Φοιτητικές παρατάξεις

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν υπάρχουν παρατάξεις και στην Καλών Τεχνών? :P

Στο χαροκοπειο νομιζω ναι...

Καμμία σχέση;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ρε παιδιά,εγώ πήγα σήμερα για εγγραφή προετοιμασμένη ώστε να αποφύγω την πολύ επαφή και γενικά το μπλα-μπλα των παρατάξεων,και μπορώ να πώ ότι βρέθηκα προ εκπλήξεως!Στη σχολή είχε ησυχία και το μόνο που είδα ήταν κάτι πάγκους στημένους με 2-3 φοιτητές τριγύρω κανείς εκ των οποίων δεν κυνηγούσε πρωτοετείς.
Αφού αναρωτιόμουν αν βρίσκομαι στη ζώνη του λυκόφωτος! Μυστήρια πράγματα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
:lol:

Καλωσήρθες στο χώρο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καμμία σχέση;:lol:

lol, μη βαρας, εγω εκπα ειμαι, νομιζα οτι αυτα τα 2 πανε μαζι:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν υπάρχουν παρατάξεις και στην Καλών Τεχνών? :P

lol, μη βαρας, εγω εκπα ειμαι, νομιζα οτι αυτα τα 2 πανε μαζι:P:P:P

Πόθεν; Πως;:P

H ΑΣΚΤ είναι χωριστό Ανώτατο Ίδρυμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Πόθεν; Πως;:P

H ΑΣΚΤ είναι χωριστό Ανώτατο Ίδρυμα.:P
Πολυ απλα, οταν δηλωνα σχολες δεν εδωσα καμια σημασια σε αυτου του ειδους τις σχολες. Τοτε ή και ποτε αλλοτε, κι ετσι παντα ειχα την εντυπωση οτι καλων τεχνων ειναι τμημα του χαροκοπειου.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
πρωτα απολλα πολλα συγχαρητηρια για την εισαγωγη σου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση! και εγω μια απο τα ιδια!με ειχε βοηθησει να κανω εγγραφη ενας δευτεροετης φοιτητης και μετα ολο το πρωτο εξαμηνο με βρησκανε και μου λεγανε η καθε παραταξη αρνητικα για την αλλη! μαλιστα μου ειπανε να παμε και για καφε!ενα θα σου πω:οσο επινα το καφεδακι μου εμαθα απεξω ολη την ιστορια της παραταξης! να δεις που θα σου πουνε να γινεις και μελος! θυμαμαι η πκς(το φοιτητικο κκε) μου ελεγε συνεχεια να παμε σε πορειες με πανο.:/:
ευχαριστώ πολύ! πωπω έχω να ακούσω κι εγώ ιστορίες με δράκουλες! για την ώρα δε μου έχουν πει να γίνω μέλος, στο φέρνουν πλαγίως φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο άρθρο μου Γιατί δε θέλουμε τα κόμματα στο Πανεπιστήμιο... και να αφήσετε το σχόλιο σας. Οι απόψεις που εκφράζονται είναι ενός γνωστού μου με τις οποίες συμφωνώ απόλυτα γι αυτο και αποφάσισα να τις ποστάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aluteros

Νεοφερμένος

Ο σημαντικος αλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Να ρωτησω. θεωρητικα, οχι πρακτικα, αλλα θεωρητικα οι φοιτητικες παραταξεις ειναι δυνατο να καταργηθουν?

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,899 μηνύματα.
Να ρωτησω. θεωρητικα, οχι πρακτικα, αλλα θεωρητικα οι φοιτητικες παραταξεις ειναι δυνατο να καταργηθουν?

:D

ίσως σε καμιά 100στή χρόνια να μην υπάρχουν..

οι κοινωνίες αλλάζουν, δεν γίνεται να μείνουν όλα στάσιμα γιατί απλά όλα διαγράφουν κύκλο και κάποτε τελειώνουν!

προς το παρόν είναι πιο πιθανό να καταρρηφθεί η αρχή του Heisenberg παρά να φύγουν οι παρατάξεις από τα ΑΕΙ-ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Να ρωτησω. θεωρητικα, οχι πρακτικα, αλλα θεωρητικα οι φοιτητικες παραταξεις ειναι δυνατο να καταργηθουν?

:D

ουτε θεωρητικα ουτε πρακτικα..οταν εμπλεκεται η πολιτικη.....αυτες οι λυσεις δεν συμφερουν!ασχετως αν οι φοιτητες συμφωνουν ή οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρε σεις, εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ξυπνάνε πουρνό πουρνό και αντί να πάνε σε κανένα μάθημα κάθονται και πίνουν καφέ.
Τι κερδίζουν;
Κάποιοι είπαν βαθμούς, αλλά πώς γίνεται να τους ξέρουν οι καθηγητές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Βρε σεις, εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ξυπνάνε πουρνό πουρνό και αντί να πάνε σε κανένα μάθημα κάθονται και πίνουν καφέ.
Τι κερδίζουν;
Κάποιοι είπαν βαθμούς, αλλά πώς γίνεται να τους ξέρουν οι καθηγητές;

αφου καθε φορα στο διαλλεεμμα καθονται και πιανουν μαζι τους μπιρι μπιρι για ο,τι ναναι...αφου καθονται και γνωριζονται στις γενικες συνελευσεις και αυτοι που ειναι μελη των γσ πανε στα γραφεια των καθηγητων με τα pal τους και λενε:κυριε αυτο το 4 δεν το κανουμε 5?αφου το παιδι ειχε διαβασει!.....το 5 να το κανουμε 7 γιατι παιρνει πτυχιο το παιδι και θελει μεταπτυχιακο?
τι να πεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,899 μηνύματα.
Κάποιοι είπαν βαθμούς, αλλά πώς γίνεται να τους ξέρουν οι καθηγητές;

Oι περισσότεροι καθηγητές Παν/μίων είναι στελέχη κομμάτων, πρώην πολιτευτές-βουλευτές,...κτλ ανήκουν στα πολιτικά γραφεία των κομμάτων, είχαν έντονη κομματική δραστηριότητα σαν φοιτητές παλιά, διαχειρίζονται πακέτα προγραμμάτων με ιδιωτικά οφέλη,...κτλ και όλα αυτά με τις ευλογίες των κομματικών παρατάξεων. Τα μέλη των κομματικών παρατάξεων συμμετέχουν και στις γενικές συνελεύσεις του Δ.Σ. του Τμήματος ως εκπρόσωποι των φοιτητών. Υπάρχει μια αγαστή συνύπαρξη μεταξύ τους ας λένε κάποιοι καθηγητές στους αθώους φοιτητές ότι δεν θέλουν τις παρατάξεις, θέλουν το καλό του Τμήματος,..κ.α. αρλούμπες. Οι περισσότεροι καθηγητές προάχθησαν σε ανώτερη βαθμίδα με την στήριξη των παρατάξεων οι οποίες γνωρίζουν τους εκλέκτορες...κ.α. σκουλήκια. Για θέματα που αφορούν το Τμήμα στο σχεδιασμό,..κτλ τα συζητάνε πρώτα με τις παρατάξεις σε προσωπική συνάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
πιστευω οτι οι κνε εχει τα καλυτερα πιπινια χαχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μακριαααααα!!!! Είχα γραφτεί σε ΚΝΕ και ΠΚΣ και ξέρω!! Είδα κι έπαθα να ξεγραφτώ μετά!
Μακριάααααα! Ο,τι και να σας λένε μην τους αφήσετε να σας πείσουν!

παντως αυτο που λες το λενε πολλοι....μμμμ τυχαιο?δεν νομιζω? ειναι που οι κνιτες δηλωνουν πιο ησυχουλια και δεν πιεζουν κανεναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παντως αυτο που λες το λενε πολλοι....μμμμ τυχαιο?δεν νομιζω? ειναι που οι κνιτες δηλωνουν πιο ησυχουλια και δεν πιεζουν κανεναν!

Για μενα οι κνιτες ειναι οι πιο φανεροι!Δηλαδη θα σε πιασουν απ την πρωτη μερα που θα πατησεις το ερμο ποδι σου στη σχολη και θα σε πρηζουν να γραφτεις ειτε μεχρι να τους βρισεις ειτε μεχρι να τους πεις"ειμαι ανιψιος/α του γεωργιαδη"(μονο που σε αυτην την περιπτωση κινδυνευεις απο τουλ 24581ωρο κραξιματος).

Οι υπολοιπες παραταξεις οσο πιο δεξιες ειναι τοσο πιο υπουλα θα προσεγγισουν τα υποψηφια θυματα τους..Δεν θα σε πρηξουν αλλα θα σε πιεσουν με εμμεσο τροπο.Οποτε για μενα ολες οι παραταξεις ειναι τα ιδια σκατα αλλα δεν πιστευω οτι θα καταργηθουν ΠΟΤΕ.Εδω υπαρχουν παιδια φανατισμενα με κομματα τη στιγμη που αυτα μας οδηγησαν στην πληρη οικονομικη και κοινωνικη τωρινη εξαθλιωση χαρη στην διαφθορα και στο θρασσος των εκαστωτε πολιτικων τους,εχετε την ελπιδα οτι θα αλλαξει κατι στο μελλον?

Κριμα που υπαρχουν ατομα στις ηλικιες μας που θελουν φανατικα να συνεχισουν αυτο το μπου@@λο που υπερασπιζεται επαξια η προηγουμενη γενια.Οι παραταξεις,οπως και πολλα αλλα,δειχνουν την "ομορφια" της σημερινης Ελλαδας:αυτης που θελει να σκοτωσει την δημοκρατια που η ιδια γεννησε.Μπραβο μας που τη στιγμη που φοιτητες αλλων χωρων πλακωνονται με την αστυνομια για να υπερασπιστουν συμφεροντα του λαου και της κοινωνιας,εμεις πλακωνομαστε για το ποδοσφαιρο και για ΝΔ,ΠΑΣΟΚ,ΚΚΕ ωστε να εκπληρωσουμε τα διαφορα συμφεροντα μας.


Α,ξεχασα να πω πως ειμαι υπερ των πολιτικων παραταξεων!!!:bleh::hehe::P(αν και το καταλαβατε και μονοι σας λογικα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
το πιο ειρωνικο ειναι οτι οταν πανε να βοηθησουν τους πρωτοετεις στην αρχη δηλωνουν οτι το κανουν απο <<ηθικη>>υποχρεωση...επειδη νοιαζονται για τους συμφοιτητες τους....επειδη καποτε ειχαν βοηθηθει και αυτοι....!:laugh::laugh:
ναι οκ οταν με βοηθουσαν οι παραταξεις δαπ και πασπ το ηξερα οτι θα μου ζητησουν εμμεσα χαρες οπως πχ να τους δωσω τις σημειωσεις σε καποια μαθηματα που παρακολουθουσα ανελλιπως για να τα εκτυπωσουν και να τα μοιρασουν ως σημειωσεις της δαπ και να εχουν σχεδον ολοι τις σημειωσεις μου ή να μπω ψηφοδελτιο(καθε χρονο αυτο λενε)....αλλα δεχομουν την βοηθεια:redface:...γτ οχι αλλωστε?
τεσπα....ολοι κατι θα ζητησουν....απλα οι κνιτες το κανουν πιο ωμα....:eek::eek:αμα τους
πεις οτι συμφωνω με αυτα που λες...σε εναν πκσιτη θα βρεθεις πριν το καταλαβεις καλα καλα με ενα πανο στο χερι να διαδηλωνεις ενω παραλληλα οι συμφοιτητες του ετους σου κανουν μαθημα και γραφουν σημαντικες σημειωσεις....και θα δεις το ονομα σου να μοστραρει στο ψηφοδελτιο πουλωντας την εφημεριδα της κνε και γραφοντας στους τειχους συνθηματα.....!:whistle::whistle:

η δαπ και η πασπ ...θα κοψει κινηση πρωτα....δεν θα κανει αποτομες κινησεις(γιατι πολλοι πρωτοετεις τρομαζουν ευκολα)
θα σε ρωτησουν συμφωνεις?βεβαιως εχεις καθε δικαιωμα να διαφωνησεις θα πουν...και αμα διαφωνισεις θα ξεκινησει το μπλα μπλα για να σε μεταπεισουν.....:(
ε και αμα τους λες ναι ωραια τα λες θα πουν: αντε θα μας στηριξεις? οχι μονο εσυ...πες και στις φιλες σου! εγω αυτο δεν το εχω κανει ποτε....! θα ψηφησω ο,τι θελω αλλα δεν θα ζητησω απο κανεναν να ψηφισει αυτο που θελω εγω ως χαρη!

γενικα παντως αν επρεπε ντε και καλα να διαλεξω...σιγουρα δεν θα διαλεγα την πκσ! :/:απαπαπ....δεν θα κρινω τωρα αν εχουν δικιο ή οχι αλλα η συμπεριφορα του εγω δεν μιλω σε κανεναν....καθομαι στην γωνια μου και δεν μιλω για πολιτικα....οπωσδηποτε δεν ισχυει....μαζευονται πενταδες και στα breaks σε αρχιζουν μπλα μπλα...ακομα και αν τους πεις οτι δεν εισαι καλα...καθενας τον χαβα του.....ασε που ειναι πιο <<ζορικοι>> και ευεξεπτοι ....:sick::mastigio:vava::vava::verymad:
υστερογραφο: ναι ξερω οτι θα διαφωνησουν μερικοι με αυτα...αλλα σκασιλα μου....:whistle:δεν με νοιαζει καθολου!:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Cat

Νεοφερμένος

Η Red Cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Η βλακεια ειναι οτι οσες φορες προσπαθησα να συζητησω με εναν οποιονδηποτε κομματικο, ποτε μα ποτε δεν καταφερα να τον μεταπεισω! Μου εχει τυχει να συμφωνησω μεσα σε μια μερα και με κνιτη και με εακκιτη που υποστηριζαν παντελως αντιθετα πραγματα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top