Φοιτητικές Εστίες Πάτρας

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
νομίζω ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Α!Γιατι περασα στο ΤΕΙ λογοθεραπειας στην Πατρα και θα ηθελα να μαθω σχετικες πληροφοριες...Αν γνωριζει καποιος για τις εστιες του ΤΕΙ,ας μου πει!Εννοω για τις γενικοτερες συνθηκες που επικρατουν εκει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chaoscrum

Νεοφερμένος

Ο chaoscrum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εχει κανεις εχει φωτο απο τα δωματια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ναι κι εγώ θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chaoscrum

Νεοφερμένος

Ο chaoscrum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ρεβεκα μιας και εισαι πατρα δεν πασ να ριξεις μια ματια να μας πεις και μας.
Ολο φωτο απο εξω βλεπω και τιποτα απο τα δωματια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ρεβεκα μιας και εισαι πατρα δεν πασ να ριξεις μια ματια να μας πεις και μας.
Ολο φωτο απο εξω βλεπω και τιποτα απο τα δωματια
Δεν είμαι Πάτρα. Ακόμα στο σπιτάκι μου είμαι. Πήγα στις εστίες των αει. Αν θες λεπτομέρειες στείλε pm. Για τα τει δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εγω παιδια αυριο θα παω να δω και τις εστιες των ΤΕΙ..γτ εχω κλεισει ραντεβου και για την συνεντευξη που θελουν (για το τμημα μου) και για την εγγραφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Εγω παιδια αυριο θα παω να δω και τις εστιες των ΤΕΙ..γτ εχω κλεισει ραντεβου και για την συνεντευξη που θελουν (για το τμημα μου) και για την εγγραφη..
Άντε καλή αρχή! Και να μας πεις εντυπώσεις μετά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ε λοιπον 8α σας πω εντυπωσεις..απ την Πατρα ομως...Οι εστιες των ΤΕΙ ειναι μια χαρα..Πολυ καθαρα κ ομορφα.(μπηκα γ να κανω τα χαρτια μου κ εαν με παρουν...)Το μονο κακο ειναι οτι οι τουαλετες ειναι εξω και με προβληματιζει λιγο το γεγονος οτι θα ειμαστε 2 ατομα στο δωματιο...Αυτα!Κατα τ αλλα ολα οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καραμακος

Νεοφερμένος

Ο καραμακος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω ζήσει εκεί 5 χρόνια
ήταν ωποια
μου λείπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Παιδιά βρήκατε τον κατάλληλο. Σπουδάζω Πάτρα και έχω πολλούς φίλους στην εστία του Πανεπιστημίου με αποτέλεσμα να έχω περάσει ατέλειωτες ώρες εκεί. Εχω κ αποψη για το φαγητό καθώς έχω βγάλει κάρτα.

Πλεονεκτήματα:

1) H εστία είναι δίπλα στο Πανεπιστήμιο
2) Βρίσκεται σε μια υπέροχη καταπράσινη έκταση, μακριά απο την Πάτρα με συχνή συγκοινωνία
3) Εχει μπαράκια, αίθουσες μπιλιάρδου, υπολογιστικό κέντρο, σινεμά (!!) και βέβαια μικρό φαρμακείο για πρώτες βοήθειες!
4) Εχει πολλούς φοιτητές...κ κοπέλες
5) Το φαγητό είναι καλό (περιλαμβάνει γλυκό ,φρούτο κ αναψυκτικό!)
6) Οι τουαλλέτες είναι καθαρές αν και λίγο παλιές ,αμα θές να πλυθείς πας με κλειδάκι σε κοινόχρηστα ντούς (ατομικά βέβαια)
7) Τα δωμάτια είναι μικρούλια αλλά πολύ συμπαθητικά και παρείστικα. Είναι το καλύτερο μέρος για να μείνεις με την κοπέλα σου. Ούτε αμάξια, κοντά στη φύση και απόλυτη ησυχία απ'έξω!

Μειονεκτήματα

1) Πολλά αδέσποτα σκυλιά
2) Καθώς θα περιμένεις στη σειρά για να φάς η μυρωδιά απο την τουαλλέτα είναι έντονη και χαρακτηριστική
3) Τα φαγητά αν και καλά μπορεί να τα βαρεθείς

Αξίζει πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Παιδιά βρήκατε τον κατάλληλο. Σπουδάζω Πάτρα και έχω πολλούς φίλους στην εστία του Πανεπιστημίου με αποτέλεσμα να έχω περάσει ατέλειωτες ώρες εκεί. Εχω κ αποψη για το φαγητό καθώς έχω βγάλει κάρτα.

Πλεονεκτήματα:

1) H εστία είναι δίπλα στο Πανεπιστήμιο (true! είναι πολύ βολικό)
2) Βρίσκεται σε μια υπέροχη καταπράσινη έκταση, μακριά απο την Πάτρα με συχνή συγκοινωνία(δεν θα το έλεγα. ειδικά τα σκ)
3) Εχει μπαράκια, αίθουσες μπιλιάρδου, υπολογιστικό κέντρο, σινεμά (!!) και βέβαια μικρό φαρμακείο για πρώτες βοήθειες!(μπαράκι, μια αίθουσα με παλιούς υπολογιστές, σινεμα(μπιλιάρδο που έχει?))(ξέχασες το θέατρο και το κυλικείο)
4) Εχει πολλούς φοιτητές...κ κοπέλες(έχει όντως ωραίο κόσμο)
5) Το φαγητό είναι καλό (περιλαμβάνει γλυκό ,φρούτο κ αναψυκτικό!)(:no1:)
6) Οι τουαλλέτες είναι καθαρές αν και λίγο παλιές ,αμα θές να πλυθείς πας με κλειδάκι σε κοινόχρηστα ντούς (ατομικά βέβαια)(Στο δικό μου κτίριο τα ντους είναι κοινόχρηστα και υπάρχουν τρεις τουαλέτες, εκ των οποίων η μία είναι χαλασμένη, για δέκα περίπου άτομα και δεν είναι με κλειδί αλλά ανοιχτές όλη τη μέρα. Αυτό ισχύει και για τα ντους.)
7) Τα δωμάτια είναι μικρούλια αλλά πολύ συμπαθητικά και παρείστικα.(yeap) Είναι το καλύτερο μέρος για να μείνεις με την κοπέλα σου.(ή με το αγόρι σου) Ούτε αμάξια, κοντά στη φύση και απόλυτη ησυχία απ'έξω!(το καλύτερο)
8)μπορείς να παραγγείλεις απ' έξω.
9)Γνωρίζεις πολλά άτομα.
10) έχουμε και τραπεζάκια πινκ πονκ:P
11)Όταν οι άλλοι ξυπνάνε στις 7 για εργαστήρια εμείς ξυπνάμε 9 παρά.:D
12)είμαστε κοντά στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο(αχρείαστο
να 'ναι)
13)απίστευτα γρήγορο internet.

Μειονεκτήματα

1) Πολλά αδέσποτα σκυλιά(ξέχασες τις γατούλες μας)
2) Καθώς θα περιμένεις στη σειρά για να φάς η μυρωδιά απο την τουαλλέτα είναι έντονη και χαρακτηριστική(δε νομίζω)
3) Τα φαγητά αν και καλά μπορεί να τα βαρεθείς(όντως, ειδικά το κοτόπουλο με ρύζι, χαχα)
4) Μερικά κτίρια στάζουν όταν βρέχει(όχι μέσα στα δωμάτια αλλά στους διαδρόμους)
5)Αν αφήσεις στο διάδρομο κάτι μπορεί να μην το ξαναβρείς την άλλη μέρα.(την έχω πατήσει εις διπλούν)
6)αν θες να γυρίσεις αργά το βράδυ απο Πάτρα πρέπει να πληρώσεις ταξί(αλλιώς μένεις σε κανένα φίλο ή φίλη σου)

Αξίζει πάντως!(Γλυτώνεις τουλάχιστον 300 ευρούλια το μήνα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Παιδιά βρήκατε τον κατάλληλο. Σπουδάζω Πάτρα και έχω πολλούς φίλους στην εστία του Πανεπιστημίου με αποτέλεσμα να έχω περάσει ατέλειωτες ώρες εκεί. Εχω κ αποψη για το φαγητό καθώς έχω βγάλει κάρτα.

Πλεονεκτήματα:

1) H εστία είναι δίπλα στο Πανεπιστήμιο (true! είναι πολύ βολικό)
2) Βρίσκεται σε μια υπέροχη καταπράσινη έκταση, μακριά απο την Πάτρα με συχνή συγκοινωνία(δεν θα το έλεγα. ειδικά τα σκ)
3) Εχει μπαράκια, αίθουσες μπιλιάρδου, υπολογιστικό κέντρο, σινεμά (!!) και βέβαια μικρό φαρμακείο για πρώτες βοήθειες!(μπαράκι, μια αίθουσα με παλιούς υπολογιστές, σινεμα(μπιλιάρδο που έχει?))(ξέχασες το θέατρο και το κυλικείο)
4) Εχει πολλούς φοιτητές...κ κοπέλες(έχει όντως ωραίο κόσμο)
5) Το φαγητό είναι καλό (περιλαμβάνει γλυκό ,φρούτο κ αναψυκτικό!)(:no1:)
6) Οι τουαλλέτες είναι καθαρές αν και λίγο παλιές ,αμα θές να πλυθείς πας με κλειδάκι σε κοινόχρηστα ντούς (ατομικά βέβαια)(Στο δικό μου κτίριο τα ντους είναι κοινόχρηστα και υπάρχουν τρεις τουαλέτες, εκ των οποίων η μία είναι χαλασμένη, για δέκα περίπου άτομα και δεν είναι με κλειδί αλλά ανοιχτές όλη τη μέρα. Αυτό ισχύει και για τα ντους.)
7) Τα δωμάτια είναι μικρούλια αλλά πολύ συμπαθητικά και παρείστικα.(yeap) Είναι το καλύτερο μέρος για να μείνεις με την κοπέλα σου.(ή με το αγόρι σου) Ούτε αμάξια, κοντά στη φύση και απόλυτη ησυχία απ'έξω!(το καλύτερο)
8)μπορείς να παραγγείλεις απ' έξω.
9)Γνωρίζεις πολλά άτομα.
10) έχουμε και τραπεζάκια πινκ πονκ:P
11)Όταν οι άλλοι ξυπνάνε στις 7 για εργαστήρια εμείς ξυπνάμε 9 παρά.:D
12)είμαστε κοντά στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο(αχρείαστο
να 'ναι)
13)απίστευτα γρήγορο internet.

Μειονεκτήματα

1) Πολλά αδέσποτα σκυλιά(ξέχασες τις γατούλες μας)
2) Καθώς θα περιμένεις στη σειρά για να φάς η μυρωδιά απο την τουαλλέτα είναι έντονη και χαρακτηριστική(δε νομίζω)
3) Τα φαγητά αν και καλά μπορεί να τα βαρεθείς(όντως, ειδικά το κοτόπουλο με ρύζι, χαχα)
4) Μερικά κτίρια στάζουν όταν βρέχει(όχι μέσα στα δωμάτια αλλά στους διαδρόμους)
5)Αν αφήσεις στο διάδρομο κάτι μπορεί να μην το ξαναβρείς την άλλη μέρα.(την έχω πατήσει εις διπλούν)
6)αν θες να γυρίσεις αργά το βράδυ απο Πάτρα πρέπει να πληρώσεις ταξί(αλλιώς μένεις σε κανένα φίλο ή φίλη σου)

Αξίζει πάντως!(Γλυτώνεις τουλάχιστον 300 ευρούλια το μήνα!)

τι μου θύμισες τώρα!!! :no1: :D

να είσαι καλά....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Και τώρα που πήρα φόρα να προσθέσω λίγα ακόμα;

1) Το πανεπιστημιακό γήπεδο κ γυμναστήριο είναι ακριβώς πάνω απο την εστία...(στο περίπου)

2) Η καλύτερη περιοχή για βόλτα και ποδήλατο...
3) Καλά θα κάνουν καμμιά φορά να πλένουν κ με το χεράκι τους τα κουταλια γιατι πολλές φορές έχουν επάνω υπολείμματα τροφής....(εστιατόριο)
4) Οι τιμές στο κυλικείο της εστίας είναι εξευτελιστικά χαμηλες, αν και τους σιχαίνομαι λίγο.
5) Το Σαββατο βράδυ έχει πίτσα απο οτι θυμάμαι.....με πατάτες σε βαθύ πιάτο λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Και τώρα που πήρα φόρα να προσθέσω λίγα ακόμα;

1) Το πανεπιστημιακό γήπεδο κ γυμναστήριο είναι ακριβώς πάνω απο την εστία...(στο περίπου)

2) Η καλύτερη περιοχή για βόλτα και ποδήλατο...
3) Καλά θα κάνουν καμμιά φορά να πλένουν κ με το χεράκι τους τα κουταλια γιατι πολλές φορές έχουν επάνω υπολείμματα τροφής....(εστιατόριο)
4) Οι τιμές στο κυλικείο της εστίας είναι εξευτελιστικά χαμηλες, αν και τους σιχαίνομαι λίγο.
5) Το Σαββατο βράδυ έχει πίτσα απο οτι θυμάμαι.....με πατάτες σε βαθύ πιάτο λολ

Όχι αγαπητε! Την Παρασκευή το βράδυ έχουμε ή Πίτσα ή Πεϊνιρλί με πατάτες και όντως οι μερίδες είναι μεγάλες!:P
-----------------------------------------
όμορφες καταστάσεις με φίλους μου, στην Εστία...:D
:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitros1k

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Καστρισιανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα ήθελα να μάθω τις διαδικασίες τις απαραίτητες προκειμένου να στεγασθεί κάποιος στη Φοιτητική Εστία του Πανεπιστημίου της Πάτρας (Ρίο). Τα ελάχιστα προσόντα, τον τρόπο ανανέωσης της διάρκειας παραμονής, καθώς και την μέγιστη διάρκεια παραμονής
στην Εστία.
Μετά την αποφοίτηση, μπορεί κάποιος να παραμείνει και για πόσο.
Πως μπορεί να έλθει κάποιος σε επαφή με τους διαχειριστικούς μηχανισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpapiaS

Νεοφερμένος

Ο SpapiaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Ηλεία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια . μπορει να μου πει καποιος ποτε πρεπει να κανω ετηση για δωματιο στην εστια ? πριν κανω την εγγραφη ή μετα ? και μια ημ/νια αν ειναι ευκολο . Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
πηρα τηλεφωνο την εστια και μου ειπαν πως οι αιτησεις εχουν ηδη ξεκινησει και θα μπορουμε να καταθετουμε μεχρι και 30 σεπτεμβριου που ειναι η τελευταια προθεσμια για τη εγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top