Φοιτητική ζωή - πως στρώνομαι στο διάβασμα;

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Αν δε διαβάσεις, θα πάρεις τσαι
1663428057652.png
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
αφήστε το διάβασμα παιδιά, κερνάω εγώ μπύρες το βράδυ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
αφήστε το διάβασμα παιδιά, κερνάω εγώ μπύρες το βράδυ
Αυτά μ’ αρεσουν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εντωμεταξύ το αγαπημένο μ μπαράκι στη Λάρισα αύξησε την μπυρα 0,50€
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αυτά μ’ αρεσουν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εντωμεταξύ το αγαπημένο μ μπαράκι στη Λάρισα αύξησε την μπυρα 0,50€
αν πάμε μαζί, θα πιούμε τόσες που θα μας κεράσουν το μισό ευρώ σε όλες :hehe:

από Οκτώβριο ελάτε όλοι Πάτρα να κεράσω
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Να στρωθεί στο διάβασμα θέλει η κοπέλα κι εσείς τσουγκρατε τα μπυρονια. :beer:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κάνε το εξής, πες στον εαυτό σου «άμα διαβάσω θα κεράσω τον εαυτό μου μπυρες το βράδυ»
Ουζο βύσσινο>>>> μπύρα 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

beerpong για καθε μια σελιδα που διαβαζει
Ο πρώτος που θα βγει knock out,τι χάνει;😂
 

estrela

Νεοφερμένος

Η estrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αυτό που κάνω εγώ πάντως είναι να περιμένω μέχρι να εγκατασταθεί για τα καλά στον οργανισμό μου ο πανικός ότι πλησιάζει η εξέταση και μετά αφήνομαι στο χάος του διαβάσματος.
Έχω να πω ότι δεν πάει και πολύ καλά αυτό, οπότε δοκίμασε το με δική σου ευθύνη.
Αλλά ναι σίγουρα και το κίνητρο για μπύρες βοηθάει
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Και οτι σε 6 χρονια σε δειχνουν μετα απ τη σχολη ειναι απο μονο του αγχωτικο.Οκ δουλευω θα μπορουσα να παρω παραταση αλλα αυτο πρεπει να το δηλωσεις νωρις, μπορεις να παρεις παραταση αλλα πρεπει να δηλωνεις λιγα μαθηματα σε καθε εξαμηνο και οχι ολα.Οποτε παλι δεν με συμφερει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και οτι σε 6 χρονια σε δειχνουν μετα απ τη σχολη ειναι απο μονο του αγχωτικο.Οκ δουλευω θα μπορουσα να παρω παραταση αλλα αυτο πρεπει να το δηλωσεις νωρις, μπορεις να παρεις παραταση αλλα πρεπει να δηλωνεις λιγα μαθηματα σε καθε εξαμηνο και οχι ολα.Οποτε παλι δεν με συμφερει.
*διωχνουν
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Εγώ σε ΚΑΘΕ αρχή Εξαμήνου: Έλα τώρα θα διαβάσω σοβαρά λίγο λίγο από την αρχή έτσι ώστε στο τέλος να κάνω μία απλή επανάληψη και τέλος, χαλλλλαρά.

Εγώ σε ΚΑΘΕ τέλος εξαμήνου: ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;;;;;; Στο επόμενο θα συμμορφωθώ.

Και κάπως έτσι πήγε όλη η φοιτητική ζωή :lol:
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Εγώ σε ΚΑΘΕ αρχή Εξαμήνου: Έλα τώρα θα διαβάσω σοβαρά λίγο λίγο από την αρχή έτσι ώστε στο τέλος να κάνω μία απλή επανάληψη και τέλος, χαλλλλαρά.

Εγώ σε ΚΑΘΕ τέλος εξαμήνου: ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;;;;;; Στο επόμενο θα συμμορφωθώ.

Και κάπως έτσι πήγε όλη η φοιτητική ζωή :lol:
τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερα απο το σχολειο
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερα απο το σχολειο
ε εξ αρτάται πάντα από ποια οπτική. Από άποψη ωραρίου ναι είναι σαφώς καλλίτερα καθώς αν δεν δουλεύεις παράλληλα έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο και ικανοποιούνται όλα τα γούστα, δηλαδή και για τους πρωινούς και για τους απογευματινούς του διαβάσματος. Τώρα από όγκο διαβάσματος σε καμμία περίπτωση. Προσωπικά όσο διαβάζω σε κάθε εξεταστικη εξαμήνου δεν διάβασα σε όλα τα σχολικά μου χρόνια μαζί ( + τις πανελλήνιες μαζί ) και δεν υπερβάλλω καθόλου.

Είναι πολλοί παράγοντες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
ε εξ αρτάται πάντα από ποια οπτική. Από άποψη ωραρίου ναι είναι σαφώς καλλίτερα καθώς αν δεν δουλεύεις παράλληλα έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο και ικανοποιούνται όλα τα γούστα, δηλαδή και για τους πρωινούς και για τους απογευματινούς του διαβάσματος. Τώρα από όγκο διαβάσματος σε καμμία περίπτωση. Προσωπικά όσο διαβάζω σε κάθε εξεταστικη εξαμήνου δεν διάβασα σε όλα τα σχολικά μου χρόνια μαζί ( + τις πανελλήνιες μαζί ) και δεν υπερβάλλω καθόλου.

Είναι πολλοί παράγοντες.
πιστευω εξαρταται απο το προγραμμα που εχεις αν παρακολουθεις μαθηματα και διαβαζεις καθε μερα απο λιγο νομιζω μετα εχεις απλετο χρονο να βγαλεις γουστα
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Πιστεύω το πρόβλημα δεν είναι μόνο το commitment των φοιτητών. Ορισμένοι καθηγητές βγάζουν αρχικά εξαιρετικά αργά την ύλη. Και προς το τέλος του εξαμήνου ανεβάζουν τον ρυθμό τρέλα.

Είναι σαν το 70% της θεωρίας του εξαμήνου να μετράει για το 20% του τελικού βαθμού και το 30% του εξαμήνου στο τέλος, να μετράει για το υπόλοιπο 80%.

Το αποτέλεσμα είναι ο φοιτητής να επαναπαευται γιατί προσαρμόζεται στον αργό ρυθμό, και ξαφνικά ο άλλος στις 2-3 διαλέξεις να λέει όλο το ζουμί που θα πιάσει τις περισσότερες μονάδες στο τέλος. Και επειδή έχει δοθεί πάρα πολύ πληροφορία σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα και δεν έχει αφιερωθεί αρκετός χρόνος για την εμπέδωση...υπάρχει χαμηλή ή μέτρια απόδοση εκτός εάν έκανες keep up με την ξαφνική αλλαγή ρυθμού.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top