Φοιτητική ζωή στην Θεσσαλονίκη

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι σίγουρο ότι θα περάσετε τέλεια στην όμορφη πόλη μας! Καλή φοιτητική ζωή και καλή σταδιοδρομία!

Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση του forum γιατί υπάρχουν και αρκετά ακόμα threads για την πόλη.
Ότι ερωτήσεις έχετε,κάντε εδώ,έχουμε πολλά άτομα από Θεσσαλονίκη που μπορούν να σας απαντήσουν σε τυχόν απορίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
τι ομορφη πολη θεσσαλονικη...ζηλευωωωωω οσουσ θα φοιτησουν εκει!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μαγκες μονο ενα πειτε μου εκανα καλα που την προτιμησα απ την Αθηνα ή μαλακια???γιατι νομιζω εκανα μαλακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μαγκες μονο ενα πειτε μου εκανα καλα που την προτιμησα απ την Αθηνα ή μαλακια???γιατι νομιζω εκανα μαλακια

Για εμένα δεν έκανες καθόλου μαλακία! :)
Είναι πραγματικά πολύ-πολύ όμορφη πόλη, για να σε πω όμως την αλήθεια μου, αν και Θεσσαλονικία,
εγώ προσωπικά δε τρελαίνομαι,
αλλά γενικότερα όποιος έρχεται εδώ φεύγει με τις καλύτερες εντυπώσεις και αναμνήσεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagoz

Νεοφερμένος

Ο Vagoz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Για εμένα δεν έκανες καθόλου μαλακία! :)
Είναι πραγματικά πολύ-πολύ όμορφη πόλη, για να σε πω όμως την αλήθεια μου, αν και Θεσσαλονικία,
εγώ προσωπικά δε τρελαίνομαι,
αλλά γενικότερα όποιος έρχεται εδώ φεύγει με τις καλύτερες εντυπώσεις και αναμνήσεις! :D
και εγω ετσι ακουω θα δειξει..σιγουρα ομως δε θα την προτιμουσα για μονιμη διαμονη απ την Αθηνα..!

τι ομορφη πολη θεσσαλονικη...ζηλευωωωωω οσουσ θα φοιτησουν εκει!!!!:P

την προτιμας απο Athens δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ε προφανώς για να το γράφει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω έναν μεγάλο ναργιλέ σε λογική-φθηνή τιμή :D..ξέρετε κάποιο μαγαζάκι και πάνω κάτω πόσο θα δώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω έναν μεγάλο ναργιλέ σε λογική-φθηνή τιμή :D..ξέρετε κάποιο μαγαζάκι και πάνω κάτω πόσο θα δώσω;

Λοιπόν,επειδή είμαι μεγάλος φαν του ναργιλέ,μπορώ να σε κατατοπίσω πλήρως στο θέμα. Καταρχάς,η άποψή μου είναι ότι αν γουστάρεις ναργιλέ για παρεοφάσεις και συχνά ανάμματα,θα πρέπει να πάρεις έναν μεσαίου μεγέθους κι όχι έναν μεγάλο γιατί θα στριγγλίζουν τα πνευμόνια σας ομαδικώς μέχρι να τον ανάψετε. (Κάνω 2 χρόνια ναργιλέ και γενικά το έχω ψάξει όσο δεν πάει το θέμα.) Πέρα απ'αυτό,αν δε σε πείθω και εν τέλει θες μεγάλο (μπορεί να'σαι ο phelps ρε αδερφέ και να'χεις τρόμπες αντί πνευμόνια :P ) θα σου πρότεινα ένα μαγαζάκι στην Αγίου Δημητρίου που πουλάει είδη καπνιστού και ναργιλέδες (έχει όλα τα αξεσουάρ που θα χρειαστείς). Βρίσκεται πάνω στην Αγίου Δημητρίου μετά την Εκκλησία και λίγο πριν το Γερμανό όπως την κατεβαίνεις για να πας στα Πανεπιστήμια. (Ο Γερμανός βρίσκεται στον αριθμό 91 άρα υπολόγιζε μεταξύ 84-91 το μαγαζί,βρίσκεται στ'αριστερά σου όπως κατεβαίνεις). Ναργιλέδες μεσαίου μεγέθους μπορείς να βρεις με 30 έως και 50 ευρώ. Δεν έχει διαφορά στην απόδοση του ναργιλέ η τιμή,απλά θα'ναι πιο κομψός με περισσότερα σχέδια κλπ. Βλακειούλες δηλαδή. Οι γεύσεις έχουν από 6 έως 13 ευρώ (τα 50 και τα 250 gr αντίστοιχα) και τα καρβουνάκια έχουν 1.50 ευρώ το πακέτο των 10 (στρογγυλά,ταχείας καύσης).
Άποψη μου,να ρίξεις μια ματιά στο παραπάνω μαγαζί αλλά μη βιαστείς να αγοράσεις γιατί υπάρχει άλλο ένα μαγαζί στην Αισχύλου που κι αυτό έχει ναργιλέδες αλλά δε θυμάμαι ακριβώς το σημείο του.Μόλις ανέβω θα κοιτάξω που ακριβώς βρίσκεται και θα σε ενημερώσω. Κοιτάς κι ό,τι απορίες έχεις,εδώ είμαστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Λοιπόν,επειδή είμαι μεγάλος φαν του ναργιλέ,μπορώ να σε κατατοπίσω πλήρως στο θέμα. Καταρχάς,η άποψή μου είναι ότι αν γουστάρεις ναργιλέ για παρεοφάσεις και συχνά ανάμματα,θα πρέπει να πάρεις έναν μεσαίου μεγέθους κι όχι έναν μεγάλο γιατί θα στριγγλίζουν τα πνευμόνια σας ομαδικώς μέχρι να τον ανάψετε. (Κάνω 2 χρόνια ναργιλέ και γενικά το έχω ψάξει όσο δεν πάει το θέμα.) Πέρα απ'αυτό,αν δε σε πείθω και εν τέλει θες μεγάλο (μπορεί να'σαι ο phelps ρε αδερφέ και να'χεις τρόμπες αντί πνευμόνια :P ) θα σου πρότεινα ένα μαγαζάκι στην Αγίου Δημητρίου που πουλάει είδη καπνιστού και ναργιλέδες (έχει όλα τα αξεσουάρ που θα χρειαστείς). Βρίσκεται πάνω στην Αγίου Δημητρίου μετά την Εκκλησία και λίγο πριν το Γερμανό όπως την κατεβαίνεις για να πας στα Πανεπιστήμια. (Ο Γερμανός βρίσκεται στον αριθμό 91 άρα υπολόγιζε μεταξύ 84-91 το μαγαζί,βρίσκεται στ'αριστερά σου όπως κατεβαίνεις). Ναργιλέδες μεσαίου μεγέθους μπορείς να βρεις με 30 έως και 50 ευρώ. Δεν έχει διαφορά στην απόδοση του ναργιλέ η τιμή,απλά θα'ναι πιο κομψός με περισσότερα σχέδια κλπ. Βλακειούλες δηλαδή. Οι γεύσεις έχουν από 6 έως 13 ευρώ (τα 50 και τα 250 gr αντίστοιχα) και τα καρβουνάκια έχουν 1.50 ευρώ το πακέτο των 10 (στρογγυλά,ταχείας καύσης).
Άποψη μου,να ρίξεις μια ματιά στο παραπάνω μαγαζί αλλά μη βιαστείς να αγοράσεις γιατί υπάρχει άλλο ένα μαγαζί στην Αισχύλου που κι αυτό έχει ναργιλέδες αλλά δε θυμάμαι ακριβώς το σημείο του.Μόλις ανέβω θα κοιτάξω που ακριβώς βρίσκεται και θα σε ενημερώσω. Κοιτάς κι ό,τι απορίες έχεις,εδώ είμαστε. :)
Ωραία!!
Είπα μεγάλου μεγέθους επειδή είχα δει κάτι ναργιλέδες στο κόσμος μινιατούρα size και μου είπαν ότι είναι το μεσαίο μέγεθος.:/:
Θα κατέβω Δευτέρα ή Τρίτη να ψάξω το μαγαζί που είπες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elem122

Νεοφερμένος

Η elem122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τι ομορφη πολη θεσσαλονικη...ζηλευωωωωω οσουσ θα φοιτησουν εκει!!!!:P
μη ζηλευεις πολυ δν ειναι οπως ακουγεται δυστυχως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Κι εγώ κάτι τέτοια ακούω από φίλους τελευταία αλλά εξακολουθώ να σας ζηλεύω και εγώ!!!
Στη χώνεψη είμαι ακόμα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στη χώνεψη είμαι ακόμα....:P

Same here!
Θέμα γούστου είναι η φοιτητική πόλη. Εγώ ας πούμε τη Θεσσαλονίκη δεν την αλλάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δεν συγκρίνονται!:P
Ό,τι και να λεν οι άλλοι, ποιος αλλάζει τη Θεσσαλονίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Κανεις δεν παει στα Village cinemas.Οταν υπαρχουν τα οντεον στο εμπορικο και εχουν κανει συμβαση με την vodafone για το 1+1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
τι τον θελετε τον κινηματογραφο, οταν μπορεις να περασεις καλυτερα?? δεν λεω, ωραια ειναι, αλλα υπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις στην θεσσαλονικη! το πρωι, πας πινεις καφε σε καποια καφετερια στην παραλια,, μετα πας βολτιτσες παραλια και μεσα στα μαγαζια κ.τ.λ. το μεσημερι πας για φαγητο, μετα πας αραζεις στον λευκο τον πυργο! η καλυτερη ζωη! και φυσικα το βραδακι εχει δεκαδες φανταστικα μερη! Θεσσαλονικη σε λεω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Καλα σπουδαζουμε κιολας δεν ειμαστε μερα αραχτοι.Εγω εχω πολλες ωρες υποχρεωτικα πρωι και απογευμα.

Γιατι ο κινηματογραφος δεν περικλειεται στις εξοδους;ΛΟΛ.Δεν εχει ολες τις περιοδους τοση ζεστη ωστε να εισαι ολη μερα εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κανεις δεν παει στα Village cinemas.Οταν υπαρχουν τα οντεον στο εμπορικο και εχουν κανει συμβαση με την vodafone για το 1+1.
Η αντιστοιχη υπηρεσία των Village είναι σε συνεργασία με την Cosmote:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elem122

Νεοφερμένος

Η elem122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κι εγώ κάτι τέτοια ακούω από φίλους τελευταία αλλά εξακολουθώ να σας ζηλεύω και εγώ!!!
Στη χώνεψη είμαι ακόμα....:P
ε ενταξει θ επιλεξεις πρωτα τη σχολη π σ ενδιαφερει...αλλα αν εισαι νοτιος εδω ν ξερεις δν σε υποδεχονται οπως περιμενεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ε ενταξει θ επιλεξεις πρωτα τη σχολη π σ ενδιαφερει...αλλα αν εισαι νοτιος εδω ν ξερεις δν σε υποδεχονται οπως περιμενεις....

Γιατί; :confused: Εγώ κάνω παρέα και με νότιους και με ανατολικούς και με δυτικούς. Ο άνθρωπος μετράει. Όταν κάποιος δεν μας κάνει παρέα, συνήθως είναι επειδή δεν μας γουστάρει σαν άτομα. Δεν νομίζω να το βλέπουμε και τόσο ρατσιστικά, ούτε εμείς ούτε και οι Αθηναίοι.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhosYourDaddy

Νεοφερμένος

Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Κανεις δεν παει στα Village cinemas.Οταν υπαρχουν τα οντεον στο εμπορικο και εχουν κανει συμβαση με την vodafone για το 1+1.
και γιατι να μην πας village που εχει και το 1+1 για κοσμοτε..(αλλα ισχυει μονο καθε τερτατη) Ασε που τα village εχουν και καλυτερες αιθουσες και γενικοτερα η βολτα που θα κανεις στο cosmos..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top