Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Είναι νόμος της φύσης να υπάρχει μια ερωτική έλξη.
'n what about asexuals? Η φάση μηδενικής libido? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
ξαροπ ομολογώ πως δεν την είχα σκεφτεί αυτή την παράμετρο...:P
Αλλάζει τελείως το πράγμα τότε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Προσωπικά το θεωρώ "βλακεία", κάποιος να επιτύχει υψηλό βαθμό πραγματικής φιλίας που περιλαμβάνει αλληλοεκτίμηση, αγάπη κτλπ. με το αντίθετο φύλο και να μην προχωρήσει σε σχέση το οποίο θα είναι το φυσικά αυθόρμητο αποτέλεσμα. Μόνο έτσι θα υπάρξει ολοκλήρωση και ικανοποίηση. Με την έννοια αυτή, πραγματική φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα χωρίς σχέση δεν υπάρχει. Λαγο-φιλίες υπάρχουν βέβαια πολλές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antriana

Νεοφερμένος

Η antriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
κοιτα πιστευω πωσ μια σχεση φιλιας αναμεσα σε ενα αγορι και ενα κοριτσι μπορει να υπαρξει αλλα οταν μιλαμε για κολλητους φιλους εκει πιστευω πως αρχικαμορει να ξεκιναει με αλλα βαθια συναισθηματα καιστην συνεχεια να προκειπτουν φιλιες!!!!!για απλες φιλιες φυσικα και υπαρχουν!!!!αυτη ειναι η αποψη μου:-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
δεν ξέρω.
πάντως, σίγουρα ο καθένας μας έχει σκεφτεί έστω και μια φορά αλλιώς τον κολλητό/την κολλητή του...;)

Α μπρααααβο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1995

Νεοφερμένος

Η maria1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια αναμεσα σε ενα αγορι και ενα κοριτσι...εγω πρωσωπικα δεν εβλεπα ποτε διαφορετικα τον κολλητο μου και σιγουρα ουτε εκεινος εμενα υπαρχει ομως ειλικρινια αναμεσα μας λεμε τα παντα πιστευω πως για να αναπτυχθει μια τετοια φιλικη σχεση δεν χρειαζετε κατι παραπανω απο οτι με ατομα του ιδιου φυλλου δλδ ειλικρινια σεβασμος αλληλοκατανοηση εμπιστοσηνη κτλ...σιγουρα μερικες φορες ολη αυτη η ανταλαγη αποψεων και εκφραση συναισθηματων μπορει να καταληξει διαφορετικα πιστευω ομως πως καποιες φορες απλα συμβαινει και η σχεση παραμενει φιλικη...σιγουρα παντως πιστευω στην φιλια μεταξυ των δυο φυλλων...ισως απλα επειδη το ζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
γιατι οχι δηλαδη?
α) αυτο ειναι ρατσισμος!!:P πλακα κανω!
β)ε τωρα δλδ δεν θα μιλαμε και στα αγορια για μην λενε οι αλλοι "ρε ξερεις αυτοι τα χουνε" και χιλιες δυο βλακειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Προσωπικά ναι, πιστεύω στην φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα.:D
Οι καλύτεροι μου φίλοι είναι αγόρια.
Πιστεύω ότι η ειλικρίνια είναι μεγαλύτερη, και η ευρύτυτα των
θεμάτων συζήτησης μεγαλύτερη. Όπως και η αλληλουποστήριξη,
γίνεται πιστεύω καλύτερα. Εν πάσει περιπτώσει, νιώθω αρκετά πιο
άνετα με αγόρια παρά με κοπέλες.

κι εμενα....εχω περισσοτερες φιλες κοριτσια, κανεις και πιο οριμες συζητησεις:D παντως ναι εχω πολλες φιλες.:clapup:

γιατι οχι δηλαδη?
α) αυτο ειναι ρατσισμος!!:P πλακα κανω!
β)ε τωρα δλδ δεν θα μιλαμε και στα αγορια για μην λενε οι αλλοι "ρε ξερεις αυτοι τα χουνε" και χιλιες δυο βλακειες!

^ αυτο και το αλλο το "φερεται ευγενικα στα κοριτσια για να του κατσουν". ελεος δν μπορει κανεις να εχει μια λιγο λιγοτερο ρηχα υλιστικη αντιλιψη? και μετα τι τους ενδιαφερει το τι θεωρω εγω ορθο? τι να πει κανεις....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria :]

Νεοφερμένος

Η maria :] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μέχρι πέρσι πίστευα ότι μπορεί να υπάρξει φίλια μεταξύ αγοριών και κοριτσιών και είχα πολλούς φίλους κολλητούς αγόρια αλλά φέτος έμαθα ότι οι περισσότεροι δεν με έβλεπαν σαν φίλοι αλλά σαν κορίτσι (όποιος κατάλαβε κατάλαβε) και έτσι διαλύθηκαν οι σχέσεις μας και εγώ είμαι επιφυλακτική σε σχέση με ποιους κάνω παρέα.... ακόμα πιστεύω ότι είναι πολύ καλό να υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ των δύο ανθρώπων του διαφορετικού φίλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Οι περισσοτερες σχεσεις ,σαν φιλιες αρχιζουν.
Δυσκολα σε μια φιλια ,δεν θα σκεφτεις τον αλλο εστω μια φορα και καπως αλλιως.Ασχετα αν θα υπερισχυσει στο τελος η λογικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
αν κρίνω απο τη σχέση που έχω με την κολλητή μου τότε πραγματικα υπάρχει φιλία..επειδή όμως το μόνο που χωρίζει την φιλία απο τη σχέση κατα την γνώμη μου είναι το σεχ τότε δε ξέρω τι θα γίνει αν τύχει και κάνουμε σεξ(πλ δύσκολο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
..είναι εκ φύσεως η «αγνή» φιλία αδύνατη ανάμεσα στα δυο φύλα. Εδώ πολλοί στα σόγια ερωτεύονται τρίτες και ν-οστές ξαδέρφες ή ξαδέρφες ερωτεύονται τρίτους και ν-οστούς ξαδέρφους (όπου ν μεγαλύτερο ή ίσον του 3). Ο ερωτισμός υποβόσκει πάντα στις ανθρώπινες σχέσεις, με αφετηρία την εφηβική ηλικία πάντα λόγω των βιολογικών αλλαγών (μπομπούκιασμα). Τώρα γιατί κάποιες κοπελίτσες εδώ στο φόρουμ, βλέπουν τελείως «φιλικά» άτομα του αντίθετου φίλου, πιστεύω ότι είναι θέμα ηλικίας. Τέτοια άκουγα και εγώ όταν πήγαινα λύκειο και ήμουν σαν ηλίθιος έφηβος. Τώρα, εκείνες οι «αθώες» φιλεναδίτσες, ως φοιτήτριες μας το παίζουν μοιραία άγρια θηλυκά (για άλλα κόλπα). :D Αν οι κοπελιές εδώ, ωριμάσουν λίγο και αρχίσουν οι κάψες και οι θερμοπίδακες...τα πράγματα θα αλλάξουν προς το καλύτερο. Μην βάζουμε φρένο στο φυσιολογικό. Κακό είναι να βλέπει ένα αγόρι ερωτικά μια κοπέλα; Έλεος με τις απόψεις κατηχητικού. Με κάτι τέτοιες π_π_ριές φτάσαμε στην ασεξουαλικότητα των νέων και στους ερωτικά κομπλεξαρισμένους (σιγανοπαπαδιές). Δεν καταλαβαίνω τι το άσχημο έχει ο ερωτισμός. Τι πιο ωραίο από ένα αγνό εφηβικο ρουφιχτό γλωσσόφιλο και μια τρυφερή αγκαλίτσα έτσι ξαφνικά; :P Αν μιλάμε για παιδικές ηλικίες εκεί υπάρχει άλλη λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
..είναι εκ φύσεως η «αγνή» φιλία αδύνατη ανάμεσα στα δυο φύλα
.
Δεν σου το επιτρεπει ο ιδιος ο εαυτος σου να σκεφτεις το "κατι παραπανω"
Ομως εδω γινονται αλλα και αλλα εκ φυσεως -και καλα- αδυνατα!!!!!


Τι πιο ωραίο από ένα αγνό εφηβικο ρουφιχτό γλωσσόφιλο και μια τρυφερή αγκαλίτσα έτσι ξαφνικά; :P
Ξερω γω? Ισως δυο εφηβικα ρουφιχτα γλωσσόφιλα έτσι ξαφνικά;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Η φιλία κατα την γνώμη μου ανάμεσα στα δυο φύλλα είναι μονόδρομη. Μπορεί μια γυναίκα πραγματικά να βλέπει φιλικά έναν αντρα αλλά ο αντρας ποτε. Οσο και αν επιμενει οτι βλεπει καποια φιλικα αν αυτην αλλάξει στάση και του δώσει τα περιθώρια αυτος θα ενδώσει.
Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις (που στηρίζονται συνήθως στην εξωτερική εμφάνιση και τα γούστα)

**αα και φυσικα συμφωνω σχεδον απολυτα με τον φιλο nPb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Δεν σου το επιτρεπει ο ιδιος ο εαυτος σου να σκεφτεις το "κατι παραπανω"

...όταν έχεις μεγαλώσει με ηθική που θεωρεί ότι ο έρωτας είναι κάτι αμαρτωλό...:) Βλέπεις τα θρησκευτικά και ο δήθεν πουριτανισμός της δήθεν συντηρητικής Ελληνικής κοινωνίας, έχουν κάνει μεγάλη ζημιά στους νέους. Έχουν θέσει "όρια" σε θέματα που λειτουργούν με τους νόμους της φύσης. Παρέμβαση του ανθρώπου στην φύση...:whistle:

Ξερω γω? Ισως δυο εφηβικα ρουφιχτα γλωσσόφιλα έτσι ξαφνικά;:whistle:

Θα σε χάλαγε; :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εννουσα!!!!====>
Δεν σου το επιτρεπει ο ιδιος ο εαυτος σου να μη σκεφτεις το "κατι παραπανω"

τι σου κανει ενα μη!!!
Θα σε χάλαγε; :P :D

Δεν νομιζω να χαλαγε κανενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κελυ

Νεοφερμένος

Η κελυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βασιλικό (Εύβοια). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
φιλια μεταξυ των δυο φυλων πιστευω πωσ θα υπαρξει αλλα οχι για πολυ...γιατι οσο πιο κολλητοι γινονται και κανουν πραγματα μαζι και θα περνανε καλα τοσο πιο πολυ κολανε και δεν θελουν να ξεκολησουν....παρτε παραδειγμα απο εμενα....εγω με τον κολλητο μου που ειμαστε απο μικρα μαζι και δεν χωριζομασταν ποτε τωρα τα εχουμε κιολασ.....οποτε οι φημεσ οτι τα δυο φυλα μπορουν να εχουν μονο φιλια μεταξυ τουσ,δεν ισχυει(τουλαχιστον για εμενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγω πάλι νομίζω οτι μπορεί να υπαρξει φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα, και μάλιστα πολύ καλή .Εντάξει μπορεί να μην μιλάς σε μια φίλη σου όπως στον κολλητό σου , αλλα ούτε μια κοπέλα θα πει κάποια πράγματα σε κάποιο φίλο της αλλα΄στην κολλητή της.Συμφωνώ πάντως οτι είναι πολλές οι πιθανότητες μια φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι και ένα κορίτσι να οδηγήσουν σε μια ενδεχόμενη σχέση , χωρίς όμως αυτό να είναι και απόλυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Νομίζω ότι μπορεί άνετα να δημιουργηθεί μία φιλία μεταξύ ατόμων διαφορετικού φύλου. Τώρα το πώς αυτή θα εξελιχθεί θα εξαρτηθεί από τα ίδια τα άτομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgiozyg

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φιλιππιάδα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είναι εμφανές ότι πολύ συχνά σε φιλίες ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου δημιουργείται μία σχετική έλξη. Για παράδειγμα η κοπελιά με την οποία τα έχω ήταν κολλητή μου πριν από αυτό. Όμως βλέπω και άλλους που ενώ είναι αχώριστοι δεν προχωράνει ποτέ... Δεν υπάρχει κάτι το στάνταρ. Μπορεί η αρχική φιλία να κρύβει κάποιο πόθο από την αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top