Φοιτητές μακριά από το σπίτι σας

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
παιδιά που σπουδάζετε μακριά από το πατρικό σας...πώς τα πάτε με τη μαγειρική? Ως άσχετη με το σπορ που όμως έχει αρχίσει τελευταία κάποιες -φιλότιμες πλην όχι πάντα πετυχημένες- προσπάθειες ήθελα να σας προτείνω αν θέλετε να μοιραζόμαστε εδώ διάφορες εύκολες -ιδανικά απελπιστικά εύκολες- λύσεις για μαγείρεμα ώστε να μην σκυλοπεινάσουμε! :)

https://akispetretzikis.com/el/tags/piata-gia-foithtes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι 'ασχετη ή αυτά δύσκολα, εγώ μια φορά αυτά δεεεεεν μπορώ να τα κάνω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι 'ασχετη ή αυτά δύσκολα, εγώ μια φορά αυτά δεεεεεν μπορώ να τα κάνω! :P

Τι 1η φορα ισως αποτυχεις σε μερικες συνταγες , αλλα αξιζει να τα δοκιμασεις !!!.....εγω 1α τα κανω με την μητερα μου και μετα μονος !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
η πιο εύκολη (και υγιεινή) λύση: αγοράζεις μαρούλι, το κόβεις όλο, το βάζεις σε ένα μπολ για να το έχεις έτοιμο ανά πάσα στιγμή και μετά στο ψυγείο. όποτε πεινάς, βάλε μαρούλι και μετά ό,τι άλλο σου αρέσει (γαλοπούλα/κοτόπουλο/τόνο, κρουτόν ή κανένα παξιμάδι :P τυρί ή κυριολεκτικά οτιδήποτε άλλο θες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
η πιο εύκολη (και υγιεινή) λύση: αγοράζεις μαρούλι, το κόβεις όλο, το βάζεις σε ένα μπολ για να το έχεις έτοιμο ανά πάσα στιγμή και μετά στο ψυγείο. όποτε πεινάς, βάλε μαρούλι και μετά ό,τι άλλο σου αρέσει (γαλοπούλα/κοτόπουλο/τόνο, κρουτόν ή κανένα παξιμάδι :P τυρί ή κυριολεκτικά οτιδήποτε άλλο θες).

πάρα πολύ καλή ιδέα, σε ευχαριστώ πολύ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mε μια γρήγορη ματιά, μάλλον πιάτα για φοιτητές στο ιεκ μαγειρικής είναι, για εξάσκηση. :P

Ασε, αν δεν έφτιαχνα muffins με κολοκύθα και μπαχαρικά δε πήγαινα σχολή.

Εγώ προσωπικά δεν μαγείρευα απλά,έκανα λειτούργημα γιατί τέσταρα παράλληλα την ετοιμότητα του πυροσβεστικού σώματος :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ασε, αν δεν έφτιαχνα muffins με κολοκύθα και μπαχαρικά δε πήγαινα σχολή.

Εγώ προσωπικά δεν μαγείρευα απλά,έκανα λειτούργημα γιατί τέσταρα παράλληλα την ετοιμότητα του πυροσβεστικού σώματος :hehe:
Μερικοι σαν κι εμενα εχουν την ικανοτητα να φτιαχουν τοστ...χαραμιζομαι με τις πανελληνιες:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Μερικοι σαν κι εμενα εχουν την ικανοτητα να φτιαχουν τοστ...χαραμιζομαι με τις πανελληνιες:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

τοστ είναι η σπεσιαλιτέ μου
το 1 από τα 2 πράγματα που ''ξέρω'' να ''μαγειρεύω'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
η πιο εύκολη (και υγιεινή) λύση: αγοράζεις μαρούλι, το κόβεις όλο, το βάζεις σε ένα μπολ για να το έχεις έτοιμο ανά πάσα στιγμή και μετά στο ψυγείο. όποτε πεινάς, βάλε μαρούλι και μετά ό,τι άλλο σου αρέσει (γαλοπούλα/κοτόπουλο/τόνο, κρουτόν ή κανένα παξιμάδι :P τυρί ή κυριολεκτικά οτιδήποτε άλλο θες).

Επίσης φροντίζεις το μαρούλι να το πλύνεις καλά πριν το βάλεις στο μπόλ :P:P:P

τοστ είναι η σπεσιαλιτέ μου
το 1 από τα 2 πράγματα που ''ξέρω'' να ''μαγειρεύω'' :P

Υπάρχουν και παναρισμένα κοτόπουλα στον χασάπι τα παίρνεις και τα κάνεις σε ενα τηγανάκι με λίγο λάδι και σε κάποιους χασάπηδες έχει και μπιφτέκια ζυμωμένα οπότε να παίρνεις και απλά τα ψήνεις σε κάποια ψηστιέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και το φαγητό της λέσχης είναι μια καλή λύση.Οι φήμες που μπορεί να ακούσετε για κρέατα από τσουπακάμπρα και πόκεμον κρίνονται ανακριβείς for the most part
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Και το φαγητό της λέσχης είναι μια καλή λύση.Οι φήμες που μπορεί να ακούσετε για κρέατα από τσουπακάμπρα και πόκεμον κρίνονται ανακριβείς for the most part
Μας προετοιμάζουν και για τα γκοτζιλάκια της στρατιωτικής μας θητείας! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το πιο εύκολο και χορταστικό φαΐ που μπορείτε να κάνετε ως φοιτητές είναι τα γεμιστά (αθάνατη Θεανώ Φωτίου).
Από το super market θα χρειαστεί να αγοράσετε (αν δεν τα έχετε ήδη) μόνο τις πιπεριές, το ρύζι, το κρεμμύδι και την σάλτσα ντομάτας. Λάδι, δυόσμο και πιπέρι φαντάζομαι έχετε... Ακόμη κι αν δεν έχετε εσείς, θα έχει η γριά που μένει δίπλα σας :hehe:

Όλα αυτά με 5-6€
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μας προετοιμάζουν και για τα γκοτζιλάκια της στρατιωτικής μας θητείας! :whistle:

Γιατι τι εχει το φαγητο του στρατου; :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γιατι τι εχει το φαγητο του στρατου; :P:P:P
Σε μερικές μονάδες το μαγειρεύουν οι φαντάροι. Αυτό από μόνο του αρκεί :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σε μερικές μονάδες το μαγειρεύουν οι φαντάροι. Αυτό από μόνο του αρκεί :hehe:

Τι εννοείς σε μερικές μονάδες;Σε όλες τις μονάδες με εξαίρεση κάποιες ελάχιστες κυρίως πάνω στον Εβρο έχουν μάγειρες φαντάρους. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σε μερικές μονάδες το μαγειρεύουν οι φαντάροι. Αυτό από μόνο του αρκεί :hehe:

Το ξερω χαχαχ.Εκτος κι αν εχει κανενας φανταρος κρυφο ταλεντο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μας προετοιμάζουν και για τα γκοτζιλάκια της στρατιωτικής μας θητείας! :whistle:

Το φαι του στρατου,πλην εξαιρεσεων, δεν ειναι κακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μια χαρά είναι το φαί της λέσχης και του στρατού απλώς κάποιοι είναι αρκετά κακομαθημένοι σε αυτό το τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω φάει φασολάδα στρατού, καλή μου φάνηκε.

Της λέσχης όμως είναι πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top