Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

philippas

Νεοφερμένος

Ο philippas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα στο φόρουμ! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, και αν γνωρίζει κάποιος εμπειρικά να μου απαντήσει θα ήμουν υπόχρεος!
Έδωσα τελευταία φορά πανελλήνιες το 2009 (άρα είμαι μέσα στα 2 έτη του ορίου του 10%) και επίσης γνωρίζω οτι φέτος είναι η τελευταία χρονιά που θα μπορεί κάποιος να δώσε με 10%.
Το 2009 είχα βγάλει 6751 μόρια.. (ναι ξέρω.....:redface:), πέρυσι με όλο το σαματά που είχε γίνει με την "πτώση" της βάσης του 10, είχαν πέσει οι βάσεις του 10% κατακόρυφα, σε σημείο η σχολή που θέλω (Ε.Π.Π. Ηρακλείου) να έχει κοντά στο....4 !.
Γνωρίζετε αν έχω κάποια ελπίδα φέτος να περάσω στην συγκεκριμένη σχολή ή σε κάποια παρόμοια πληροφορικής;(ή έστω σε κάποια άκυρη σχολή για το πάσο / αναβολή και μόνο) Το ξέρω οτι δεν γίνεται κάποιος να απαντήσει διότι όντως είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί να το ξέρει, απλά ρωτάω άν έχει κάποιος την εμπειρία και ξέρει κάτι πάνω σε αυτό. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καλημέρα στο φόρουμ! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, και αν γνωρίζει κάποιος εμπειρικά να μου απαντήσει θα ήμουν υπόχρεος!
Έδωσα τελευταία φορά πανελλήνιες το 2009 (άρα είμαι μέσα στα 2 έτη του ορίου του 10%) και επίσης γνωρίζω οτι φέτος είναι η τελευταία χρονιά που θα μπορεί κάποιος να δώσε με 10%.
Το 2009 είχα βγάλει 6751 μόρια.. (ναι ξέρω.....:redface:), πέρυσι με όλο το σαματά που είχε γίνει με την "πτώση" της βάσης του 10, είχαν πέσει οι βάσεις του 10% κατακόρυφα, σε σημείο η σχολή που θέλω (Ε.Π.Π. Ηρακλείου) να έχει κοντά στο....4 !.
Γνωρίζετε αν έχω κάποια ελπίδα φέτος να περάσω στην συγκεκριμένη σχολή ή σε κάποια παρόμοια πληροφορικής;(ή έστω σε κάποια άκυρη σχολή για το πάσο / αναβολή και μόνο) Το ξέρω οτι δεν γίνεται κάποιος να απαντήσει διότι όντως είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί να το ξέρει, απλά ρωτάω άν έχει κάποιος την εμπειρία και ξέρει κάτι πάνω σε αυτό. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Κοίτα αυτό δε μπορεί να στο απαντήσει κανείς. :/:
Θεωρητικά με τα τμήματα που δε θα πάρουν καθόλου εισακτέους ,την μείωση των εισακτέων σε άλλες σχολές καθώς και το γεγονός ότι είναι η τελευταία φορά που υπάρχει το 10% θα κάνουν τις βάσεις να ανέβουν (μερικά τμήματα λίγο, μερικά τμήματα πολύ). Και πάλι όμως οι βάσεις εξαρτώνται ΒΑΣΙΚΑ από την προτίμηση των υποψηφίων κάτι που δε μπορείς να προβλέψεις.
Ελπίδα πάντως έχουμε να μπούμε, εσύ θα κάνεις το μηχανογραφικό σου, βαση με τις σχολές που θες και απο εκει και περα θα δουμε τον Αυγουστο! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike-kun

Νεοφερμένος

Ο mike-kun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :)
Μια ερώτηση θέλω να κάνω γιατί όσο και να έχω ψάξει δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μπορώ ακόμα να δηλώσω για το 10% η έχω χάσει το τρένο;

YΓ: είμαι απόφοιτος του 2010.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
μιά χαρά μπορείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :)
Μια ερώτηση θέλω να κάνω γιατί όσο και να έχω ψάξει δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μπορώ ακόμα να δηλώσω για το 10% η έχω χάσει το τρένο;

YΓ: είμαι απόφοιτος του 2010.
Αν ενδιαφέρεσαι για Στρατιωτικές σχολές ή Αστυνομία,ναι το έχεις χάσει,γιατί έπρεπε να κάνεις τα χαρτιά σου νωρίτερα.
Αν όχι,μπορείς να δώσεις κανονικότατα μηχανογραφικό.
εμφανιζονται οταν ειναι τα μηχανογραφικα του 90% με τα χαρτια τους και το καταθετουν κανονικα το δικο τους ή πρεπει να εχουν κανει καποια χαρτια πρωτα;
Όπως το λές. Εμφανίζονται την ίδια μέρα που θα δηλώσουν και τα παιδιά με το 90%.
Δεν χρειάζεται να κάνουν κάτι άλλο.

P.S:
Παιδιά για ακόμα μια φορά να σας πώ,πως είναι καλό να διαβάζετε το thread,πριν ρωτήσετε κάτι.
Τα έχουμε επαναλάβει όλα πολλές φορές.
Οι απορίες όλων σας έχουν λυθεί και σε προηγούμενα πόστ.
Γι'αυτό,κάντε έναν κόπο παραπάνω και διαβάστε τα προηγούμενα μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike-kun

Νεοφερμένος

Ο mike-kun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ωραία. Χρειάζομαι extra χαρτιά ή τα ίδια με περυσί;
Οι ημερομηνίες κατάθεσης υποθέτω θα είναι οι ίδιες με αυτές που έχουν όσοι τελιώνουν το 2011. Σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ωραία. Χρειάζομαι extra χαρτιά ή τα ίδια με περυσί;
Οι ημερομηνίες κατάθεσης υποθέτω θα είναι οι ίδιες με αυτές που έχουν όσοι τελιώνουν το 2011. Σωστά;
Tα ίδια χαρτιά με πέρυσι. Τίποτα παραπάνω.
Όπως είπα και πριν,oι υποψήφιοι με το 10%:
Εμφανίζονται την ίδια μέρα που θα δηλώσουν και τα παιδιά με το 90%.
Δεν χρειάζεται να κάνουν κάτι άλλο.

Για ποια σχολή θα κάνεις 10%? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike-kun

Νεοφερμένος

Ο mike-kun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σκέφτομαι για κάποιο από τα χημικά, ίσως και καμία φαρμακευτική. Δεν θα πάθω και τίποτα να την δηλώσω :)
Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catspid

Νεοφερμένος

Η catspid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Λοιπον παιδια μια ανακεφαλαιωση γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει απιστευτα και σας παρακαλω να μου απαντησει καποιος γιατι εχω και το αγχος.Οσοι θελουν να δωσουν με το 10% οχι σε σχολες στρατιωτικες και τεφα και αστυνομια αλλά άλλα τμηματα επρεπε να το δηλωσουν μεχρι τελη Φεβρουαριου ή απλα κανουν το μηχανογραφικο τους μαζι με τα παιδια που δινουν με το 90%?Γιατι διαβασα οτι φετος ανεξαιρετου τμηματος ολοι επρεπε να το δηλωσουν οτι δινουν με 10% μεχρι 25 Φεβρουαριου.Σας παρακαλω βοηθειαααααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λοιπον παιδια μια ανακεφαλαιωση γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει απιστευτα και σας παρακαλω να μου απαντησει καποιος γιατι εχω και το αγχος.Οσοι θελουν να δωσουν με το 10% οχι σε σχολες στρατιωτικες και τεφα και αστυνομια αλλά άλλα τμηματα επρεπε να το δηλωσουν μεχρι τελη Φεβρουαριου ή απλα κανουν το μηχανογραφικο τους μαζι με τα παιδια που δινουν με το 90%?Γιατι διαβασα οτι φετος ανεξαιρετου τμηματος ολοι επρεπε να το δηλωσουν οτι δινουν με 10% μεχρι 25 Φεβρουαριου.Σας παρακαλω βοηθειαααααα!!!
Όχι! Απλά κάνουν το μηχανογραφικό μαζί με τα παιδιά με το 90%.

Βρε γλυκιά μου,πριν 2 πόστ το είπα,γιατί αγχώνεσαι τζάμπα? :/:

Εξάλλου τι να δηλώσεις ακριβώς? Δεν είναι όπως οι Πανελλήνιες που θα δηλώσεις για να δώσεις τα μαθήματα.

Απλά δίνεις μηχανογραφικό.
Δεν χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία,πέρα από το να το συμπληρώσεις και να το καταθέσεις την κατάλληλη μέρα.

Τονίζω πάλι ότι είναι η τελευταία χρονιά φέτος που θα ισχύσει το 10%.

PS:
Για τρίτη φορά το λέω να διαβάζετε τα πόστ που κάνουμε.
Θα φτάσει κάποια στιγμή που δεν θα σας απαντάει κανείς,επειδή ρωτάτε όλο τα ίδια και τα ίδια.

Και επίσης είναι καλό όσοι θέλετε να κάνετε με 10% να μας λέτε και τι σχολές θα δηλώσετε!

Αυτά. Καλή επιτυχία σε όλους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike-kun

Νεοφερμένος

Ο mike-kun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και επίσης είναι καλό όσοι θέλετε να κάνετε με 10% να μας λέτε και τι σχολές θα δηλώσετε!

Γιατί έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catspid

Νεοφερμένος

Η catspid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Συγνωμη που ρωτησα παλι τα ιδια απλα ειναι πολλα τα ποστ και επειδη σημερα ειδα αυτο που σας ειπα με επιασε ενας πανικος γιατι πιστευα οτι δεν προλαβα.Ευχαριστω παντως που απαντησες με καθησυχασες!Οσο για τη σχολη για νοσηλευτικη Αθηνας ευελπιστω να περασω αν και ελαχιστες οι πιθανοτητες αλλα και γενικα παραιατρικα παντα Αθηνα ομως(υπαρχει προσωπικος λογος που δεν γινεται αλλου)...μηπως εχει βρει καποιος την προκηρυξη απο το υπουργειο παιδειας για φετος για το 10%?Θα με βοηθουσε πολυ αν την εβλεπα κιολας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FOTO

Νεοφερμένος

Η FOTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γεια σας θα ηθελα να μου διευκρινησετε εγω εχω παρει απολυτηριο το 2008 αλλα εδωσα και παννεληνιες το 2009 μπορω να κανω το 10 τοις εκατο,μου εχουν πει οτι μπορω αλλα επειδη ακουω διαφορα μπορει να μου πει καποιος σιγουρα.δεν μετραει το απολυτηριο ξερετε .εχω βεβαιωση προσβασης του 2009 επειδη ξαναδωσα για το απολυτηριο δεν ξερω αν νοιαζει ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Και επίσης είναι καλό όσοι θέλετε να κάνετε με 10% να μας λέτε και τι σχολές θα δηλώσετε![/B]
Αυτά. Καλή επιτυχία σε όλους μας!

Αχαχαχα να αγχωθουμε περισσοτερο ωρε; :P

ceid πατρας, πληροφορική γιαννενα και επιστήμη υπολογιστών εγώ btw. Μην τολμήσετε να τα δηλώσετε. :P

γεια σας θα ηθελα να μου διευκρινησετε εγω εχω παρει απολυτηριο το 2008 αλλα εδωσα και παννεληνιες το 2009 μπορω να κανω το 10 τοις εκατο,μου εχουν πει οτι μπορω αλλα επειδη ακουω διαφορα μπορει να μου πει καποιος σιγουρα.δεν μετραει το απολυτηριο ξερετε .εχω βεβαιωση προσβασης του 2009 επειδη ξαναδωσα για το απολυτηριο δεν ξερω αν νοιαζει ευχαριστω.

Φυσικά και μπορείς! Μπορείς να κάνεις μηχανογραφικό 2 χρόνια έπειτα από την τελευταία εξέταση! :P Αν και του χρόνου καταργείται αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catspid

Νεοφερμένος

Η catspid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ρε παιδια εγω ανησυχω γιατι ενας καθηγητης απο το σχολειο μου,μου ειπε πως τελειωσε το περιθωριο για τα παιδια που δινουν με το 10% και διαβασα στο ιντερνετ οτι φετος εγινε προκηρυξη απο το υπουργειο παιδειας οτι ολοι ανεξαρτητως σχολης πρεπει να δηλωσουν οτι δινουν με 10% μεχρι 25 φεβρουαριου,μου ειπαν οτι δεν ειναι οπως περσι που γινοταν μαζι με τα παιδια που δινανε πανελληνιες...δεν ξερω τι να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ρε παιδια εγω ανησυχω γιατι ενας καθηγητης απο το σχολειο μου,μου ειπε πως τελειωσε το περιθωριο για τα παιδια που δινουν με το 10% και διαβασα στο ιντερνετ οτι φετος εγινε προκηρυξη απο το υπουργειο παιδειας οτι ολοι ανεξαρτητως σχολης πρεπει να δηλωσουν οτι δινουν με 10% μεχρι 25 φεβρουαριου,μου ειπαν οτι δεν ειναι οπως περσι που γινοταν μαζι με τα παιδια που δινανε πανελληνιες...δεν ξερω τι να πω

Παρακολουθώ το σαιτ του υπουργειου καθημερινά. Η μόνη δήλωση που βγήκε είναι για το 10% για τα παιδιά που θέλουν στρατιωτικές. (κλικ) Το γράφει ξεκάθαρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catspid

Νεοφερμένος

Η catspid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
οταν γραφει "βεβαιωση προσβασης" τι ακριβως εννοει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
οταν γραφει "βεβαιωση προσβασης" τι ακριβως εννοει?

Το χαρτι που γραφει ποσο έγραψες στις πανελληνιες. Στο έδωσαν περσι απο το σχολειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catspid

Νεοφερμένος

Η catspid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
και εκτος αυτου σε μια παραγραφο γραφει ξεκαθαρα "Η Αίτηση – Δήλωση υποβάλλεται ηλεκτρονικά στο Λύκειο. Το έντυπο της Αίτησης – Δήλωσης έχει
ήδη αναρτηθεί στο διαδίκτυο (στην επίσημη ιστοσελίδα www.minedu.gov.gr/exams), από όπου μπορεί να
τυπωθεί είτε από τον ίδιο τον ενδιαφερόμενο είτε από το Λύκειο και να διανεμηθεί στους ενδιαφερομένους. Ο
υποψήφιος επιλέγει και συμπληρώνει την ανάλογη Αίτηση – Δήλωση και στη συνέχεια την υποβάλλει ο
ίδιος ή νόμιμα εξουσιοδοτημένος εκπρόσωπός του μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία στο Λύκειο
απόφοίτησης ή στο πλησιέστερο στην κατοικία του Λύκειο χωρίς άλλα δικαιολογητικά. Η προθεσμία
υποβολής της Αίτησης – Δήλωσης αρχίζει την Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου και λήγει την Παρασκευή 25
Φεβρουαρίου του 2011."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
και εκτος αυτου σε μια παραγραφο γραφει ξεκαθαρα "Η Αίτηση – Δήλωση υποβάλλεται ηλεκτρονικά στο Λύκειο. Το έντυπο της Αίτησης – Δήλωσης έχει
ήδη αναρτηθεί στο διαδίκτυο (στην επίσημη ιστοσελίδα www.minedu.gov.gr/exams), από όπου μπορεί να
τυπωθεί είτε από τον ίδιο τον ενδιαφερόμενο είτε από το Λύκειο και να διανεμηθεί στους ενδιαφερομένους. Ο
υποψήφιος επιλέγει και συμπληρώνει την ανάλογη Αίτηση – Δήλωση και στη συνέχεια την υποβάλλει ο
ίδιος ή νόμιμα εξουσιοδοτημένος εκπρόσωπός του μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία στο Λύκειο
απόφοίτησης ή στο πλησιέστερο στην κατοικία του Λύκειο χωρίς άλλα δικαιολογητικά. Η προθεσμία
υποβολής της Αίτησης – Δήλωσης αρχίζει την Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου και λήγει την Παρασκευή 25
Φεβρουαρίου του 2011."

το 1 το διάβασες ή μπα; Ή την αίτηση;

Λέει πουθενά θέλω να είμαι υποψήφιος για το 10%; Οχι. Λέει Στρατιωτικές/Αστυνομία etc. Γιατί σώνει και καλά να μας αγχώσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top