Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καλά εντάξει δεν ξαναμιλάω...
Ελα ρε συζητηση κανουμε δεν σε μαλωσαμε κιολας...;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ε εντάξει δεν έχω ορεξή να διαφωνώ κ εδώ κ αφού οι απόψεις μου δεν γίνονται κ τόσο αρεστές καλύτερα έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ε εντάξει δεν έχω ορεξή να διαφωνώ κ εδώ κ αφού οι απόψεις μου δεν γίνονται κ τόσο αρεστές καλύτερα έτσι...
μα δεν ειπαμε πως οι αποψεις σου δεν ειναι αρεστες καλε..απλα ειπα και εγω την δικη μου..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
κατσε λιγο δηλαδη
εχεις δικαιωμα να λες την αποψη σου ομως δεν σημαινει οτι θα συμφωνησουμε μαζι σου
ξερεις ποσες κοπελες βλεπω στο δρομο που θεωρω ωραιες?
αυτο σημαινει δλδ οτι τις γουσταρω κιολας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
οκ ρε παιδιά εντάξει...ο,τι πεις fasdag ό,τι πει κ η razorbladeDream κ όλα καλά...μην ανησυχείτε...
-----------------------------------------
Συγγνώμη αν προσέβαλλα κάποιον...Κυρίως για την razorbladeDream το λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κ το γεγονός όει κ μόνο στην αρχή σε τράβαγε σημαίνει κάτι...

αυτο οντως δε σημαινει κατι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
οκ ρε παιδιά εντάξει...ο,τι πεις fasdag ό,τι πει κ η razorbladeDream κ όλα καλά...μην ανησυχείτε...
-----------------------------------------
Συγγνώμη αν προσέβαλλα κάποιον...Κυρίως για την razorbladeDream το λέω...
Oχι καλε φυσικα και δεν μας προσβαλες..κουβεντα κανουμε..dont worry..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SWEET HEART

Νεοφερμένος

Η SWEET HEART αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει άνετα φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα χωρίς αναγκαία να "παίζεται" κάτι το ερωτικό...έτσι κι αλλιώς μια πραγματική φιλία στηρίζεται στα άτομα και το χαρακτήρα όπως και τις πράξεις τους, όχι στο φύλο τους...


:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
-----------------------------------------
Δεν μπορώ να πω κ όχι...Εγώ προσωπικά έχω κορίτσια φίλες η αλήθεια είναι όμως ότι με τις περισσότερες είτε έχω κάνει κάτι ερωτικό είτε υπάρχει κ ερωτική προσέγγιση...Πιστεύω έιναι η αλήθεια ότι προδωσίες μπορούν να υπάρξουν ανεξαρτήτως φύλου κ υπάρχουν άνθρωποι που δεν θα σε προδώσουν ποτέ αρκεί να επιλέξεις σωστά...Επί της ουσίας εγώ έχω ζήσει ότι δύο αντίθετα φύλα μπορούν να αναπτύξουν καλύτερους επικοινωνιακούς δεσμούς κ όπου οδηγήσουν γιατί στις μέρες μας συνύθως δυστυχώς υπάρχει ζήλεια κ φθόνος κ όχι ευγενής ανταγωνισμός ή συναγωνισμός...:bye:


:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ πάντως, τι να πω, δε το έχω σκεφτεί σε βάθος.

Έχω πάντως φίλες που δε τις βλέπω ερωτικά, και σπάμε φοβερή πλάκα. Βέβαια τα θέματα συζήτησης αλλάζουν (π.χ. δε λέμε για την καινούρια που ήρθε φέτος) και γενικότερα τις θεωρώ φίλες μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει φιλία, και μάλιστα δυνατή, ανάμεσα στα δύο φύλα. Ένας από τους καλύτερούς μου φίλους είναι αγόρι. Φυσικά αυτός είναι κολλητός, έχω και άλλους που απλά είμαστε φίλοι. Το καλό είναι ότι μπορείς να πάρεις γνώμες από αυτόν, για το πως σε βλέπει το άλλο φύλο και τα λοιπά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Προσωπικά αν μια κοπέλα μ'αρέσει εμφανισιακά (με απλά λόγια τη γουστάρω) δεν θα μπορέσω να την πιάσω φίλη διότι πολύ απλά θα σκέφτομαι άλλα πράγματα ενώ είμαι μαζί της...Ίσως αν περάσουμε μεγάλο χρονικό διάστημα μαζί τότε να αλλάξουν τα πράγματα και να μπορέσει να εξαφανιστεί αυτό το συναίσθημα..Οποιαδήποτε άλλη κοπέλα όμως με την οποία δεν θα έκανα ουτε κατα διάνοια σχέση μπορώ άνέτα να τη δώ σαν φίλη..Το γεγονός όμως οτι τα ενδιαφέροντα πολλές φορές διαφέρουν ανάμεσα στα φύλα,περιορίζει τα θέματα για τα οποία μπορείς να συζητήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purplebutterfly

Νεοφερμένος

Η purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εχω κ αγορια φιλους....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Χμμμμ....

Πιστευω πως υπαρχει.... Π.χ, οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι αγορια... περναω γαματα μαζι τουσ...


Εχμ, μια μικρη παρεν8εσουλα.... Την προηγουμενη παρασκευη ... φασω8ικα...με εναν πολυ καλο μου φιλο...:inlove: παλαιοτερα ειμασταν κολλητοι... ...
Αλλα εντα3ει μωρε λεπτομερειες... χιχι... :xixi:
Τωρα δεν 3ερω...τι να σας πω...



Παντως πιστευω πωσ υπαρχει πραγματικη φιλια γενικα...εχμ...ετσι νομιζω....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Την προηγουμενη παρασκευη ... φασω8ικα...με εναν πολυ καλο μου φιλο...:inlove: παλαιοτερα ειμασταν κολλητοι... ...
Αλλα εντα3ει μωρε λεπτομερειες... χιχι... :xixi:
;)


...για τις δύσκολες στιγμές είναι οι φίλοι....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Γενικά απο ότι παρατηρώ, τα αγόρια ανοίγονται περισσότερο σε κορίτσια παρά σε αγόρια όσον αφορά πράγματα που τους απασχολούν. Δεν ξέρω με τις γυναίκες τι παίζει.

Προσωπικά έχω κάποιες φίλες (κάποιες απο αυτές προέκυψαν στην πορεία φιλες καθώς άλλα πράγματα ήθελα οταν τις είχα πρωτογνωρίσει, to be honest :P) με τις οποίες περνάω πολύ καλά και σπάμε απίστευτη πλάκα όταν βρισκόμαστε (σχετικά σπάνια λόγω σπουδών κλπ)

Τώρα εντάξει, ανάμεσα σε ένα αγόρι και ένα κορίτσι αναπόφευκτα θα υπάρξει και κάποια έλξη (και ίσως και άλλα πράγματα, βασικό ένστικτο you see), χωρίς να ακυρώνει κάτι αυτό όμως.

Εμπιστοσύνη να υπάρχει και όλα τα άλλα έρχονται μόνα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ένα ωραίο quote για τη σχέση των γυναικών και της πραγματικής "φιλίας" (:P)

Misogynist: A man who hates women as much as women hate one another.

Βλακείες. Μόνο το :P σε σώζει! :xixi:
Κάποιοι απ' τους σημαντικότερους ανθρώπους για μένα είναι οι φίλες μου - τις ξέρω άλλες απ' το δημοτικό, άλλες απ' το γυμνάσιο, και δεν υπάρχει τίποτα ψεύτικο στη φιλία μας - ακόμα κι αν δεν βρισκόμαστε όσο συνήθως, ή απομακρυνόμαστε τώρα λόγω διαφορετικών σχολών/πόλεων/φίλων, πάντα όταν ξαναείμαστε μαζί είναι όλα όπως τα αφήσαμε.
(και σε καμία περίπτωση δεν αμφιβάλλω ότι θα 'ναι εκεί για μένα όταν τις χρειαστώ, όπως θα κάνω κι εγώ για εκείνες)

^^

On topic, μπορεί να υπάρχει φιλία μεταξύ κοριτσιού/αγοριού, όπως γίνεται αν πχ και οι δύο είναι ερωτευμένοι με άλλους - σίγουρα όμως υπάρχει έστω και η ελάχιστη έλξη μεταξύ τους: στο κάτω κάτω, πλησιάζουμε έναν άνθρωπο οποιουδήποτε φύλου και κάνουμε παρέα γιατί μας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora_888

Νεοφερμένος

Η Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ΟΧΙ και ειμαι απολυτα καθετη σε αυτο!!!παντα το ενα απ τ 2 φυλλα θα δει καποια στιγμη ερωτικα τον αλλον..παντα ομως!!!οταν εισαι με εναν ανθρωπο του αντιθετου φυλλου κολλητοι η εστω φιλοι,συμβαινει, γιατι βρισκετε ο ενας στον αλλον πραγματα κοινα που σας ενωνουν,εχετε ιδιες ιδεες και συμπληρωνετε ο ενας τον αλλον(ειδικα αν η φιλια ειναι μακροχρονια).Κ απ τη στιγμη που ειστε πιο κοντα μ αυτο το ατομο καποια στιγμη θα αρχισετε να τον βλεπετε διαφορετικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent007

Νεοφερμένος

Ο agent007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?:what:
Υπάρχουν εμπόδια (κάθε είδους) στη δημιουργία μιας καθαρά φιλικής σχέσης ανάμεσα στα δύο φύλα, τι λέτε?
Ποιοι είναι, κατα την άποψή σας, οι παράγοντες που την επηρεάζουν και την καθορίζουν?
εγώ πιστέυω πώς δέν μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλια ανάμεσα στα δύο φύλα

Η μάλλον
Θεωρητικά είναι μονον δυνατό
στην πράξη είναι πολύ δύσκολο

Αυτή είναι η άποψη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Πιστευω στη φιλια αναμεσα σ αγορια κ κοριτσια... Εχω πολλους φιλους που ειναι αγορια...! Βεβαια υπαρχουν κ εξερεσεις αλλα δν πιστευω οτι παντα πρεπει να υπαρχει κατι ερωτικο..!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πρέπει να ξεπεράσουμε τα ταμπού. Δεν υπάρχουν όρια στη φιλία (όπως και στον έρωτα)!! Στον 21ο αιώνα ζούμε... Ξεχάστε τις απαρχαιωμένες αντιλήψεις των παπούδων. Και αν προκύψει κάτι βαθύτερο και πιο "διασκεδαστικό" δεν είναι κακό. Και αυτό στα πλαίσια της φιλίας εντάσσεται!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top