Υπολογισμός μορίων υποψηφίων

terrafaux

Νεοφερμένος

Ο terrafaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
εμενα σωστα μου τα βγαζει...λογικα κανεις καποιο λαθος στην υποδιαστολη...

όντως,δεν μετράγα τους δεκαδικούς πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
παιδια ενα σιγουρο σαιτ για υπολογισμο μοριων εκτος απο το δικο μας...αα σε εμας για 17.5 βαζουμε τελεια ή κομμα ...μπερδευομαι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
παιδια ενα σιγουρο σαιτ για υπολογισμο μοριων εκτος απο το δικο μας...αα σε εμας για 17.5 βαζουμε τελεια ή κομμα ...μπερδευομαι...!
https://www.propylaia.gr/index.php?option=com_facileforms&Itemid=48 μπες εδω και βαζε τελειες,εγω στην αρχη εβαζα κομμα και τα εβγαλα λαθος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Χαιρετε παιδια!

λοιπον η κατασταση εχει ως εξεις και χρειαζομαι βοηθεια !

οταν υπολογιζω τα μορια μονος μου με κομπιουτερακι βγαζω 16.960, ενω οταν παω σε καποια ιστοσελιδα βγαζω λιγοτερα!Θα το εκτιμουσα παρα πολυ αν καποιος δει παρακατω και μου πει αν κανω καποιο λαθος στον υπολογισμο, ειναι μεγαλη αναγκη παρακαλω ας παρει καποιος λιγο χρονο και ας με βοηθησει...

λοιπον δειτε

λατινικα: (18.6*0.3) +(16.6 * 0.7) =17.2
γλωσσα: (17.5 *0.3) + (16.1 *0.7 )= 16.52
λογοτεχνια: (18.5 *0.3) + (17.1*0.7) = 17.52
βιολογια: (19.5*0.3)+(18.6*0.7)= 18.87

προσθετω τα παραπανω και βγαινει 70.11 , το διαιρω με το 4 και βγαινει 17.5275

λοιπον
αρχαια: (14*0.3) +(12*0.7 ) = 12.6
ιστορια: (19*0.3) + (18.4 * 0.7) = 18.58

Αρα 17.5275 * 8 =140.22
12.6*1.3 = 16.38
18.58 * 0.7 =13.006


Τωρα λοιπον τα προσθετω 140.22 + 16.38+13.006= 169.606 !
169.606 * 100 =16960.6 μορια
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
οταν τα κανω με προγραμμα online βγαινουν 16444 ή καπου εκει!!!


Σας παρακαλω φιλοι μου ας μου πει καποιος αν κανω καποιο λαθος ,γιατι αν και δεν το θελω εχω αγχωθει παρα πολυ ,καθως κρινεται η σχολη μου:(!

ευχαριστω προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ας μου πει καποιος αν κανω καποιο λαθος
Δεν τα υπολογίζεις σωστά. Ο ΓΒΠ βγαίνει σαν Μ.Ο. των 6 μαθημάτων και όχι των 4 ελαφρών. Δηλαδή τα μαθήματα βαρύτητας μετράνε 2 φορές.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
α οκ σε ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Λοιπόν.
Εχω ένα θεματάκι.
Βασικά ΘΕΜΑΤΑΡΑ.

Εχω σε κάποια μαθήματα τους προφορικούς από το Α και Β τετράμηνο καθώς και τον βαθμό που έγραψα σε κλίμακα του 20.
Επίσης έχω κάποια άλλα μαθηματα στα οποία δεν έχω προφορικούς από Α και Β τετράμηνα αλλά μόνο τον βαθμό που έγραψα σε κλίμακα του 20.

Τώρα.Δυο πράγματα θέλω να μάθω.

Στα προγραμματάκια υπολογισμού μορίων 1 Τι βάζω στους προφορικούς των μαθημάτων στα οποία δεν έχω προφορικό βαθμό αλλά μόνο γραπτο;
2 Γράφει να γράψω τους προφορικούς στο Α και Β τετράμηνο.Στα μαθήματα που έχω προφορικό θα γράψω τους βαθμούς του απολυτηρίου στα Α και Β τετράμηνα ή θα βάλω κάπου ή κάπως τον καινούριο προφορικό που προσαρμόστηκε στις φετινές πανελλαδικές;

Οπως θα καταλάβατε ξαναδωσα φέτος από άλλη κατεύθυνση,με άλλο μαθημα επιλογής και ΑΟΘ το οποίο δεν το έιχα πέρισυ.Για αυτό και δεν έχω προφορικό βαθμό σε όλα εκτός από Φυσική,Μαθημ κατ και Εκθεση.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εδωσες 2η χρονιά πανελλήνιες και πήρες το ΑΟΘ που δε το επέλεξες την πρώτη φορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ουαου, μπερδεμενο. Δε κανεις υπομονη 20 μερες που θα στο βγαλει το υπουργειο μαζι με τα αποτελεσματα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εδωσες 2η χρονιά πανελλήνιες και πήρες το ΑΟΘ που δε το επέλεξες την πρώτη φορά;

Ναι.

Ουαου, μπερδεμενο. Δε κανεις υπομονη 20 μερες που θα στο βγαλει το υπουργειο μαζι με τα αποτελεσματα? :P

Χαχα ΟΧΙ.Θέλω να μην έχω αμφιβολίες για τον βαθμό που νομίζω ότι έχω βγάλει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ναι.



Χαχα ΟΧΙ.Θέλω να μην έχω αμφιβολίες για τον βαθμό που νομίζω ότι έχω βγάλει!
E θα τον δεις γραμμενο στο χαρτι σε 20 μερες ειπαμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
παιδια εχω μια ερωτηση και εγω για τα μορια...το χαρτι που μου εδωσαν στο σχολειο ελεγε ωσ γενικο βαθμο προσβασησ 17550 ενω οταν τα υπολογιζω σε ολα τα σαιτ μου λεει γβπ 17550 αλλα οτι στ 1 πεδιο εβγαλα 17572 και στο 3 16173...εγω για το πρωτο πεδιο που δηλωσα για τισ σχολεσ ποιο απο τα 2 θα μετρησει?το 17550 η το 17572!!!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
παιδια εχω μια ερωτηση και εγω για τα μορια...το χαρτι που μου εδωσαν στο σχολειο ελεγε ωσ γενικο βαθμο προσβασησ 17550 ενω οταν τα υπολογιζω σε ολα τα σαιτ μου λεει γβπ 17550 αλλα οτι στ 1 πεδιο εβγαλα 17572 και στο 3 16173...εγω για το πρωτο πεδιο που δηλωσα για τισ σχολεσ ποιο απο τα 2 θα μετρησει?το 17550 η το 17572!!!?

Υπολόγισέ τα εδώ.
Εγώ εδώ τα υπολόγισα, και τα αποτελέσματα αυτά συμπίπτουν ακριβώς με εκείνα που μου έδωσαν στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Υπολόγισέ τα εδώ.
Εγώ εδώ τα υπολόγισα, και τα αποτελέσματα αυτά συμπίπτουν ακριβώς με εκείνα που μου έδωσαν στο σχολείο.

και εκει τα υπολογισα και μου λεει γβπ 17550 και 1 πεδιο 17572...ποιο θα μετρησει για το 1 πεδιο που δηλωσα?στο σχολειο μου εδωσαν απλα την βεβαιωση προσβασησ δεν μου τα εκαναν αναλυτικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
παιδια εχω μια ερωτηση και εγω για τα μορια...το χαρτι που μου εδωσαν στο σχολειο ελεγε ωσ γενικο βαθμο προσβασησ 17550 ενω οταν τα υπολογιζω σε ολα τα σαιτ μου λεει γβπ 17550 αλλα οτι στ 1 πεδιο εβγαλα 17572 και στο 3 16173...εγω για το πρωτο πεδιο που δηλωσα για τισ σχολεσ ποιο απο τα 2 θα μετρησει?το 17550 η το 17572!!!?
Στις σχολες του πρώτου θα μετρήσουν τα μόρια του πρώτου
και στις σχολές του 3ου πεδίου τα μόρια του τρίοτυ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
και εκει τα υπολογισα και μου λεει γβπ 17550 και 1 πεδιο 17572...ποιο θα μετρησει για το 1 πεδιο που δηλωσα?στο σχολειο μου εδωσαν απλα την βεβαιωση προσβασησ δεν μου τα εκαναν αναλυτικα..

Ο βαθμός πρόσβασης δε γίνεται να είναι 17,550. Ο βαθμός πρόσβασης είναι δεκαδικός αριθμός (π.χ. 18,32).
Άλλο τα μόρια που έβγαλες, και άλλο ο ΓΒΠ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Στις σχολες του πρώτου θα μετρήσουν τα μόρια του πρώτου
και στις σχολές του 3ου πεδίου τα μόρια του τρίοτυ....

αρα εγω που εχω γβπ 17550 με πρωτο πεδιο 17572 και 3 16173 οι σχολεσ που δηλωσα απο τ 1 θα αφορουν το 17572 και ο 3 το 16173?ετσι?:P

Ο βαθμός πρόσβασης δε γίνεται να είναι 17,550. Ο βαθμός πρόσβασης είναι δεκαδικός αριθμός (π.χ. 18,32).
Άλλο τα μόρια που έβγαλες, και άλλο ο ΓΒΠ.;)

αφου στο επισημο χαρτι του σχολειου μου γραφει 17550 γβπ...γινεται απλα δεν ξερω τωρα τι γινεται!!και το 17.55 δεκαδικοσ ειναι ρε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
αρα εγω που εχω γβπ 17550 με πρωτο πεδιο 17572 και 3 16173 οι σχολεσ που δηλωσα απο τ 1 θα αφορουν το 17572 και ο 3 το 16173?ετσι?:P
ναι ρε συ...!!!;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
αφου στο επισημο χαρτι του σχολειου μου γραφει 17550 γβπ...γινεται απλα δεν ξερω τωρα τι γινεται!!

Δε γίνεται λέμε.
Λοιπόν, αν κοιτάξεις τα στατιστικά των ΓΒΠ στο Υπ.Παιδείας, θα δεις ότι όλοι μετριούνται ως δεκαδικοί.
Στο δικό μου επίσημο χαρτί δεκαδικός είναι.
Μάλλον θα γράφει ότι ο ΓΒΠ σου είναι 17,55, και τα μόριά σου 17572, αλλιώς θα έχουν κάνει λάθος από το σχολείο.
Ξανακοίτα το χαρτί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Δε γίνεται λέμε.
Λοιπόν, αν κοιτάξεις τα στατιστικά των ΓΒΠ στο Υπ.Παιδείας, θα δεις ότι όλοι μετριούνται ως δεκαδικοί.
Στο δικό μου επίσημο χαρτί δεκαδικός είναι.
Μάλλον θα γράφει ότι ο ΓΒΠ σου είναι 17,55, και τα μόριά σου 17572, αλλιώς θα έχουν κάνει λάθος από το σχολείο.
Ξανακοίτα το χαρτί σου.

δεν μου λεει τιποτα για μορια..μονο φβπ 17550...σου λεω το εχω κοιταξει 300 φορεσ!!τελοσ παντων μαλλον φταει που δεν μου τα εδωσαν αναλυτικα γι αυτο δεν ξερω τα μορια για 1 και 3 αναλυτικα...:P

ναι ρε συ...!!!;);)

οκ σε ευχαριστω πολυ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top