Φιλικά ή κάτι παραπάνω;

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σχετικά με αυτό υπάρχει ένα αγόρι από το φροντιστήριο μου με το οποίο μερικές φορές ερχόμαστε λίγο ποιο κοντά . Ας πούμε με πειράζει για το ύψος μου αφού αυτός είναι ποιο ψηλός και γενικότερα με ειρωνεύεται αρκετά και ασχολείται μαζί μου ιδιαίτερα. Έκανα ένα πείραμα με την κολλητή μου μπας και καταλάβω τι μπορεί να νιώθει και πήγα να αποδεχτώ ένα αίτημα στο ινστα από ένα άλλο αγόρι. Εμείς καθώς θέλαμε να δούμε την αντίδραση του αρχίσαμε να λέμε για το ότι είναι όμορφος και "α κοίτα""αχ τι κούκλος" κλπ. Εκείνος αμέσως γύρισε να δει ποιος είναι και έκανε ζουμ την φωτογραφία του. Μας φάνηκε λίγο περίεργο αυτό αφού κανένας άλλος δεν ασχολήθηκε. Δεν ξέρω αν είναι μπερδεμένος για το τι νιώθει ή αν είναι ντροπαλός... Κάποια/ος που είναι έμπειρος σε αυτά θα μπορούσε να βοηθήσει πως να τον προσεγγίσω ή τι μπορεί να σημαίνει αυτή η συμπεριφορά;
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περιμένεις να παίξει κανένα πάρτι και τότε εξαπολύεις ειδική στρατιωτική επιχείρηση. :shifty:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περιμένεις να παίξει κανένα πάρτι και τότε εξαπολύεις ειδική στρατιωτική επιχείρηση. :shifty:
Αυτό έκανα! Σε ένα πάρτι που ήμασταν μαζί, προσπάθησα να τον προσεγγίσω και γενικότερα ήμασταν αρκετά κοντά...Εκείνος δεν ήπιε καθόλου εγώ πάλι περισσότερο απ'ότι έπρεπε και τελικά ήμουν πολύ κοντά του και εκείνος ήταν άβολος. Την ημέρα μετά είχαμε μάθημα μαζί και έτσι μιλήσαμε λίγο, εγώ όμως δεν τον είδα για 1 εβδομάδα λόγω ίωσης, τον είδα χθες και ξαναέγινε αδιάφορος...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Παίξ'το αδιάφορη, αλλά παράλληλα να φροντίζεις να σε βλέπει συχνά.
Πάτα του και λιγουλάκι το κουμπί της ζήλειας, συνομιλώντας με άλλα αγοράκια. Ίσως να τον ξεκουνίσει και τελικά να έρθει το πολυπόθητο πλησίασμα αναμεταξύ σας. :D
 

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίξ'το αδιάφορη, αλλά παράλληλα να φροντίζεις να σε βλέπει συχνά.
Πάτα του και λιγουλάκι το κουμπί της ζήλειας, συνομιλώντας με άλλα αγοράκια. Ίσως να τον ξεκουνίσει και τελικά να έρθει το πολυπόθητο πλησίασμα αναμεταξύ σας. :D
Μόλις γυρίσαμε μαζί αφότου στο μάθημα έλεγα για ένα αγόρι...Μου μίλαγε πάρα πολύ και ζητούσε την γνώμη μου!! Ίσως να έπρεπε να ζηλέψει και λίγο! Επίσης ζήτησε από μια κοπέλα στυλό ενώ και εγώ είχα και κάναμε eye contact και μετά είπε ότι τελικά έχει και ο κολλητός του. Δεν ξέρω τι θα κάνω, ίσως τον κάψω λίγο ακόμα...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Κάνε τα τώρα που έχεις διάθεση γιατί σε μερικά χρόνια αυτά θα τα βαριέσαι.

Μόλις βλέπεις γκομενο να μη ξέρει τι θέλει απλά θα φευγει αδιάβαστος.

Και είναι λογικό καθώς οι ανάγκες αλλάζουν. Θέλουμε έναν άνθρωπο να ζουμε πραγματικες καταστάσεις κ οχι πλατωνικες φαντασιώσεις.

Και αν ζηλέψει... Και αν της έρθει και αν.... Αν... Αν....

Θες λεβεντη μ; η κοπέλα μου ; αμα θες πες μ αλλιώς μη χάνουμε το χρόνο μας.
 

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι συμφωνό απόλυτα. Απλά είναι λίγο η ηλικία, λίγο και ο ενθουσιασμός...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Ναι συμφωνό απόλυτα. Απλά είναι λίγο η ηλικία, λίγο και ο ενθουσιασμός...

Ε για αυτό σ λέω ζήσε το τώρα όσο δεν βαριέσαι γιατί σε μερικά χρόνια τέτοια δεν θα παιζουν.

Θα λες πχ θέλω έναν συντροφο.... Να ζήσουμε μαζί να κάνουμε το ένα το άλλο κ μόλις βγαίνεις με κάποιον πχ και σ αρχίσει τπτ παπαριες σε στυλ " Δεν είναι για σχέση αυτή τη περιοδο" Θα πεις αααα καλά....

ΑΙ καλά... Κάτσε να πιουμε το καφέ μια κ ήρθαμε κ αμα με ξαναδείς σφυρα μου.

Μετά θα σ στείλει στο μεσεντζερ κ καμια βλακεία της μορφής -> 😛😛

Δεν θα απαντήσεις καν και αντε γεια.

Κουράζουν αυτά από μια ηλικία κ μετα. Μέχρι τα 20 βία..... 25 ας πουμε γοητευουν.

Τώρα να κάτσω εγώ 36 χρονών μαντραχαλος να μαδάω μαργαρίτες για μια 30αρα με θέλει δε με θέλει... Ε κάποιο προβλημα θα υπάρχει και σίγουρα όχι μόνο σε αυτήν.

Γιατί αν συντηρείς κ εσυ προβληματικες καταστάσεις δεν φταίει μόνο η άλλη πλευρα. Σημαίνει ότι για μέχρι εκεί είσαι. Μιλαω κυρίως για άτομα > 27 ετών.
 

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω update...Λοιπόν αποφάσισα να το αφήσω μόνο του να έρθει και να μην πιέζω...Μου έστειλε μήνυμα και κάναμε μια αρκετά καλή συζήτηση! Πλέον κάθε απόγευμα γυρνάμε μαζί από το φροντ, είναι αρκετά άνετα μαζί μου! Όλοι μου λένε ότι έκανε κίνηση γιατί δεν μιλάει με πολλά κορίτσια...Από την άλλη πλευρά, για κάποιο λόγο λατρεύει να με εκνευρίζει, οι κολλητές μου μού λένε ότι είμαι πιο γλυκούλα έτσι...Δεν ξέρω περιμένω να δω την συμπεριφορά του και σήμερα! Πάντως πιστεύω ότι πρέπει να αφήσω τα πράγματα να κυλήσουν ελεύθερα...Και στην τελική άμα είναι γραφτό να γίνει...θα γίνει. Εσείς τι λέτε;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Να ανάψεις πράσινο φως. Δεν υπάρχει λόγος να κάνετε τόση πολιτική ανάλυση και να δυσκολεύευτε τα συναισθήματα σας. Νιώθει, νιώθεις, ας το ανακαλύψετε και προχωράτε. Δεν υπάρχει το τέλειο. Απλά μη το ζορίζετε τόσο πολύ. :vroum:

Καλή επιτυχία!
 

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ανάψεις πράσινο φως. Δεν υπάρχει λόγος να κάνετε τόση πολιτική ανάλυση και να δυσκολεύευτε τα συναισθήματα σας. Νιώθει, νιώθεις, ας το ανακαλύψετε και προχωράτε. Δεν υπάρχει το τέλειο. Απλά μη το ζορίζετε τόσο πολύ. :vroum:

Καλή επιτυχία!
Ευχαριστώ!!Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν όντως νιώθει κάτι
ή αν όλο αυτό είναι φιλικό...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ταμπέλα κατάστασης. Αν είναι κάτι παραπάνω θα φανεί στο χρόνο. Μπορεί και σίγουρα είναι ντροπαλός ή μπορεί να σου στέλνει σήμα προσοχής. Όλες οι συναισθηματικές καταστάσεις δοκιμάζονται στην πράξη, καθημερινά: όταν μιλάς με τον άλλο. Μίλα μαζί του και μέσα από συχνή επικοινωνία, θα είναι μια ευκαιρία να δεις τι νιώθει ο ένας για τον άλλο. Είναι πολύ όμορφο αυτό. Μην μένεις στην υποθετική σκέψη. Τα πάντα λύνονται μέσα από συζήτηση και ευθείς ερωτήσεις. ;)

Ευχαριστώ!!Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν όντως νιώθει κάτι
ή αν όλο αυτό είναι φιλικό...

Αν είναι κάτι σοβαρό, θα το δεις και μεγαλώνοντας, ότι πάντα ξεκινάει από μια σοβαρή φιλία. Οι ξεπέτες που κάνουν οι περισσότεροι έχουν και το ανάλογο κόστος. Για παράδειγμα, αργότερα ακόμη και ενήλικες κάνουν λάθη: φτιάχνουν γάμους πάνω σε μια ξεπέτα και στο τέλος, οι συνέπειες είναι ανυπολόγιστες ειδικά αν υπάρχουν και παιδιά κτλ. Με αυτό θέλω να πω ότι τώρα που σας πρωτοβγαίνει το συναίσθημα, αφήστε το να εξελιχθεί όμορφα. Απλά να μιλάτε, ο διάλογος είναι ο τρόπος να καταλαβαίνουμε τι σκέφτεται κάποιος για μας (και όχι μόνο στα ερωτικά θέματα).

ΥΓ. Απέφυγε την απρόσωπη επικοινωνία μέσω μηνυμάτων. Διαπροσωπικά, να τον βλέπεις. Εκεί θα καταλάβεις πολλά γιατί θα είναι ο πραγματικός συναισθηματισμός του όταν θα σου μιλάει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει ταμπέλα κατάστασης. Αν είναι κάτι παραπάνω θα φανεί στο χρόνο. Μπορεί και σίγουρα είναι ντροπαλός ή μπορεί να σου στέλνει σήμα προσοχής. Όλες οι συναισθηματικές καταστάσεις δοκιμάζονται στην πράξη, καθημερινά: όταν μιλάς με τον άλλο. Μίλα μαζί του και μέσα από συχνή επικοινωνία, θα είναι μια ευκαιρία να δεις τι νιώθει ο ένας για τον άλλο. Είναι πολύ όμορφο αυτό. Μην μένεις στην υποθετική σκέψη. Τα πάντα λύνονται μέσα από συζήτηση και ευθείς ερωτήσεις. ;)



Αν είναι κάτι σοβαρό, θα το δεις και μεγαλώνοντας, ότι πάντα ξεκινάει από μια σοβαρή φιλία. Οι ξεπέτες που κάνουν οι περισσότεροι έχουν και το ανάλογο κόστος. Για παράδειγμα, αργότερα ακόμη και ενήλικες κάνουν λάθη: φτιάχνουν γάμους πάνω σε μια ξεπέτα και στο τέλος, οι συνέπειες είναι ανυπολόγιστες ειδικά αν υπάρχουν και παιδιά κτλ. Με αυτό θέλω να πω ότι τώρα που σας πρωτοβγαίνει το συναίσθημα, αφήστε το να εξελιχθεί όμορφα. Απλά να μιλάτε, ο διάλογος είναι ο τρόπος να καταλαβαίνουμε τι σκέφτεται κάποιος για μας (και όχι μόνο στα ερωτικά θέματα).

ΥΓ. Απέφυγε την απρόσωπη επικοινωνία μέσω μηνυμάτων. Διαπροσωπικά, να τον βλέπεις. Εκεί θα καταλάβεις πολλά γιατί θα είναι ο πραγματικός συναισθηματισμός του όταν θα σου μιλάει.
Ναι αυτό κάνουμε συνήθως. Μιλάμε για διάφορα θέματα και ποτέ δεν ξεχνάμε να λέμε αστεία ώστε να ελαφρύνει το κλίμα! Το σημαντικό είναι ότι περνάμε καλά και ίσως θα μπορούμε να είμαστε και φίλοι, καλοί φίλοι...Στην τελική καλύτερα να το ζήσω αργά και ήρεμα χωρίς να προτρέχω!
 

Guest 291870

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τελικά τι έγινε;
Λοιπόν, είμαστε αρκετά κοντά αλλά δεν κάνει και πολλές κινήσεις... Δεν ξέρω βέβαια αν είναι κίνηση αυτό: επειδή βάζει την κουκούλα του έξω μαζί με την κουκούλα του μπουφάν εγώ εκνευρίζομαι και του λέω να μην το κάνει, μια μέρα που του το είπα ξανά και γυρνάει και μου λέει "Φτιαξτην μου εσύ όπως θες"...Δεν ξέρω πως να το εκλαβω αλλά γενικότερα δεν κάνει κίνηση...🫤
 

marww

Νεοφερμένος

Η marww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
εφόσον σε ενδιαφέρει ακόμα πιστεύω πως μπορείς να κάνεις εσύ κίνηση. πες του ότι σου αρέσει δεν εχεις να χάσεις κάτι. μπορεί να προκύψει κάτι πολύ ωραίο.το χω κάνει και εγω αυτό σε ένα αγόρι που μου άρεσε στο γυμνάσιο. επίσης αν δεν του το πεις θα έχεις απορία τι θα συνέβαινε αν το ήξερε. φιλική συμβουλή : καλύτερα να μην βάλεις φιλες σου να του το πουν και γενικά να μην το μάθει από αλλού , να του το πεις εσυ <3
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Αχ πλατωνικοο έρωτες... 17 χρονών ήμουν το 2004 😛
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top