Φιλοσοφία vs Παιδαγωγικό vs Ψυχολογία vs Φιλολογία

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
παιδια εμεις εχουμε κατι γλειφτρονιααααααα αφηστε.αλλα αυτο δεν επηρεαζει θελω να πιστευω τον καθηγητη.εκτος και να ειναι μαλακας.αμα διαβαζεις ορκιζεσαι εγκαιρα ακομα και ιατρικη να σαι!!
1. Μην ορκίζεσαι.
2. Ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
τα παιδαγωγικα ειναι τα πιο δυσκολα .Hello, αν ηταν πανευκολα δεν θα πατωνατε στον ασεπ οι σκραπες του φιλολογικου παταγωδως
αφου τα παιδαγωγικα ειναι νεφελωδη και δεν υπαρχει μια κοινα αποδεκτη αποψη, αλλα αλληλοσυγκρουομενες αποψεις. Εσυ πρεπει να γραψεις στον ΑΣΕΠ αυτη που το υπουργειο θεωρει σωστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ιts true.Που να δείς και στα μεταπτυχιακά.Μπαίνουν και....δεν βγαίνουν.Για αυτό και παίρνουν 2 άτομα ανα τομέα
ενω στη φιλολογια δεν μπαινουν καν και μενουν κενες θεσεις, μιας και μιλαμε για δυσκολια σχολων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valtasar

Νεοφερμένος

Ο valtasar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ενδεικτικά αναφέρω ως απόφοιτος Μεσαιωνικής και Νέας Ελληνικής Φιλολογίας:ΑΕΦ(Αττικοί Ρήτορες,Αρχαία Ελληνική Γλώσσα 1,Ομήρου Οδύσσεια,Αρχαία Ελληνική Γλώσσα 2,Ευριπίδη Βάκχες,Ιστοριογραφία Θουκυδίδης,Ηλέκτρα Σοφοκλέους,Ησιόδου Θεογονία,Αριστοφάνους Θεσμοφοριάζουσαι,Λυρική Ποίηση:Σύνολο 11).Αυτά τα μαθήματα είναι υποχρεωτικά ΑΕΦ και κανένας φοιτητής οποιασδήποτε ειδίκευσης δε μπορεί να τα αποφύγει.ΛΦ(Λατινική Ρητορεία,Λατινική Θεματογραφία,Ρωμαϊκή πεζογραφία Δημοκρατικής περιόδου,Βιργιλίου Αινειάδα,Λατινικό Μυθιστόρημα:Σύνολο:5).Αυτά είναι επίσης υποχρεωτικά ΛΦ.ΓΣ(Εισαγωγή στη Γλωσσολογία,Επίπεδα Γλωσσικής Ανάλυσης,Ιστορία Ελ. Γλώσσας,Φωνολογία,Γλώσσα και Πολιτισμός Ινδοευρωπαίων:Σύνολο 5).Για ΒΦ και ΝΦ δε γράφω επειδή έχω την αντίστοιχη ειδίκευση.Τη γνώμη μου για τη δυσκολία των τμημάτων την απέκτησα μόλις είχα εικόνα από τα μαθήματα του Φ.Π.Ψ.,την προσπάθεια που κατέβαλα και τις επιδόσεις που είχα σε αυτά.Έως τότε πίστευα απλώς πως είναι ένας κλάδος της Φιλοσοφικής με διαφορετικό κέντρο βάρους.Τώρα έχω πολύ διαφορετική άποψη.Για τους μάγκες του ιστορικού που θεωρούν τον κλάδο τους δυσκολότερο,ας κάτσουν κάνα μήνα να βγάλουν 800 στίχους μετάφραση στην Αινειάδα+150 σελ. ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ+ΤΕSΤΙΜΟΝΙΑ ΣΤΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ+ΜΕΤΡΟ+ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ+ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ+ΣΧΟΛΙΑ και μετά ας μιλήσουν για Φιλολογία.Ο δύσκολος κλάδος τους είναι το αρχαιολογικό,που όντως είναι πολύ ζόρικο αντικείμενο.Τις Ιστορίες του Ιστορικού που θέλουν μόνο παπαγαλία οι Φιλόλογοι τις έχουν για πρωινό.Είχα μαθήματα κι έχω εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
10 αρχαία κάνετε τώρα που τα μαθήματα σας έγιναν 60.Οταν ήταν 40 κάνατε 5-6 μαθήματα αρχαίων.Για δές κανένα πρόγραμμα σπουδών Ιστορικού να δείς μαθήματα αρχαίας ιστορίας μέσα απο τη αρχαία ελληνική γραμματεία,μαθήματα επιγραφικής και παλαιογραφίας πέρα απο τα μαθήματα απο το κλασικό.Μια χαψιά σας κάνουμε εσάς τους νεοελληνιστές στα αρχαία μην μας πουλάτε και πολύ μούρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
1) Από ποιά Φιλοσοφική αποφοίτησες;
2) Κι εγώ είχα πολλά του Φιλολογικού (ήμουν ιστορικό) και μου φάνηκαν γελοία....τι σημαίνει αυτό;;; Απ΄αυτό κρίνεις τη δυσκολία των Σχολών;;;
3) Ποιός σου είπε το απαράδεκτο περί παπαγαλίας;;;
Ως φιλόλογος, λοιπόν, θα έπρεπε να γνωρίζεις τα σχετικά με την παπαγαλία...Αν είχες επιλέξει τέτοιο σύστημα, τι να πω; Τότε, προφανώς, και τους 800 στίχους μετάφρασης παπαγαλία τους μάθαινες. Δύσκολο, ομολογώ!
Συνήθως στο πανεπιστήμιο, όπως μπορώ να κρίνω απ τη σχολή μου, οι καθηγητές "ψάχνουν" την κριτική μας σκέψη, γι αυτό και στην εξεταστική οι ερωτήσεις είναι τέτοιου τύπου.
Τώρα αν εσύ τα μάθαινες αλλιώς, δε σημαίνει πως όλοι έχουν το ίδιο σύστημα....Ένα σύστημα, που μετά απο 2 μέρες δε θυμάσαι τίποτα....
Φιλόλογος μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Τι πιο παπαγαλία απο την μετάφραση στα αρχαία;Τα ερμηνευτικά και τα σχόλια;Πλάκα κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Και στο κάτω κάτω ποιός κρίνει ότι τα Αρχαία είναι σημαντικότερα απ την Ιστορία;
<<Δεν είναι φιλόλογοι γιατί δεν κάνουν πολλά αρχαία>>, γιατί δε λέμε <<Δεν είναι φιλολογοι γιατί δε κάνουν πολλή ιστορία>> ??????????????????
Και όπως είπα και πιο πάνω, η ιστορία είναι σαφέστατα πιο δύσκολη ------>στην κατάκτηση ΟΧΙ στην παπαγαλία!!!!!
Διότι, αν είσαι φιλόλογος και μπερδέψεις την παράθεση με την επεξήγηση, το διορθώνεις.....αν όμως μπερδέψεις τον Α Παγκόσμιο με τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο(τα γεγονότα) και την Οκτωβριανή με την Παρισινή Επανάσταση (που εσείς του Φιλολογικού, δε πρέπει καν να γνωρίζετε...και με το δίκιο σας), τότε τι κάνεις;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αυτοί δεν ξέρουν ρε σύ πότε έγινε ο Πελ/κος πόλεμος για την παρισινή επανάσταση θα σου πούν;Με 2 μαθήματα Ιστορίας τι να ξέρουν οι δύσμοιροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αυτοί δεν ξέρουν ρε σύ πότε έγινε ο Πελ/κος πόλεμος για την παρισινή επανάσταση θα σου πούν;Με 2 μαθήματα Ιστορίας τι να ξέρουν οι δύσμοιροι...
Αρα που καταλήγουμε φίλε μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valtasar

Νεοφερμένος

Ο valtasar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτό το πρόγραμμα σπουδών ισχύει 30 χρόνια φίλε.Το 2007 μπήκα μάγκα μου.Γελοία γιατί οι καθηγητές γνέφουν συγκαταβατικά στις φιλολογικές σας γνώσεις.Κριτική σκέψη σημαίνει αναπτύσσω μία κεντρική ιδέα και γράφω 8 όπως το 90 τοις εκατό όσων έδωσαν το μάθημα.Εσύ μάθε τη μετάφραση σε περίληψη και πάνε δώσε μάθημα φιλολογικού.Μάλλον έτσι μάθαινες και τα μαθήματα της ειδίκευσής σου.Αμφισβήτηση στις Φιλολογικές μου γνώσεις δε δέχομαι γιατί Φιλολογία τελείωσα,σε αντίθεση με εσάς.Εσείς πρέπει να αποδείξετε κάτι που δεν είστε..Το ότι έχετε επαγγελματικά δικαιώματα δε σημαίνει τίποτα.Άλλο να τελειώσεις Οικονομικό στο ΠΑ.ΜΑΚ. κι άλλο Εμπορίας και διαφήμισης στην Ιεράπετρα και να θεωρήσε οικονομολόγος.Ενώ εσύ Logi θυμάσαι τι έγινε το 194 μ.Χ.?..Ανύπαρκτοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valtasar

Νεοφερμένος

Ο valtasar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
..θεωρήσαι(κεκτημένη ταχύτητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αυτό το πρόγραμμα σπουδών ισχύει 30 χρόνια φίλε.Το 2007 μπήκα μάγκα μου.Γελοία γιατί οι καθηγητές γνέφουν συγκαταβατικά στις φιλολογικές σας γνώσεις.Κριτική σκέψη σημαίνει αναπτύσσω μία κεντρική ιδέα και γράφω 8 όπως το 90 τοις εκατό όσων έδωσαν το μάθημα.Εσύ μάθε τη μετάφραση σε περίληψη και πάνε δώσε μάθημα φιλολογικού.Μάλλον έτσι μάθαινες και τα μαθήματα της ειδίκευσής σου.Αμφισβήτηση στις Φιλολογικές μου γνώσεις δε δέχομαι γιατί Φιλολογία τελείωσα,σε αντίθεση με εσάς.Εσείς πρέπει να αποδείξετε κάτι που δεν είστε..Το ότι έχετε επαγγελματικά δικαιώματα δε σημαίνει τίποτα.Άλλο να τελειώσεις Οικονομικό στο ΠΑ.ΜΑΚ. κι άλλο Εμπορίας και διαφήμισης στην Ιεράπετρα και να θεωρήσε οικονομολόγος.Ενώ εσύ Logi θυμάσαι τι έγινε το 194 μ.Χ.?..Ανύπαρκτοι..
Αντε αγόρι μου να διαβάσεις λίγο Ρίτσο και Κική Δημουλά και άσε την Ιστορία και δή την Αρχαιότητα στους ειδικούς.Μην ασχολείσαι λέμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αυτό το πρόγραμμα σπουδών ισχύει 30 χρόνια φίλε.Το 2007 μπήκα μάγκα μου.Γελοία γιατί οι καθηγητές γνέφουν συγκαταβατικά στις φιλολογικές σας γνώσεις.Κριτική σκέψη σημαίνει αναπτύσσω μία κεντρική ιδέα και γράφω 8 όπως το 90 τοις εκατό όσων έδωσαν το μάθημα.Εσύ μάθε τη μετάφραση σε περίληψη και πάνε δώσε μάθημα φιλολογικού.Μάλλον έτσι μάθαινες και τα μαθήματα της ειδίκευσής σου.Αμφισβήτηση στις Φιλολογικές μου γνώσεις δε δέχομαι γιατί Φιλολογία τελείωσα,σε αντίθεση με εσάς.Εσείς πρέπει να αποδείξετε κάτι που δεν είστε..Το ότι έχετε επαγγελματικά δικαιώματα δε σημαίνει τίποτα.Άλλο να τελειώσεις Οικονομικό στο ΠΑ.ΜΑΚ. κι άλλο Εμπορίας και διαφήμισης στην Ιεράπετρα και να θεωρήσε οικονομολόγος.Ενώ εσύ Logi θυμάσαι τι έγινε το 194 μ.Χ.?..Ανύπαρκτοι..
Αναρωτιέμαι...με τόσο ωραίο ύφος θα μιλάτε και στους μαθητές σας ΚΥΡΙΕ ΦΙΛΟΛΟΓΕ;
Δεν έχω καμία όρεξη να το παίξω φιλόλογος...δε θα επέλεγα ΠΟΤΕ ένα τόσο κορεσμένο επάγγελμα...ούτε και θέλω να ακολουθήσω τέτοιου είδους καριέρα (χαχαχαχ εδώ γελάμε).
Εξασκήστε λοιπον, το αντικείμενό σας, και αφήστε μας εμάς να κάνουμε το δικό μας.
Δε θα ξαναναφερθώ στη σπουδαιότητα και των 2....είναι μάταιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Και στο κάτω κάτω ποιός κρίνει ότι τα Αρχαία είναι σημαντικότερα απ την Ιστορία;
<<Δεν είναι φιλόλογοι γιατί δεν κάνουν πολλά αρχαία>>, γιατί δε λέμε <<Δεν είναι φιλολογοι γιατί δε κάνουν πολλή ιστορία>> ??????????????????
Και όπως είπα και πιο πάνω, η ιστορία είναι σαφέστατα πιο δύσκολη ------>στην κατάκτηση ΟΧΙ στην παπαγαλία!!!!!
Διότι, αν είσαι φιλόλογος και μπερδέψεις την παράθεση με την επεξήγηση, το διορθώνεις.....αν όμως μπερδέψεις τον Α Παγκόσμιο με τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο(τα γεγονότα) και την Οκτωβριανή με την Παρισινή Επανάσταση (που εσείς του Φιλολογικού, δε πρέπει καν να γνωρίζετε...και με το δίκιο σας), τότε τι κάνεις;;;;

Φιλόλογος>φίλος+λόγος=>αγαπά το λόγο, όπως πολύ σωστά κάπου προαναφέρθηκε.

Το κατεξοχήν αντικείμενο του Φιλολόγου είναι η γλώσσα (ο λόγος, ο ορθός λόγος). Τα νέα, τα αρχαία, τα λατινικά, η λογοτεχνία (η τέχνη του λόγου, με την πρακτική του μορφή, ο οποίος είναι αποκύημα της γλώσσας).

Ιστορία>Οίδα=γνωρίζω=>γνώση

Το κατεξοχήν αντικείμενο του Ιστορικού είναι η ιστορία, η οποία είναι γνώση. Γνώση της παράδοσης, της κοινωνικής εξέλιξης, των γεγονώτων, ανάλογη ερμηνεία, κι άλλα ηχηρά παρόμοια.

Ένα κείμενο, για να το αντιληφθεί κανείς στη Νέα Ελληνική γλώσσα, προϋποθέτει συγκεκριμένες προσλαμβάνουσες. Είναι άλλο να μελετάς την Ιστορία, κι άλλο να μελετάς την Αρχαία Ε. Γλώσσα. Το τι είναι πιο δύσκολο είναι ορισμένες φορές υποκειμενικό. Άλλοι δυσκολεύονται να ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ Ιστορία, και άλλοι να κατανοήσουν την Α.Ε. . Εντελώς διαφορετικά αντικείμενα, συνυφασμένα, δυστυχώς, κάποιες φορές.

Υγ. Τα Ιστορικά παραδείγματα που θέτεις, είναι το λιγότερο γελοίο να μην τα γνωρίζει άνθρωπος με απολυτήριο λυκείου, όχι με πτυχίο Φιλολογίας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αντε αγόρι μου να διαβάσεις λίγο Ρίτσο και Κική Δημουλά και άσε την Ιστορία και δή την Αρχαιότητα στους ειδικούς.Μην ασχολείσαι λέμε
αυτους εμαθες μονο εσυ στο ιστορικο και τους κοπανας εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το κατεξοχήν αντικείμενο του Ιστορικού είναι η ιστορία, η οποία είναι γνώση. Γνώση της παράδοσης, της κοινωνικής εξέλιξης, των γεγονώτων, ανάλογη ερμηνεία, κι άλλα ηχηρά παρόμοια.
Ξέχασες την Αρχαιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
10 αρχαία κάνετε τώρα που τα μαθήματα σας έγιναν 60.Οταν ήταν 40 κάνατε 5-6 μαθήματα αρχαίων.Για δές κανένα πρόγραμμα σπουδών Ιστορικού να δείς μαθήματα αρχαίας ιστορίας μέσα απο τη αρχαία ελληνική γραμματεία,μαθήματα επιγραφικής και παλαιογραφίας πέρα απο τα μαθήματα απο το κλασικό.Μια χαψιά σας κάνουμε εσάς τους νεοελληνιστές στα αρχαία μην μας πουλάτε και πολύ μούρη
μονο που η επιγραφικη και η ΄παλιογραφια ειναι μαθηματα φιλολογικα, απλως τα κανετε κι εσεις, για να μπορειτε να διαβαζετε τις αρχαιες επιγραφες που ανακαλυπτετε. Και δεν μου λες ποσα λατινικα ή νεα ελληνικα κανετε στη σχολη σας, για να δω αν και σε αυτα μας κανετε χαψιάα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ξέχασες την Αρχαιολογία.

Αναφέρθηκα σε Ιστορικό, και όχι (Ιστορικό-)Αρχαιολόγο. Είναι έκδηλο το αντικείμενο του Αρχαιολόγου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
αυτους εμαθες μονο εσυ στο ιστορικο και τους κοπανας εδώ;
Ξέρω και τους υπόλοιπους μέσα και απο τα μαθήματα Νεοελληνικής Ιστορίας και Ιστορίας της Τέχνης....Ασχετοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top