Φίλοι που μετανιώσατε να έχετε

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
καλά, εδώ μου θυμίζεις κάτι κουτοπόνηρους αγράμματους χωριάτες που θυμώνουν και κόβουν την "καλημέρα" με άλλους συγχωριανούς τους για τα κ*λοχωράφια, ζώντας πλέον σε μια εμπόλεμη ζώνη με "κουτο-εγωϊστικό" μίσος εκατέρωθεν...και με φράσεις του στυλ: «δεν θέλω να τον/την ξαναδώ ποτέ, μέχρι να πεθάνει» και μετά από κάποια χρόνια, οι συγκυρίες της άτιμης της ζωής, "σβήνουν" τα μίση, τα πάθη και τις βαριές κουβέντες...αφήνοντας πικρία ή επανεκκίνηση νέας φιλίας (σαν να μην συνέβει τίποτα)... :P


οπότε, μεγάλη μπουκιά φάε αλλά μεγάλη κουβέντα μη λες...


....και ο Ιησούς δίδαξε την συγχώρεση...
οπότε ας μάθουμε να δίνουμε μια δεύτερη ευκαιρία στην ζωή ;)
ας μην είμαστε τόσο σκληροί προβάλλοντας τον άσχημο εαυτό μας...
κανείς δεν είναι τέλειος και αλάνθαστος...:)

δεν ξέρεις τί έγινε... εσύ θα έδινες δεύτερη ευκαιρία σε κάποιον που σε ειρωνεύτηκε ως το έσχατο σημείο, που έδειξε το φθόνο του σε όλο του το μεγαλείο, με λόγια υβριστικά που δεν θέλω καν να γράψω... ... ...

στο κάτω-κάτω, γιατί να τη συγχωρέσω τόσο εύκολα...
λίγους μήνες την ήξερα και κάναμε απλή, περιστασιακή παρέα στα πλαίσια της σχολής.... τίποτα άλλο.... δεν ήταν και καμία φίλια χρόνων...

και κάτι ακόμα για τους χωριάτες που αναφέρεις...
δεν ζω σε χωριό, αλλά αν ζούσα αυτό θα ήταν κακό????
γιατί αναφέρεσαι τόσο αρνητικά για την ελληνική επαρχία?????

Φιλικά, :)
Lita Athens
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αν και ειμαι μικρη να το λεω αυτο αλλα συνφωνω σχεδον με ολους.Δεν υπαρχουν αλιθηνοι φιλοι η' καν φιλοι.Οι περισσοτεροι ''φιλοι'' απο καποια πλειοψηφια παιδιων εδω οπως και εμενα με εχουν προδοσοι και πολλα αλλα.Ομως εμεις που νομιζουμε οτι τους εχουμε φερθει τελεια,πώς τους εχουμε φερθει μονο αυτοι ειναι οι κακοι,δεν νομιζω,και εγω πιστευω πως δεν εχω πει και δεν εχω κανει τπτ σε κανενα αλλα τελικα αθελα μου μηπως εχω κανει κατι χειροτερο απο αυτα που μου εχουν κανει χωρις να το καταλαβω?!δεν υπαρχουν οι καταλληλοι ''φιλοι''ουτε εμεις ειμαστε τα προσωπα που αντιπρωσωπευουν τους ιδανικουσ-καταλληλους ''φιλους''!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Φυσικα υπαρχουν φιλοι που εχω μετανιωσει πικρα που τουσ γνωρισα.Αλλα μην σκατε υπαρχει παντα καποιος που ειναι δικος σου και δεν προκειται να σε πουλησει ποτε
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
δεν ξέρεις τί έγινε... εσύ θα έδινες δεύτερη ευκαιρία σε κάποιον που σε ειρωνεύτηκε ως το έσχατο σημείο, που έδειξε το φθόνο του σε όλο του το μεγαλείο, με λόγια υβριστικά που δεν θέλω καν να γράψω... ... ...

στο κάτω-κάτω, γιατί να τη συγχωρέσω τόσο εύκολα...
λίγους μήνες την ήξερα και κάναμε απλή, περιστασιακή παρέα στα πλαίσια της σχολής.... τίποτα άλλο.... δεν ήταν και καμία φίλια χρόνων...

και κάτι ακόμα για τους χωριάτες που αναφέρεις...
δεν ζω σε χωριό, αλλά αν ζούσα αυτό θα ήταν κακό????
γιατί αναφέρεσαι τόσο αρνητικά για την ελληνική επαρχία?????

Φιλικά, :)
Lita Athens

Δεν νομίζω πως ο npb είχε σκοπό να θίξει την ελληνική επαρχία..(Εγώ,που ζω, σου λέω εκ πείρας πως κάποιοι έτσι φέρονται.Πρόσεχε,όχι όλοι.Αλλά όπως είπε,συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων.Αγράμματοι!Και δόξα σοι ο Θεός,στις μέρες μας αυτό το ποσοστό ανθρώπων,αν και υπάρχει είναι μηδαμινό!)

Τέλος πάντων,απλά μια αναφορά σε αυτό..

Όσο για την δεύτερη ευκαιρία,καταλαβαίνω πως πληγώθηκες και πως πειράχτηκες από τη συμπεριφορά της κοπέλας.Μπορώ να αισθανθώ πώς ένιωσες αφού έχω περάσει κάτι πολύ χειρότερο με μια 'φίλη'...Απλά μην είσαι τόσο απόλυτη!:) Γιατί όπως και εσύ αν έκανες κάποιο λάθος θα ήθελες μια δεύτερη ευκαιρία,έτσι και οι άλλοι την χρειάζονται!:) Ίσως το μετάνιωσε..Πού θα το καταλάβαινες χωρίς να της δώσεις μια δεύτερη ευκαιρία;:) Βέβαια είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα,το ξέρω,και απ' ό,τι φαίνεται δεν είσαι 'εύκολη' σε αυτά....Αλλά ποτέ μην λες ποτέ!Δεν ξέρεις τι γίνεται...;) Οι καταστάσεις έρχονται έτσι μερικές φορές που σου ανατρέπουν όλα τα δεδομένα!!! :)

Άκρως φιλικά :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως ο npb είχε σκοπό να θίξει την ελληνική επαρχία..(Εγώ,που ζω, σου λέω εκ πείρας πως κάποιοι έτσι φέρονται.Πρόσεχε,όχι όλοι.Αλλά όπως είπε,συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων.Αγράμματοι!Και δόξα σοι ο Θεός,στις μέρες μας αυτό το ποσοστό ανθρώπων,αν και υπάρχει είναι μηδαμινό!)

Όσο για την δεύτερη ευκαιρία,καταλαβαίνω πως πληγώθηκες και πως πειράχτηκες από τη συμπεριφορά της κοπέλας.Μπορώ να αισθανθώ πώς ένιωσες αφού έχω περάσει κάτι πολύ χειρότερο με μια 'φίλη'...Απλά μην είσαι τόσο απόλυτη!:) Γιατί όπως και εσύ αν έκανες κάποιο λάθος θα ήθελες μια δεύτερη ευκαιρία,έτσι και οι άλλοι την χρειάζονται!:) Ίσως το μετάνιωσε..Πού θα το καταλάβαινες χωρίς να της δώσεις μια δεύτερη ευκαιρία;:) Βέβαια είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα,το ξέρω,και απ' ό,τι φαίνεται δεν είσαι 'εύκολη' σε αυτά....Αλλά ποτέ μην λες ποτέ!Δεν ξέρεις τι γίνεται...;) Οι καταστάσεις έρχονται έτσι μερικές φορές που σου ανατρέπουν όλα τα δεδομένα!!! :)

Άκρως φιλικά :bye:

Σε ευχαριστώ πολύ για την επεξήγηση του post μου, indiespyllak. Γενικά, με κάλυψε πλήρως η indiespyllak. Συμπληρώνοντας, τα όσα είπε η συνομιλήτρια, απλά αναφέρομαι Lita, σε μια μερίδα χωριατών που φέρονται μικροεγωϊστικά και κουτοπόνηρα. Ευτυχώς, υπάρχουν αρκετοί χωριάτες, που σαν άνθρωποι έχουν λογική και αυθεντική (αληθινή) κοινωνική συμπεριφορά όχι σαν κάτι δήθεν χλεχλέδες των πόλεων...:mad:

Τέσπα. Δεν είμαι εδώ για να πείσω με τις απόψεις μου ή για να πουλήσω πνεύμα και ηθική μέσω "υπερφύαλων" λόγων. Πάντως, Lita, στην ζωή δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι και τόσο απόμακροι, καχύποπτοι και σκληροί με ανώριμες και αφελείς "παιδικοεφηβικές" κοινωνικές συμπεριφορές. Όλοι μας έχουμε δεχθεί και έχουμε εκφράσει ταπεινωτικές-ειρωνικές-προσβλητικές συμπεριφορές. Προσωπικά, έχω μάθει να δίνω μια δεύτερη ευκαιρία σε ανώριμα ανθρώπινα λάθη (λόγω ανθρώπινων ελαττωμάτων)...σε βαθμό, που να μην θεωρηθώ και μαλάκας. Η ζωή είναι πολύ μικρή ώστε να φερόμαστε σαν Κρέοντες, περιορίζοντας τον κοινωνικό περίγυρό μας. Να ξέρεις, ότι όπως φέρεσαι στην ζωή, έτσι θα σου φερθούν και σένα κάποτε...(προσωπική εμπειρία)...ή αλλιώς ό,τι δίνεις, παίρνεις...;)

...όλα τα άλλα τα ακούω ως βερεσέ...

Φιλικά,
Νίκος
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
συμφωνώ με την συγχώρεση ως έννοια και έχω συγχωρέσει πολλά άτομα στη ζωή μου και με πολύ στενότερη σχέση (και δεν αναφέρομαι σε ερωτικά καβγαδάκια, αλλά σε πιο σημαντικούς "καβγάδες" συγγενών κλπ)...

η συγχώρεση όμως δίδεται μόνο αν ζητηθεί, κάτι που εν προκειμένω δεν έχει συμβεί...
μάλιστα, η κοπέλα συνεχίζει όποτε με βλέπει τυχαία, να πετάει ειρωνικά σχόλια...

αλλά και να τη συγχωρέσω για αυτά που είπε (κάτι που επαναλαμβάνω δεν μου έχει ζητήσει, ούτε έχει εκφράσει μετάνοια για τη συμπεριφορά της), δεν νομίζω να την ξαναεμπιστευθώ...

για το άλλο θέμα που θίγετε, ότι δεν φταίνε μόνο οι άλλοι, συμφωνώ!
κανείς δεν είναι τέλειος και σίγουρα όλοι κάνουμε λάθη και μετανιώνουμε για αυτά... το θέμα είναι πόσο συγκρατούμε τον εαυτό μας από τον να παρεκτραπεί από τη δεουσα συμπεριφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
μάλιστα, η κοπέλα συνεχίζει όποτε με βλέπει τυχαία, να πετάει ειρωνικά σχόλια...

άρα, αυτή η κοπέλα έχει πρόβλημα...:hmm: :P

... το θέμα είναι πόσο συγκρατούμε τον εαυτό μας από τον να παρεκτραπεί από τη δεουσα συμπεριφορά...

είναι και αυτό ένα θέμα - παράγοντας...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
μάλιστα, η κοπέλα συνεχίζει όποτε με βλέπει τυχαία, να πετάει ειρωνικά σχόλια...

αλλά και να τη συγχωρέσω για αυτά που είπε (κάτι που επαναλαμβάνω δεν μου έχει ζητήσει, ούτε έχει εκφράσει μετάνοια για τη συμπεριφορά της), δεν νομίζω να την ξαναεμπιστευθώ...



Α τότε μιλάμε για κομπλεξικό που δεν έχει πού να βγάλει τα απωθημένα του και την πληρώνει όποιος και όποιος..

Σε αυτή τη περίπτωση δίκιο έχεις..

Καλό θα ήταν να της κάνεις καμιά κουβεντούλα.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
δεν νομίζω να ασχοληθώ περεταίρω με τη συγκεκριμένη κοπέλα...
δεν ξέρω γιατί το κανει... και δεν θα ήθελα να πιάσω συζήτηση μαζί της ξανά...
προσπαθώ να μην της δίνω πολλή σημασία, απλώς τη χαιρετώ γιατί κάναμε στοιχειώδη παρέα στα προηγούμενα χρόνια και εύχομαι να μην μου πιάσει την κουβέντα γιατί δεν αντέχω αλλά ειρωνικά σχολιάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
δεν νομίζω να ασχοληθώ...

το καλύτερο για σένα, είναι να την γράψεις κυριολεκτικά στα παλιά σου υποδήματα...:) δεν χρειάζεται να της δίνεις άθελά σου σημασία, αυτής της ψυχανώμαλης...

έλεος...
πήξαμε από τους ψυχανώμαλους! :!: :sick:



(βρες κανένα ζευγάρι παλιών υποδημάτων στην αποθήκη σου και γράφτην με μαρκαδόρο) :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
δεν θα τη χαρακτηριζα και τόσο υποτιμητικά....

μπορει να έχει καποιο κόμπλεξ, αλλά όχι και "ψυχανώμαλη"...:P
-----------------------------------------
και για να επανέλθουμε στο θέμα του thread, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει καποιος τρόπος να ξεχωρίζουμε την ποιότητα των ατόμων που κάνουμε παρέα...
γαιτί μπορεί κάποιοι να φέρονται μια χαρά και μια μέρα να σου κόβουν την καλημέρα, να σε προσβαλλουν κλπ, κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
ρε παιδία όσοι συμπεριφέρονται στους άλλους με κακία είναι κομπλεξαρισμένοι......καταλάβετέ το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
και για να επανέλθουμε στο θέμα του thread, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει καποιος τρόπος να ξεχωρίζουμε την ποιότητα των ατόμων που κάνουμε παρέα...γαιτί μπορεί κάποιοι να φέρονται μια χαρά και μια μέρα να σου κόβουν την καλημέρα, να σε προσβαλλουν κλπ, κλπ...

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις σ' αυτήν την περίπτωση είναι να μην ανοίγεσαι με το πρώτο "καλημέρα". Όταν γνωρίζεις ένα νέο άτομο, άφησε αρκετό διάστημα να περάσει σαν περίοδο προσαρμογης και όχι σαν συμμετέχον πρόσωπο, έτσι ώστε να έχεις τα χρονικά περιθώρια για να βλέπεις σαν παρατηρητής. Επίσης, φρόντισε να μην "αποκαλύπτεις" τον εαυτό σου, ώστε να μην έχει "πατήματα" σε περίπτωση που θελήσει να σε προσβάλλει..κτλ. Θα πρέπει να περιμένεις να δοκιμαστεί η φιλική γνωριμία στην καθημερινότητα. Αν αντέξει σε σημαντικά αισθηματικά, κοινωνικά,...κτλ γεγονότα, τότε είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Από εκεί και πέρα, χαλαρά φρόντισε να "ανοίγεσαι" στοιχειωδώς στο "φιλικό" άτομο καθημερινά ή σε τακτικά χρονικά διαστήματα ώστε να χτίσετε κάτι πολύ ωραίο: μια σχέση κοινωνικοποίησης.

φιλικά,
nPb :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
και εγώ δεν είμαι υπέρ των πολλών ανοιγμάτων από την αρχή...
κατά τη γνώμη μου, ειδικά τώρα που είμαστε ενήλικες και οι σχέσεις είναι πιο τυπικές και επιτηδευμένες, καλό θα είναι να κρατούμε μια "απόσταση" από τον άλλον...

βέβαια δεν γίνεται να φθάσουμε και στο άλλο άκρο και να μην εμπιστευόμαστε κανέναν...

αλλά, πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να εμπιστευθείς κάποιον? διότι σίγουρα δεν είναι μόνο θέμα χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
λη στιγμή να εμπιστευθείς κάποιον? διότι σίγουρα δεν είναι μόνο θέμα χρόνου...

ναι, όντως...πολύ εύκολα μπορείς να αποκοινωνικοποιηθείς και να κλειστείς στον εαυτό σου...:P

νομίζω Lita, ότι φαίνεται ο καλός, o τίμιος, ο σοβαρός, ο ορθολογιστής και ο ειλικρινής άνθρωπος...

Προσωπικά, δεν έχω πέσει σε ανθρώπους που να με ειρωνευτούν,...κτλ. Ακόμη και να μην ταιριάζουμε στην πορεία του χρόνου, θα απομακρυνθώ πολύ κομψά. :D Μάλλον πρέπει να διαθέτω μια διπλωματία, που δεν αφήνω στον άλλο, να με κοροϊδέψει ή να μου φερθεί άτιμα.:lol: Κάνω πολύ εύκολα νέες γνωριμίες και με δυο κουβέντες μπορώ να μαντέψω αν θα έχει ή όχι προοπτικές η φιλική σχέση σε γενικές γραμμές. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ προσπαθώ να ασχολούμαι μόνο με ανθρώπους που με κάνουν πραγματικά να αισθάνομαι καλά... Ευτυχώς για μένα πλέον καταλαβαίνω τον χαρακτήρα του ανθρώπου αρκετά γρήγορα....
ένα σας λέω...
πέρσυ ήμουν σε ένα ιδιωτικό και δεν πήγα στο σχολείο που έχουμε εδώ... φέτος επειδή κουράστηκα γύρισα πίσω...
όλοι στο τμήμα που ήμουν ήταν άτομα που ήξερα αλλά δεν κάναμε και ιδιαίτερη παρέα...
η απουσιολόγος, ήταν τόοοοοσο καλή και γλυκιά μαζί μου, αρχικά!!!
όταν έβαλα για υποψηφιότητα στο 5μελές και βγήκα πρόεδρος και μάλιστα με διαφορά, τα πάντα άλλαξαν...
με έθαβε πίσω από την πλάτη μου και ακόμα το κάνει αλλά για καλή μου τύχη έχω έναν φύλακα άγγελο!!!
μην εμπιστεύεστε αυτά τα υπέροχα γλυκά κοριτσάκια, γιατί είναι πραγματικά ο,τι χειρότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έχει τύχει ποτέ να είναι κπ φίλος σας ανυπόφορος και να θέλετε να τον ξεφορτωθείτε, αλλά να μην καταλαβαίνει τπτ; Έγω και άλλοι 6 φίλοι μου δεν τον αντέχουμε πια καθώς είναι ζώον κολλητσίδα ξερόλας και σπαστικός. Το πως θα τον ξεφορτωθούμε είναι το θέμα!

Οσο ημουν στο σχολειο ειχα παρα μα παρα πολλες φιλιες...
Δεν μετανιωσα για τις φιλιες και τις παρεες που ειχα,ολες κατι μου δωσανε:hmm:
Μετανιωσα που εδωσα τριτη και τεταρτη και πεμπτη ευκαιρια σε λαθος ατομα,και ενω ηξερα οτι θα με κανουν να νιωσω παλι κατωτερη του,συνεχιζα να παιζω στο παιχνιδακι που με ειχαν βαλει:/:
Αυτο δεν προκειται να το ξανακανω για κανεναν,ειτε αφορα φιλια ειτε σχεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγω παλι μετανιωσα που αφησα καποια ατομα να με θεωρουν χαζη, επειδη ημουν καλο παιδι και δεν μιλουσα
και τους εδινα την ευκαιρια να μ εκμεταλλευονται :)
αλλα τελος αυτα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι καλοπροαίρετος άνθρωπος και νομίζω πως εξ αρχής ο άλλος έχει τις καλύτερες των προθέσεων. Οπότε μπορείτε να μαντέψετε ποια είναι η κατάληξη συνήθως. :/: Παρόλα αυτά, δεν μετάνιωσα για κανέναν που μπήκε στη ζωή μου, γιατί εγώ του επέτρεψα να μπει. Υπάρχει αλληλεπίδραση στη σχέση των ατόμων και μαθαίνεις πολλά.

Προσωπικά, αν ο άλλος δεν μου φερθεί καλά ή δεν μου κάνει για τον άλφα ή βήτα λόγο το δείχνω με τον τρόπο μου κι αποσύρομαι διακριτικά. Κακία, εκδίκηση και λοιπές βλακείες δεν κρατώ & κάνω, δεν είναι του στυλ μου -το βρίσκω και ανούσιο. Απλώς, τους βγάζω απ' τη ζωή μου και δεν ασχολούμαι άλλο. Άμα φύγω από μία, οποιαδήποτε, σχέση... έφυγα! Δεν υπάρχει γυρισμός! Μέχρι να φύγω όμως δεν μιλώ, δίνω ευκαιρίες και συγχωρώ, αλλά δεν ξεχνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μου έχει τύχει και πρόσφατα μάλιστα. Του λέγαμε πολλές φορές τα ελαττώματα του αλλά δεν άκουγε οπότε μια μέρα κόψαμε τελείως επαφη. Του παμε οτι δεν πήγαινε άλλο και δεν μπορούσαμε να τον ανεχτούμε και μετά δεν του ξαναμιλήσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top