Φοιτητικά επιδόματα και δικαιώματα

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σε εσάς το έβαλαν το επίδομα βρε παιδιά ή τίποτα ακόμα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μία φίλη μου το πήρε... Μόνο αυτή γνωρίζω τουλάχιστον που να το πήρε... "Τέλεια"...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω κατι οσα παιδια ειναι απο αθηνα και σπουδαζουν κομοτηνη πληρωσατε το 50% του εισητηριου στα κτελ..??...γιατι εγω πληρωσα κανονικα 70 ευρω χωρις καμια εκπτωση και μαλιστα στο ταμειο εκει μου ειπαν πως τα κτελ εκαναν συνηθως δικη τους εκπτωση στη διαδρομη αθηνα-κομοτηνη 25% ..ειχε αρχικα δλδ 110 ευρω...εγινε 90 και με τν φοιτητικη 70 ..οταν το υπουργειο δηλωσε 50% εκπτωση αναιρεσαν την δικη τους εκπτωση οποτε δεν υπεστη καμια διαφορα τ εισητηριο παλι 70ευρω.....εγινε το ιδιο και σε εσας...??...η μονο σε μενα??...ετσι μου ειπαν και καλα...???ξερετε αν ισχυει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω κατι οσα παιδια ειναι απο αθηνα και σπουδαζουν κομοτηνη πληρωσατε το 50% του εισητηριου στα κτελ..??...γιατι εγω πληρωσα κανονικα 70 ευρω χωρις καμια εκπτωση και μαλιστα στο ταμειο εκει μου ειπαν πως τα κτελ εκαναν συνηθως δικη τους εκπτωση στη διαδρομη αθηνα-κομοτηνη 25% ..ειχε αρχικα δλδ 110 ευρω...εγινε 90 και με τν φοιτητικη 70 ..οταν το υπουργειο δηλωσε 50% εκπτωση αναιρεσαν την δικη τους εκπτωση οποτε δεν υπεστη καμια διαφορα τ εισητηριο παλι 70ευρω.....εγινε το ιδιο και σε εσας...??...η μονο σε μενα??...ετσι μου ειπαν και καλα...???ξερετε αν ισχυει???
50% έκτπωση απο το ολόκληρο για να πάς ή να έρθεις, όχι με επιστροφή. Υποτίθεται το ολόκληρο για μεμονωμένη διαδρομή είναι 70Ε. Αν εσύ ήθελες την έκπτωση θα πλήρωνες 35Ε για να πάς και 35Ε για να έρθεις, δηλαδή 70Ε στο σύνολο. Αυτοί όμως πριν ψηφιστεί αυτό το νομοσχέδιο είχαν καθιερώσει προσφορά να πληρώνουν οι φοιτητές εισιτήριο φοιτητικό 70Ε με επιστροφή με ισχύ 2 μηνών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
50% έκτπωση απο το ολόκληρο για να πάς ή να έρθεις, όχι με επιστροφή. Υποτίθεται το ολόκληρο για μεμονωμένη διαδρομή είναι 70Ε. Αν εσύ ήθελες την έκπτωση θα πλήρωνες 35Ε για να πάς και 35Ε για να έρθεις, δηλαδή 70Ε στο σύνολο. Αυτοί όμως πριν ψηφιστεί αυτό το νομοσχέδιο είχαν καθιερώσει προσφορά να πληρώνουν οι φοιτητές εισιτήριο φοιτητικό 70Ε με επιστροφή με ισχύ 2 μηνών.


ναι απο τα 90 πιστευα θα πληρωνα τα μισα εγω...δηλαδη 45...γμτ...λαθος το ειχα σκεφτει και ειχα χαρει...:/:...ελεγα θα πηγαινοερχομαι με45 ευρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
ναι απο τα 90 πιστευα θα πληρωνα τα μισα εγω...δηλαδη 45...γμτ...λαθος το ειχα σκεφτει και ειχα χαρει...:/:...ελεγα θα πηγαινοερχομαι με45 ευρω...
Πράγματι...:/: Για άτομα που η μόνιμη κατοικία τους είναι κοντά στη Κομοτηνή συμφέρει περισσότερο πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Πράγματι...:/: Για άτομα που η μόνιμη κατοικία τους είναι κοντά στη Κομοτηνή συμφέρει περισσότερο πάντως...



Ναι...αλλα αυτο δεν ειναι και λιγο αδικια..??...γιατι εμεις που ειμαστε τοσο μακρια να μην εχουμε εκπτωση γιατι ουσιαστικα δεν εχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ναι...αλλα αυτο δεν ειναι και λιγο αδικια..??...γιατι εμεις που ειμαστε τοσο μακρια να μην εχουμε εκπτωση γιατι ουσιαστικα δεν εχουμε...
Το γνωρίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Νομίζω ότι πρώτα θα παρουμε την δόση απ΄το ΔΝΤ και μετά θα λάβουμε το επίδομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Σε εμας παντως εχουν μπει, οπως και στους περισσοτερους γνωστους μου απο Λαρισα.

Και μιας και ημασταν 2 παιδια που σπουδαζαμε, πηραμε απο 1000 ευρω ο καθενας.

Παντως να ξερετε, το ποτε θα μπουν τα χρηματα στο λογαριασμο σας εχει να κανει με τη ΔΟΥ σας και ποσο μεγαλη ειναι.
Για παραδειγμα εγω ειμαι στη Β ΔΟΥ Λαρισας. Τα λεφτα μπηκανε αρχικα σε οσους ανηκαν στην Α ΔΟΥ και στη συνεχεια αλφαβητικα σε οσους υπαγονται στη Β. Μαλιστα στη Β θα μπουν σε δυο δοσεις, γιατι τους τελειωσαν τα "κονδυλια". Εγω ευτυχως ημουν στην πρωτη φουρνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

origo

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Σε εμας παντως εχουν μπει, οπως και στους περισσοτερους γνωστους μου απο Λαρισα.

Και μιας και ημασταν 2 παιδια που σπουδαζαμε, πηραμε απο 1000 ευρω ο καθενας.

Παντως να ξερετε, το ποτε θα μπουν τα χρηματα στο λογαριασμο σας εχει να κανει με τη ΔΟΥ σας και ποσο μεγαλη ειναι.
Για παραδειγμα εγω ειμαι στη Β ΔΟΥ Λαρισας. Τα λεφτα μπηκανε αρχικα σε οσους ανηκαν στην Α ΔΟΥ και στη συνεχεια αλφαβητικα σε οσους υπαγονται στη Β. Μαλιστα στη Β θα μπουν σε δυο δοσεις, γιατι τους τελειωσαν τα "κονδυλια". Εγω ευτυχως ημουν στην πρωτη φουρνια.

και εγω μενω λαρισσα ,εσυ σε ποια περιοχη μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Υπάρχουν φοιτητικά επιδόματα, τα οποία χορηγούνται σε φοιτητές για να λειτουργήσουν ως χρηματικό βοήθημα για τις σπουδές τους; :hmm:

Ευχαριστώ.

Σημείωση Συντονιστή: Τα μηνύματα 235-236 προήλθαν από συγχώνευση νήματος με ίδιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,809 μηνύματα.
Στο εξωτερικό ναι, στην χώρα μας όχι. :) Δεν ξέρω οι άποροι φοιτητές τι παροχές έχουν. Έχω ακούσει ότι υπάρχει και η κάρτα νέων. Δες: Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων.

Στην χώρα μας μόνο να πληρώνεις πρέπει..π.χ. χαράτσια, ειδικές εισφορές ακινήτων, εισφορά ανήλικου τέκνου..και άλλα τροϊκανά τερτίπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ρε παιδια τι γινεται με το φοιτητικο στεγαστικο επιδομα; ακομα περιμενουμε.. κανενας απο ασοεε και να το χει λαβει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μία φίλη μου που σπουδάζει στο Ρέθυμνο το πήρε. Ξέρω πολλούς που περιμένουν. Έχουν αρχίσει να το καταθέτουν πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποια είναι τα κριτήρια για επίδομα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Υπαρχουν ατομα που δεν το εχουν παρει ΑΚΟΜΗ? Μια συμφοιτητρια μου απο Καβαλα το πηρε την προηγουμενη βδομαδα, εγω Θεσσαλονικη ακομα τιποτα.. λετε να πηγε τιποτα στραβα? Νομιζω πως αργησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...:hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top