Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
μπορει να υπαρξει αληθινη φιλια αναμεσα στα 2 φυλα.απλα μερικες φορες εμεις οι ιδιοι παρερμηνευουμε τα συναισθηματα μας κ νομιζουμε πως δν βλεπουμε πια τον αλλο φιλικα.βεβαια γινεται να μας αρεσει πραγματικα ο αλλος απλα το θεωρω πιο σπανιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Παροτι δεν εκατσα να διαβασω οτι γραψατε το μονο που μπορω να πω ειναι αυτο..

"Ολα τα καλα ξεκινανε απο καπου,ολα τα καλα μπορει να ξεκινανε απο την φηλια και να καταληγουν στον γαμο,ο καθε ενας διαλεγει αυτο που θελει να κανει και νιωθει πραγματικα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Υπάρχουν κάποια κορίτσια που τα ξέρω από το δημοτικό σαν φίλες και δεν πιστεύω ότι θα μπορούσα να τις δω διαφορετικά (παρ' όλο που είναι hot! ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
πιστευω οτι αυτο ειναι θεμα μυαλου και πως αντιμετωπιζει ο καθενας τον διπλανο του.Υπαρχουν ατομα που δεν διανοουνται να δουν το αντιθετο φυλο ως φιλο και αλλα που μπορουν!!παρ'ολ'αυτα ευτυχως ή δυστυχως για καποιους ειμαι απο τα ατομα που κι εγω πιστευω οτι μπορει να δημιουργηθει και να υπαρξει πραγματικη φιλια αναμεσα σε 2 ατομα διαφορετικου φιλου!!Μαλιστα σε πολλες περιπτωσεις ειναι και πολυ καλυτερη απο τη φιλια με ατομο του ιδιου φιλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Συνφωνώ με τον miv. Επίσης, ανάμεσα σε άτομα του ίδιου φίλου υπάρχει μεγαλύτερος ανταγωνισμός -τις περισσότερες φορές. Ένώ τα αγόρια της ηλικίας μου είναι πιο αθώα απ'τα κορίτσια και μπορείς να τους εμπιστεύεσε καλύτερα -τις περισσότερες φορές. Παρ' όλ' αυτά ένα άτομο θα διστάσει να κάνει παρέα με ένα άτομο του άλλου φίλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα..
Γιατί να μην υπάρξει? Εγώ έχω φίλους αγόρια!
Και περνάμε πολύ καλά! Πολύ γέλιο μαζί τους!
Αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που η φιλία καταλήγει σε δεσμό τελικά.
Πάντως εγώ πιστεύω οτι ναι, μπορεί να υπάρξει φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στη δική μου παρέα πάντως, που είναι μικτή, δεν έχουμε τέτοια ζητήματα. Εννοείται οτι δεν είμαι με όλους ο απόλυτος φίλος, παρα μόνο με έναν θα έλεγα, αλλά θα μπορούσε να είναι και κοπέλα. Πραγματικά ίσως να προχωρούσε κάτι, δεν ξέρω, πάντως αυτό ούτε απαραίτητα κακό είναι, ούτε αναιρεί τη φιλία που θα μπορούσαμε να είχαμε προηγουμένως. Οι σχέσεις εξελίσσονται κι αλλάζουν. Δεν είναι στατικής μορφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ των 2 φύλων απλά μερικές φορές μπερδευόμαστε λογω της συμπάθειας -θαυμασμού που τρέφουμε στους φίλους μας και νομίζουμε πως είναι έρωτας αυτό αλλά δεν είναι,απλά παρερμηνεύουμε κάποιες καταστάσεις.Προσωπικά έχω φίλους αγόρια που δεν μπορώ με τπτ να τους δω ερωτικά!Παντως σε μια σχέση(ερωτική) πρέπει να υπάρχει και φιλία αλλα όχι μόνο φιλία.:)
Συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω φίλους και τους νιώθω σαν αδέρφια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
και εγώ πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα... προσωπικά το έχω ζήσει... είναι και ενδιαφέρον να έχεις ένα φιλαράκι του αντίθετου φίλου... μαθαίνεις πως σκέφτονται... παίρνεις συμβουλές (χρήσιμες μου φάνηκαν!!!),κ.ά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PrIdE FanatiX

Νεοφερμένος

Η PrIdE FanatiX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πάρα πολυ δυσκολα θα ελεγα.Όχι μόνο επειδη τα αγόρια,οπως ακουγεται,θ προσπαθήσουν να κερδισουν κατι αλλο,αλλα και επειδη πλεον τα κοριτσια ψαχνονται και κανουν και αυτες κινησεις.Κατα συνεπεια,σε αυτες τις περιπτωσεις ατομων η φραση "πραγματικη φιλια" ταυτιζεται με το αδυνατο.Φυσικα αν εισαι ατομο που ξερεις τι θες απο τον αλλον αλλα και εκεινος απο σενα αντιστοιχα,τοτε η διαπροσωπικη αυτη σχεση που σχηματιζεται μπορει να θεσει γερα θεμελια στη δημιουργια μιας πραγματικης φιλιας..Τη συνεχεια αυτης της φιλιας θα τη δειξει ο χρονος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
φυσικα και μπορει να υπαρξει φιλια!!Με τον κολλητο μου ειμαστε φιλοι απο την 1η δημοτικου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω εχω παψει να πιστευω στη φιλια αναμεσα σε ολα τα φυλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ίσως να υπαρχεί λίγη αλήθεια σε αυτό που λες και μάλλον περισσότερη αν τα συγκρίνεις με αυτά που λένε οι άλλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Mε τη κολλητή μου γνωριζόμαστε από τη 1η γυμνασίου. Πλέον μπορώ να πω πως πραγματικά μιλάμε για φιλία με πολύ γερά θεμέλια. Ποτέ δεν αισθάνθηκα κάτι άλλο για εκείνη ούτε εκείνη για μένα. Έχουμε βοηθήσει ο ένας τον άλλο άπειρες φορές. Συμβουλές ακόμα και σε ασθηματικά θέματα (πως βλέπει ένα θέμα το άλλο φύλο κ.τ.λ) Προσωπικά μου είναι πιο εύκολη η φιλία με μια κοπέλα. Καλώς ή κακώς τα αγόρια σε αυτή την ηλικία έχουν έναν υποσυνείδητο ανταγωνισμό μεταξύ τους και δύσκολα χτίζουν πραγματικές φιλίες μεταξύ τους που χωρίς φόβο θα μοιραστούν τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
πιστευω οτι μπορει να υπαρξει πραγματικκη φιλια π.χ. οπως του Νικολα και της Μαριας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simos24

Νεοφερμένος

Ο Σιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Και βεβαια μπορει να υπαρξει!! Εχω δυο κολλητες απο το νηπιαγωγειο....κ τωρα θα παμε β γυμνασιου!! Η παρεα που κανουμε ειναι τελεια...ασε που αλληλοβοηθιομαστε κ σε...θεματα ....συναισθηματικα..γκουχ γκουχ....πως αλλιως θα καταλαβαινα πως αισθανονται κ σκεφτονται τα κοριτσια?
αγγελικη και αλεξανδρα ειστε οι καλυτερες φιλες!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konask

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε δύο διαφορετικού φύλου άτομα αλλά είναι αρκετά δύσκολο στις δικές μας ηλικίες δηλαδή από 13-18 γιατί θα πρέπει και οι 2 να μην περνάν τα δυσδιάκριτα όρια φιλίας και ερωτισμού πράγμα που είναι λίγο σπάνιο. Ξέρω περιπτώσεις που άτομα ήταν χρόνια φίλοι και τελικά κατέληξαν να έχουν σχέση για αυτό ποτέ μην λέτε ποτέ παίδες... Και άμα μετά χάσεις τον κολλητό σου για μια τέτοια βλακεία είναι κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε δύο διαφορετικού φύλου άτομα αλλά είναι αρκετά δύσκολο στις δικές μας ηλικίες δηλαδή από 13-18 γιατί θα πρέπει και οι 2 να μην περνάν τα δυσδιάκριτα όρια φιλίας και ερωτισμού πράγμα που είναι λίγο σπάνιο. Ξέρω περιπτώσεις που άτομα ήταν χρόνια φίλοι και τελικά κατέληξαν να έχουν σχέση για αυτό ποτέ μην λέτε ποτέ παίδες... Και άμα μετά χάσεις τον κολλητό σου για μια τέτοια βλακεία είναι κρίμα.

+1 :iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και βεβαια μπορει να υπαρξει!! Εχω δυο κολλητες απο το νηπιαγωγειο....κ τωρα θα παμε β γυμνασιου!! Η παρεα που κανουμε ειναι τελεια...ασε που αλληλοβοηθιομαστε κ σε...θεματα ....συναισθηματικα..γκουχ γκουχ....πως αλλιως θα καταλαβαινα πως αισθανονται κ σκεφτονται τα κοριτσια?
αγγελικη και αλεξανδρα ειστε οι καλυτερες φιλες!!:D

Σε κανα χρονο ομως μην ξαφνιαστεις αν ζηλεψεις για τον ταδε που σου ειπε οτι θελει μια απο αυτες:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top