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Υπερβολες,προφανως και ακομα εχει παρα πολυ κοσμο που κυκλοφορει,η Πατρα δεν εχει μονο τους φοιτητες της και εξαλλου ας μη ξεχναμε και ποσους φοιτητες εχει η Θεσσαλονικη και πως θα ηταν κι αυτη χωρις αυτους.

Καλα ενταξει βγες καθημερινη και πες μας...Πατρα χωρις φοιτητες θα ειχε 5 καφετεριες και 3 σουβλατζιδικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ισχύει, όποιος βγήκε μέσα στις διακοπές το είδε, τόσο άδεια η ρήγα φεραίου δεν είναι ούτε τις καθημερινές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιασονας15

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ παιδιά πήρα μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη αλλα έχω προγραμματίσει καρναβάλι να είμαι Πάτρα.Δεν χάνονται αυτά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ισχύει, όποιος βγήκε μέσα στις διακοπές το είδε, τόσο άδεια η ρήγα φεραίου δεν είναι ούτε τις καθημερινές :P

Τι ακριβως ηθελες να κανει ο κοσμος; Να καθεται μεσα στο κρυο ; Νομιζω εχετε συνηθισει το χαος της αθηνας μερικοι,
που μπαινεις στο μετρο και ισως δεν βγεις ποτε απο την ασφυξια και εχετε χασει το μετρο. Εγω οσο κοσμο ειδα φετος Πατρα τις ΜΕΡΕΣ των γιορτων και οχι χριστουγεννα ή πρωτοχρονια δεν θυμαμαι να εχω ξανα δει. Φουλ κοσμο.
Στην πλειοψηφια πλεον οι φοιτητες της πατρας καταγονται απο την Πατρα οποτε δεν κταλαβαινω καν το επιχειρημα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν έχετε βγει Σάββατο βράδυ τη βδομάδα μετά το καρναβάλι, δεν ξέρετε τι θα πει άδεια Πάτρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Τι ακριβως ηθελες να κανει ο κοσμος; Να καθεται μεσα στο κρυο ; Νομιζω εχετε συνηθισει το χαος της αθηνας μερικοι,
που μπαινεις στο μετρο και ισως δεν βγεις ποτε απο την ασφυξια και εχετε χασει το μετρο. Εγω οσο κοσμο ειδα φετος Πατρα τις ΜΕΡΕΣ των γιορτων και οχι χριστουγεννα ή πρωτοχρονια δεν θυμαμαι να εχω ξανα δει. Φουλ κοσμο.
Στην πλειοψηφια πλεον οι φοιτητες της πατρας καταγονται απο την Πατρα οποτε δεν κταλαβαινω καν το επιχειρημα σας.

Να καθεται μεσα στο κρυο λεει, λες και δεν εχουν κλειστο χωρο..7-8 καφετεριες στη ρηγα φεραιου ειναι λογικο να μην εχουν κοσμο?Αφου δεν υπαρχει και πουθενα αλλου να πας αν εξαιρεσεις 4 στο θεατρακι και 2 στο ριο οπου ελαχιστοι πηγαινουν μιας και δεν εχουν μεταφορικο μεσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Τι ακριβως ηθελες να κανει ο κοσμος; Να καθεται μεσα στο κρυο ; Νομιζω εχετε συνηθισει το χαος της αθηνας μερικοι,
που μπαινεις στο μετρο και ισως δεν βγεις ποτε απο την ασφυξια και εχετε χασει το μετρο. Εγω οσο κοσμο ειδα φετος Πατρα τις ΜΕΡΕΣ των γιορτων και οχι χριστουγεννα ή πρωτοχρονια δεν θυμαμαι να εχω ξανα δει. Φουλ κοσμο.
Στην πλειοψηφια πλεον οι φοιτητες της πατρας καταγονται απο την Πατρα οποτε δεν κταλαβαινω καν το επιχειρημα σας.


Κατ' αρχάς δεν είπα ότι περίμενα να κάθονται μέσα στη μέση της ρήγα φεραίου, αλλά γενικά καταλαβαίνεις πόσος κόσμος έχει βγει από το πόσος κόσμος κυκλοφορεί εκείνη την ώρα, δεν διακτινίζονται κατευθείαν στα μαγαζιά. Επίσης βγήκα τις περισσότερες μέρες των γιορτών μιας και είμαι πατρινός (Αθήνα μια φορά έχω πάει μικρός οπότε δεν συγκρίνω την Πάτρα με το χάος της...) και τα περισσότερα μαγαζιά ήταν άδεια. Από τις καφετέριες της ρήγα φεραίου, όπου περισσότερους 30ρηδες είδα παρά φοιτητές, μέχρι τα μαγαζιά της ηφαίστου. Όλα ήταν άδεια, με εξαίρεση το μαρκάτο, όπου πήγα στις 12 και βρήκα να κάτσω στον κάτω όροφο σε μεγάλο τραπέζι (ανήκουστο για το μαρκάτο...). Δεν ξέρω σε σχέση με άλλες χρονιές, πάντως στις γιορτές ο κόσμος είναι ελάχιστος σε σχέση με τον υπόλοιπο χρόνο.
Στην πλείοψηφία οι φοιτητές κατάγονται από την Πάτρα? Ίσως να εξαρτάται και από την σχολή τι να πω.. Πήγαινε στους μηχανικούς να δεις που πάνω από 40 δεν είναι οι Πατρινοί :P (και πολλούς λέω)
Και σε μας να έρθεις, η πλειοψηφία δεν είναι πατρινοί, όπως και στους ηλεκτρολόγους τα ίδια ακούω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδες που κυμαινονται τα νοικια στην αγια σοφια;Λεω να νοικιασω εκει απο καινουργια season αν και εχουμε καιρο ακομα απλα να εχω μια ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Εξαρταται τι σπιτι θελεις να βρεις φιλε (δυαρι,γκαρσονιερα, καινουριο-παλαιοτερο κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εξαρταται τι σπιτι θελεις να βρεις φιλε (δυαρι,γκαρσονιερα, καινουριο-παλαιοτερο κλπ)

Γκαρσονιερα ουτε παλια ουτε καινουργια μεσσαια κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τι ακριβως ηθελες να κανει ο κοσμος; Να καθεται μεσα στο κρυο ; Νομιζω εχετε συνηθισει το χαος της αθηνας μερικοι,
που μπαινεις στο μετρο και ισως δεν βγεις ποτε απο την ασφυξια και εχετε χασει το μετρο. Εγω οσο κοσμο ειδα φετος Πατρα τις ΜΕΡΕΣ των γιορτων και οχι χριστουγεννα ή πρωτοχρονια δεν θυμαμαι να εχω ξανα δει. Φουλ κοσμο.
Στην πλειοψηφια πλεον οι φοιτητες της πατρας καταγονται απο την Πατρα οποτε δεν κταλαβαινω καν το επιχειρημα σας.

Εχεις ερθει ποτε στην Αθηνα; τι ασφυξια και παραμυθια; Μπηκες μια φορα στο Συνταγμα σε ωρα αιχμης; Στην Αθηνα εχει παντα κοσμο εξω, εκτος απο τον 15αυγουστο. Σε πολεις που ζουν απο φοιτητες οπως η πατρα, οταν αυτοι φευγουν ερημωνουν. Ακομα και η Θεσσαλονικη που ειναι μεγαλυτερη πολη απο την Πατρα ζει σε μεγαλο βαθμο απο τους φοιτητες. Η πολυκατοικια που μενει φιλος μου στις γιορτες ηταν τελειως αδεια γιατι μενουν ολο φοιτητες. Και δεν ειναι σε περιοχη κοντα στα πανεπιστημια :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Εχεις ερθει ποτε στην Αθηνα; τι ασφυξια και παραμυθια; Μπηκες μια φορα στο Συνταγμα σε ωρα αιχμης; Στην Αθηνα εχει παντα κοσμο εξω, εκτος απο τον 15αυγουστο. Σε πολεις που ζουν απο φοιτητες οπως η πατρα, οταν αυτοι φευγουν ερημωνουν. Ακομα και η Θεσσαλονικη που ειναι μεγαλυτερη πολη απο την Πατρα ζει σε μεγαλο βαθμο απο τους φοιτητες. Η πολυκατοικια που μενει φιλος μου στις γιορτες ηταν τελειως αδεια γιατι μενουν ολο φοιτητες. Και δεν ειναι σε περιοχη κοντα στα πανεπιστημια :worry:

Γενικα μενω στην Αθηνα εδω και 4 χρονια?? Μου συγκρινεις μια πολη των 300.000 με μια των 5.000.000? Οκ.
Btw και απο μαγαζατορες οικογενειακους γνωστους κλπ ξερουμε οτι τα χριστουγεννα ο τζιρος ηταν πολυ καλος και καλυτερος απο αλλες φορες. Εγω μια χαρα γεματη την βρηκα τις γιορτες και απο τις 8 και μετα που κατεβαινα συνηθως δεν βρισκαμε να κατσουμε σε αρκετα μαγαζια. Τι να πω..
Ααα, το μαρκατο λογικο να ειναι αδειο οταν εχει απαραιτητη καταναλωση για καθε ατομο 10Ε μου ειπαν προσφατα νομιζω. Αν θελει να εχει κοσμο να προσαρμοστει στα δεδομενα.
Απο το λυκειο μου παντως οταν εδινα πανελληνιες στα 140 ατομα που περασαμε οι 120 περασαν σε σχολες της πατρας. Το ιδιο καταβαση ισχυει και για τα αλλα σχολεια υποθετω. Δεν ειναι πια εποχες που ευκολα θα παει καποιος σε αλλη πολη. Το οτι δεν βλεπετε φοιτητες εξω μπορει να σημαινει οτι δεν εχουν λεφτα να βγουν. Και εμεις πολλες φορες τις γιορτες προτιμησαμε να μαζευτουμε σε σπίτια και να παρουμε οτι θελουμε να πιουμε. φουλ πιο φτηνα μας εβγαινε και περναγαμε και καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Γενικα μενω στην Αθηνα εδω και 4 χρονια?? Μου συγκρινεις μια πολη των 300.000 με μια των 5.000.000? Οκ.
Btw και απο μαγαζατορες οικογενειακους γνωστους κλπ ξερουμε οτι τα χριστουγεννα ο τζιρος ηταν πολυ καλος και καλυτερος απο αλλες φορες. Εγω μια χαρα γεματη την βρηκα τις γιορτες και απο τις 8 και μετα που κατεβαινα συνηθως δεν βρισκαμε να κατσουμε σε αρκετα μαγαζια. Τι να πω..
Ααα, το μαρκατο λογικο να ειναι αδειο οταν εχει απαραιτητη καταναλωση για καθε ατομο 10Ε μου ειπαν προσφατα νομιζω. Αν θελει να εχει κοσμο να προσαρμοστει στα δεδομενα.
Απο το λυκειο μου παντως οταν εδινα πανελληνιες στα 140 ατομα που περασαμε οι 120 περασαν σε σχολες της πατρας. Το ιδιο καταβαση ισχυει και για τα αλλα σχολεια υποθετω. Δεν ειναι πια εποχες που ευκολα θα παει καποιος σε αλλη πολη. Το οτι δεν βλεπετε φοιτητες εξω μπορει να σημαινει οτι δεν εχουν λεφτα να βγουν. Και εμεις πολλες φορες τις γιορτες προτιμησαμε να μαζευτουμε σε σπίτια και να παρουμε οτι θελουμε να πιουμε. φουλ πιο φτηνα μας εβγαινε και περναγαμε και καλυτερα.

Αυτο λεμε κι εμεις οτι εχει πεσει η κινηση στα μαγαζια, δεν βλεπεις κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top