Φοιτητικά έπιπλα

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ θα λεγα 2000-. Ψυγειο, κουζινά (αν και μπορείς και κουζινάκι), πλυντήριο, τραπέζι, καρέκλες, γραφείο, βιβλιοθήκη, πιατικά, γυαλικά, μαχαιροπίρουνα, πετσέτες και ότι άλλο θεωρείς εσύ σωστό. Φεύγουν τα άτιμα πολύ εύκολα


εντάξει,δίκιο έχεις απλά εγώ έμεινα στα πιο απαραίτητα που τα παίρνεις οπωσδήποτε για να είναι κατ'αρχήν βιώσιμο το σπίτι από εκεί και πέρα τα λεφτά φεύγουν αέρα...ειδικά αν δεν υπάρχει κάποια καβάτζα σε μικροπράγματα στην τότε κλάφτα...για αυτό πρότινα και τα ψιλομεταχειρισμένα για πιο οικονομικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Θα'θελα τη γνώμη σας.
Έχω κοιτάξει και τον κατάλογο της ΙΚΕΑ και της ΝΕΟΣΕΤ,και ψάχνοντας για κρεβάτι μπορώ να πω ότι της ΝΕΟΣΕΤ με ενθουσίασαν πολύ περισσότερο,αφού βρίσκεις ημίδιπλο με ένα 200αρι,ενώ και στην ΙΚΕΑ πάνω κάτω 150 με 200 πάνε.
Και ειδικά τώρα που έχουμε ακόμα εκπτώσεις είναι ευκαιρία να πάρω απο ΝΕΟΣΕΤ που θα το βρω κ πιο φτηνά.
Εσείς τι λέτε?

Βασικά.Για όσους έχουν ψωνίσει ήδη τα δικά τους.Είναι πολλά 200-250 ευρώ για κρεβάτι - χωρίς στρώμα πιστεύετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα'θελα τη γνώμη σας.
Έχω κοιτάξει και τον κατάλογο της ΙΚΕΑ και της ΝΕΟΣΕΤ,και ψάχνοντας για κρεβάτι μπορώ να πω ότι της ΝΕΟΣΕΤ με ενθουσίασαν πολύ περισσότερο,αφού βρίσκεις ημίδιπλο με ένα 200αρι,ενώ και στην ΙΚΕΑ πάνω κάτω 150 με 200 πάνε.
Και ειδικά τώρα που έχουμε ακόμα εκπτώσεις είναι ευκαιρία να πάρω απο ΝΕΟΣΕΤ που θα το βρω κ πιο φτηνά.
Εσείς τι λέτε?

Βασικά.Για όσους έχουν ψωνίσει ήδη τα δικά τους.Είναι πολλά 200-250 ευρώ για κρεβάτι - χωρίς στρώμα πιστεύετε?

Κοίτα, εγώ πήρα πέρυσι το δικό μου από ΙΚΕΑ και έχει αρχίσει να ... τρίζει (και είμαι 56 κιλά :P )
Με όλα τα άλλα έπιπλα που πήρα, καναπέ, γραφείο, τραπεζάκια κτλ δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Οπότε δε θα πρότεινα κρεβάτι από εκεί αν έχεις την άνεση να πάρεις κάτι πιο ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
είναι όντως πολλά 250 μόνο για τον σκελετό χωρίς το στρώμα.
μην κοιτάτε μόνο στα επώνυμα εκεί πληρώνεις το όνομα πιο πολύ από την ποιότητα,σε όλες τις φοιτητικές πόλεις υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε έπιπλα και κάνουν και πακέτα με διάφορα έπιπλα για να γεμίσει όλο το σπίτι και είναι και αρκετά πιο ποιοτικά,ειδικά από τα νεοσέτ που πραγματικά δεν την πολυπαλεύουν όσα έχω δει σε σπίτια συμφοιτητών.
δε λέω,καλά σχεδιάκια και χρωματάκια αλλά από ουσία δεν....


επίσης θα το ξαναπώ ότι όσοι φεύγουν τα πουλάνε σε εξευτελιστικές τιμές για να μην τα πετάξουν.
εγώ πήρα γραφείο πριν ένα μήνα με 15 ευρώ(!!!!) κασι πραγματικά είναι πάρα πολύ καλό όρεξη να'χετε να κοιτάτε τις κολόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
IKEA θα ψάξω κι εγώ εντός ολίγων ημερών.Ένα κρεβάτι 1,5άρι το οποίο καλό θα ήταν να άνοιγε ένας καναπές και μια πολυθρονίτσα.Α και ένα τραπεζάκι μικρό και συμπαθητικό.Αυτά θέλω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
IKEA θα ψάξω κι εγώ εντός ολίγων ημερών.Ένα κρεβάτι 1,5άρι το οποίο καλό θα ήταν να άνοιγε ένας καναπές και μια πολυθρονίτσα.Α και ένα τραπεζάκι μικρό και συμπαθητικό.Αυτά θέλω.:P

Καλέ.
Εσύ γραφείο δε θες?
Στο πάτωμα θα διαβάζεις?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλέ.
Εσύ γραφείο δε θες?
Στο πάτωμα θα διαβάζεις?:P
Ποιος διαβάζει σε γραφείο; :P
Πάρε αρχικά τα βασικά και αν κρίνεις ότι σου χρειάζεται το γραφείο παίρνεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Λες?
Και δηλαδή άμα πάρεις σταθερό υπολογιστή που θα τον βάζεις? Πάνω στο ψυγείο?:P


*πλάκα πλάκα ούτε γω διαβάζω σε γραφειο xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λες?
Και δηλαδή άμα πάρεις σταθερό υπολογιστή που θα τον βάζεις? Πάνω στο ψυγείο?:P


*πλάκα πλάκα ούτε γω διαβάζω σε γραφειο xD
Συνήθως οι φοιτητές έχουν φορητό υπολογιστή, άμα πάρεις σταθερό θα πάρεις ή το ειδικό γραφείο ή το κλασσικό.
Αν πάρεις laptop όμως και δεδομένο ότι δεν διαβάζεις σε γραφείο, πεταμένα χρήματα θα είναι. Για πρώτη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Αν πας σε οποαδήποτε σχολή που θέλει θετικών επιστημών ή πολυτεχνική θες γραφείο. Που θα κάνεις σχέδιο στο πάτωμα; Και απο την άλλη όταν γράφεις πολλές ασκήσεις, εργασίες σε εβδομαδιαία βάση και αυτά που θα τα γράφεις; Για μένα το γραφείο είναι μονόδρομος, το τραπέζι είναι μάλλον περιττό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Καλέ.
Εσύ γραφείο δε θες?
Στο πάτωμα θα διαβάζεις?:P
Ώπα ναι και έλεγα τι ξέχασα:redface:
Και ένα μικρούλι γραφειάκι να αφήνω το λαπτοπ,ε και που και που να κάνω πως διαβάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μμμ,εγώ θα μένω σε μονόχωρη γκαρσονιέρα 25 τμ.Και επειδή δεν είναι κ πολύ μεγάλο ένα τέτοιο δωμάτιο,σκέφτομαι μήπως συνδυάσω το γραφείο με το τραπέζι της κουζίνας.
Δηλαδή να πάρω απλά ένα τραπέζι [μεσαίου μεγέθους] για την κουζίνα και να το χρησιμοποιώ και για γραφείο.
Και μια βιβλιοθήκη εκεί πιο πέρα.
Τι λέτε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Καλή σαν ιδέα,γιατί αλλιώς δεν νομίζω να χωρέσει και γραφείο και τραπέζι κουζίνας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
μμμ,εγώ θα μένω σε μονόχωρη γκαρσονιέρα 25 τμ.Και επειδή δεν είναι κ πολύ μεγάλο ένα τέτοιο δωμάτιο,σκέφτομαι μήπως συνδυάσω το γραφείο με το τραπέζι της κουζίνας.
Δηλαδή να πάρω απλά ένα τραπέζι [μεσαίου μεγέθους] για την κουζίνα και να το χρησιμοποιώ και για γραφείο.
Και μια βιβλιοθήκη εκεί πιο πέρα.
Τι λέτε ?


Γεια σας κ απο μενα...

Κ εγω σε γκαρσονιερα θα μενω, μονοχωρη. Οποτε δεν θα μπορω να εχω και τα παντα μεσα.
Προσωπικα, θα παρω γραφειο, το θεωρω απαραιτητο, διαβασμα, pc, να βαζεις οτι να ναι πανω τελοσπαντων :P
Και σκεφτηκα να παρω ενα πτυσσομενο τραπεζι -μικρο- κουζινας. ε, και 2 πτυσσομενες καρεκλες. Ετσι, οποτε τα χρειαζομαι, τα χρησιμοποιω , διαφορετικα βολεμενα.. γιατι δεν εχω την πολυτελεια χωρου..

Σκεψουτοοοο;)

Για πες.. :P τι αλλο χρειαζομαστεεε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω καλή λύση για όσους μείνουν σε μικρούς χώρους είναι και οι μαξιλάρες, τα διάφορα σκαμποειδή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Γεια σας κ απο μενα...

Κ εγω σε γκαρσονιερα θα μενω, μονοχωρη. Οποτε δεν θα μπορω να εχω και τα παντα μεσα.
Προσωπικα, θα παρω γραφειο, το θεωρω απαραιτητο, διαβασμα, pc, να βαζεις οτι να ναι πανω τελοσπαντων :P
Και σκεφτηκα να παρω ενα πτυσσομενο τραπεζι -μικρο- κουζινας. ε, και 2 πτυσσομενες καρεκλες. Ετσι, οποτε τα χρειαζομαι, τα χρησιμοποιω , διαφορετικα βολεμενα.. γιατι δεν εχω την πολυτελεια χωρου..

Σκεψουτοοοο;)

Για πες.. :P τι αλλο χρειαζομαστεεε :P
λες,ε?
δεν ξέρω ρε παιδί μου,αν είναι να επιλέξω ανάμεσα σε γραφείο και σε τραπέζι κουζίνας νομίζω θα επέλεγα απλό τραπέζι.Αφού στο τραπέζι μπορείς να κάνεις κ άλλα πραγματα εκτός απο το να φας (π,χ να διαβάσεις:P) ενώ στο γραφείο είναι μάλλον πιο δύσκολο:P
Εε,κρεβατι,ντουλάπα,κανα καναπε διθέσιο που να γίνεται απαραίτητα κρεβάτι [αμα τα καταφέρω να χωρέσω 3θέσιο θα το κάνω].Εε,αυτά?
Άμα βλέπεις και τιβι,τότε κ ένα έπιπλο για την τιβι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Αν καποιος ψωνισει επιπλα απο εντος να αποφυγει να παρει το κρεβατι annie.
Τριζει ασυστολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδια επειδη κι εγω σε μονοχωρη γκαρσονιερα μενω εχω κανει το εξης. Εχω παρει ενα γραφειο. Ειναι απαραιτητο! Ενα πτυσσομενο τραπεζι κουζινας 2 βιβλιοθηκες και ειστε κομπλε. Αν θελετε εχω και φωτος για να παρετε καμια ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ρε,και χωράνε όλα αυτά?
Ναι,αν μπορείς ανέβασε πικς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top