Φοιτητικά επιδόματα και δικαιώματα

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πρέπει να έχεις περάσει τα μισά μαθήματα.

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο.Αναγράφονται πάνω στο πιστοποιητικό αναλυτικά τα μαθήματα που έχεις περάσει;Ή απλά επιβεβαιώνεται ότι έχεις περάσει τα μισά;
Κάποιος μεγαλύτερου έτους ας μας διαφωτίσει.

λεει ποσα εχεις περασει!πιστοποιει οτι δικαιουσαι το επιδομα και εχεις περασει πχ 10/12 ..δεν λεει ποια εχεις περασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Επειδή δεν θυμάμαι, όποιος δεν έχει Ε9 τι πάει ως δικαιολογητικό αντί αυτού;; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
προφανως εισαι προστατευομενο μελος!πας το Ε9 των γονιων σου!και Ε1 αν θυμαμαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Για να παρεις το φοιτητικο επιδομα πρεπεπι να σπουδαζεις σε αλλη πολη?
Ακυρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Για να παρεις το φοιτητικο επιδομα πρεπεπι να σπουδαζεις σε αλλη πολη?
Ακυρο!

Το φοιτητικό επίδομα είναι φοιτητικό επίδομα ενοικίου. Επομένως, ναι, αν μένεις στην Πόλη μόνιμης κατοικίας σου και νοικιάζεις extra σπίτι, ενώ θα μπορούσες να μένεις στο δικό σου, ή αν μένεις στο δικό σου, τότε για ποιο λόγο να πάρεις φοιτητικό επίδομα ενοικίου;

Για εμάς που είμαστε Α' εξάμηνο ακόμη, ρε παιδιά, τι ισχύει; Παίρνουμε το επίδομα όσοι το δικαιούμαστε, χωρίς να καταθέσουμε τον αριθμό των περασμένων μαθημάτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για εμάς που είμαστε Α' εξάμηνο ακόμη, ρε παιδιά, τι ισχύει; Παίρνουμε το επίδομα όσοι το δικαιούμαστε, χωρίς να καταθέσουμε τον αριθμό των περασμένων μαθημάτων;
Ναι ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teode

Νεοφερμένος

Ο teode αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια αλλη μια ερωτηση..μπορω να παω ο ιδιος τα δικαιολογητικα στην εφορια αν μου κανει πληρεξουσιο ο πατερας μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδια αλλη μια ερωτηση..μπορω να παω ο ιδιος τα δικαιολογητικα στην εφορια αν μου κανει πληρεξουσιο ο πατερας μου?

ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teode

Νεοφερμένος

Ο teode αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
προφανως εισαι προστατευομενο μελος!πας το Ε9 των γονιων σου!και Ε1 αν θυμαμαι καλα

Ναι... Η μητέρα μου δεν έχει όμως Ε9!! :P Και είχαμε πάει κάτι άλλο, αλλά δεν θυμάμαι τι. Γι'αυτό ρώτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Έχουμε κανένα νέο;
Είχα διαβάσει κάπου στο edu4u ότι απο φέτος τα δικαιολογητικά θα τα καταθέτουμε ηλεκτρονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Έχουμε κανένα νέο;
Είχα διαβάσει κάπου στο edu4u ότι απο φέτος τα δικαιολογητικά θα τα καταθέτουμε ηλεκτρονικά.

ναι, υπάρχει εδω και ένα χρόνο μέσα από το σύστημα της ηλεκτρονικής γραμματείας (cardisoft) αυτή η δυνατότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ναι, υπάρχει εδω και ένα χρόνο μέσα από το σύστημα της ηλεκτρονικής γραμματείας (cardisoft) αυτή η δυνατότητα
Ααα δεν το ξερά.:P Άντε να βγει η ανακοίνωση επιτέλους...θέλω να πάρω καινούριο κινητό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος αν παίρνεις κανονικά το επίδομα αν χρωστάς στην εφορία; Άλλοι μου είπαν ότι το πήραν άλλοι μου λένε ότι ζητούν να αφήσεις τουλάχιστον τα μισά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
υποθέτω ότι αν χρωστάς, λογικά θα σου ζητήσουν ένα ποσό για να τακτοποιήσεις τις εκκρεμότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μάλιστα.. Σε ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Έχετε κάποιο νέο σχετικά με την έναρξη της υποβολής δικαιολογητικών; Διάβασα στο ίντερνετ ότι πήγε εγκύκλιος στην εφορία και ότι ξεκίνησε η διαδικασία από προχθές, αλλά πήραμε σήμερα στην εφορία και μας τα αλλάζουν όλα! Δεν δίνονται ακόμα και μάλιστα θα δοθεί από την Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου.. Υπάρχει κανείς που το'χει πάρει να μας πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλαγή ανακοινώθηκε για το φοιτητικό επίδομα και τις αιτήσεις για το 2013 .Σύμφωνα με πρωινή εκπομπή του ΑΝΤ1 από λάθος πληροφόρηση ανακοινώθηκε ότι έχουν ξεκινήσει οι αιτήσεις για το φοιτητικό επίδομα .Η χθεσινή μας ανακοίνωση οτι ξεκίνησαν οι αιτήσεις ήταν στο πλαίσιο ανακοίνωσης που βγήκε από την ίδια εκπομπή.

Το επίδομα θα δοθεί και το 2013 όπως προκύπτει από το υπουργείο Οικονομικών αλλά δεν έχει διευκρινιστεί το πως και το που αναμένεται επίσημη ανακοίνωση .


ΠΗΓΗ: dikaiologitika.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χαίρετε, είμαι τριτοετής φοιτητής και δικαιούμαι το επίδομα με βάση την οικονομικη κατάσταση, τον τόπο διαμονής κλπ κλπ αλλά έχω ένα θέμα, απ'όσο θυμάμαι για να πάρεις το επίδομα θα πρέπει να έχεις περάσει τα μισά μαθήματα +1, μέχρι και την εξεταστική του Ιανουαρίου τώρα δεν κάλυπτα αυτό το κριτήριο, πλέον έχω περάσει τα μισά +1 μαθήματα, το δικαιούμαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, η εξεταστική του Ιανουαρίου δεν μετράει. Όμως νομίζω πως πρέπει να έχεις περάσει τα μισά μαθήματα και όχι τα μισά +1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top