Υπολογισμός μορίων υποψηφίων

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δεν μου λεει τιποτα για μορια..μονο φβπ 17550...σου λεω το εχω κοιταξει 300 φορεσ!!τελοσ παντων μαλλον φταει που δεν μου τα εδωσαν αναλυτικα γι αυτο δεν ξερω τα μορια για 1 και 3 αναλυτικα...:P

Λοιπόν, το θέμα είναι απλό, μπες στην ιστοσελίδα που σου παρέθεσα πριν, γράψε προσεκτικά τους βαθμούς τετραμήνων και γραπτών, και αυτά που θα σου γράψει, αυτά θα είναι και τα μόριά σου.
Σ'το εγγυώμαι.:D:P

Ok?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Λοιπόν, το θέμα είναι απλό, μπες στην ιστοσελίδα που σου παρέθεσα πριν, γράψε προσεκτικά τους βαθμούς τετραμήνων και γραπτών, και αυτά που θα σου γράψει, αυτά θα είναι και τα μόριά σου.
Σ'το εγγυώμαι.:D:P

Ok?

ω ναι μπηκα πιο πριν και ελεγε 17.55 γβπ και 1 πεδιο 17.572 και 3 16173...βασικα την ελυσα την απορια μου οκ!!!σε ευχαριστω!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ω ναι μπηκα πιο πριν και ελεγε 17.55 γβπ και 1 πεδιο 17.572 και 3 16173...βασικα την ελυσα την απορια μου οκ!!!σε ευχαριστω!!!!!!!:P

Ορίστε, αυτό προσπαθώ να σου πω τόση ώρα.
Τίποτα.:)

Υγ. Εγώ έχω χαμηλότερο ΓΒΠ απ' ό,τι είναι τα μόριά μουυυυ!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ορίστε, αυτό προσπαθώ να σου πω τόση ώρα.
Τίποτα.:)

Υγ. Εγώ έχω χαμηλότερο ΓΒΠ απ' ό,τι είναι τα μόριά μουυυυ!:'(

κι εγώ :mad: εχω 17,1 αλλά μόρια έχω 17,340!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
κι εγώ :mad: εχω 17,1 αλλά μόρια έχω 17,340!

Το ξέρεις ότι αν, π.χ., ο τελευταίος που θα εισαχθεί στην τάδε σχολή έχει 17,340, και βρεθούν 2 μαθητές με τα ίδια μόρια, θα εισαχθεί αυτός που έχει μεγαλύτερο ΓΒΠ; Π.χ. Εσύ έχεις 17,340 και 17,1 ΓΒΠ, αν ο άλλος έχει 17,2 ΓΒΠ, θα μπει αυτός, κι ας έχετε ίδια μόρια.:confused:

Εγώ έχω ήδη βρει έναν στο edu4u που έχει ίδια μόρια με εμένα και θέλει την ίδια σχολή που θέλω κι εγώ.
Τον ρώτησα τι ΓΒΠ έχει, και δε μου απάντησε.:worry::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει πώς και κατά πόσο επηρεάζει ο βαθμός στα προφορικά τα μόρια στο τέλος; Μπορεί να σου κατεβάσει το γενικό βαθμό πρόσβασης σε κάποιο μάθημα ο βαθμός των τετραμήνων (αν είναι μικρότερος από αυτόν του γραπτού);

Στις Πανελληνιες, στο ειδικο μαθημα Αγγλικα, μετραει και ο βαθμος του τετραμηνου στα μορια ;
Εξάλλου, το δίνουν και κάποιοι που δεν κάνουν καν αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει πώς και κατά πόσο επηρεάζει ο βαθμός στα προφορικά τα μόρια στο τέλος; Μπορεί να σου κατεβάσει το γενικό βαθμό πρόσβασης σε κάποιο μάθημα ο βαθμός των τετραμήνων (αν είναι μικρότερος από αυτόν του γραπτού);

Οι προφορικοί βαθμοί μετρούν μόνο στα μαθήματα που εξετάζεσαι πανελλαδικά σε ποσοστό 30%. Ναι, μπορεί. Η διάφορα ανάμεσα στο γραπτό και στον προφορικό πρέπει να είναι δυο μονάδες. π.χ. Εχεις προφορικό 19 και γράφεις 16 τότε ο προφορικός γίνεται 18. Εάν όμως έχει 19 προφορικό και γράψεις 18 εκεί οι βαθμολογίες παραμένουν και υστερείς στα μόρια που θα πάρεις σε σύγκριση με έναν που έχει 20 προφορικό και 18 γραπτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosHTML

Νεοφερμένος

Ο giorgosHTML αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Γεια σας κανω εναν προχειρο υπολογισμο μοριων..
Τεχνολογικη
Μετα τους υπολογισμους μου εχω βαθμο προσβασης 17.013 αλλα στο 2ο και 4ο πεδιο μου βγαινει οτι εχω 16.564? γιατι?
γιατι οχι 17.013?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γεια σας κανω εναν προχειρο υπολογισμο μοριων..
Τεχνολογικη
Μετα τους υπολογισμους μου εχω βαθμο προσβασης 17.013 αλλα στο 2ο και 4ο πεδιο μου βγαινει οτι εχω 16.564? γιατι?
γιατι οχι 17.013?
Λογικά δε θα έβαλες "καλούς" βαθμούς στα μαθήματα αυξημένης βαρύτητας :P (μαθηματικά, φυσική)

Άλλος είναι ο τύπος που δίνει το ΓΒΠ και άλλος αυτός που δίνει τα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosHTML

Νεοφερμένος

Ο giorgosHTML αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
την πατησαμε τοτε φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τρία πράγματα πρέπει να γνωρίζεις για να υπολογίσεις τα μόρια σου:
1ον Τον ΓΠΒ (Γενικό Βαθμό Πρόσβασης), που είναι ο μέσος όρος των 6 (7 με το ΑΟΘ) μαθημάτων των πανελλαδικών. Τα ειδικά μαθήματα (Αγγλικά, Σχέδιο κτλπ) δεν μετράνε.
2ον και 3ον Το βαθμό στα μαθήματα αυξημένης βαρύτητας του πεδίου. Στο 1ο είναι τα Αρχαία και η Ιστορία, στο 2ο/4ο τα Μαθηματικά και η Φυσική, στο 3ο η Βιολογία και η Χημεία, στο 5ο το ΑΟΘ και τα Μαθ.Γεν.

Για να βγάλεις τα μόρια σου, χρησιμοποιείς αυτόν τον τύπο:
Μόρια=(ΓΒΠ*8+Βαρύτητας1*1.3+Βαρύτητας2*0,7)*100

Αν ο βαθμός σου σε καθένα από τα δύο μαθήματα αυξημένης βαρύτητας είναι χαμηλότερος από τον ΓΒΠ, τα μόρια σου θα είναι λιγότερα. Αν ο βαθμός σου σε καθένα από τα δύο είναι μεγαλύτερος, τα μόρια θα είναι αυξημένα.
Στην εξαίρετη περίπτωση που ο ΓΒΠ και τα δύο μαθήματα ταυτίζονται ή το ένα μάθημα είναι παραπάνω από τον ΓΒΠ και το άλλο παρακάτω (σε κατάλληλες αναλογίες, που δεν είναι της παρούσης), ο ΓΒΠ ταυτίζεται με το σύνολο των μορίων.

Με άλλα λόγια, ένα 20 στα Μαθηματικά και 15 στο ΑΟΔΕ είναι καλύτερο από ένα 20 στο ΑΟΔΕ και 17 στα Μαθηματικά, στο 2ο/4ο πεδίο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Προγραμμα υπολογισμου μοριων ξερετε καποιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
με βοηθατε με τη συμπληρωση;;εγω δεν εχω προφορικο...και το β.π τι ειναι;;;

Στα προφορικά θα βάλεις τα γραπτά σου αν έχουν περάσει πάνω από 2 χρόνια από τότε που έδωσες πανελλήνιες.
Δηλαδή αν βάλεις γραπτό 12 θα βάλεις α τετραμηνο 12, β τετραμηνο 12.
Βαθμός πρόσβασης είναι ο μέσος όρος των βαθμολογιών σου.
Αυτό που μετράει ουσιαστικά είναι τα μόριά σου σε κάθε πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Στα προφορικά θα βάλεις τα γραπτά σου αν έχουν περάσει πάνω από 2 χρόνια από τότε που έδωσες πανελλήνιες.
Δηλαδή αν βάλεις γραπτό 12 θα βάλεις α τετραμηνο 12, β τετραμηνο 12.
Βαθμός πρόσβασης είναι ο μέσος όρος των βαθμολογιών σου.
Αυτό που μετράει ουσιαστικά είναι τα μόριά σου σε κάθε πεδίο.

δεν καταλαβα παλι..εγω τωρα δινω πανελληνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Προφορικός είναι ο βαθμός που παίρνεις στα 2 τετράμηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μεσος ορος και των 2 τετραμηνων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μα είπες ότι εσύ δεν έχεις προφορικό, οπότε υπέθεσα ότι είχες δώσει πανελλήνιες πριν 2 χρόνια και συνεπώς σταματάνε να μετράνε οι προφορικοί σου,
Αν τώρα δίνεις 1η η 2η φορά πανελλήνιες μετράει ο μέσος όρος των α & β τετραμήνων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
δηλαδη παιδια, τα μορια δε βγαινουν μονο απο τους βαθμους που θα γραψω στα γραπτα των πανελληνιων;;; συμβαλλουν και τα τετραμηνα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top