Υπέρ ή κατά της εργασίας ανηλίκων;

Είστε υπέρ ή κατά της εργασίας ανηλίκων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατά

    Ψήφοι: 11 50.0%
  • Εξαρτάται από τους διάφορους παράγοντες

    Ψήφοι: 11 50.0%

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εννοείται κατά!!.....αλλιώς, θα 'πρεπε όλοι οι μαθητές από 8-9 χρονών να δουλεύουν....όπως είπαν, οι προηγούμενοι, το να μη δουλεύουν τα παιδιά είναι δικαίωμά τους....και θα βγω και λίγο εκτός: στη δικιά μου ηλικία (ίσως και στο δημοτικό), στο γυμνάσιο, δεν υπάρχει αρκτετός χρόνος για παιχνίδι, όπως πολλοί νομίζετε....οι περισσότεροι από μας τρέχουν σε φροντιστήρια, γιατί δε μας καλύπτουν οι γνώσεις που προσφέρει το σχολείο....τέλος πάντων, είμαι εντελώς κατά, γιατί όλοι είναι υποχρεωμένοι να πάνε σχολείο, τουλάχιστον μέχρι τα 15 τους...από κει και πέρα μπορούν να επιλέξουν αν θα πάνε σε ΕΠΑΛ (για να μάθουν τέχνη, που λες) ή σε Γενικό....αλλιώς δε θα έχουν την απαραίτητη μόρφωση...και για να βρει κάποιος δουλειά στις μέρες μας, δε φτάνει ούτε το απολυτήριο γυμνασίου....βγάλε μόνος σου συμπέρασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Στο γιαπί να δει τι είναι η ζωή! 100% ΥΠΕΡ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί, μόνο οι σοβατζήδες, οι μπετατζήδες και οι χτίστες νιώθουν το αγγούρι της σύγχρονης αγοράς εργασίας; Κάποια στιγμή αυτά τα ηλίθια στερεότυπα πρέπει να σταματήσουν. Όποιος δουλεύει, γνωρίζει καλά πως είναι στην πραγματικότητα η ζωή. Είτε ως τουβλάς σε κάποια οικοδομή, είτε ως καθηγητής πανεπιστημίου.
By the way, τα λεγόμενα βαρέα και ανθυγιεινά επαγγέλματα θεωρούνται διεθνώς απαγορευμένα για τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Στο γιαπί να δει τι είναι η ζωή! 100% ΥΠΕΡ!
δυσκολιες μπορεις να συναντησεις και στο πανεπιστημιο με τη γραφειαρα σου...μπορει το αγχος και η πιεση να ειναι μεγαλη αλλα μια μερα θα ανταμιφθεις ενω στην οικοδομη για παραδειγμα εισαι καταδικασμενος να δουλευεις για το μεροκαματο στο χιονι και στην ζεστη..γι'αυτο καλο ειναι να στρωσουμε τον κ**ο μας κατω και να διαβαζουμε...ο κοπος μας δεν θα παει χαμενος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Υπερ.. οσο να ναι εχεις τα λεφτα σ..!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν είναι κακό στον ελεύθερο χρόνο του να μαθαίνει και καμιά τέχνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, όντως. Αν έχει ελεύθερο χρόνο, δεν είναι καθόλου κακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είναι κακό, αλλά εδώ λέμε να μην ασχοληθεί με αυτήν την τέχνη πριν ενηλικιωθεί, λόγω των όσων είπαμε παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εάν το άτομο έχει τελειώσει την υποχρεωτική εκπαίδευση (το Γυμνάσιο), και δει οτι ενδεχομένως δε μπορεί να τα καταφέρει, τότε δεν έχω καμία ένσταση.. Αντιθέτως, καλό θα ήταν να μάθει μία τέχνη, να εξασφαλίσει κάπως το μέλλον του..
Εάν μιλάμε για μικρότερες ηλικίες και παιδιά τα οποία δεν έχουν τελειώσει καν το Γυμνάσιο, τότε εννοείται πως είμαι αντίθετη. Εκτός απο το οτι η εργασία σε τόσο μικρές ηλικίες δεν είναι καλή για τη σωματική και ίσως και ψυχική υγεία του παιδιού, το κάθε άτομο οφείλει να έχει μία στοιχειώδη γνώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Λοιπόν, η εργασία των ανηλίκων καταπατά τα ανθρώπινα δικαιώματα. Το παιδί έχει ανάγκη από φροντίδα, στοργή και στέγη. Η εργασία των ανηλίκων είναι τελείως ανήθικη και απάνθρωπη.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Ποτε δεν ειμαι υπερ σε κατι που δε με βολευει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Choco

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ.εγω πιστευω οτι οποιο παιδι θελει να δουλεψει ας δουλεψει.αυτοι οι νομοι που εχουν βγαλει ειναι βλακειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κατά... δε θέλει και ρώτημα πιστεύω το γιατί, είναι αυτονόητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ.εγω πιστευω οτι οποιο παιδι θελει να δουλεψει ας δουλεψει.αυτοι οι νομοι που εχουν βγαλει ειναι βλακειες.

Δηλαδή μου λες ότι υπάρχουν πολλοί ανήλικοι που ξέρουν τι θέλουν απ'τη ζωή τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Δηλαδή μου λες ότι υπάρχουν πολλοί ανήλικοι που ξέρουν τι θέλουν απ'τη ζωή τους;
+1
Ένα παιδί δεν είναι ικανό να πάρει μια τέτοια απόφαση δεν μπορεί να ξέρει τι θέλει ούτε και να κρίνει αν αυτό που θα επιλέξει είναι σωστό ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εδώ εγώ δεν ξέρω τι θέλω που σε 7 μήνες θα ψηφίσω και για το Ευρωκοινοβούλιο και θα ξέρει τι θέλει το 10χρονο; Δουλευόμαστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
profanws δουλευόμαστε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ.εγω πιστευω οτι οποιο παιδι θελει να δουλεψει ας δουλεψει.αυτοι οι νομοι που εχουν βγαλει ειναι βλακειες.

+1:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ναι ναι κι εγώ είδα ένα πρασιν' άλογο να προσγειώνεται εδώ παραπέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
ναι ναι κι εγώ είδα ένα πρασιν' άλογο να προσγειώνεται εδώ παραπέρα...


:( ο Φιφης ειναι που ξεπορτισε!!!


Φιφη!!! Ελα δω ρε ψοφάλογο!!! Ελα ελα εχω σανο αποψε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top