Φοιτητική ζωή στην Πάτρα (tips)

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη και συγχαρητήρια στα παιδιά που έδωσαν φέτος Πανελλήνιες , ανεξαρτήτου αποτελέσματος , μιας και οι Πανελλήνιες είναι μια αρκετά ψυχοφθόρα διαδικασία. I'm so proud of you , either way <3
Ενιγουειζ , με αφορμή ενα thread ενός μέλους που ζητούσε συμβουλές για την φοιτητική ζωή στην Πάτρα, ανοίγω και εγώ αυτό εδώ , ώστε να βοηθήσω όσο μπορώ τους νέους φοιτητές που δεν έχουν ιδέα από Πάτρα (λεωφορεία , πανεπιστήμιο , κοινωνική ζωή)
Feel free να προσθέσετε και εσεις πράγματα στα σχόλια!!

Λοιπόν first things first


-Πού να ψάξω για σπίτι;
Στο κέντρο δύσκολα θα βρεις σπίτι σε καλη κατάσταση και προσιτή τιμή. Δεν σας το κρύβω οτι εκεί μένω ωστόσο , και ναι μεν όλα είναι δίπλα μου , αλλά το σπίτι ειναι παλιό , μικρό , με κακή ηχομόνωση(ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΡΩ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΥΑΙ ΚΑΙ ΑΛΙΜΟΝΟ!). Περιοχές όπως
  • Πλατεία Όλγας ,
  • Πυροσβεστείο ,
  • Αγία Σοφία ,
  • Ψηλαλώνια
  • αντε και Άγιος Ανδρέας
ειναι περιοχές που μένουν παρα πολλοί φοιτητές (κέντρο ουσιαστικά είναι , η Αγία Σοφία απέχει 1.5 χλμ απο Πλ. Γεωργίου , μαξ 20 λεπτά περπάτημα)
Αν θες να είσαι πιο κοντά στην πανεπιστημιούπολη στο Ριο , μπορείς να πας παραπέρα πχ Αγυια (ωραία σπίτια και οικονομικά , αλλά δύσκολο να βγεις κέντρο ανα πάσα στιγμή)
Αν σπουδάζεις ΤΕΙ , μπορείς να βρεις στην ίδια περιοχή σπίτι σε καλή κατάσταση και οικονομικό , με μόνη δυσκολία πάλι την μετακίνηση προς κέντρο.


-Πώς κυκλοφορώ από το ένα μέρος στο άλλο ?
ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ :
-Για πανεπιστήμιο (Ρίο) παίρνεις ό,τι εχει ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 6 (ολογράφως ΕΞΙ) μπροστα, κυρίως 601 και express 602. (0.80 ευρώ/εισιτήριο , Β' Ζώνη)
-Για κέντρο 609/610 εξπρες (αμα γυρνάς από Ρίο ή άλλη περιοχή πιο "πίσω" απο το κέντρο)
-Για ΤΕΙ 201-202 (Ταραμπουρα - Συχαινά) (0.60 ευρώ/ εισιτήριο - ανήκει στην Α' Ζώνη)

Αλλιώς με προαστιακό (1 χρόνο που είμαι στην Πάτρα δεν τον έχω χρησιμοποιήσει αλλά βολεύει πολύ /τιμή εισιτηρίου 0.80 ευρώ)
Γενικά σας προτείνω να κατεβάσετε google maps , moovit κλπ για να βρίσκετε στάσεις και δρομολόγια.


-Ωραία όλα αυτά αλλά τι μπορώ να κάνω στην Πάτρα;
  • ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ως φοιτητ@ , σε ενδιαφέρει να κοινωνικοποιηθείς ρε παιδάκι μου , να βρεις άτομα , να πας για έναν καφέ , ένα ποτό , να βγεις από το καβούκι σου. Αρα πού πας ?
    1. Ρήγα Φεραίου , Γεροκωστοπούλου και Ηφαίστου κυρίως για ποτάκι, φάι , καφέ. Υπάρχουν κρασάδικα κατα μήκος της Ηφαίστου, όμορφο βαιμπ 10/10 . Αξιοσημείωτο είναι το cinema cafe (προσωπικά το λατρεύω) που έχει και λαιβ μουσική ενίοτε.
    2. Αν θες να δεις λίγο λιμάνι και βαρκούλες , πας στην Μαρίνα Πατρών (1.5 χλμ από κέντρο) γνωστή περιοχή με το όνομα ΘΕΑΤΡΑΚΙ (φυσικά επειδή υπάρχει ένα υπαίθριο θεατράκι εκεί όπου γίνονται διάφορα δρώμενα των πολιστικών ομάδων μας)
    3. Σκαλάκια Αγίου Νικολάου/Γεροκωστοπουλου/Πατρέως για να νιώσεις το patras finest μοοδ που μας πλασάρουν οι φασαίοι σε αυτά τα γκραμ.
    4. Νότιο Πάρκο αν θες χαλαρά πικ-νικ με φίλους μέσα στο γρασίδι. BONUS POINTS οι γάτες μέσα στα σπιτάκια που έχει φτιάξει ο Δήμος για αυτές <3
    5. Σινεμά στα Veso Mare (sadly μόνο εκεί εχει κινηματογράφο. Ολόκληρη πόλη...)
    6. Καφέ στο Ρίο με θέα την γέφυρα Ρίου-Αντιρρίου.

  • Να γραφτείς σε μία πολιτιστική ομάδα του Πανεπιστημίου (ΠΟΦΠΠ). Σ'αρέσει η λογοτεχνία , να παίζεις κάποιο μουσικό όργανο και να τραγουδάς; Σαρέσει ο κινηματογράφος και οι μικρού μήκους ταινίες καθώς και το acting ; Γράψου σε μία απο τις ομάδες και γνώρισε άτομα με κοινά ενδιαφέροντα ( ), ΜΠΟΝΟΥΣ τα πάρτυ που κάνουν και τα patras film festivals στα σκαλάκια Αγ. Νικολάου

  • Διάβασμα σε ένα από τα πολλά αναγνωστήρια της πόλης , για να νιώθεις οτι κάτι κάνεις ρε παιδί μου. Ψάξε στο tripadvisor μέρη και πήγαινε.

  • Πατρινό Καρναβάλι για πάντα ,κάθε χρόνο τον Φλεβάρη . oh how i miss it already. αντε με το καλο το 2023.

  • Let's go record shopping motherf*cker , υπάρχουν τόσα record stores (αξιοσημείωτο το Joe , εκει χάνεσαι) που μπορείς να σπαταλήσεις όλο σου το απόγευμα κοιτώντας δίσκους βινυλίου (10/10 το προτείνω)
ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΠΑΓΩΤΟ ΑΠΟ CARAVEL , ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ END OF CONVO.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
nice! καλό θα ήταν να είχαμε μαζεμένα κάπου, πιο πολλά guides για σχολές από όλη την Ελλάδα!

10/10 με κάλυψες και ας μην με ενδιαφέρει η Πάτρα.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧ ΕΠΙΣΗΣ , ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΕΣΤΕ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

nice! καλό θα ήταν να είχαμε μαζεμένα κάπου, πιο πολλά guides για σχολές από όλη την Ελλάδα!

10/10 με κάλυψες και ας μην με ενδιαφέρει η Πάτρα.
ΧΑΧΑΧΑ χαιρομαι που ηταν βοηθητικο , προσπαθησα να συμπεριλαβω μερη οπου πηγαινα εγω ολο το ετος. για κλαμπ δεν εχω αποψη , mods μονο και naja steps για εμενα ,αν και δεν εχω παει ποτέ σε κανενα.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,746 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη και συγχαρητήρια στα παιδιά που έδωσαν φέτος Πανελλήνιες , ανεξαρτήτου αποτελέσματος , μιας και οι Πανελλήνιες είναι μια αρκετά ψυχοφθόρα διαδικασία. I'm so proud of you , either way <3
Ενιγουειζ , με αφορμή ενα thread ενός μέλους που ζητούσε συμβουλές για την φοιτητική ζωή στην Πάτρα, ανοίγω και εγώ αυτό εδώ , ώστε να βοηθήσω όσο μπορώ τους νέους φοιτητές που δεν έχουν ιδέα από Πάτρα (λεωφορεία , πανεπιστήμιο , κοινωνική ζωή)
Feel free να προσθέσετε και εσεις πράγματα στα σχόλια!!

Λοιπόν first things first



Στο κέντρο δύσκολα θα βρεις σπίτι σε καλη κατάσταση και προσιτή τιμή. Δεν σας το κρύβω οτι εκεί μένω ωστόσο , και ναι μεν όλα είναι δίπλα μου , αλλά το σπίτι ειναι παλιό , μικρό , με κακή ηχομόνωση(ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΡΩ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΥΑΙ ΚΑΙ ΑΛΙΜΟΝΟ!). Περιοχές όπως
  • Πλατεία Όλγας ,
  • Πυροσβεστείο ,
  • Αγία Σοφία ,
  • Ψηλαλώνια
  • αντε και Άγιος Ανδρέας
ειναι περιοχές που μένουν παρα πολλοί φοιτητές (κέντρο ουσιαστικά είναι , η Αγία Σοφία απέχει 1.5 χλμ απο Πλ. Γεωργίου , μαξ 20 λεπτά περπάτημα)
Αν θες να είσαι πιο κοντά στην πανεπιστημιούπολη στο Ριο , μπορείς να πας παραπέρα πχ Αγυια (ωραία σπίτια και οικονομικά , αλλά δύσκολο να βγεις κέντρο ανα πάσα στιγμή)
Αν σπουδάζεις ΤΕΙ , μπορείς να βρεις στην ίδια περιοχή σπίτι σε καλή κατάσταση και οικονομικό , με μόνη δυσκολία πάλι την μετακίνηση προς κέντρο.



ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ :
-Για πανεπιστήμιο (Ρίο) παίρνεις ό,τι εχει ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 6 (ολογράφως ΕΞΙ) μπροστα, κυρίως 601 και express 602. (0.80 ευρώ/εισιτήριο , Β' Ζώνη)
-Για κέντρο 609/610 εξπρες (αμα γυρνάς από Ρίο ή άλλη περιοχή πιο "πίσω" απο το κέντρο)
-Για ΤΕΙ 201-202 (Ταραμπουρα - Συχαινά) (0.60 ευρώ/ εισιτήριο - ανήκει στην Α' Ζώνη)

Αλλιώς με προαστιακό (1 χρόνο που είμαι στην Πάτρα δεν τον έχω χρησιμοποιήσει αλλά βολεύει πολύ /τιμή εισιτηρίου 0.80 ευρώ)
Γενικά σας προτείνω να κατεβάσετε google maps , moovit κλπ για να βρίσκετε στάσεις και δρομολόγια.



  • ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ως φοιτητ@ , σε ενδιαφέρει να κοινωνικοποιηθείς ρε παιδάκι μου , να βρεις άτομα , να πας για έναν καφέ , ένα ποτό , να βγεις από το καβούκι σου. Αρα πού πας ?
    1. Ρήγα Φεραίου , Γεροκωστοπούλου και Ηφαίστου κυρίως για ποτάκι, φάι , καφέ. Υπάρχουν κρασάδικα κατα μήκος της Ηφαίστου, όμορφο βαιμπ 10/10 . Αξιοσημείωτο είναι το cinema cafe (προσωπικά το λατρεύω) που έχει και λαιβ μουσική ενίοτε.
    2. Αν θες να δεις λίγο λιμάνι και βαρκούλες , πας στην Μαρίνα Πατρών (1.5 χλμ από κέντρο) γνωστή περιοχή με το όνομα ΘΕΑΤΡΑΚΙ (φυσικά επειδή υπάρχει ένα υπαίθριο θεατράκι εκεί όπου γίνονται διάφορα δρώμενα των πολιστικών ομάδων μας)
    3. Σκαλάκια Αγίου Νικολάου/Γεροκωστοπουλου/Πατρέως για να νιώσεις το patras finest μοοδ που μας πλασάρουν οι φασαίοι σε αυτά τα γκραμ.
    4. Νότιο Πάρκο αν θες χαλαρά πικ-νικ με φίλους μέσα στο γρασίδι. BONUS POINTS οι γάτες μέσα στα σπιτάκια που έχει φτιάξει ο Δήμος για αυτές <3
    5. Σινεμά στα Veso Mare (sadly μόνο εκεί εχει κινηματογράφο. Ολόκληρη πόλη...)
    6. Καφέ στο Ρίο με θέα την γέφυρα Ρίου-Αντιρρίου.

  • Να γραφτείς σε μία πολιτιστική ομάδα του Πανεπιστημίου (ΠΟΦΠΠ). Σ'αρέσει η λογοτεχνία , να παίζεις κάποιο μουσικό όργανο και να τραγουδάς; Σαρέσει ο κινηματογράφος και οι μικρού μήκους ταινίες καθώς και το acting ; Γράψου σε μία απο τις ομάδες και γνώρισε άτομα με κοινά ενδιαφέροντα ( ), ΜΠΟΝΟΥΣ τα πάρτυ που κάνουν και τα patras film festivals στα σκαλάκια Αγ. Νικολάου

  • Διάβασμα σε ένα από τα πολλά αναγνωστήρια της πόλης , για να νιώθεις οτι κάτι κάνεις ρε παιδί μου. Ψάξε στο tripadvisor μέρη και πήγαινε.

  • Πατρινό Καρναβάλι για πάντα ,κάθε χρόνο τον Φλεβάρη . oh how i miss it already. αντε με το καλο το 2023.

  • Let's go record shopping motherf*cker , υπάρχουν τόσα record stores (αξιοσημείωτο το Joe , εκει χάνεσαι) που μπορείς να σπαταλήσεις όλο σου το απόγευμα κοιτώντας δίσκους βινυλίου (10/10 το προτείνω)
ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΠΑΓΩΤΟ ΑΠΟ CARAVEL , ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ END OF CONVO.
ξεχασες να της πεις να βγαλει καρτα για βιβλιοθηκη που ναι ακριβως απεναντι απο την πρωην σχολη σου για να πηγαινε να διαβαζει καθε απογεμα μετα τα μαθηματα.εκει θα μπορει να δανειζεται βιβλια αλλα και να μπανιζει την κινηση.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ξεχασες να της πεις να βγαλει καρτα για βιβλιοθηκη που ναι ακριβως απεναντι απο την πρωην σχολη σου για να πηγαινε να διαβαζει καθε απογεμα μετα τα μαθηματα.εκει θα μπορει να δανειζεται βιβλια αλλα και να μπανιζει την κινηση.
α ναι οντως. συμφωνω με αυτο. ειναι ομορφη η βιβλιοθηκη της σχολης αλλα δεν πηγα παραπανω απο 2 φορες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α και στην σχολη , μπορειτε να πηγαινετε στο παρκο ειρηνης και να αραζετε και στην εστια εννοειται , το φαγητο εκει ειναι above mid κατ'εμε .
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
α και στην σχολη , μπορειτε να πηγαινετε στο παρκο ειρηνης και να αραζετε

μόνοι? :D η Κρεμλίδου (την ξέρεις?) έλεγε οτι περιφερόταν μόνη στην Αθήνα, παίζει να είσαι σε
ένα μέρος μακριά από το τόπο σου και να μην βρίσκεις άλλα άτομα?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
παίζει να είσαι σε ένα μέρος μακριά από το τόπο σου και να μην βρίσκεις άλλα άτομα?
nooooo . μονο αν επιδιωξεις να μεινεις μονος σου , θα μεινεις μονος. ειναι ευκολο να προσεγγισεις ατομα , ψαξε και στα social ομαδικουλες
 

nativepurpur

Νεοφερμένος

Η nativepurpur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθήτρια Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ξεχασες να της πεις να βγαλει καρτα για βιβλιοθηκη που ναι ακριβως απεναντι απο την πρωην σχολη σου για να πηγαινε να διαβαζει καθε απογεμα μετα τα μαθηματα.εκει θα μπορει να δανειζεται βιβλια αλλα και να μπανιζει την κινηση.
Πλέον δεν βγάζεις κάρτα είναι αυτόματα με το πάσο
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
Να πούμε ότι τα σκαλάκια του Αγίου Νικολάου τα βράδια μοσχοβολάνε "λιβάνι" (🍃) και δεν μπορεί κανείς να ανέβει από τα άδεια κουτάκια μπύρας :laugh:

Αυτό με τα συνεχόμενα greater symbols που υιοθετήσατε από το tiktok μου την δίνει στα νεύρα πού το φέρατε και στο ischool.gr, υποτίθεται είμαστε διανοούμενοι έδω...
Εγώ απεναντίας το λατρεύω. Μόνο που βάζω >> γιατί όπως μας δίδαξαν δύο μόνο αρκούν :P
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Το μονο τιπ που εχω μα δωσω ειναι περνα καλά φιλαρακο.Και να εχεις μια επαφη με τη σχολη.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,928 μηνύματα.
Μπήκε στον slider. :thumbup:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
α ναι , να αναφερω οτι εχει πολλες κατσαριδες, κυριως απο μαιο μηνα και μετα που εχει ζεστη, κανουνε παρεακια και συχναζουν 4-5 μαζι στους δρομους σε καθε σημειο. ναι , ουτε εμενα μαρεσει αυτο. ναι , εχω τσιριξει πολλες φορες καθως γυρνουσα σπιτι μου, ναι μια φορα πηγα να πεσω απο τον φοβο μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μρριζολακι για πες τι καλο φαι μπορεις να φας στην πατρα ,που και ποσο?
για φαγητο , μπορω να πω batter butlers για κρεπες (μαξ 7-8 ευρω) , μιλαμε για ΚΡΕΠΕΣ τεραστιες, πιο μεγαλες και απο το κεφαλι του οποιουδηποτε χαχαχαχ
υπαρχει το noodles aya για σουσι(δεν εχω παει , ξερω ατομα ωστοσο που πηγαιναν και τους αρεσε, ειναι νομιζω στα ψηλαλωνια αυτο)
potato king για κατι ελαφρυ στην γεροκωστοπουλου
χοιροποιητο για πιτες , αν και προσωπικα δεν μαρεσουν πολυ εκει (ρηγα φεραιου)
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΡΗΓΑ ΓΙΑ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ , εχει το καλυτερο σαντουιτς εκει (κοντα στα κτελ)

ε μετα tower(σπιτι πλακα κανεις), βυσσοινο, απταλικο και γενικα κρασαδικα στην ηφαιστου για το βαιμπ

γενικα παιζουν φουλ καλες τιμες


edit: μου ηρθε στο μυαλο το bodegas επισης , αλλα νταξει δεν πανε πολλοι φοιτητες εκει
beer bar q γαματο μερος με λαιβ
eataly αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα, να βγει καποιος πατρινος να επιβεβαιωσει 100% γιατι δεν εχω παει η αληθεια ειναι.
owl για brunch
για μπυρα la bodegueta , εχει ενα σωρο μπυρες εκει
 
Τελευταία επεξεργασία:

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θα μπορουσε καποιος που σπουδαζει Βολο να μας δωσει tips για τη φοιτητικη ζωη στο Βολο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.
α ναι , να αναφερω οτι εχει πολλες κατσαριδες, κυριως απο μαιο μηνα και μετα που εχει ζεστη, κανουνε παρεακια και συχναζουν 4-5 μαζι στους δρομους σε καθε σημειο. ναι , ουτε εμενα μαρεσει αυτο. ναι , εχω τσιριξει πολλες φορες καθως γυρνουσα σπιτι μου, ναι μια φορα πηγα να πεσω απο τον φοβο μου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


για φαγητο , μπορω να πω batter butlers για κρεπες (μαξ 7-8 ευρω) , μιλαμε για ΚΡΕΠΕΣ τεραστιες, πιο μεγαλες και απο το κεφαλι του οποιουδηποτε χαχαχαχ
υπαρχει το noodles aya για σουσι(δεν εχω παει , ξερω ατομα ωστοσο που πηγαιναν και τους αρεσε, ειναι νομιζω στα ψηλαλωνια αυτο)
potato king για κατι ελαφρυ στην γεροκωστοπουλου
χοιροποιητο για πιτες , αν και προσωπικα δεν μαρεσουν πολυ εκει (ρηγα φεραιου)
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΡΗΓΑ ΓΙΑ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ , εχει το καλυτερο σαντουιτς εκει (κοντα στα κτελ)

ε μετα tower(σπιτι πλακα κανεις), βυσσοινο, απταλικο και γενικα κρασαδικα στην ηφαιστου για το βαιμπ

γενικα παιζουν φουλ καλες τιμες


edit: μου ηρθε στο μυαλο το bodegas επισης , αλλα νταξει δεν πανε πολλοι φοιτητες εκει
beer bar q γαματο μερος με λαιβ
eataly αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα, να βγει καποιος πατρινος να επιβεβαιωσει 100% γιατι δεν εχω παει η αληθεια ειναι.
owl για brunch
για μπυρα la bodegueta , εχει ενα σωρο μπυρες εκει
ωραια ακουγονται ολα αυτα..ευγε
αλλα κανονικο φαγητο δεν τρωτε εκει κατω?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που λέγεται ίντερνετ. Οποιος πατήσει γουρνοπούλα Πάτρα θα λάβει τις απαντήσεις που ψάχνει 😊.
 

sophiaa

Νεοφερμένος

Η sophiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μπριζολακι εμείς τα πρωτοετα ποια μέρη να αποφεύγουμε;;🙃
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top