Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ρε παιδια διαβαζοντας αυτο το τοπικ, αναρωτιομουν αν ζουμε γερμανια/αγγλια που ολοι ειναι ξενερωτοι! Συνελθετε ρεεεεε! :lol:

Και γω Αθηνα θα ειμαι.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ρε παιδια διαβαζοντας αυτο το τοπικ, αναρωτιομουν αν ζουμε γερμανια/αγγλια που ολοι ειναι ξενερωτοι! Συνελθετε ρεεεεε! :lol:

Και γω Αθηνα θα ειμαι.:no1:

Για που στοχευεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
α99% πρωτη επιλογη ΣΕΜΦΕ.

Μετα απο τοσες αλλαγες τελικα κατεληξα σε αυτο που ηθελα εδω και 2 χρονια. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foit satm emp

Νεοφερμένος

Ο foit satm emp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω παλι περναω απαισια στην αθηνα..δεν μου φτανουν τα λεφτα κ βγαινω εξω μια φορα το μηνα.μενω σε κατι εστιες μακρια απο ολα απο περιπτ απο σιουπερ απο ολα κ το βραδυ ειναι τρομακτικα..λεωφορ εχει ως τις 8μιση κ μονο αν βρεις ταξι μπορεις να φυγεις το βραδυ απτην εστια...αποοητευτηκα...:(:(
-----------------------------------------
ξανασκεψου το..ειμαι σε αλλο τμημα του εμπ κ ολοι λενε πως το σεμφε ειναι για κλαματα,,θες να βγεις ανεργος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
εγω παλι περναω απαισια στην αθηνα..δεν μου φτανουν τα λεφτα κ βγαινω εξω μια φορα το μηνα.μενω σε κατι εστιες μακρια απο ολα απο περιπτ απο σιουπερ απο ολα κ το βραδυ ειναι τρομακτικα..λεωφορ εχει ως τις 8μιση κ μονο αν βρεις ταξι μπορεις να φυγεις το βραδυ απτην εστια...αποοητευτηκα...:(:(
-----------------------------------------
ξανασκεψου το..ειμαι σε αλλο τμημα του εμπ κ ολοι λενε πως το σεμφε ειναι για κλαματα,,θες να βγεις ανεργος?

Α τόσο καλά...Και εγώ Αθήνα πέρασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Πρωτεύουσα ρεεεεεε!! The city never sleeps...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
το μονο καλο ειναι οτι εχει επιλογες για ΟΛΑ τα γουστα και αν ψαχτεις λιγο παραπανω μπορεις τον ελευθερο χρονο σου να τον περνας ΑΚΡΙΒΩς οπως ονειρευεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foit satm emp

Νεοφερμένος

Ο foit satm emp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά,τόσο χάλια είναι η Αθήνα? Εγώ μια χαρά τη βρίσκω και τις βόλτες μου πάω και όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδιά καίγομαι, γι' αυτό όποιος θέλει ας απαντήσει σχετικά γρήγορα (τις επόμενες 2 ημέρες). Είνα κανείς από εδώ φοιτητής στην Αθήνα; Πώς τα περνάτε γενικώς; Αν είστε Αθηναίοι, κρατήσατε παρέες από Αθήνα ή κάνατε καινούριες; Τι ακούτε γενικά για τη ζωή εκεί.

Με ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η ποιότητα ζωής, όχι η σχολή.

Φίλε εγώ είμαι από Αθήνα (αλλά θα σπουδάσω στην Κόρινθο... ) Η Αθήνα είναι η πρωτεύουσα της χώρας και όπως είναι φυσικό είναι παράδεισος για τους φοιτητές. Διαθέτει δραστηριότητες για όλων των ειδών των φοιτητών, τα μέσα μεταφοράς είναι πολύ ικανοποιητικά(προαστικός, μετρό, τράμ, λεωφορείο).. Μην ακούς τους άλλους που λένε ότι η Αθήνα είναι αχανές πόλη και ότι χάνεσε. Πιστεψέ με δεν χάνεσε εύκολα. Σε αντίθεση με την Θεσσαλονίκη(εκεί γεννήθηκα και ξέρω) η Αθήνα είναι 10 φορές καλύτερη. Ίσως πιο ακριβή μεν αλλά θα περάσεις τέλεια... Όσο για σπίτι θέλει καλό ψάξιμο για να βρεις κάτι καλό σε τιμή.
Και μια συμβουλή που μου την έχουν δώσει και σε εμένα πρόσφατα. Το 1ο έτος μην χαλαρώνεις... Να περάσεις όσο το δυνατόν περισσότερα μαθήματα... Γιατί μετά μαζεύονται και άντε να τα περάσεις...
Καλή τύχη πάντως και αν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου μήνυμα!

Χαιρετίσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΡΕ ΜΠΙΡΕΣ ΕΞΑΡΧΕΙΑ.......ΜΠΙΡΕΣ ΕΞΑΡΧΕΙΑ.......ΜΠΙΡΕΣ ΕΞΑΡΧΕΙΑ.......ΜΠΙΡΕΣ ΕΞΑΡΧΕΙΑ.......ΜΠΙΡΕΣ ΕΞΑΡΧΕΙΑ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzina

Νεοφερμένος

Η tzwrtzina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
και γω αθηνα περασα φετος......δηλωσα εκει επειδη εχουμε σπιτι αλλιως προτιμω τη θεσσαλονικη!εχω ακουσει πως περνανε ωραια αθηνα!!!βεβαια φοβαμαι για τα βραδια παρα πολυ!!!πως θα βγαινω?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
και γω αθηνα περασα φετος......δηλωσα εκει επειδη εχουμε σπιτι αλλιως προτιμω τη θεσσαλονικη!εχω ακουσει πως περνανε ωραια αθηνα!!!βεβαια φοβαμαι για τα βραδια παρα πολυ!!!πως θα βγαινω?????

Πιστεψέ με η Αθήνα είναι η πιο ασφαλής πόλη... Αλλά εντάξει αν πας μόνη σου μετά της 1 την νύχτα σε σκοτεινούς δρόμους, πας γυρεύοντας. Αν πας με παρέα και αποφεύγεις το σκοτάδι θα σε μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Πιστεψέ με η Αθήνα είναι η πιο ασφαλής πόλη... Αλλά εντάξει αν πας μόνη σου μετά της 1 την νύχτα σε σκοτεινούς δρόμους, πας γυρεύοντας. Αν πας με παρέα και αποφεύγεις το σκοτάδι θα σε μια χαρά!

ας μην υπερβαλουμε. δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο παρουσιαζονται, αλλα η πιο ασφαλης πολη, όχι δεν ειναι. απλώς χρειαζεται προσοχη, περισσοτερη απ οση χρειαζεται σε μια επαρχιακη πολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzina

Νεοφερμένος

Η tzwrtzina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εχει καλη φοιτητικη ζωη???σε ποιες καφετεριες μαζευονται οι πιο πολλοι φοιτητες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ας μην υπερβαλουμε. δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο παρουσιαζονται, αλλα η πιο ασφαλης πολη, όχι δεν ειναι. απλώς χρειαζεται προσοχη, περισσοτερη απ οση χρειαζεται σε μια επαρχιακη πολη.

Πιστεψέ με τον τελευταίο μήνα στους δρόμους της Αθήνας βλέπεις συνέχεια αστυνομία. Θα μου πεις στα @@ μου τώρα αλλά και αυτό κάτι κάνει...

Συμφωνώ με τα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzina

Νεοφερμένος

Η tzwrtzina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πιστεψέ με τον τελευταίο μήνα στους δρόμους της Αθήνας βλέπεις συνέχεια αστυνομία. Θα μου πεις στα @@ μου τώρα αλλά και αυτό κάτι κάνει...

Συμφωνώ με τα υπόλοιπα!
επειδη βλεπω πως ξερεις απο αθηνα μηπως ξερεις και σε ποιες καφετεριες μαζευονται οι πιο πολλοι φοιτητες??????και γενικα πως ειναι εκει η ζωη??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
επειδη βλεπω πως ξερεις απο αθηνα μηπως ξερεις και σε ποιες καφετεριες μαζευονται οι πιο πολλοι φοιτητες??????και γενικα πως ειναι εκει η ζωη??????


Εξαρτάται που ειναι η σχολή σου. Αν είναι κέντρο , γύρω απο αυτο , εξάρχεια , θησειο κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
επειδη βλεπω πως ξερεις απο αθηνα μηπως ξερεις και σε ποιες καφετεριες μαζευονται οι πιο πολλοι φοιτητες??????και γενικα πως ειναι εκει η ζωη??????
Επειδή είδα είσαι γερμανική ένα σου λέω Μέλαθρον στου Ζωγράφου...Όλη η πανεπιστημιούπολη Ιλισίων και το πολυτεχνείο εκεί μαζεύονται και έχει άπλα ωραία και αράζεις με το ταβλάκι σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Επειδή είδα είσαι γερμανική ένα σου λέω Μέλαθρον στου Ζωγράφου...Όλη η πανεπιστημιούπολη Ιλισίων και το πολυτεχνείο εκεί μαζεύονται και έχει άπλα ωραία και αράζεις με το ταβλάκι σου:P

αυτη ειναι ζωηηηηηηηηηηηηη!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top