Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Αν πω οχι θα πω ψεματα!!! Ε λοιπον... ΟΧΙ!!!!;)

πιο πολυ φοβαμαι των θανατο τον δικων μου ατομων παρα τον δικο μου!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Νομιζω οτι ειναι χαρακτιριστικο του ανθρωπου να φοβαται το θανατο...παρολα αυτα μπορω να πω πωες φοβαμαι πολυ περισσοτερο το θανατο των δικων μου ανθρωπων(πχ δεν ξερω αν θα μπορουσα να αντεξω το θανατο της γιαγιας μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Θέλω κάποτε να φτάσω στο σημείο να πω ότι δεν με πειράζει εαν πεθάνω,έζησα αυτά που ονειρευτηκα να ζήσω...

Δε θα φτάσεις αν είσαι cool, αυτό είναι το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Η επιλογή φοβάμαι γενικά αφορά π.χ. τον θάνατο ενός αγνώστου??? εγώ φοβάμαι τον δικό μου θάνατο και των αγαπημένων μου προσώπων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evito

Νεοφερμένος

Η evito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η επιλογή φοβάμαι γενικά αφορά π.χ. τον θάνατο ενός αγνώστου??? εγώ φοβάμαι τον δικό μου θάνατο και των αγαπημένων μου προσώπων...

δεν νομίζω να εννοεί αυτό...εννοεί τ ίδιο με αυτό που απάντησες από ότι κατάλαβα :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
δεν νομίζω να εννοεί αυτό...εννοεί τ ίδιο με αυτό που απάντησες από ότι κατάλαβα :);)
μα μπορείς να βάλεις και παραπάνω από ένα οπότε και έτσι και τα έβαλα αυτά τα δύο... το γενικά φοβάμαι τον θάνατο δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοεί... Εννοεί π.χ. την ύπαρξη του θανάτου γενικά? εσύ evito τι λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evito

Νεοφερμένος

Η evito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μα μπορείς να βάλεις και παραπάνω από ένα οπότε και έτσι και τα έβαλα αυτά τα δύο... το γενικά φοβάμαι τον θάνατο δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοεί... Εννοεί π.χ. την ύπαρξη του θανάτου γενικά? εσύ evito τι λες?

μάλλον...βασικά αν το αποδεχθείς δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
σιμ
μάλλον...βασικά αν το αποδεχθείς δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα...:)
τι σιμ? ακόμα δεν έγραφες να μάθεις? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως δε θα ήθελα να πεθάνω και να αφήσω πίσω μου ανθρώπους που με χρειάζονται.
Αυτό το θάνατο φοβάμαι.:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
φοβαμαι την ζωη που ειναι μικρη...οσο σκεφτομαι ειναι οτι τοσα πραγματα θα ηθελα να τα ζησω αλλιως αλλα δεν γινεται...επισης φοβαμαι στο οτι καποια μερα θα πεθανω εγω και θα ηθελα να ξερω πως ειναι να το βιωνεις τον θανατο και επισης λυπαμαι που θα πεθανουν καποια ατομα που αγαπω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Νομιζψ οτι ειναι τεραστια μαλακια να λες οτι δεν φοβασαι τον θανατο.ΟΛΟΙ τον φοβουνται..χωρις εξαιρεση...Πως θα ηταν να ηξερες οτι σε 6 μηνες θα πεθανεις απο καρκινο??Δεν θα φοβοσουν οσο πλησιαζε ο καιρος!Και βεβαια!!Αλλα μεσα σου..................




Φοβαμαι τον πονο.Φοβαμαι τον πονο του σωματος και της ψυχης.Θανατος σημαινει πονος.Συνεπως ναι,φοβαμαι τον θανατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ο θανατος φοβαται εμενα.... :P χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αυτό μας έλειπε μια θεά σαν και μένα,ΜΙΑ ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΘΕΑ, να φοβάται το θάνατο!
Έτσι κι αλλιώς ΟΛΟΙ καποτε θα πεθάνουμε!Προσωπικά δεν φοβάμαι το θάνατο...διότι πιστεύω ότι μετα το θανατο η ζωή συνεχίζεται !Δηλαδή ότι μετά μπορεί να ξεναγεννηθούμε απλα δεν θα θυμόμαστε ΄τποτα απο ολα οσα ζησαμε!ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΘΟΟΟΟΟΛΟΥ ΚΑΚΟ!ΠΑΛΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΤΥΠΩΣΗ !!!
Ένα σας λέω μονο γτ βαριέμαι να κανω τωρα αναλυση....--> https://www.youtube.com/watch?v=jMLSBr5M2z8&feature=player_embedded

και κατι αλλο--> https://greekddl.com/images/fbfiles/images/in03.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ο παράδεισος είναι για αυτούς που φοβούνται το σκοτάδι. Δεν υπάρχει ζωή μετά-θάνατο, για αυτό ζήστε την ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ο παράδεισος είναι για αυτούς που φοβούνται το σκοτάδι. Δεν υπάρχει ζωή μετά-θάνατο, για αυτό ζήστε την ζωή.
Και εσυ που το ξερεις??????:hmm: Ειναι καποια πραγματα που αμα (χτυπα ξυλο) πεθανουμε θα το μαθουμε:/:,μεχρι τοτε πιστευουμε ο καθενας ξεχωριστα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ο παράδεισος είναι για αυτούς που φοβούνται το σκοτάδι. Δεν υπάρχει ζωή μετά-θάνατο, για αυτό ζήστε την ζωή.
Προφανώς δεν έχεις πεθάνει επομένως ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ Ή ΟΧΙ μετα το θάνατο!Άρα ο καθένας έχει την άποψη του!Σέβομαι την ιδεολόγια σου γύρω απο αυτό το θέμα αλλα κι εσύ να σέβεσαι των άλλων αγαπητέ Παναγιώτη!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Meh. Εμένα γενικά το θέμα του θανάτου με αφήνει παγερά αδιάφορη. Γιατί να φοβηθώ κάτι το οποίο δε γνωρίζω? Και από την άλλη, ποια είμαι εγώ να αποφασίσω τί υπάρχει "μετά" και τί όχι? Γι'αυτό λοιπόν, ζω το σήμερα όσο περισσότερο μπορώ μέχρι να έρθει και η δική μου στιγμή να "αποχωρήσω" :) Τόσες συζητήσεις επί εκατοντάδες χρόνια έχουν διεξαχθεί και κανείς δεν έχει καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα....Είναι ατέρμονο πώς να το κάνουμε, σαν να ρωτάς "Ποια θρησκεία είναι η αληθινή??" Δεν υπάρχει τετελεσμένη απάντηση man :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Δε φοβάμαι τον θάνατο αυτόν καθ'αυτόν, αλλά αυτό που φοβάμαι είναι να μη φτάσω ένα βήμα πριν το τέλος και συνειδητοποιήσω πως δεν έκανα τίποτα σημαντικό στην ζωή μου. Πως δεν αφήνω και τίποτα αξιόλογο πίσω μου. Φοβάμαι το γεγονός ότι μπορεί να αποτελέσω έναν απλό αριθμό, κάτι ασήμαντο που ήρθε και έφυγε και σε λίγο καιρό θα ξεχαστεί... πφφ, τι λέω βραδυάτικα;
Συμπέρασμα: δε φοβάμαι τον θάνατο, αλλά το τι θα αφήσω πίσω μου φεύγοντας (μαζί φυσικά και τους ανθρώπους που αγαπώ περισσότερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
εγω τον φοβαμε γιατι δεν ξερω τι θα γινει μετα...το αλλο πως το εξηγειται..πολλες φορες νιωθω οταν κανω κατι οτι αυτο που εκανα το ειχα ξανακανει παλι...δν ξερω ετσι μου φαινεται!!! (deja vu) τι ειναι αυτο?? anyway...εγω αναρωτιεμαι γιατι να ειμαστε ανθρωποι>? ενω θα μπορουσαμε να ειμαστε ζωα ή φυτα.! παντως ο Θεος μας επλασε οχι για να πεθανουμε και να μην εχει συνεχεια η ζωη μας μετα-θανατον αλλα για να ζησουμε με διαφορετικο τροπο ΟΜΩΣ ΑΙΩΝΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top