Φοιτητική ζωή - πως στρώνομαι στο διάβασμα;

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
πειτε μου εναν δοκιμασμενο τροπο πως να στρωνομαι στο διαβασμα για να περναω τα μαθηματα?Ειπα να δωσω ενα μαθημα τον Σεπτεμβριο αλλα τελικα πολυ δυσκολο να διαβαζεις καλλοκαιρι.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Εγώ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
πειτε μου εναν δοκιμασμενο τροπο πως να στρωνομαι στο διαβασμα για να περναω τα μαθηματα?Ειπα να δωσω ενα μαθημα τον Σεπτεμβριο αλλα τελικα πολυ δυσκολο να διαβαζεις καλλοκαιρι.
αμα μαθετε , καντε με ενα ταγκ , θα το χρειαστω γιατι περυσι ειχα παθει burnout
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
για να διαβαζεις τα μαθηματα θες ενα κινητρο.
οταν εισαι μικρος διαβαζεις για να σου παρουν ποδηλατο
τωρα και να διαβαζεις κανεις δεν θα σου παρει αυτοκινητο.
το κινητρο θα μπορει να ειναι η στενη παρακολουθηση στο αμφιθεατρο και το ξεφύλλισμα στην ωρα τους για να σου φαινονται ψιλογνωστα.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
για να διαβαζεις τα μαθηματα θες ενα κινητρο.
οταν εισαι μικρος διαβαζεις για να σου παρουν ποδηλατο
τωρα και να διαβαζεις κανεις δεν θα σου παρει αυτοκινητο.
το κινητρο θα μπορει να ειναι η στενη παρακολουθηση στο αμφιθεατρο και το ξεφύλλισμα στην ωρα τους για να σου φαινονται ψιλογνωστα.
ελα ρε Γιανναρε και γω λεω δε θα απαντησεις?εχεις δικιο παντως ναι!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
ελα ρε Γιανναρε και γω λεω δε θα απαντησεις?εχεις δικιο παντως ναι!!
ε ..ευχαριστω..εσενα μπορει και να σου παρουν αυτοκινητο.
σε μενα δεν υπαρχει πλεον αυτο το κινητρο ..τωρα εμεινε μονο η γκρινια της μανας μου και τα υπονοουμενα του πατερα μου.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
ε ..ευχαριστω..εσενα μπορει και να σου παρουν αυτοκινητο.
σε μενα δεν υπαρχει πλεον αυτο το κινητρο ..τωρα εμεινε μονο η γκρινια της μανας μου και τα υπονοουμενα του πατερα μου.
μακαρι να μου παιρναν αλλα μονη πρεπει να παρω...αν σκεφτεις οτι εχω σχεδον τα διπλασια χρονια σου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
μακαρι να μου παιρναν αλλα μονη πρεπει να παρω...αν σκεφτεις οτι εχω σχεδον τα διπλασια χρονια σου.
δεν αλλαζει κατι με την ηλικια ..παλι το κοριτσακι τους εισαι.
τωρα αμερικη γιναμε μπορεις να το εχεις και με χαμηλο ενοικιο.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
δεν αλλαζει κατι με την ηλικια ..παλι το κοριτσακι τους εισαι.
τωρα αμερικη γιναμε μπορεις να το εχεις και με χαμηλο ενοικιο.
ειχα συνηθησει αλλιος με τις πανελληνιες, τωρα η υλη ειναι πολυ μεγαλη και καπου χανεσαι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
ειχα συνηθησει αλλιος με τις πανελληνιες, τωρα η υλη ειναι πολυ μεγαλη και καπου χανεσαι.
Κοιτα στο λυκειο υπαρχει μια συγκεκριμενη λογικη σε μεγεθος υλη και εχεις και δυο δασκαλους να σου πιπιλανε το μυαλο για ενα χρονο για τα ιδια πραματα ,γιατι εχει αλλες απαιτησεις.
εδω ναι υπαρχει πολυ μεγαλυτερη υλη αλλα με λιγοτερες απαιτησεις λογω διαφορετικης βαθμολόγησης.
βεβαια το μυαλο δεν χωραει οτι θες, εχει συγκεκριμενες διαστασεις ειτε λυκειο ειτε πανεπιστημιο.
για αυτο πρεπει να παρακολουθεις για να ψυχολογεις καθηγητη και καταστασεις, οπως και παλια θεματα σου δινουν καλες κατευθυνσεις.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
πειτε μου εναν δοκιμασμενο τροπο πως να στρωνομαι στο διαβασμα για να περναω τα μαθηματα?Ειπα να δωσω ενα μαθημα τον Σεπτεμβριο αλλα τελικα πολυ δυσκολο να διαβαζεις καλλοκαιρι.
Δύσκολο πράγμα το burnout. Και μάλιστα απολύτως λογικό. Προσπάθησε να πιέσεις τον εαυτό σου να διαβάσει κάθε μέρα από 1 ώρα αρχικά την ημέρα. Άρχισε με το μάθημα που σου αρέσει περισσότερο. Ως στοχο σκέψου να τελειώνεις να πάρεις το πτυχίο. Καλή δύναμη.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Δύσκολο πράγμα το burnout. Και μάλιστα απολύτως λογικό. Προσπάθησε να πιέσεις τον εαυτό σου να διαβάσει κάθε μέρα από 1 ώρα αρχικά την ημέρα. Άρχισε με το μάθημα που σου αρέσει περισσότερο. Ως στοχο σκέψου να τελειώνεις να πάρεις το πτυχίο. Καλή δύναμη.
σορρυ τι ειναι το burnout????η εξουθενωση μετα τις πανελληνιες που δε θελεις να διαβασεις καθολου μηπως?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
η εξουθενωση μετα τις πανελληνιες που δε θελεις να διαβασεις καθολου μηπως?
η γενικη εξουθενωση που παθαινει καποιος με το διαβασμα, με την δουλεια , με καποιο χομπι , με την ζωη γενικα



 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
σορρυ τι ειναι το burnout????η εξουθενωση μετα τις πανελληνιες που δε θελεις να διαβασεις καθολου μηπως?
Είναι η εξουθένωση που παθαίνεις μετά από ένα διάστημα χαρντκορ διαβάσματος. Για κάποιους είναι οι πανελλαδικές, για κάποιους είναι ένα δύσκολο ακαδημαϊκό έτος, για άλλους μια βαρια εξεταστική.
Δυσκολο πράγμα να συνέλθεις συντομα.

(Η λέξη χρησιμοποιείται για οποιαδήποτε κούραση που προκύπτει από μακροχρόνια ενασχόληση με κάτι)
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,478 μηνύματα.
Αρχικά πρέπει από μόνος/η σου να θέλεις. Μόλις το καταφέρεις αυτό κλείσε το κινητό και άφησε το σε ένα άλλο δωμάτιο ή κατέβασε μια εφαρμογή που σου το κλειδώνει μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα που ρυθμίζεις εσύ. Πάρε ένα ποτήρι νερό (και φαγητό αν χρειαστεί) έτσι ώστε να μην χρειάζεται να σηκώνεσαι από το γραφείο και να αποσπάσαι. Τέλος, βγάλε αυτό που θέλεις να διαβάσεις και επικεντρωσου σε αυτό
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
πειτε μου εναν δοκιμασμενο τροπο πως να στρωνομαι στο διαβασμα για να περναω τα μαθηματα?Ειπα να δωσω ενα μαθημα τον Σεπτεμβριο αλλα τελικα πολυ δυσκολο να διαβαζεις καλλοκαιρι.
Άσε το κινητό και τον υπολογιστή στην άκρη καταρχάς ;). Προαποφάσισε τι θα διαβάσεις την κάθε μέρα, καθώς και τα διαλλείματα(που δεν περιλαμβάνουν το κινητό), και αφού βγάλεις την "υποχρέωση" της ημέρας, τότε μπορείς να ασχοληθείς πάλι με οτιδήποτε άλλο.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Κάνε το εξής, πες στον εαυτό σου «άμα διαβάσω θα κεράσω τον εαυτό μου μπυρες το βράδυ»
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top