Φοιτητικές Καταλήψεις

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Αν το πάρω από την αρχή αυτό το θέμα θα φύγουμε εντελώς οφφ τόπικ. Οπότε για να μη πω πολλά απλώς να αφήσω μία σκέψη ότι πρώτα πρέπει να διορθωθεί το εκπαιδευτικό σύστημα από τα νήπια μέχρι την τρίτη λυκείου, να αρχίσει να υπάρχει λίγο σοβαρά ο επαγγελματικός προσανατολισμός ώστε να σταματήσει η λογική "ας μπω σε μια σχολή γιατί μετά το χάος" και αργότερα να μπουν τα όρια στα έτη σπουδών. Αυτό που συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις - για να μη πιάσω δυσκολίες σχολών - είναι αποτέλεσμα της κακής κατάστασης της παιδείας πριν τα παιδιά μπουν στις σχολές τους. Όταν θέλουμε να λύσουμε ένα πρόβλημα ξεκινάμε από τα αίτια όχι γιούρια ας σβήσουμε κόσμο.

Στο τελευταίο πάντως συμφωνώ απόλυτα. Οι αλλαγές πρέπει να ξεκινάνε από το νηπιαγωγείο.

Ξέρω και εγώ κάποιους αριστεροτρόμπες εχμμ..φοιτητές ήθελα να πω, που την ώρα της εξεταστικής ο καθηγητής καθόταν από πάνω τους, συνομιλούσαν με τρόπο για να μην ξυπνήσει η μάζα και ως σύμπτωση, εισέπρατταν ένα 5άρι. Κρίμα το αγώνα τους. Τουλάχιστον να ήταν 8, να λέγαμε ότι έπιανε τόπο το γλείψιμο. Βέβαια οι καλοί βαθμοί σε κάτι τενεκέδες και τα εικονικά ΛΙΑΝ ΚΑΛΩΣ έδιναν και έπαιρναν. Ανακύκλωση. Σημασία δεν έχει τι βαθμό πήρε κάποιος αλλά τι έμαθε. Ή αν έμαθε...

Προσωπικά θα ψήφιζα για το νόμο του ν+2/2ν! όπου ν ο αριθμός των καταλήψεων σε άκυρο χρόνο.


Καλά κι εγώ ξέρω κάτι Δαπίτες που πήραν πτυχίο νύχτα, βλέπε Κικίλιας. Σημασία έχει και ο βαθμός, δηλαδή αν ο άλλος έχει βαθμό πτυχίου ακριβώς 5 και πάει για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό τι σημαίνει, ότι ξέρει τόσα πολλά; Και γιατί πήρε σε όλα 5; Και το 10 πάλι, τι είναι, εικονικό κι αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Στο τελευταίο πάντως συμφωνώ απόλυτα. Οι αλλαγές πρέπει να ξεκινάνε από το νηπιαγωγείο.




Καλά κι εγώ ξέρω κάτι Δαπίτες που πήραν πτυχίο νύχτα, βλέπε Κικίλιας. Σημασία έχει και ο βαθμός, δηλαδή αν ο άλλος έχει βαθμό πτυχίου ακριβώς 5, τι σημαίνει, ότι ξέρει τόσα πολλά; Και το 10 πάλι, τι είναι, εικονικό κι αυτό;


Ο Τσιπρας το πτυχίο πως το πήρε;;;
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Πάντως δεν είχε μάνα καθηγήτρια πανεπιστημίου στο Εκπα, όπως ο Κικίλιας και δεν μπήκε με άνευ λόγω πρωταθληματισμού αλλά με πανελλήνιες.


Χαχαχα με τι μπήκε με πανελλήνιες;;;Πανελλήνιες από Βουλγαρία εννοείς;Ο Τσιπρας στο μόνο που ήταν καλός ήταν στις καταλήψεις!
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Χαχαχα με τι μπήκε με πανελλήνιες;;;Πανελλήνιες από Βουλγαρία εννοείς;Ο Τσιπρας στο μόνο που ήταν καλός ήταν στις καταλήψεις!


Ε καλά, όσα δε φτάνει η αλεπού ως γνωστόν τα κάνει κρεμαστάρια.. Που μου συγκρίνεις το Πάντειο που είσαι με το ΕΜΠ που δεν το βλεπες ούτε με κυάλια
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Ε καλά, όσα δε φτάνει η αλεπού ως γνωστόν τα κάνει κρεμαστάρια.. Που μου συγκρίνεις το Πάντειο που είσαι με το ΕΜΠ που δεν το βλεπες ούτε με κυάλια


Με την διαφορά ότι εγώ έδωσα πανελλήνιες και δεν πήρα μεταγραφή από Βουλγαρία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Με την διαφορά ότι εγώ έδωσα πανελλήνιες και δεν πήρα μεταγραφή από Βουλγαρία.


Δεν μπήκε με μετεγγραφή, η ομάδα αληθείας της Νδ το ξεκίνησε αυτό και το έχει πει κι ο ίδιος ότι δεν ισχύει, αν μου βρεις μια απόδειξη για το αντίθετο, ξεφτίλισέ με δημόσια. Τώρα ποιος έχει iq μικρότερο του 30, που υιοθετεί άκριτα ό,τι ακούει, το βλέπω.. Ο Κικίλιας όντως, μπήκε ως αθλητής, τώρα αν αρνούμαστε την πραγματικότητα είναι άλλο θέμα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Δεν μπήκε με μετεγγραφή, η ομάδα αληθείας της Νδ το ξεκίνησε αυτό και το έχει πει κι ο ίδιος ότι δεν ισχύει, αν μου βρεις μια απόδειξη για το αντίθετο, ξεφτίλισέ με δημόσια. Ο Κικίλιας, όντως, μπήκε ως αθλητής, τώρα αν αρνούμαστε την πραγματικότητα είναι άλλο θέμα..


Βρες πρώτα εσυ για τον Κικίλια και μετά μιλάμε.

Άντε καληνύχτα.
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Βρες πρώτα εσυ για τον Κικίλια και μετά μιλάμε.

Άντε καληνύχτα.


Μπήκε στην Ιατρική τιμής ένεκεν

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ TSILIADOROU
Είναι από τα πρόσωπα από των ημερών ο Βασίλης Κικίλιας και ομολογώ ότι διαβάζοντας το βιογραφικό του εντυπωσιάστηκα. Επαγγελματίας αθλητής, ιατρός, πολιτευτής, λίγο απ’ όλα… Εκανα όμως μίας έρευνα για τον υποψήφιο περιφερειάρχη και για το πώς και πότε εισήχθη στην Ιατρική Σχολή. Τι διαπίστωσα; Οτι δεν μπήκε ποτέ από Πανελλαδικές Εξετάσεις, αλλά μέσω ενός νόμου που επιτρέπει στους διακριθέντες αθλητές (ήταν μέλος της Εθνικής ομάδας των Εφήβων που κατέκτησε το Μουντομπάσκετ του 1995) εισήχθη στη σχολή της αρεσκείας του. Μάλιστα το 2004 (χρονιά που η ΝΔ ανέλαβε την εξουσία) ο κ. Κικίλιας ξεκίνησε και το μάστερ του (τυχαίο; Δεν νομίζω…), το οποίο τελείωσε μέσα σε δύο χρόνια, το 2006, πάλι δηλαδή επί κυβέρνησης Κώστα Καραμανλή…
Με μια απλή αναζήτηση στο google, παγκόσμιος πρωταθλητής με την Εθνική Εφήβων το 95, με νόμο που ίσχυε τότε μπορούσες να γραφτείς όπου ήθελες..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Μπήκε στην Ιατρική τιμής ένεκεν

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ TSILIADOROU
Είναι από τα πρόσωπα από των ημερών ο Βασίλης Κικίλιας και ομολογώ ότι διαβάζοντας το βιογραφικό του εντυπωσιάστηκα. Επαγγελματίας αθλητής, ιατρός, πολιτευτής, λίγο απ’ όλα… Εκανα όμως μίας έρευνα για τον υποψήφιο περιφερειάρχη και για το πώς και πότε εισήχθη στην Ιατρική Σχολή. Τι διαπίστωσα; Οτι δεν μπήκε ποτέ από Πανελλαδικές Εξετάσεις, αλλά μέσω ενός νόμου που επιτρέπει στους διακριθέντες αθλητές (ήταν μέλος της Εθνικής ομάδας των Εφήβων που κατέκτησε το Μουντομπάσκετ του 1995) εισήχθη στη σχολή της αρεσκείας του. Μάλιστα το 2004 (χρονιά που η ΝΔ ανέλαβε την εξουσία) ο κ. Κικίλιας ξεκίνησε και το μάστερ του (τυχαίο; Δεν νομίζω…), το οποίο τελείωσε μέσα σε δύο χρόνια, το 2006, πάλι δηλαδή επί κυβέρνησης Κώστα Καραμανλή…


Ευχαριστούμε παρά πολύ για τα Fake news.Λες για τον Τσίπρα και την Βουλγαρία ότι δεν ισχύει ενώ νας παραθέτεις μια μαρτυρία ενως ατόμου που μπορεί να λέει ψέματα (ούτε λινκ δεν έβαλες).Θα σε παραδεχόμουν αν υπήρχαν όντως αποδείξεις ότι ο Κικίλιας δεν έδωσε πανελλήνιες,τότε ναι θα ήταν για ντομάτες.Τωρα με το που να βγαίνει ένας και να λέει ότι έκανε έρευνα για τον Κικίλια καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν σε παίρνει στα σοβαρά.Με την ίδια λογική και εγώ μπορώ να πω για 100-200 ότι δεν έδωσαν πανελλήνιες.
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Βρες πρώτα εσυ για τον Κικίλια και μετά μιλάμε.

Άντε καληνύχτα.

Ευχαριστούμε παρά πολύ για τα Fake news.Λες για τον Τσίπρα και την Βουλγαρία ότι δεν ισχύει ενώ νας παραθέτεις μια μαρτυρία ενως ατόμου που μπορεί να λέει ψέματα (ούτε λινκ δεν έβαλες).Θα σε παραδεχόμουν αν υπήρχαν όντως αποδείξεις ότι ο Κικίλιας δεν έδωσε πανελλήνιες,τότε ναι θα ήταν για ντομάτες.Τωρα με το που να βγαίνει ένας και να λέει ότι έκανε έρευνα για τον Κικίλια καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν σε παίρνει στα σοβαρά.Με την ίδια λογική και εγώ μπορώ να πω για 100-200 ότι δεν έδωσαν πανελλήνιες.
Σου λέει πήρε το πτυχίο του στα 7 χρόνια το 2004, μπήκε 23 χρονών, μετά το παγκόσμιο εφήβων που κατέκτησε με την Εθνική το 1995, τι δεν καταλαβαίνεις; Τι απόδειξη άλλη θες; Και τι περίμενες να το βάλει φάτσα φόρα στο βιογραφικό του;

Ευχαριστούμε παρά πολύ για τα Fake news.Λες για τον Τσίπρα και την Βουλγαρία ότι δεν ισχύει ενώ νας παραθέτεις μια μαρτυρία ενως ατόμου που μπορεί να λέει ψέματα (ούτε λινκ δεν έβαλες).Θα σε παραδεχόμουν αν υπήρχαν όντως αποδείξεις ότι ο Κικίλιας δεν έδωσε πανελλήνιες,τότε ναι θα ήταν για ντομάτες.Τωρα με το που να βγαίνει ένας και να λέει ότι έκανε έρευνα για τον Κικίλια καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν σε παίρνει στα σοβαρά.Με την ίδια λογική και εγώ μπορώ να πω για 100-200 ότι δεν έδωσαν πανελλήνιες.


https://www.tovima.gr/2008/11/24/sports/mathe-epistimi-ki-as-tine/ Φαντάζομαι να πειστείς τώρα, δεν το λέω εγώ, το βήμα το έλεγε πριν 11 χρόνια..
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ Φώτη μου δεν βλέπω από τα ασπρόμαυρα πάντως.

ΠΑΟΚ ΓΕΡΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ


Ο Μαρινάκης είναι κυβέρνηση αυτή τη στιγμή.Ετοιμάζεται νέο άρθρο να προστεθεί στο νομοσχέδιο,όσοι είναι μπαόκια δε θα πάρουν ποτέ πτυχίο.
Και με αυτό το username δε σε βλέπω καλά.Αν θες να έχεις μια ελπίδα ξεκίνα αλλάζοντας το σε Mathieu Valbuena
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ευχαριστούμε παρά πολύ για τα Fake news.Λες για τον Τσίπρα και την Βουλγαρία ότι δεν ισχύει ενώ νας παραθέτεις μια μαρτυρία ενως ατόμου που μπορεί να λέει ψέματα (ούτε λινκ δεν έβαλες).Θα σε παραδεχόμουν αν υπήρχαν όντως αποδείξεις ότι ο Κικίλιας δεν έδωσε πανελλήνιες,τότε ναι θα ήταν για ντομάτες.Τωρα με το που να βγαίνει ένας και να λέει ότι έκανε έρευνα για τον Κικίλια καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν σε παίρνει στα σοβαρά.Με την ίδια λογική και εγώ μπορώ να πω για 100-200 ότι δεν έδωσαν πανελλήνιες.


Το είδες το link ή κάνεις το χαζό τώρα;
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Συγγνώμη αυτό με την αποχή το σκέφτηκες πολύ για να το γράψεις; Και τι είναι τα πανεπιστήμια, σχολεία που παίρνουν απουσίες όταν κάνουν αποχή; Τίποτα δε θα γίνει έτσι..


Η λογική είναι η εξής:
Αντί να παρανομείς μέσω των καταλήψεών σου, την οποία παρανομία κάποια στιγμή θα ισχυριστεί (σωστά και νομίμως) το κράτος όταν σπάσει η πρώτη κατάληψη, και αντί να έρχεσαι σε σύγκρουση με την πλειονότητα των φοιτητών, θα σου πρότεινα κάτι απολύτως δημοκρατικό. Κάνε κάλεσμα για αποχή. Το κακό σύστημα δεν θα μπορεί να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε παρανομία, καθώς δεν θα υπάρχει. Η αποχή είναι νόμιμη. Συγχρόνως, οι πραγματικοί αριστεροί επαναστάτες θα συνεχίσουν τον αγώνα τους και θα μετρήσουν πόσοι πραγματικά είναι υπέρ των καταλήψεων με τη θέλησή τους και όχι επειδή τους επιβάλλουν τις απόψεις τους οι καταληψίες. (Ελπίζω να μην μπεις στον κόπο να μου πεις ότι εκφράζομαι μέσω των γενικών συνελεύσεων, γιατί, ειδικά στο πανεπιστήμιο μου, στις ψηφοφορίες συμμετέχουν εξωπανεπιστημιακοι οι οποίοι ψηφίζουν με ανάταση και υποτίθεται πως δείχνουν το πάσο τους...)

Καληνύχτα, Κεμάλ. Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ. Καληνύχτα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Η λογική είναι η εξής:
Αντί να παρανομείς μέσω των καταλήψεών σου, την οποία παρανομία κάποια στιγμή θα ισχυριστεί (σωστά και νομίμως) το κράτος όταν σπάσει η πρώτη κατάληψη, και αντί να έρχεσαι σε σύγκρουση με την πλειονότητα των φοιτητών, θα σου πρότεινα κάτι απολύτως δημοκρατικό. Κάνε κάλεσμα για αποχή. Το κακό σύστημα δεν θα μπορεί να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε παρανομία, καθώς δεν θα υπάρχει. Η αποχή είναι νόμιμη. Συγχρόνως, οι πραγματικοί αριστεροί επαναστάτες θα συνεχίσουν τον αγώνα τους και θα μετρήσουν πόσοι πραγματικά είναι υπέρ των καταλήψεων με τη θέλησή τους και όχι επειδή τους επιβάλλουν τις απόψεις τους οι καταληψίες. (Ελπίζω να μην μπεις στον κόπο να μου πεις ότι εκφράζομαι μέσω των γενικών συνελεύσεων, γιατί, ειδικά στο πανεπιστήμιο μου, στις ψηφοφορίες συμμετέχουν εξωπανεπιστημιακοι οι οποίοι ψηφίζουν με ανάταση και υποτίθεται πως δείχνουν το πάσο τους...)

Καληνύχτα, Κεμάλ. Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ. Καληνύχτα.


Πολύ ωραίο σχόλιο φίλε αλλά τσάμπα σάλιο χαλάς.
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Η λογική είναι η εξής:
Αντί να παρανομείς μέσω των καταλήψεών σου, την οποία παρανομία κάποια στιγμή θα ισχυριστεί (σωστά και νομίμως) το κράτος όταν σπάσει η πρώτη κατάληψη, και αντί να έρχεσαι σε σύγκρουση με την πλειονότητα των φοιτητών, θα σου πρότεινα κάτι απολύτως δημοκρατικό. Κάνε κάλεσμα για αποχή. Το κακό σύστημα δεν θα μπορεί να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε παρανομία, καθώς δεν θα υπάρχει. Η αποχή είναι νόμιμη. Συγχρόνως, οι πραγματικοί αριστεροί επαναστάτες θα συνεχίσουν τον αγώνα τους και θα μετρήσουν πόσοι πραγματικά είναι υπέρ των καταλήψεων με τη θέλησή τους και όχι επειδή τους επιβάλλουν τις απόψεις τους οι καταληψίες. (Ελπίζω να μην μπεις στον κόπο να μου πεις ότι εκφράζομαι μέσω των γενικών συνελεύσεων, γιατί, ειδικά στο πανεπιστήμιο μου, στις ψηφοφορίες συμμετέχουν εξωπανεπιστημιακοι οι οποίοι ψηφίζουν με ανάταση και υποτίθεται πως δείχνουν το πάσο τους...)

Καληνύχτα, Κεμάλ. Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ. Καληνύχτα.


Αν περιμένεις με νομιμότητα και με αποχή να ανατραπούν ή να αποσυρθούν προαποφασισμένοι νόμοι, χωρίς καμία ουσιαστική διαβούλευση και συμμετοχή των φοιτητών σε αυτή(ξαναλέω γιατί άραγε), τότε λυπάμαι αλλά τρέφεις φοβερές αυταπάτες. Δε χαίρομαι που χάνετε τα μαθήματά σας, αλλά δυστυχώς για να μην περάσει/εφαρμοστεί ο νόμος αυτός δεν υπάρχει άλλη λύση. Δεν είπες όμως αν συμφωνείς με διαγραφές φοιτητών στα ν+2 έτη, αν συμφωνείς οκ, αλλά αν δε συμφωνείς, τότε η κατάληψη και οι κινητοποιήσεις/πορείες είναι μονόδρομος..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε φίλε σε βλέπω να ρωτάς και να ξαναρωτάς αν συμφωνούνε με τη διαγραφή φοιτητών στα ν+2. Τι ακριβώς ψάχνεις;
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Κι αφού έχω πετύχει ράντομ ανομολόγητο στην αρχική μου όπου ένας απίθανος τύπος προκειμένου να δικαιολογήσει ότι δεν κάνει τίποτα ακόμη και για μέτρα που διαφωνεί και διατηρεί μια απολιτίκ στάση πετάει τελείως out of context μια φράση του Χρόνη Μίσσιου...

Κι αφού έχω πάθει 458874 εγκεφαλικά με αυτό και σκέφτομαι να αρχίσω τα ζανάξ...

Κι αφού τελικά ηρεμώ, αποφασίζω ότι δεν αξίζει τελικά τον κόπο και σκέφτομαι πως δεν μπορεί να πάει χειρότερα για σήμερα...

Τότε, λοιπόν, διαβάζω εδώ πέρα σχόλιο που συμπληρώνει μια απίθανη εμμονή στην νομιμότητα με το "Καληνύχτα, Κεμάλ. Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ.". Τη στιγμή που ο ακριβώς προηγούμενος στίχος λέει "με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί".

Νταξει μαλάκες, δεν γίνεται αυτό το πράγμα, παραδίνομαι, σηκώνω τα χέρια ψηλά, θα επιστρέψω όταν η ψυχική μου υγεία επανέλθει.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.
Δε χαίρομαι που χάνετε τα μαθήματά σας, αλλά δυστυχώς για να μην περάσει/εφαρμοστεί ο νόμος αυτός δεν υπάρχει άλλη λύση.


Δηλαδή είναι η λογική, αφού δεν γίνεται αυτό που θέλουμε ας καταστρέψουμε και αυτό που έχουμε τώρα; Γιατί σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει και η Κεραμέως και οι καθηγητές και όλοι αυτοί μια χαρά έχουν και τα πτυχία τους και τις δουλίτσες τους. Οι φοιτητές την πληρώνουν μόνο. Ας πάνε να κάνουν διαμαρτυρίες έξω από το υπουργείο όσο θέλουν, αυτούς που υποτίθεται ότι θέλουν να βοηθήσουν γιατί πρέπει να τους τυραννάνε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Κι αφού έχω πετύχει ράντομ ανομολόγητο στην αρχική μου όπου ένας απίθανος τύπος προκειμένου να δικαιολογήσει ότι δεν κάνει τίποτα ακόμη και για μέτρα που διαφωνεί και διατηρεί μια απολιτίκ στάση πετάει τελείως out of context μια φράση του Χρόνη Μίσσιου...

Κι αφού έχω πάθει 458874 εγκεφαλικά με αυτό και σκέφτομαι να αρχίσω τα ζανάξ...

Κι αφού τελικά ηρεμώ, αποφασίζω ότι δεν αξίζει τελικά τον κόπο και σκέφτομαι πως δεν μπορεί να πάει χειρότερα για σήμερα...

Τότε, λοιπόν, διαβάζω εδώ πέρα σχόλιο που συμπληρώνει μια απίθανη εμμονή στην νομιμότητα με το "Καληνύχτα, Κεμάλ. Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ.". Τη στιγμή που ο ακριβώς προηγούμενος στίχος λέει "με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί".

Νταξει μαλάκες, δεν γίνεται αυτό το πράγμα, παραδίνομαι, σηκώνω τα χέρια ψηλά, θα επιστρέψω όταν η ψυχική μου υγεία επανέλθει.


Μάλλον η πορεία στα προπύλαια δεν πήγε καλά.

Δηλαδή είναι η λογική, αφού δεν γίνεται αυτό που θέλουμε ας καταστρέψουμε και αυτό που έχουμε τώρα; Γιατί σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει και η Κεραμέως και οι καθηγητές και όλοι αυτοί μια χαρά έχουν και τα πτυχία τους και τις δουλίτσες τους. Οι φοιτητές την πληρώνουν μόνο. Ας πάνε να κάνουν διαμαρτυρίες έξω από το υπουργείο όσο θέλουν, αυτούς που υποτιμείται ότι θέλουν να βοηθήσουν γιατί πρέπει να τους τυραννάνε;


Τι δεν καταλαβαίνεις φίλε;Η λογική της αριστεράς αυτή είναι δεν θελουμε να κάνουμε μάθημα εμείς;Δεν θα κάνετε ούτε εσείς,δημοκρατικά πράγματα όχι αστεία.Αλλο βέβαια που το 97% από αυτών που κάνουν κατάληψη δεν ξέρουν τι πάει να πει διάβασμα.Τα συγκεκριμένα άτομα και 10 χρόνια να τους δόσεις πτυχίο δεν θα δουν ΠΟΤΕ.


Εδώ ο άλλος για να δικαιολογήσει τις ασυναρτησίες που έλεγε πιο πριν είπε ότι το 3% είναι η πλειοψηφία,από εκεί καταλαβαίνεις ότι κάπου υπάρχει πρόβλημα.Νομίζω ότι το Ignore είναι η καλύτερη λύση για τους ψεύτοαριστερους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top