Φοιτητική ζωή στην Ξάνθη

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eιμαι κρυουλιαρης φαινεται.....εδω στην Κρητη κρυωνω τι εχω να δω εκει :worry: !!

Θα εχετε κανα φθηνο γυμναστηριο ετσι :P ??? Και στα γηπεδα παει κοσμος η απλα υπαρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εκτος απο κρυο , χιονι ριχνει? (εννοω στο κεντρο π.χ γιατι στα βουνα σιγουρα ριχνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εκτος απο κρυο , χιονι ριχνει? (εννοω στο κεντρο π.χ γιατι στα βουνα σιγουρα ριχνει)

Όχι.

Really? ? ? :P
Εγώ νόμιζα πιο πολύ :redface:

Να ξέρεις ότι το χιλιόμετρο χοντρικά θέλει ένα δεκάλεπτο περπάτημα. Άρα όταν κάνεις 20-30 λεπτά με τα πόδια σημαίνει ότι είναι 2-3 χιλιόμετρα η απόσταση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ελα ρε κρητη χιονιζει δεν χιονιζει εκει :( ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_07

Νεοφερμένος

Ο antonis_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Όχι, απλώς τα μισά είναι στην πόλη και τα μισά λίγο έξω από αυτήν. Η απόσταση τους είναι σχετικά μικρή, την κάνουν και με τα πόδια μερικές φορές. Οι αρχιτεκτόνισσες είναι δίπλα μας για να χαίρεσαι.

Δεν έχουμε ιδιαίτερα πράγματα free για φοιτητές όπως γυμναστήρια κλπ, ωστόσο υπάρχουν κάποια γηπεδάκια μπάσκετ μέσα στην πόλη που προφανώς παίζουν τζάμπα όλοι. Για ποδόσφαιρο είτε σε τοπική ομάδα θα πας είτε για 5χ5.


Το λεωφορείο προς την σχολή είναι τζάμπα προς το παρόν. Άλλη συγκοινωνία δεν θα χρειαστείς. Κάνεις με τα πόδια το ένα άκρο της πόλης στο άλλο μέσα σε μερικά λεπτά.
Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλος!
Η αποσταση ΗΜΜΥ-Κεντρο Ξανθης γινεται με τα ποδια ξερω γω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
α ποδηλατάκι ισως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλος!
Η αποσταση ΗΜΜΥ-Κεντρο Ξανθης γινεται με τα ποδια ξερω γω;

2,6 χιλιόμετρα απόσταση είναι, μπορείς να την κάνεις και με τα πόδια αν δεν βαριέσαι. Αλλά έχει τζάμπα λεωφορείο κάθε ώρα οπότε δεν έχει θέμα (και μερικές φορές πάνω από ένα).

α ποδηλατάκι ισως?

Ναι χρησιμοποιούν αρκετοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_07

Νεοφερμένος

Ο antonis_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
2,6 χιλιόμετρα απόσταση είναι, μπορείς να την κάνεις και με τα πόδια αν δεν βαριέσαι. Αλλά έχει τζάμπα λεωφορείο κάθε ώρα οπότε δεν έχει θέμα (και μερικές φορές πάνω από ένα).
Το βραδυ ομως ξερω γω, εχει παλι λεωφορεια αν γυρναω αργα απο βολτα ή σταματανε στις 12;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιζει να ειναι το μονο ΑΕΙ πανελληνιως (μαζι με ΑΠΘ) που οι φοιτητες μπορουμε να πηγαινουμε με τα ποδια στην σχολη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το βραδυ ομως ξερω γω, εχει παλι λεωφορεια αν γυρναω αργα απο βολτα ή σταματανε στις 12;

Εκτός και αν μένεις εστίες, θα μένεις μέσα στην πόλη. Δεν έχει σπίτια κοντά στους ημμυ, μόνο εστίες. Και τα μαγαζιά και οι βόλτες όλες στην πόλη. Οι ημμυ δεν έχουν τίποτα δίπλα. Άρα δεν θα χρειάζεσαι μεταφορικό για να κυκλοφορήσεις βράδυ αφού θα είσαι μέσα στην πόλη ούτως η άλλως. Τώρα για τις εστίες και τα βραδινά δρομολόγια προς ημμυ/εστίες δεν ξέρω τι παίζει, δεν τα χρειάστηκα ποτέ.

Παιζει να ειναι το μονο ΑΕΙ πανελληνιως (μαζι με ΑΠΘ) που οι φοιτητες μπορουμε να πηγαινουμε με τα ποδια στην σχολη :P

Εγώ θα βαριόμουν να περπατήσω πάντως :P Το έκανα κανά δυο φορές μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_07

Νεοφερμένος

Ο antonis_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εκτός και αν μένεις εστίες, θα μένεις μέσα στην πόλη. Δεν έχει σπίτια κοντά στους ημμυ, μόνο εστίες. Και τα μαγαζιά και οι βόλτες όλες στην πόλη. Οι ημμυ δεν έχουν τίποτα δίπλα. Άρα δεν θα χρειάζεσαι μεταφορικό για να κυκλοφορήσεις βράδυ αφού θα είσαι μέσα στην πόλη ούτως η άλλως. Τώρα για τις εστίες και τα βραδινά δρομολόγια προς ημμυ/εστίες δεν ξέρω τι παίζει, δεν τα χρειάστηκα ποτέ.



Εγώ θα βαριόμουν να περπατήσω πάντως :P Το έκανα κανά δυο φορές μέχρι εκεί.

αα καταλαβα μια χαρα. οχι εννοουσα βραδινα δρομολογια για το σπιτι, νομιζα υπαρχουν κ σπιτια κοντα στο ημμυ αλλα κομπλε.
Να σαι καλα αγορι :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Eιμαι κρυουλιαρης φαινεται.....εδω στην Κρητη κρυωνω τι εχω να δω εκει :worry: !!
Βσκ φίλε μου, στην Ξανθη το κρύο γίνεται αρκετά αισθητο εξαιτίας του υπερβολικού αέρα που έχει. Δδλ δεν εχει πολύ αρνητικές θερμοκρασίες (άντε να φτασει -5 C) αλλά εξαιτίας του αερα που ό,τι και να φορας θα κρυώνεις ( :P ) αισθάνεσαι οτι έχει -12 C. Φαντάσου ότι εδώ που μένω συνήθως το χειμώνα κάθε χρόνο εχει φτάσει και -20 C αλλά δεν αισθανόμουνα τοσο πολύ το κρύο όπως στην Ξάνθη. :P

Εκτος απο κρυο , χιονι ριχνει? (εννοω στο κεντρο π.χ γιατι στα βουνα σιγουρα ριχνει)
Χίονι όχι και αυτό διότι τα βουνά που βρίσκοντα βόρεια της πόλης αποτελούν φρούρειο για τα χιόνια που έρχονται απο τον βορρά. Αλλά θα βλέπεις τα βουνά συνεχώς χιονισμένα :D
Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλος!
Η αποσταση ΗΜΜΥ-Κεντρο Ξανθης γινεται με τα ποδια ξερω γω;
Ναι αρκετοί κάνουν την αποσταση με τα πόδια...2 φορές το δοκίμασα στα 3 χρόνια που ειμαι και δεν θα το ξανακάνω!! :redface::whistle::P
α ποδηλατάκι ισως?
Ναι βολευει αρκετά τους καλοκαιρινούς μήνες ... αλλά όταν βρέχει (βρέχει σχεδόν καθε μερα στην Ξανθη :D ) και όταν ειναι χειμώνας που εχει κρυο αερα δεν θα το πρότεινα ! ;)
Παιζει να ειναι το μονο ΑΕΙ πανελληνιως (μαζι με ΑΠΘ) που οι φοιτητες μπορουμε να πηγαινουμε με τα ποδια στην σχολη :P
Όταν το τμήμα μεσα στην πόλη ειναι μια χαρα...;)
Εγώ θα βαριόμουν να περπατήσω πάντως :P Το έκανα κανά δυο φορές μέχρι εκεί.
Δικός μου εισαι κι εσυ :P :loltooth: :weak:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karidakos

Νεοφερμένος

Ο Karidakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
λοιπον παιδες ποιος περασες Ημμυ ΔπΘ ??

ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΧΟΛΗ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimi97

Νεοφερμένος

Ο Dimi97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
λοιπον παιδες ποιος περασες Ημμυ ΔπΘ ??

ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΧΟΛΗ :D

Εδω:D Εσύ πήγες Ξάνθη καθόλου η οχι ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
30 ευρω την μερα ειναι παρα πολλα....ας απαντησει καποιος αν ξερει για τις εστιες..αν ειναι καλες....και το φαγητο στη λεσχη πως ειναι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στην λέσχη των εστιών πολύ καλό! Τρώνε και όλοι γενικά δεν ελέγχουν. Στην λέσχη της πόλης, όπου πρέπει να κάνεις αίτηση για να είσαι στην λίστα, μέτριο ως κακό το χαρακτηρίζω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karidakos

Νεοφερμένος

Ο Karidakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εδω:D Εσύ πήγες Ξάνθη καθόλου η οχι ακομα?

Είμαι τώρα αλανι και ψάχνω σπίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάνε και καμιά βόλτα το βράδυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karidakos

Νεοφερμένος

Ο Karidakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κάνε και καμιά βόλτα το βράδυ :D

Έκανα χθες τι βράδυ στην παλιά πόλη και την παραλία :-D το πιο τέλειο μέρος!!! Απλά ρε συ δε μπορώ να κάνω και πολλά από τη στιγμή που έχω έρθει με τον πατέρα μου :ρ... τωρα πινω καφέ στο enzzo :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top