Φοιτητικά έπιπλα

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει να βλέπω σπίτια μέσω ίντερνετ για να πάρω μία γεύση. :P Επιπλομένο το θέλω το σπίτι μου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
και εγω επιπλομενο ηθελα αλλα τελικα αλλαξα γνωμη γιατι σκεφτηκα οτι γιατι να πληρωνω παραπανω τ σπιτι για τ επιπλα? καλυτερα μια κα καη καλη και θα τ χω για 4 χρονια!.τ μονο που θελω ειναι να ειναι σχετικα ευρυχωρο και οχι μια τρυπουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και εγω επιπλομενο ηθελα αλλα τελικα αλλαξα γνωμη γιατι σκεφτηκα οτι γιατι να πληρωνω παραπανω τ σπιτι για τ επιπλα? καλυτερα μια κα καη καλη και θα τ χω για 4 χρονια!.τ μονο που θελω ειναι να ειναι σχετικα ευρυχωρο και οχι μια τρυπουλα

Ακριβώς αυτό!:P

Παίδες, μένει κανείς Χίο και ξέρει αν υπάρχουν στο κέντρο καταστήματα με έπιπλα (σε λογικές τιμές, μην είναι πανάκριβα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Mόνο εγώ έχω αρχίσει να βρίσκω τα έπιπλα μου από το ΙΚΕΑ, εστώ και μέσω του internet προς το παρόν;

Και εγώ :P αλλά δεν θα προτιμήσω το ΙΚΕΑ(δεν είναι και η καλύτερη ποιότητα από όσο γνωρίζω :hmm: )
Κοιτάω πιο πολύ στο Praktiker :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εγώ περιμένω να φύγει αυτή που μένει εδώ και πέντε χρόνια, για να μπω επιτέλους και να το φτιάξω. Υπολογίζαμε πως θα ανεβαίναμε στην Αθήνα στα μέσα του Ιουλίου και τελικά λόγω της χρονοκαθυστερημένης θα ανέβουμε με ένα μήνα καθυστέρηση. :mpinelik:


Και εγώ :P αλλά δεν θα προτιμήσω το ΙΚΕΑ(δεν είναι και η καλύτερη ποιότητα από όσο γνωρίζω :hmm: )
Κοιτάω πιο πολύ στο Praktiker :)

Τα έπιπλα του Praktiker από αισθητικής απόψεως είναι απαίσια. Και μη νομίζεις πως και η ποιότητα είναι ιδιαίτερα καλή. Τα έπιπλα για το φοιτητικό σπίτι του αδερφού μου τα πήραμε από εκεί, γιατί "σπουδάζει" σε πόλη που δυστυχώς δεν έχει κατάστημα ΙΚΕΑ, και εκτός που είναι άσχημα (όχι μόνο αυτά που πήραμε, αλλά και όσα βρίσκονται στο κατάστημα), δεν χαρακτηρίζονται και για την ποιότητα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Mόνο εγώ έχω αρχίσει να βρίσκω τα έπιπλα μου από το ΙΚΕΑ, εστώ και μέσω του internet προς το παρόν;
Απ΄οτι βλεπεις ειναι αρκετοι αυτοι που ψαχνουν. Και εγω εχει λιγο καιρο που ξεκινησα να ψαχνω και για σπιτι αλλα και για επιπλα,γιατι δεν θελω επιπλωμενο(εκτος φυσικα και αν βρω κανενα σε καλη κατασταση οποτε no problem). Ικεα και εγω εριξα μια ματια ,τωρα σκεφτομαι και για praktiker..θα δειξει,ας βγουν οι βασεις με το καλο, να ξερουμε και που θα ειμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Τα έπιπλα του Praktiker από αισθητικής απόψεως είναι απαίσια. Και μη νομίζεις πως και η ποιότητα είναι ιδιαίτερα καλή. Τα έπιπλα για το φοιτητικό σπίτι του αδερφού μου τα πήραμε από εκεί, γιατί "σπουδάζει" σε πόλη που δυστυχώς δεν έχει κατάστημα ΙΚΕΑ, και εκτός που είναι άσχημα (όχι μόνο αυτά που πήραμε, αλλά και όσα βρίσκονται στο κατάστημα), δεν χαρακτηρίζονται και για την ποιότητα τους.

Κοιτα,αν το παρουμε ετσι,τοτε κανενα απο τα καταστηματα αυτου του ειδους δεν ειναι "κορυφαια" απο αποψη ποιοτητας :P
Οποτε ψαχνεις να βρεις το καλυτερο μεταξυ των μετριων:P οταν ερθει η στιγμη να τα παρω,θα το κοιταξω πιο διεξοδικα..ετσι και αλλιως το κρεβατι θελω να παρω μονο ετσι γιατι ειμαι περιεργη:P)και καμια βιβλιοθηκη ή διακοσμιτικο
Οσον αφορα την αισθητικη..εεε θα το βαλεις και εσυ το χερακι σου να τα κανεις πιο χαριτωμενα;)

Kι εγώ από τα Praktiker τα είχα πάρει, μια χαρά ήταν.:)

Και απο αποψη ποιοτητας και απο αποψη "αισθητικης";:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Και απο αποψη ποιοτητας και απο αποψη "αισθητικης";:hmm:
Με έχουν ικανοποιήσει στους δύο τομείς που αναφέρεις πλήρως. Η αισθητική είναι καθαρά δικό σου θέμα. Πάντως εγώ που πήγα στα praktiker της Αθήνας να σημειώσω τους κωδικούς των επίπλων για να τα παραγγείλω τηλεφωνικά , ξετρελάθηκα πάντως. Για ένα φοιτητικό σπίτι είναι πολύ καλά, μη τρελαθούμε κιόλας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Με έχουν ικανοποιήσει στους δύο τομείς που αναφέρεις πλήρως. Η αισθητική είναι καθαρά δικό σου θέμα. Πάντως εγώ που πήγα στα praktiker της Αθήνας να σημειώσω τους κωδικούς των επίπλων για να τα παραγγείλω τηλεφωνικά , ξετρελάθηκα πάντως. Για ένα φοιτητικό σπίτι είναι πολύ καλά, μη τρελαθούμε κιόλας.:)
Ευχαριστώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να πας στα 120, που βρίσκονται στο αεροδρόμιο, απ' τον πίσω δρόμο. Ο ίδιος έχει και το κατάστημα "Φράγκος" σε ένα χωριό κοντά στην πόλη, το Χαλκειός. Από τιμές δεν ξέρω να σου πω σίγουρα, αλλά έχει καλή ποιότητα.

Σε ποια σχολή περνάς, αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εχει ψωνισει κανεις επιπλα απο praktiker; μου φανηκαν πολυ καλυτερα απο αυτα του ικεα

Ουσιαστικα μου λειπουν ενα κρεβατι, γραφειο και καμια ραφιερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εχει ψωνισει κανεις επιπλα απο praktiker; μου φανηκαν πολυ καλυτερα απο αυτα του ικεα

Ουσιαστικα μου λειπουν ενα κρεβατι, γραφειο και καμια ραφιερα...

Απο αισθητικη άποψη, πιστεύω οτι τα έπιπλα του ΙΚΕΑ ειναι πιο ωραια.
Δεν εχω ακούσει και τα καλυτερα για την ποιότητα του πρακτικερ. Ειχα πει σε ένα αλλο θεμα οτι επιπλωσαμε ένα σπιτάκι στο χωριό μας με έπιπλα απο το ΙΚΕΑ πριν 4 χρονια και ακομα δεν εχουν παρουσιάσει προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Εχω ψωνίσει και από τα δύο. Η αισθητική είναι προσωπικό θέμα. Από άποψη ποιότητας όμως το ικεα είναι πολύ καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
όσοι μένετε θεσσαλονίκη τσεκάρετε και το polihome, έχει αρκετά καλές τιμές, θα πάρω απο εκεί κρεβάτι και καρέκλα γραφείου ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Εγω βρηκα ενα επιπλωμενο σπιτι και ολα τα επιπλα ειναι καινουρια και ικεα..τελεια βασικα..κι αν δεν ηταν επιπλωμενο απ ικεα θα παιρνα ή πρακτικερ ή απο κανα αλλο καταατημα με οικονομικα επιπλα στην περιοχη (στο Ηρακλειο εχει πρακτικερ και μονο παραλαβες για ικεα)..ενα γραφειο θα χρειαστω μονο και θα το παρω απ τα πρακτικερ..απο ποιοτητα νομιζω πως και τα δυο καταστηματα ειναι το ιδιο αλλα απο αισθητικης αποψης πιστευω τα ικεα ειναι πολυ καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Το σπιτι που βρηκα ειναι σχετικα μικρο η μαλλον πολυ μικρο (30τμ).Ολο ενας χωρος με ξεχωριστο το μπανιο συν το μπαλκονι.Ετσι λοιπον για να μπορεσω να αξιοποιησω οσο περισσοτερο χωρο γινεται σκεφτηκα να παρω ενα κρεβατι-σοφιτα.Δηλαδη σαν διωροφο αλλα χωρις το απο κατω ετσι ωστε να μπει εκει το θρανιο η ενας καναπες.
-Εχει κανει καποιος κατι παρομοιο;Κι αν ναι,σας βολεψε η ειχατε προβληματα;

Καθε γνωμη ευπροσδεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Το σπιτι που βρηκα ειναι σχετικα μικρο η μαλλον πολυ μικρο (30τμ).Ολο ενας χωρος με ξεχωριστο το μπανιο συν το μπαλκονι.Ετσι λοιπον για να μπορεσω να αξιοποιησω οσο περισσοτερο χωρο γινεται σκεφτηκα να παρω ενα κρεβατι-σοφιτα.Δηλαδη σαν διωροφο αλλα χωρις το απο κατω ετσι ωστε να μπει εκει το θρανιο η ενας καναπες.
-Εχει κανει καποιος κατι παρομοιο;Κι αν ναι,σας βολεψε η ειχατε προβληματα;

Καθε γνωμη ευπροσδεκτη!
Εγώ δεν έχω κάτι παρόμοιο, αλλά ξέρω άτομα που το έχουν κάνει και βολεύει πολύ..γραφείο συνήθως βάζουν από κάτω..εξοικονομείς χώρο όπως είπες κι εσύ..δε νομίζω πως είναι προβληματικό ένα κρεβάτι σοφίτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κάτι παρόμοιο, αλλά ξέρω άτομα που το έχουν κάνει και βολεύει πολύ..γραφείο συνήθως βάζουν από κάτω..εξοικονομείς χώρο όπως είπες κι εσύ..δε νομίζω πως είναι προβληματικό ένα κρεβάτι σοφίτα ;)


Και εγω αυτο πιστευω! :D
-Αλλα απο την αλλη εχω τους γονεις μου που μου λενε οτι θα βαρεθω να ανεβαινω τη σκαλα για να κοιμηθω ,οτι θα δυσκολευομαι πολυ να αλλαζω τα σεντονια κτλ.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
E αυτή μπορεί να είναι η μόνη δυσκολία αλλά νομίζω πως σκεπτόμενη το χώρο που θα εξοικονομήσεις και θα χρησιμοποιήσεις για άλλα πράγματα χρήσιμα αξίζει να πάρεις ένα τέτοιο κρεβάτι..εγώ θα ήμουν πρόθυμη να πάρω πάντως αν χρειαζόταν..μια συνήθεια είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top