Υπέρ ή κατά της εργασίας ανηλίκων;

Είστε υπέρ ή κατά της εργασίας ανηλίκων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατά

    Ψήφοι: 11 50.0%
  • Εξαρτάται από τους διάφορους παράγοντες

    Ψήφοι: 11 50.0%

nikstifler

Νεοφερμένος

Ο nikstifler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
κατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ανήλικοι δεν είναι μόνο τα 10χρονα, αλλά και τα 16χρονα. Είμαι υπέρ της εργασίας ανηλίκων, αρκεί οι συνθήκες εργασίας να είναι αξιοπρεπείς και κατάλληλες. Και φυσικά δε μιλάμε για εργασία σε ορυχεία της Αφρικής. Εργασία θεωρείται, παραδείγματος χάριν, και το να βοηθήσεις τους γονείς σου στην οικογενειακή σας επιχείρηση. Αυτό, μόνο κακό δεν είναι. Το σχολείο όμως, πρέπει να είναι προτεραιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Υπερ υπό ορισμένες προϋποθέσεις.
Έχω φίλους και γνωστούς στην ηλικία μου που δουλεύουν κάθε καλοκαίρι είτε για να πάρουν το καινούργιο iPhone είτε για να έχουν εξτρα χαρτζιλίκι. Αυτό δεν ο βρίσκω κακό, ειδικά όταν όλη μέρα κάθεσαι στους 4 τοίχους του σπιτιού σου.
Ένας που τον γνώριζω πολύ καλά δούλεψε αυτό το καλοκαίρι σε ένα barακι έτσι για χόμπι, μάζεψε αρκετά χρήματα για να μην ζητήσει χαρτζιλίκι από τους γονείς του όλο το χειμώνα (όχι επειδή υπάρχουν οικονομικά προβλήματα, αλλά για να νιώσει ο ίδιος ικανοποιημένος με τον εαυτό του).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top