Φοιτητική εστία Ιωαννίνων

slt2022

Νεοφερμένος

Η slt2022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα. Κάποιος από δω μήπως διαμένει στις καινούργιες εστίες της πανεπιστημιούπολης και αν ναι έχετε κάποια φωτογραφία από το εσωτερικό;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Καλησπέρα. Κάποιος από δω μήπως διαμένει στις καινούργιες εστίες της πανεπιστημιούπολης και αν ναι έχετε κάποια φωτογραφία από το εσωτερικό;
Στις καινούριες εστίες μένουν μεταπτυχιακοί φοιτητές. Άστο.
 

slt2022

Νεοφερμένος

Η slt2022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στις καινούριες εστίες μένουν μεταπτυχιακοί φοιτητές. Άστο.
Α τέλεια. Εγώ είμαι με μετεγγραφή και θα κάνω αίτηση αυτόν τον μήνα και ελπίζω να με πάρουν στις καινούργιες γιατί οι παλιές είναι για κλάματα ειδικά οι τουαλετες
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Μισό μισό για να καταλαβαινόμαστε.

Στα Γιάννενα υπάρχουν τρεις εστίες: η Δόμπολη (έξω από το πανεπιστήμιο), οι κάτω εστίες (μέσα στο πανεπιστήμιο) και οι καινούριες εστίες πάνω από τη λέσχη.

Στις τελευταίες δεν πάνε προπτυχιακοί.
 

slt2022

Νεοφερμένος

Η slt2022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μισό μισό για να καταλαβαινόμαστε.

Στα Γιάννενα υπάρχουν τρεις εστίες: η Δόμπολη (έξω από το πανεπιστήμιο), οι κάτω εστίες (μέσα στο πανεπιστήμιο) και οι καινούριες εστίες πάνω από τη λέσχη.

Στις τελευταίες δεν πάνε προπτυχιακοι

Α αυτό δεν το γνώριζα. Αυτές της πανεπιστημιούπολης όμως δεν είναι σε καλύτερη κατάσταση από αυτές της δομπολης;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Α αυτό δεν το γνώριζα. Αυτές της πανεπιστημιούπολης όμως δεν είναι σε καλύτερη κατάσταση από αυτές της δομπολης;
Δεν θέλω να χαϊδέψω τα αυτάκια σου... θα χρειαστεί να το συνηθίσεις.
 

slt2022

Νεοφερμένος

Η slt2022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν θέλω να χαϊδέψω τα αυτάκια σου... θα χρειαστεί να το συνηθίσεις.
Μάλιστα ... Όπως και να χει μακάρι να εγκρίνουν την αίτηση μου για τις εστίες της πανεπιστημιούπολης γιατί δομπολη δεν θα ήθελα καθόλου να μείνω..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από ότι είδα είσαι πτυχιούχος έμενες σε εστία η γνωρίζεις γενικά τι κατάσταση επικρατεί; Εμένα όπως είπα με ενδιαφέρουν οι κάτω εστίες που από ότι γνωρίζω έχουν και δικό τους μπάνιο και τουαλέτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αυτές της πανεπιστημιούπολης όμως δεν είναι σε καλύτερη κατάσταση από αυτές της δομπολης;
Nαι είναι σαφώς σε καλύτερη κατάσταση από εκείνες της Δόμπολης. Έχουν δικό τους μπάνιο,πολύ σημαντικό αυτό.Και συν τοι άλλοις είσαι δίπλα στη σχολή. Βέβαια αν θέλεις να βγεις το βράδυ,δεν είναι και τόσο καλά τα πράγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

slt2022

Νεοφερμένος

Η slt2022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Nαι είναι σαφώς σε καλύτερη κατάσταση από εκείνες της Δόμπολης. Έχουν δικό τους μπάνιο,πολύ σημαντικό αυτό.Και συν τις άλλης είσαι δίπλα στη σχολή. Βέβαια αν θέλεις να βγεις το βράδυ,δεν είναι και τόσο καλά τα πράγματα.
Ναι η αλήθεια είναι έχω ακούσει ότι για να γυρίσεις από την μια έχει λεωφορεία μέχρι τις 23.30 και ότι μόνος/η είναι επίφοβο...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι η αλήθεια είναι έχω ακούσει ότι για να γυρίσεις από την μια έχει λεωφορεία μέχρι τις 23.30 και ότι μόνος/η είναι επίφοβο...
Απλά το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά φωτογραφίες σχετικά με τις νέες εστίες μόνο το εξωτερικό του κτηρίου και μια εικόνα με το γραφείο και ένα παράθυρο που έχει εκει
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι έχω ακούσει ότι για να γυρίσεις από την μια έχει λεωφορεία μέχρι τις 23.30 και ότι μόνος/η είναι επίφοβο...
Μέχρι τις 23:30 δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να περίμενα λεωφορείο. Μέχρι τις 23:00 ίσως. Το πανεπιστήμιο έχει τεράστιο πρόβλημα με αδέσποτα που οι φιλοζωϊκές αρνούνται να επιληφθούν. Μέσα στο σκοτάδι έχει ζόρι λίγο.

Απλά το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά φωτογραφίες σχετικά με τις νέες εστίες μόνο το εξωτερικό του κτηρίου και μια εικόνα με το γραφείο και ένα παράθυρο που έχει εκει
Θα το καταλάβεις πολύ απλά. Οι νέες εστίες είναι, παραδόξως, το μόνο κτίριο του πανεπιστήμιου που ΔΕΝ είναι διαποτισμένο από γελοία graffiti. Θα το καταλάβεις μεμιας όταν ανέβεις πάνω.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλησπέρα. Κάποιος από δω μήπως διαμένει στις καινούργιες εστίες της πανεπιστημιούπολης και αν ναι έχετε κάποια φωτογραφία από το εσωτερικό;

Μόνο αυτές κατάφερα να τραβήξω τότε που τις επισκεφτηκα. Ξερω, δε βοηθάνε πολύ, αλλά θα πάρεις μια γεύση...

IMG_20210702_114935.jpg

IMG_20210702_114937.jpg
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Ωραίες είναι. Σαν ξενοδοχείο στην πλατεία Βάθης. Πάντα μου άρεσε ο σοβιετικός χαρακτήρας των δημοσίων Πανεπιστημίων. Να νιώθεις ότι σπουδάζεις στο Βλαδιβοστόκ.

Κατασκευαστικό λάθος: οι σωλήνες για ποιο λόγο να είναι στο ταβάνι και όχι σε μη εμφανές σημείο μέσα στο μπετό ή υπόγεια; Σε περίπτωση διαρροής θα πρέπει ο διάδρομος να γίνει ο Τιτανικός με κίνδυνο των φοιτητών; Πόσα τρισεκατομμύρια ευρώ κοστίζει αυτή η αρχιτεκτονική ανευθυνότητα; :down:
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Ωραίες είναι. Σαν ξενοδοχείο στην πλατεία Βάθης. Πάντα μου άρεσε ο σοβιετικός χαρακτήρας των δημοσίων Πανεπιστημίων. Να νιώθεις ότι σπουδάζεις στο Βλαδιβοστόκ.

Κατασκευαστικό λάθος: οι σωλήνες για ποιο λόγο να είναι στο ταβάνι και όχι σε μη εμφανές σημείο μέσα στο μπετό ή υπόγεια; Σε περίπτωση διαρροής θα πρέπει ο διάδρομος να γίνει ο Τιτανικός με κίνδυνο των φοιτητών; Πόσα τρισεκατομμύρια ευρώ κοστίζει αυτή η αρχιτεκτονική ανευθυνότητα; :down:
Μην παραπλανάσαι τέκνο:lol2:

Αυτές είναι οι εστίες των μεταπτυχιακών. Δες λίγο τις εστίες των απλών φοιτητών που από την μπαφίλα και την βοθρίλα δεν περπατάς στους διαδρόμους συν τα γκραφφίτι παντού και μετά δες αν ζεις στο Βλαδιβοστόκ ή στη Βαγδάτη.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Αποδομείται η αίγλη του να περάσει κανείς Ιωάννινα ή μου φαίνεται?? :cool2:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Μια χαρά είναι καλέ τα Ιωάννινα,τρως ένα πιτόγυρο από αναμμένα κάρβουνα και τα ξεχνάς όλα

Αφού διάβασα όλα αυτά.. η απορία μου είναι.. τελικά που θεωρείται καλά? ή το καλά είναι σχετικό.. πως το βλέπει ο καθένας? :happy:
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Πηγε στην Σαμο και αλλαξε το mindset . Αλλος αερας
Πες το ψεματα! :cool:
Οταν ειδα το 2020 στα αποτελεσματα των πανελλαδικων αντι για Πατρα, τη λεξη Σαμο, ξενερωσα εντελως με τη ζωη μου. Οσο καιρο φανταζομουν την κατασταση εκει και δεν πηγαινα να δω τι παιζει, δεν ηθελα να ακουω για Σαμο και μετα αρχισα να ονειρευομαι την Κρητη... :beach:

Μολις ομως φετος τελικα, το πηρα αποφαση να παω (Σαμο) και εμεινα εσκεμμενα εκει για 2 βδομαδες ωστε να εγκλιματιστω, και καλες παρεες βρηκα και με κοσμο γνωριστηκα και τελικα στο τελος ενιωσα και νοσταλγια, καθως εβλεπα το νησι να χανεται στον οριζοντα, οσο απομακρυνομασταν με το καραβι. :adventure: :cray:

Ποιος, εγω που ημουν τελειως καθετος με το θεμα Σαμος για 2 ολακερα χρονια... :angel: :dash1:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top