Φοιτητικές παρατάξεις

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αρμπδχ,θέλω να πάω και 'γω στη σχολή και βαριέμαι να ξεκουνηθώ.Αυτό που με κρατάει είναι η φάτσα του φουκαρά που θ'ανοίξει και θα δει την ψήφο μου (αν και δυστυχώς δεν θα είμαι εκεί για να τον βλέπω).

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Οδηγείσαι στην αδράνεια, κι ίσως πρέπει να επανεξετάσεις το ζήτημα, γιατί η αδράνεια οδηγεί στην οπισθοδρόμηση της κοινωνίας.:)
σάμπως αυτοί που κυβερνούν ήδη δεν οδηγούν την κοινωνία σε οπισθοδρόμηση:P
αν σε ενδιαφερει μπορεις να δραστηριοποιηθεις μαζι με αλλους και να ιδρυσετε μια,αυτο η ατακα που ανεφερες ειναι οτι χειροτερο
δεν είμαι από τους τύπους που κάθονται να φτιάξουν νέα παράταξη - δεν έχω τις ικανότητες και το χρόνο:P
με προβληματιζει αρκετα το θεμα, μην νομιζεις οτι το βλεπω σαν μαξιλαρακι. το εχω συζητησει και με κνιτες που με προσεγγιζαν για να μου πουν τα κλασσικα τους και το αποτελεσμα ηταν να τους βαλω σε καταθλιψη.... αχααχαχαχαχαχαχχα ολων το σχόλιο ηταν "μα καλα τοσο απαισιοδοξο το βλεπεις το μελλον της πολιτικης;"

απλα δεν βλεπω να κανει κανενας τους κατι ουσιωδες. οι κνιτες κ αυτοι δεν το αρνουμαι οτι εχουν μερικες καλες ιδεες. αλλα ρε παιδι μου, εχουν και μερικες αλλες... πολυ ακυρες και τελειως μη εφαρμοσιμες...

πιστευω απλα οτι ολοι αυτοι θα επρεπε να λυσουν τις διαφορες τους, απο οποια καστα και αν ανηκουν. να ενωθουν και να δουν ολικα τα πραγματα, περα απο κομματικα συμφεροντα και κομματικες ιδεολογιες. απλα να δουν τι κανει καλο σε αυτους, στο πανεπιστημιο, και στην κοινωνια. γιατι ειναι τοσο δυσκολο πλεον κατι τετοιο;;;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Είναι «τόσο δύσκολο», γιατί τα συμφέροντα και οι στόχοι των ανθρώπων, όπως βλέπεις και η ίδια, ποικίλλουν. Και δες πέρα από αυτό που φαίνεται ως στόχος. Όλοι, προφανώς, θέλουμε να ζούμε μία καλύτερη ζωή, χωρίς εκμετάλλευση (ίσως όλοι) και με οικονομικές ανέσεις. Το θέμα είναι πώς τίθεται το ζήτημα από τον καθέναν και τί είναι αυτό που πιστεύεται ότι πρέπει να γίνει. Ως προς αυτό, λοιπόν, υπάρχουν τιτάνιες διαφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Δεν διακρίνω χρώμα και ιδεοβλακεία αλλά αντικειμενικό στόχο, μέσα και πρακτικές. Τα έργα και αι ημέραι όλων αυτών των "φοιτητοσωτήρων" σε κάθε μαγαζί (κόκκινο, πράσινο, μπλε) έχουν δείξει άλλα πράγματα. Δεν μπορώ να εθελοτυφλώ στον φασισμό της οπαδοποίησης με ιδιοτελή κίνητρα. Ποιος κλέφτης θα παραδεχτεί ότι έκλεψε; Κανένας. Εδώ για ποιο λόγο να διαφέρουν; Αφού πελατεία θέλουν για να λένε τις υποσχέσεις τους με μικροκομματικά οφέλη. Ποιος θα παραδεχτεί τις μηχανορραφίες που γίνονται πίσω από τα μάτια του απλού φοιτητή; Κανένας. Υπάρχει συνενοχή στην οποία ποτέ δεν ήμουν "μέλος". Δεν είναι απαραίτητο να είναι ΔΑΠ ή ΠΑΣΠ κάποιος για να πουλάει την τρέλα του στο Δημόσιο Πανεπιστήμιο - Κομματικό Παραμάγαζο. Η σαπίλα δεν έχει χρώμα αλλά εικόνα και βάθος...
Μεγαλύτερη ιδεοβλακεία από αυτήν που εκφράζεις δεν υπάρχει.
Σε καλώ να μου πεις ξεκάθαρα, ποια είναι τα ιδιοτελή κίνητρα που έχει κάποιος που είναι σε ΑΡΙΣΤΕΡΗ παράταξη.
Τα πανεπιστήμια ήταν πάντα κομματικό παραμάγαζο, αλλά της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ. Κάνουν ό,τι θέλουν μέσα στα πανεπιστήμια, η ασυδοσία δίνει και παίρνει σε πολλά επίπεδα, αλλά αν τώρα κάθεσαι και μου λες για επιρροή ΚΚΕ/ΑΝΤΑΡΣΥΑ/ΚΚΕμλ, το πράγμα αρχίζει και καταντάει γελοίο...
Αρμπδχ,θέλω να πάω και 'γω στη σχολή και βαριέμαι να ξεκουνηθώ.Αυτό που με κρατάει είναι η φάτσα του φουκαρά που θ'ανοίξει και θα δει την ψήφο μου (αν και δυστυχώς δεν θα είμαι εκεί για να τον βλέπω).

:P
Τι θα ρίξεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
...και της αριστεράς έφαγαν με χρυσά κουταλοπήρουνα. Είχαν ανέκαθεν μια καλή μεταχείριση με τον τρόπο τους δίπλα στους άλλους της ΔΑΠ / ΠΑΣΠ. Κανέναν δεν βλέπω αδικημένο. Στο τέλος γίνεται κοινό ταμείο. ;) Δεν είναι τυχαίο που και οι καθηγητές περισσότερο προσκείμενοι σε αριστερίζοντες ιδεολογίες δραστηριοποιούνται ολίγον ανεξέλεγκτα ενώ έχουν ισχυρές πλάτες του αριστεροδεξιού πελατειακού κράτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τι θα ρίξεις; :P

Ένα "ψηφοδέλτιο" με τα ονόματα όλων των φυλακισμένων (Ρωμανό,Μιχαηλίδη κλπ)... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Είναι «τόσο δύσκολο», γιατί τα συμφέροντα και οι στόχοι των ανθρώπων, όπως βλέπεις και η ίδια, ποικίλλουν. Και δες πέρα από αυτό που βλέπεις ως στόχο. Όλοι, προφανώς, θέλουμε να ζούμε μία καλύτερη ζωή, χωρίς εκμετάλλευση (ίσως όλοι) και με οικονομικές ανέσεις. Το θέμα είναι πώς τίθεται το ζήτημα από τον καθέναν και τί είναι αυτό που πιστεύεται ότι πρέπει να γίνει. Ως προς αυτό, λοιπόν, υπάρχουν τιτάνιες διαφορές.

μωρε ναι. αυτο δεν μ αρεσει. οι παραταξεις αντικατοπτριζουν την κοινωνικη διαστρωματωση. πλουσιοι-αστικοι-εργατες-φτωχοι-(χειραγωγουμενοι- αλλη κατηγορια :Ρ)
ειναι αποδειξη του οτι δεν υπαρχει ισοτητα στην κοινωνια μας, και ταυτοχρονα με το να παιρνουμε το μερος μιας αναγνωριζουμε αυτην την ανισοτητα.
ισως το βλεπω και λαθος ή ισως το τσουβαλιασα. απλα δεν μ αρεσει να πηγαινω με ενα συγκεκριμενο μερος του γηπεδου, θελω να αξιοποιω τα καλα και των 2 πλευρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
μωρε ναι. αυτο δεν μ αρεσει. οι παραταξεις αντικατοπτριζουν την κοινωνικη διαστρωματωση. πλουσιοι-αστικοι-εργατες-φτωχοι-(χειραγωγουμενοι- αλλη κατηγορια :Ρ)
ειναι αποδειξη του οτι δεν υπαρχει ισοτητα στην κοινωνια μας, και ταυτοχρονα με το να παιρνουμε το μερος μιας αναγνωριζουμε αυτην την ανισοτητα.
ισως το βλεπω και λαθος ή ισως το τσουβαλιασα. απλα δεν μ αρεσει να πηγαινω με ενα συγκεκριμενο μερος του γηπεδου, θελω να αξιοποιω τα καλα και των 2 πλευρων.
Βλέπεις εσύ καλά και στις 2 πλευρές; Εγώ όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
...και της αριστεράς έφαγαν με χρυσά κουταλοπήρουνα. Είχαν ανέκαθεν μια καλή μεταχείριση με τον τρόπο τους δίπλα στους άλλους της ΔΑΠ / ΠΑΣΠ. Κανέναν δεν βλέπω αδικημένο. Στο τέλος γίνεται κοινό ταμείο. ;) Δεν είναι τυχαίο που και οι καθηγητές περισσότερο προσκείμενοι σε αριστερίζοντες ιδεολογίες δραστηριοποιούνται ολίγον ανεξέλεγκτα ενώ έχουν ισχυρές πλάτες του αριστεροδεξιού πελατειακού κράτους.
Ό,τι νάναι... Και η κουτσή Μαριά ξέρει ότι κατά πλειοψηφία οι καθηγητές είναι ενάντια σε παρατάξεις πλην ΠΑΣΠ/ΔΑΠ.
Εσύ έχεις φτιάξει μία δική σου εικόνα στο μυαλό σου, για να δικαιολογήσεις ΆΛΛΑ πράγματα. Δεν χρειάζεται να γίνω συγκεκριμένος σε αυτό το θέμα, στο έχω ξαναπεί.
Ένα "ψηφοδέλτιο" με τα ονόματα όλων των φυλακισμένων (Ρωμανό,Μιχαηλίδη κλπ)... :P
Έλα μωρέ, πολύ λάητ είναι για σένα.
Απογοητεύτηκα τώρα... :P
μωρε ναι. αυτο δεν μ αρεσει. οι παραταξεις αντικατοπτριζουν την κοινωνικη διαστρωματωση. πλουσιοι-αστικοι-εργατες-φτωχοι
Μα επειδή ακριβώς υπάρχει αυτή η κοινωνική διαστρωμάτωση, οι φοιτητές, ΔΕΝ έχουν όλοι κοινά συμφέροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τὰ μπερδευετε τὰ πράγματα· τὸ τί ἰσχύει μὲ τὶς παρατάξεις, ἔχει σχέση μὲ τὴ σχολή. Οἱ πελατειακὲς σχέσεις μεταξὺ καθηγητῶν καὶ ἐκπροσώπων τῶν ὀργανώσεων καθορίζονται ἀπὸ τὸ ποιὸν τῆς σχολῆς, κατὰ πόσον δηλαδὴ ἡ συγκεκριμένη σχολὴ ἔχει χρῆμα καὶ δευτερευόντως ἀναλόγως μὲ τὴν ἰσχὺ κάθε ὀργάνωσης στὴ σχολή. Προφανῶς κάποιος ὁ ὁποῖος λύνει καὶ δένει στὴν κυρίαρχη παράταξη τῶν Πολιτικῶν Μηχανικῶν ἔχει πολὺ μεγαλύτερες πιθανότητες νὰ ὠφεληθῇ ἀπὸ κάποιον ὁ ὁποῖος ἔχει τὸν ἴδιο ῥόλο στὴ Φιλολογία ἢ σὲ κάποια παρεμφερῆ σχολή. Τελείως διαφορετικὰ τὰ μεγέθη.

Τώρα σχετικὰ μὲ τὴν ἰδιοτέλεια τῶν ἀριστερῶν, ἐκτὸς τοῦ ὅτι ὑπάρχουν σὲ ἀρκετὲς σχολὲς καθηγητὲς ὁμοϊδεάτες καὶ τοὺς στηρίζουν, πολλοί, ἰδίως τῆς Π.Κ.Σ. (δηλ. Κ.Ν.Ε.) ἀκολουθοῦν τὴν «καριέρα Κουτσοῦμπα», δηλαδὴ στὰ 22 ποὺ βγάζουν τὴ σχολὴ μπαίνουν στὸν κομματικὸ μηχανισμὸ καὶ πλέον ἔχουν ἐξασφαλισμένη ἰσόβια ἀπασχόληση ἐπειδὴ εἶναι καλὰ κομματόσκυλα καὶ μαρξιστικοὶ ἀγκιτάτορες. Τώρα βέβαια πῶς κάποιος μπορεῖ νὰ ἀντέξῃ νὰ γίνῃ τόσο πολὺ ξύλινος σὲ ὅλο του τὸ φέρσιμο γιὰ νὰ ἔχῃ τὴν ἐξασφάλιση ἀπὸ τὸ κόμμα, ἐγὼ δὲν τὸ καταλαβαίνω ἀλλὰ γιὰ νὰ μὴν ἔχουν πρόβλημα αὐτοί, κάτι περισσότερο θὰ ξέρουν. Τώρα γιὰ τοὺς ἄλλους τῆς Ε.Α.Α.Κ. δὲν ξέρω ποῦ ἀκριβῶς βολεύονται, ἐνδεχομένως κάποιοι ἀπὸ αὐτοὺς νὰ εἶναι διευθυντὲς σὲ «μέσα ἀντιπληροφόρησης» καὶ νὰ παίρνουν ἀπὸ ἐκεῖ τὶς ἀνάλογες χρηματοδοτήσεις.

Ἂς μὴν ξεχνοῦμε καὶ τὸν περίφημο ὁρισμὸ τοῦ Ῥοΐδη ὁ ὁποῖος ταιριάζει καὶ στὴ συγκεκριμένη περίπτωση·

Κόμμα ἐστί:Ὁμὰς ἀνθρώπων, εἰδότων ν’ ἀναγιγνώσκωσι καὶ ν' ἀρθογραφῶσιν, ἐχόντων χεῖρας καὶ πόδας ὑγιεῖς, ἀλλὰ μισούντων πᾶσαν ἐργασίαν, οἵτινες ἑνούμενοι ὑπὸ ἕνα οἱονδήποτε ἀρχηγόν, ζητοῦσι ν’ ἀναβιβάσωσιν αὐτὸν διὰ παντὸς μέσου εἰς τὴν ἕδραν πρωθυπουργοῦ, ἵνα παρέχῃ αὐτοῖς τὰ μέσα νὰ ζῶσι χωρὶς νὰ σκάπτωσι”.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Ε όχι ότι να 'ναι. Η πραγματικότητα άλλα δείχνει. Το Ελληνικό Πανεπιστήμιο είναι έρμαιο κομματικών συμφερόντων. Στρατόπεδα ιδεολογίας και πιστοί στρατιώτες..με ανταλλάγματα. Η σαπίλα είναι τόσο μεγάλη που στο τέλος το "σώμα" θα διαλυθεί τελείως. Απλά τότε οι κοινωνικές συνέπειες δεν ξέρω αν θα είναι ευνοϊκές για τους φοιτητοπατέρες, την ευρύτερη παρέα τους τους και εν γένει (αφισο)τρεχάμενους. Εδώ ο κόσμος καίγεται με έντονα κοινωνικά αδιέξοδα (η αγορά έχει βουλιάξει, ρευστότητα δεν υπάρχει, ανεργία στα ύψη,..) και οι χορτασμένοι μπούληδες συνεχίζουν το παιχνίδι τους στον ρομαντικό μικρόκοσμό τους. Ακόμη άλλοι πληρώνουν το μάρμαρο..όμως, κάποιοι άλλοι συμπολίτες μας δεν έχου(ν)με να (τους)μας πληρώσου(ν)με το μάρμαρο. Δεν πιάνω το νόημα της ημέρας εμπρός στα γιγάντια κοινωνικά αδιέξοδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
ποιο ειναι το δηθεν μεσο αντιπληροφορησης που σου δινει ισοβια μισθο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
ποιο ειναι το δηθεν μεσο αντιπληροφορησης που σου δινει ισοβια μισθο;

Στὸ indymedia ἀναφερόμουν. Θὰ μοῦ πῇς τώρα τὸ κατέβασαν, ἀλλὰ δὲ νομίζω ὅτι τὰ λεφτὰ σταμάτησαν νὰ ῥέουν ἀπὸ τὰ «κοινωνικὰ δίκτυα» καὶ τὶς Μ.Κ.Ο. ποὺ συνεργάζονται γιὰ τὸ καλὸ τῆς «ἀντιπληροφόρησης»*

*Ἐν τῷ μεταξὺ, τί ἄστοχος ὅρος ἡ «ἀντιπληροφόρηση». Τὸ ἀντίθετο τῆς πληροφόρησης δὲν εἶναι ἡ ἀπόκρυψη τῶν γεγονότων;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ξερετε τι κανουμε στις παραταξεις εμεις οι ανενταχτοι ετσι??? Τους γραφουμε στα παπαρια μας ! Εχει τωρα στο Τει Καβαλας οπου κ σπουδαζω 1 μηνα και 3 βδομαδες καταληψη εχω φυγει εδω και 2 βδομαδες απο τη Καβαλα και γυρισα πισω στη Ροδο ! Εχω μαθει οτι απο τοτε που εφυγα εγιναν δυο συνελευσεις και στις δυο επεσαν χαστουκια , την πρωτη φορα αναμεσα σε γυναικες αντιθετων παραταξεων και στη δευτερη μεταξυ ΟΛΩΝ ! Αν ειναι αυτα ωριμα και σωστα πραγματα απο ατομα 20 χρονων και πανω τοτε μαλλον ζω σε αλλο πλανητη εγω ! Ολα αυτα τα περι παραταξεων και τα τετοια μου κουνιουνται ειναι Ο Τ Ι Ν Α Ν Α Ι το τελευταιο πραγμα που θελω ειναι να βλεπω παιδια που εχουν ολο το μελλον μπροστα τους να ασχολουνται με την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ! Η οποια στην εποχη που ζουμε δεν υπαρχει καν ΠΟΛΙΤΙΚΗ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Στὸ indymedia ἀναφερόμουν. Θὰ μοῦ πῇς τώρα τὸ κατέβασαν, ἀλλὰ δὲ νομίζω ὅτι τὰ λεφτὰ σταμάτησαν νὰ ῥέουν ἀπὸ τὰ «κοινωνικὰ δίκτυα» καὶ τὶς Μ.Κ.Ο. ποὺ συνεργάζονται γιὰ τὸ καλὸ τῆς «ἀντιπληροφόρησης»*

*Ἐν τῷ μεταξὺ, τί ἄστοχος ὅρος ἡ «ἀντιπληροφόρηση». Τὸ ἀντίθετο τῆς πληροφόρησης δὲν εἶναι ἡ ἀπόκρυψη τῶν γεγονότων;:P
οχι και συστημικο σιτε το indymedia ελεος...μην αρχισεις να λες και εσυ θεωριες χρηματοδοτησης απο την αμερικη και λοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
το τελευταιο πραγμα που θελω ειναι να βλεπω παιδια που εχουν ολο το μελλον μπροστα τους να ασχολουνται με την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ! Η οποια στην εποχη που ζουμε δεν υπαρχει καν ΠΟΛΙΤΙΚΗ !
Ναι, ξέρεις η πολιτική είναι που καθορίζει τη ζωή σου...
Εσύ άσε τους άλλους να αποφασίζουν για σένα...
---

Όσο για τα φασιστοειδή και τους αντιδραστικούς που τα τα βάζουν όλα σε ένα σακί, το μόνο που θέλουν να κάνουν είναι να ρίξουν το κύρος της αριστεράς, να μας κάνουν να φαινόμαστε σαν τα αποβράσματα της δεξιάς και του κέντρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
το τελευταιο πραγμα που θελω ειναι να βλεπω παιδια που εχουν ολο το μελλον μπροστα τους να ασχολουνται με την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ! Η οποια στην εποχη που ζουμε δεν υπαρχει καν ΠΟΛΙΤΙΚΗ !
εισαι πολυ λαθος φιλε μου,εκτος αυτου ομως αν δεν θες να ασχοληθεις με τον κομματισμο καλο ειναι να εχεις καποια ιδεα περι πολιτικα θεματα,αλλιως μην κλεγεσαι μετα οτι εχουμε μνημονια και λοιπα οσο τους ψηφιζουμε τοσο θα εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Ξερετε τι κανουμε στις παραταξεις εμεις οι ανενταχτοι ετσι??? Τους γραφουμε στα παπαρια μας ! Εχει τωρα στο Τει Καβαλας οπου κ σπουδαζω 1 μηνα και 3...να βλεπω παιδια που εχουν ολο το μελλον μπροστα τους να ασχολουνται με την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ! Η οποια στην εποχη που ζουμε δεν υπαρχει καν ΠΟΛΙΤΙΚΗ !

Και εμείς όλο καταλήψεις είμαστε εδώ και τρεις εβδομάδες . Δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τη σχολή και έχουμε και τα κομματόσκυλα να μας βρίζουν όλη την ώρα . Το μόνο καλό είναι ότι ακυρώθηκαν οι εκλογές ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ξερετε τι κανουμε στις παραταξεις εμεις οι ανενταχτοι ετσι??? ........................


Ανένταχτος και να θέλεις να γίνεις αστυνόμος (άσχετα αν δεν κάθισε) δεν πάνε μαζί..... :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι όσοι πήγαν να ψηφίσουν (δαγκωτό άραγε) σήμερα..θα έχουν και μια καλή εξεταστική μεταχείριση. Ε, τι στο σκέτο φιλότιμο δεν δουλεύει κανένας σήμερα. Το πελατειακό κράτος καλά κρατεί και βασιλεύει..:popcorn:




Σκετο φιλοτιμο? Για ποια ιδεολογια αλλωστε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top