Φοιτητική ζωή στην Θεσσαλονίκη

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
φαρμακευτικη . φετος περασα . ειναι ωντος ωραια αλλα εκεινες οι ανηφορες :jumpy::jumpy::jumpy:ευτυχως υπαρχει και η συγκοινωνια :lol::lol::lol:

Πάντως νομίζω δεν έχει πολύ καλή συγκοινωνία (που να βολεύει δηλαδή) για την Άνω πόλη από τα Πανεπιστήμια και το κέντρο.
-----------------------------------------
σε ποια περιοχη εχετε νοικιασει σπιτι??:)
Ροτόντα (στη Μελενίκου απέναντι από τα Πανεπιστήμια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
κ εγω ψυχολογια φροσακι...:)


Ναι΄΄΄΄ ωραια///αν 8εσ στειλε μου e mail να τα πουμε,..για εγγραφη πηγεσ΄΄΄εγω ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Πόσο κοστίζουν τα εισιτήρια των ΜΜΜ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Xμ,πέρασα κι εγώ Θεσσαλονίκη.Τι λέει ρε παιδιά η ζωή εκεί?Θα ήθελα μερικές βασικές πληροφορίες για την πόλη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Xμ,πέρασα κι εγώ Θεσσαλονίκη.Τι λέει ρε παιδιά η ζωή εκεί?Θα ήθελα μερικές βασικές πληροφορίες για την πόλη. :)

θεσσαλονικη? η χαρα του φοιτητη! :D
κοιτα, η ζωη εδω ειναι σχετικα ακριβη (σε ενοικια κτλ) αλλα οταν μπορεις να διαχειριστεις τα οικονομικα σου και κυριως να ξερεις που να βγεις ολα θα ειναι οκ! μπαρακια και καφετεριες υπαρχουν πααααρα πολλα και συνηθως οι φοιτητες συχναζουν ειτε στην Καμαρα είτε σε παραλιακα μαγαζια. απο clubs και μπουζουκια δεν το συζητω καν! επισης, αν εισαι φιλος των "ρετσινοκαταστασεων" κτλ πιστευω πως θα αγαπησεις την Αθωνος! η θεσσαλονικη εχει ολο το χρονο πολυ κοσμο, εκτος απο το καλοκαιρι :P εκδηλωσεις οπως συναυλιες και διαφορα events γινονται ολο το χρονο και για ολα τα γουστα οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να βαρεθεις! και πως να βαρεθεις αλλωστε? αφου θα εισαι στη μεγαλυτερη φοιτητουπολη της ελλαδας! :D (αθηναιοι, γιαννιωτες και πατρινοι, μην παρεξηγηθειτε :P )

αυτα απο εμενα αλλα πιστευω πως ενας "κανονικος" φοιτητης θα σε ενημερωσει καλυτερα! εμεις δεν καναμε ουτε εγγραφη ακομα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Xμ,πέρασα κι εγώ Θεσσαλονίκη.Τι λέει ρε παιδιά η ζωή εκεί?
ΧαΛΛαρά!
Απλά πρόσεξε μην πάρεις πολύ χαλαρά τη σχολή, γιατί στη Θεσσαλονίκη δεν είναι και πολύ δύσκολο να αποπροσανατολιστείς από τις σπουδές, λόγω καλής φοιτητικής ζωής.:whistle:
Θα ήθελα μερικές βασικές πληροφορίες για την πόλη. :)
Οδηγός Πόλης


Ρίξε μια ματιά και στα παρακάτω:

Πρωτοετείς φοιτητές Θεσσαλονίκης

Σκέψεις από την Θεσσαλονίκη για την Θεσσαλονίκη...

Ταβερνοχώρος

Τι άλλο θέλεις;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
θεσσαλονικη? η χαρα του φοιτητη! :D
κοιτα, η ζωη εδω ειναι σχετικα ακριβη (σε ενοικια κτλ) αλλα οταν μπορεις να διαχειριστεις τα οικονομικα σου και κυριως να ξερεις που να βγεις ολα θα ειναι οκ! μπαρακια και καφετεριες υπαρχουν πααααρα πολλα και συνηθως οι φοιτητες συχναζουν ειτε στην Καμαρα είτε σε παραλιακα μαγαζια. απο clubs και μπουζουκια δεν το συζητω καν! επισης, αν εισαι φιλος των "ρετσινοκαταστασεων" κτλ πιστευω πως θα αγαπησεις την Αθωνος! η θεσσαλονικη εχει ολο το χρονο πολυ κοσμο, εκτος απο το καλοκαιρι :P εκδηλωσεις οπως συναυλιες και διαφορα events γινονται ολο το χρονο και για ολα τα γουστα οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να βαρεθεις! και πως να βαρεθεις αλλωστε? αφου θα εισαι στη μεγαλυτερη φοιτητουπολη της ελλαδας! :D (αθηναιοι, γιαννιωτες και πατρινοι, μην παρεξηγηθειτε :P )

αυτα απο εμενα αλλα πιστευω πως ενας "κανονικος" φοιτητης θα σε ενημερωσει καλυτερα! εμεις δεν καναμε ουτε εγγραφη ακομα! :redface:

ΧαΛΛαρά!
Απλά πρόσεξε μην πάρεις πολύ χαλαρά τη σχολή, γιατί στη Θεσσαλονίκη δεν είναι και πολύ δύσκολο να αποπροσανατολιστείς από τις σπουδές, λόγω καλής φοιτητικής ζωής.:whistle:

Οδηγός Πόλης


Ρίξε μια ματιά και στα παρακάτω:

Πρωτοετείς φοιτητές Θεσσαλονίκης

Σκέψεις από την Θεσσαλονίκη για την Θεσσαλονίκη...

Ταβερνοχώρος

Τι άλλο θέλεις;:D
Ωπ,γρήγοροι είστε εσείς.Καταρχάς,σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Απ'ότι καταλαβαίνω λοιπόν θα περάσουμε πολύ καλά όλοι εμείς οι πρωτοετείς,κι όχι μόνο,φοιτητές στη Θεσσαλονίκη.Χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί εδώ είχα συνηθίσει να βγαίνω αρκετά συχνά οπότε δε θα χάσω τις γνώριμες,για μένα,δραστηριότητες.Όσον αφορά τη σχολή τώρα,κατανοώ ότι είναι δύσκολη αλλά με θέληση και προσπάθεια όλα γίνονται.Τώρα που μου δόθηκε η ευκαιρία θα την αρπάξω από τα μαλλιά που λένε.Οι εξόδοι και η καλοπέραση έρχονται μετά.Πρώτα απ'όλα η σχολή! :D :D Όπως και να'χει,καλή αρχή να'χουμε!Βάιε αν χρειαστώ κάτι άλλο θα σ'ενημερώσω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια,τα συγχαρητηρια μου που καταφερατε να περασετε και πλεον ειστε φοιτητες.Περασατε,λοιπον,Θεσσαλονικη.Ο,τι και να πω για αυτην την πολη ειναι λιγο.Δεν ειναι τυχαιο οτι κρατα τα ηνια των φοιτητουπολεων.Προετοιμαστειτε λοιπον να περασετε καλα.Κλαμπς,μπαρακια,καφετεριες παντου.Κεντρο,καλαμαρια οπου και να πατε θα περασετε καλα και θα κανετε παρεες που θα θυμαστε για παντα.Η πολη τα χει ολα,καιρος λοιπον να τα ''γευθειτε''.Σας περιμενουμε,,πανω συμφοιτητες του Απθ.Τα καλυτερα χρονια σας τωρα ξεκινουν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Αυτό για το ταβερνοχώρο θα ανέβαζα και γω φίλε αλλά με πρόλαβες.. Έπαθα πλάκα όταν είδα τα φαγάδικα στη θεσσαλονίκη και στις άλλες πόλεις.. Είμαστε τίγκα! σε κάθε στενό από τρία μαγαζιά..:P

Φίλε μην αγχώνεσαι καθόλου.. στη Θεσσαλονίκη θα περάσεις απλώς χαλαρά..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Και εμεις εδω Θεσσαλονικη αν και απο μικρος θυμαμαι να λεω στον εαυτο μου οτι δεν θελω Θεσσαλονικη

Θα μενω Πολιχνη:(.Πολλοι λιγοι φοιτητες δεν μενουν δυτικα?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γινονται συχνα διαδηλωσεις στο κεντρο και πορειες,ωστα να ειναι κλειστοι οι δρομοι και οι συγκοινωνιες.

Και κατι αλλο.Ολοι οι φοιτητες ειναι με τα αστικα?Γιατι που το περπατησα πολλες φορες δεν εχω προβλημα να πηγαινω απο Αριστοτελους στα Πανεπιστημια με τα ποδια.Μονο εγω θα ειμαι ο μαζοχας αμα το κανω? :P

Υ.Σ.Κατι που διαβασα σε παλαιοτερα ποστ.Απο ποτε η Χαριλαου θεωρειται κοντα στο κεντρο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Και εμεις εδω Θεσσαλονικη αν και απο μικρος θυμαμαι να λεω στον εαυτο μου οτι δεν θελω Θεσσαλονικη

Θα μενω Πολιχνη:(.Πολλοι λιγοι φοιτητες δεν μενουν δυτικα?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γινονται συχνα διαδηλωσεις στο κεντρο και πορειες,ωστα να ειναι κλειστοι οι δρομοι και οι συγκοινωνιες.

Και κατι αλλο.Ολοι οι φοιτητες ειναι με τα αστικα?Γιατι που το περπατησα πολλες φορες δεν εχω προβλημα να πηγαινω απο Αριστοτελους στα Πανεπιστημια με τα ποδια.Μονο εγω θα ειμαι ο μαζοχας αμα το κανω? :P

Υ.Σ.Κατι που διαβασα σε παλαιοτερα ποστ.Απο ποτε η Χαριλαου θεωρειται κοντα στο κεντρο? :hmm:


Όντως λίγοι μένουν Δυτικά.
Δε βρίσκω το λόγο να νοικιάσεις Πολίχνη.

Όταν γίνονται πορείες κλείνουν συγκεκριμένους δρόμους, δε νεκρώνει όλη η πόλη. Τα αστικά συνήθως κάνουν παρακάμψεις.

Όσο γι' αυτό που λες περί περπατήματος, συμφωνώ απόλυτα, το κέντρο της Θεσσαλονίκης περπατιέται για την πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
So... Σκέφτηκα όλοι όσοι είμαστε Θεσσαλονίκη (φοιτητές και μη) να ενημερώνουμε αυτό το Thread αν βρίσκουμε κάτι ενδιαφέρον που έχει να κάνει με διασκέδαση και out γενικότερα! :P

Ξεκινώ! :redface:

Το Τρίτο Στεφάνι
Το παιδί με το ποδήλατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ρε παιδια τι γιενται δεν βλεπω πολλους να συζητανε για Θεσσαλονικη περασε κανενας εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
πάρα πολλοί!! απλά το θέμα αυτό είναι ξεχασμένο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ρε παιδια τι γιενται δεν βλεπω πολλους να συζητανε για Θεσσαλονικη περασε κανενας εκει?
εγω κ πολλοι αλλοι(πιστευω):)....εσυ που περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top