Φιλοσοφία vs Παιδαγωγικό vs Ψυχολογία vs Φιλολογία

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Και το θεωρείς πολύ λογικό;;;; Εσύ με τέτοια βάση μπήκες;;;;;
Και θα σε παρακαλούσα αυτό το επίπεδο (παραλληλεπίπεδο) να το κρατήσεις για τους φίλους και γνωστούς σου...
οσο λογικο ειναι που και η νομικη ειναι ακομη ψηλα βαθμολογικα παρολο που οι πιο πολλοι δικηγοροι ψωμολυσσανε. Εγω μπορουσα να μπω και νομικη απλως δεν ηθελα. Το επιπεδο μου σε πειραξε τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τις λογοτεχνιες και την κατακτηση της λογοτεχνιας απο το δικο σας τμημα δεν καταλαβα; Δεν μας λες κι αυτα αναλυτικα; Τιποτα απο γλωσσολογιες δεν ειχε το μαγαζί;
Μάλλον εσύ είσαι ο ανίδεος....Αν ξαναδιαβάσεις λέω: Κατάκτηση της γλώσσας, η οποία ανήκει στη Γλωσσολογία!!!!!!!!!!
Λογοτεχνίες δε χρειάστηκε να δανειστώ απο τη Φιλολογία, διότι είχε υποχρεωτικές το τμήμα μου...
Αν θες με εξετάζεις κιόλας...ΦΙΛΟΛΟΓΑΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Σιγά μην κάτσω να ασχοληθώ με τον απόφοιτο λογοτεχνίας που ήρθε να βγάλει γλώσσα για τα αρχαία στο ιστορικό.Δηλαδή να έχουμε και το γνῶθι σαὐτόν
ειπε ο γαϊδαρος τον πετεινο κεφαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οσο λογικο ειναι που και η νομικη ειναι ακομη ψηλα βαθμολογικα παρολο που οι πιο πολλοι δικηγοροι ψωμολυσσανε. Εγω μπορουσα να μπω και νομικη απλως δεν ηθελα. Το επιπεδο μου σε πειραξε τωρα
Κι εγώ θα μπορούσα να μπω φιλολογία, όπως προείπα, αλλά δεν ήθελα...Και τ να κανουμε τωρα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Μάλλον εσύ είσαι ο ανίδεος....Αν ξαναδιαβάσεις λέω: Κατάκτηση της γλώσσας, η οποία ανήκει στη Γλωσσολογία!!!!!!!!!!
Λογοτεχνίες δε χρειάστηκε να δανειστώ απο τη Φιλολογία, διότι είχε υποχρεωτικές το τμήμα μου...
Αν θες με εξετάζεις κιόλας...ΦΙΛΟΛΟΓΑΡΑ

πες μας συγκεκριμενα ποιους λογοτεχνες εμαθες και σε ποια και ποσα μαθηματα και τι ακριβως γλωσσολογιες εκανες και ποσες. Λεγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Κι εγώ θα μπορούσα να μπω φιλολογία, όπως προείπα, αλλά δεν ήθελα...Και τ να κανουμε τωρα;;;;
περαστικα σου. Ας προσεχες! εσυ εχασες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Προφανώς οι έννοιες υποχρεωτικό, απαιτήσεις, πρόκριση των φοιτητών του τμήματος κλπ είναι terra incognita.
υπαρχει και η εννοια του επιλεγομενου μαθηματος, νεαρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αποστήθιση;;; Μα με την αποστήθιση όχι μόνο δε τα μαθαίνεις αλλά τα ξεχνάς την επόμενη μέρα...Τι να πω; Εμάς στο Πανεπιστήμιο αλλιώς μας τα μαθαίνουν, και αν δουν παπαγαλία μας κόβουν ΠΑΝΤΑ με 2...ειναι το στανταρακι! Ούτε μια σελίδα απο τα τόσα μου βιβλία δεν είχα μάθει παπαγαλία, ως φοιτήτρια...
η αποστηθιση δεν σημαινει και παπαγαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
πες μας συγκεκριμενα ποιους λογοτεχνες εμαθες και σε ποια και ποσα μαθηματα και τι ακριβως γλωσσολογιες εκανες και ποσες. Λεγε!
Αχαχαχαχαχαχαχαχ.....Κύριε κύριε σας παρακαλώ δεν έχω διαβάσει...εξετάστε με αύριο!!!!
Πραγματικά κάνεις πλάκα ή είσαι τόσο νούμερο;;; Δε θέλω γλυκέ μου να γίνω φιλόλογος!!!! Τελείωσα το ιστορικό και κάνω μεταπτυχιακό στην Κλασική Αρχαιολογία Αθήνας, ενώ παράλληλα εργάζομαι σε Μουσείο.... Ούτε που με ενδιαφέρει η βαριά ΕΠΙΣΤΗΜΗ σου!!! Γίνε εσυ καθηγήτριούλα και άσε τους υπόλοιπους να κάνουμε τη δουλειά μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
μονο που η επιγραφικη και η ΄παλιογραφια ειναι μαθηματα φιλολογικα, απλως τα κανετε κι εσεις, για να μπορειτε να διαβαζετε τις αρχαιες επιγραφες που ανακαλυπτετε. Και δεν μου λες ποσα λατινικα ή νεα ελληνικα κανετε στη σχολη σας, για να δω αν και σε αυτα μας κανετε χαψιάα;
Εχασες που δεν ήρθες...;)
https://www.arch.uoa.gr/anakoinoseis...ys-gia-th-meleth-epigrafon-21-23-11-2012.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Logi

Νεοφερμένος

Η Logi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
περαστικα σου. Ας προσεχες! εσυ εχασες
Ναι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.....έχασα τις πολλές θέσεις εργασίες...και τους μεγάλους ορίζοντες που ανοίγει αυτό το επάγγελμα....Προφανώς, είσαι κ συ ένας απ τους εκατομμύρια άνεργους φιλολογους...κι έχεις ακόμη αυτή την άποψη...και δε μιλώ για ιδιαίτερα...που έχουν καταντήσει σα δουλειά οικιακής βοηθού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη "συζήτηση". Πραγματικά. Τον τελευταίο μήνα έχω διαβάσει τα άπειρα ξεκατινιάσματα μεταξύ Φιλολόγων, Ιστορικών/Αρχαιολόγων, ΦΠΨιτων για το ποιος είναι λιγότερο ανώτερος και ποιος όχι.
Η απάντηση είναι μία: Κάθε κομπλεξικός, αδιάλλακτος φοιτητής (και ειλικρινά συγγνώμη για την έκφραση, αλλά αυτό δείχνετε προς τα έξω) προσπαθεί να πείσει τον άλλον για την σχολή του. Συγγνώμη, αλλά δεν έχετε καταλάβει σε τόόόόσα τόπικς ότι όσο και να βριστείτε εφόσον η άποψή σας είναι ήδη κολλημένη στον εγκέφαλο, δεν πρόκειται να αλλάξει; Νισάφι πια. Μιλήστε για κάτι άλλο κάνοντας διάλογο (με επιχειρήματα και όχι προσβολές) και όχι μονόλογο.


Ζητώ συγγνώμη από τους συντονιστές, αλλά δεν άντεξα από τις τόσες :whistle: που διάβασα.
ειναι θεμα επαγγελματικων δικαιωματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
αι ντα τρεις λαλουν και δυο χορευουν.εχουμε γινει πολυ κατιναρες παιδια.δεν κοβουμε γενικα την συζητηση?σε λιγο θα πιασουμε μαχαιρια για να δουμε ποιος θα επικρατησει και ειναι πιο φιλολογος.τραβατε και διαβαστε και αφηστε τις μαλακιες.ελεος πια.και τα 3 τμηματα υπαρχουν παντου στην Ελλαδα με βαση απο 17700+ εως 14000.οτι θελει ο καθενας διαλεγει.απλο.βγαινει ο καθενας και λεει ποσα αρχαια κανει τι γελοια που ειναι αυτα ρε σεις.ξεφτιλιζομαστε τελειως?πφφφφφφ και μετα λεμε γιατι εχασε την αξια της η φιλοσοφικη...:/:

ελεος δηλαδη εχουμε και ελευθερια εκφρασης γνωμης αν θυμαμαι καλα.εγω δεν γουσταρα ιστορικο δηλωσα φπψ και φιλολογικα αλλος δεν γουσταρε αυτα δηλωνε ιστορικο αλλος δεν ηθελε τιποτα καθοταν σπιτι του.ε εε μα πια.ας ασχοληθουμε με τις επιστημες μας και ας μην λεμε αλλες μαλακιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
αι ντα τρεις λαλουν και δυο χορευουν.εχουμε γινει πολυ κατιναρες παιδια.δεν κοβουμε γενικα την συζητηση?σε λιγο θα πιασουμε μαχαιρια για να δουμε ποιος θα επικρατησει και ειναι πιο φιλολογος.τραβατε και διαβαστε και αφηστε τις μαλακιες.ελεος πια.και τα 3 τμηματα υπαρχουν παντου στην Ελλαδα με βαση απο 17700+ εως 14000.οτι θελει ο καθενας διαλεγει.απλο.βγαινει ο καθενας και λεει ποσα αρχαια κανει τι γελοια που ειναι αυτα ρε σεις.ξεφτιλιζομαστε τελειως?πφφφφφφ και μετα λεμε γιατι εχασε την αξια της η φιλοσοφικη...:/:

ελεος δηλαδη εχουμε και ελευθερια εκφρασης γνωμης αν θυμαμαι καλα.εγω δεν γουσταρα ιστορικο δηλωσα φπψ και φιλολογικα αλλος δεν γουσταρε αυτα δηλωνε ιστορικο αλλος δεν ηθελε τιποτα καθοταν σπιτι του.ε εε μα πια.ας ασχοληθουμε με τις επιστημες μας και ας μην λεμε αλλες μαλακιες
εσεις φταιτε που δεν παραδεχεστε την αληθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Φαντάζομαι τον μετσπάνος να πηγαίνει πχ στην αρχαιολογική υπηρεσία στο εθνικό ίδρυμα ερευνών η στην εθνική πινακοθήκη ξέρω γώ και να τους λέει εγώ δουλεύω στο 4ο λύκειο Περιστερίου και είμαι ανώτερος.Παίζει να τον κάνουν και απολίθωμα να τον θυμούνται και να γελάνε.χαχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Φαντάζομαι τον μετσπάνος να πηγαίνει πχ στην αρχαιολογική υπηρεσία στο εθνικό ίδρυμα ερευνών η στην εθνική πινακοθήκη ξέρω γώ και να τους λέει εγώ δουλεύω στο 4ο λύκειο Περιστερίου και είμαι ανώτερος.Παίζει να τον κάνουν και απολίθωμα να τον θυμούνται και να γελάνε.χαχαχαχαχαχα
κατι ελεγες για μαλακιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
καλα εσεις καθιστε να τσακωνεστε για το αν ειναι καλυτερη η φιλολογια ή το ιστορικο,ετσι κι αλλιως στον ασεπ παιρνετε το μακρυτερο .Ουρες τα μηδενικα στα παιδαγωγικα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
καλα εσεις καθιστε να τσακωνεστε για το αν ειναι καλυτερη η φιλολογια ή το ιστορικο,ετσι κι αλλιως στον ασεπ παιρνετε το μακρυτερο .Ουρες τα μηδενικα στα παιδαγωγικα .
Τι πετάγεσαι εσύ βρε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβανω γιατι τσακωνεστε μοσχαρια.Ειναι τελειως ανομοιες οι σχολες.Να συγκριθουν τα ιστορικα ή τα φιλολογικα μεταξυ τους να το καταλαβω αλλα τωρα τί; Αν το παμε ετσι τοτε μας βαζει κατω το φκς κρητης με 4 κατευθυνσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top